Dotyk / Randall Wallace | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Dotyk (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Św. Wojciech
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 262
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Dotyk - opis produktu:

Lara Blair, wybitny chirurg, właścicielka firmy specjalizującej się w tworzeniu sprzętu umożliwiającego przeprowadzanie nowatorskich operacji, szuka rozwiązania skomplikowanego problemu medycznego. Poznaje Andrew Jonesa, niegdyś genialnego chirurga, który obecnie z tajemniczych przyczyn nie operuje pacjentów. Mikroskopijne rzeźby, precyzyjnie wykonane przez doktora przy użyciu sprzętu chirurgicznego, świadczą jednak o tym, że nadal jest on obdarzony dającym życie Dotykiem. Lara usiłuje namówić doktora Jonesa na współpracę. Poznaje jego sekret. Sama również nosi w sobie tajemnicę...
Piękna i ciepła opowieść o miłości, która potrafi przezwyciężać nawet największe przeszkody.
Randall Wallace jest scenarzystą, reżyserem, producentem i twórcą piosenek. Za scenariusz do filmu Braveheart - Waleczne Serce otrzymał nominację do Oscara. Inne jego filmy to m.in. Pearl Harbor, Byliśmy żołnierzami, Człowiek w żelaznej masce i Niezwyciężony Secretariat. Nagrody i wyróżnienia:2012 - finał Christy Award

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

Dotyk - mobi, epub

Randall Wallace

25,05 zł 27.84
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: literatura piękna,  romans
 • Wydawnictwo: Św. Wojciech
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 130x185
 • Ilość stron: 262
 • ISBN: 978-83-7516-764-1
 • Wprowadzono: 02.11.2015

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -42%
Szczęście przy kominku

Gabriela Gargaś

miękka
21,40 zł 36.90
 • -34%
Świąteczny sekret

Krystyna Mirek

miękka
26,33 zł 39.90
 • -42%
Uwierz w Mikołaja

Magdalena Witkiewicz

miękka
23,14 zł 39.90
 • -39%
 • -35%
Niedokończona baśń

Dorota Gąsiorowska

miękka
25,99 zł 39.98

Zobacz również

 • -42%
PS Kocham Cię na zawsze

Cecelia Ahern

miękka
23,14 zł 39.90
 • -37%
Dziewięcioro nieznajomych

Liane Moriarty

miękka
28,29 zł 44.90
 • -38%
Horyzont

Jakub Małecki

miękka
24,80 zł 39.99
 • -45%
Róża wiatrów

Agnieszka Krawczyk

miękka
21,89 zł 39.81
 • -37%
Nieczyste więzy

K.N. Haner

miękka
25,14 zł 39.90
 • -40%
Marzycielka

Katarzyna Michalak

miękka
23,87 zł 39.77
 • RRecenzje
 • Książka
 • Dotyk
4.6/5 ( 18 ocen )
  5
  14
  4
  2
  3
  1
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Beata Igielska

 • 15-08-2016
 • 12:56

?Dotyk? Randalla Wallace?a to powieść będąca niemal gotowym filmowym scenariuszem. I nic dziwnego, bo autor to często nagradzany scenarzysta, znany z takich filmów jak: ?Waleczne serce?, ?Byliśmy żołnierzami?, ?Człowiek w żelaznej masce?.
Gdy czyta się tę książkę, przed oczyma przesuwają się barwne obrazy ? niczym kadry z filmu.

Główni bohaterowie, wybitny chirurg Andrew Jones oraz ambitna lekarka, właścicielka firmy tworzącej nowoczesny sprzęt medyczny, Lara Blair, to para, która wydaje się w żaden sposób do siebie nie pasować. Każde z nich skrywa głęboką tajemnicę, podchodząc do nowych znajomości podejrzliwie i z dystansem. Lara marzy o wynalezieniu precyzyjnego urządzenia umożliwiającego neurochirurgiczne operacje, Andrew nie operuje od kilku lat ? zamiast pracy przy stole chirurgicznym woli wykładać, uczyć młodszych od siebie i ?tworzyć miniaturowe rzeźby, które są w stanie przejść przez ucho igielne i w pełni można je podziwiać jedynie pod mikroskopem. Ona jest zdeterminowana, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, poświęca się swojej pracy z całkowitym oddaniem i kosztem prywatnego życia, on jest wyciszony, nie zależy mu na karierze i pieniądzach, lecz na pomaganiu innym, najchętniej w oddalonej od cywilizacji przychodni zdrowia, z którą jest związany emocjonalnie.
Co musi się stać, by tych dwoje ludzi znalazło wspólny cel? By zaczęli się rozumieć i wspierać? By odkryć odpowiedź na te pytania, trzeba uzbroić się cierpliwość. Warto to zrobić, bo rozwiązanie zagadki okazuje się intrygujące i zaskakujące.

Na uwagę na pewno zasługuje też pomysłowe połączenie tematów medycznych z elementami sztuki i religii. Tytułowy ?Dotyk? wyraźnie nawiązuje do ?Stworzenia Adama?, czyli fragmentu monumentalnego fresku na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej, autorstwa Michała Anioła.

?Dotyk? to piękna, wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości, oddaniu? O tęsknocie, wyrzutach sumienia, walce z samym sobą i z przeszłością? O poszukiwaniu sensu życia, zawodowych pasjach, o prawie do szczęścia, nawet jeśli wydaje się, że wszystko wokół sprzysięga się przeciw temu?
Całość czyta się z napięciem i emocjami, które rosną wraz z odkrywaniem prawdy o bohaterach. Mimo iż momentami powieść jest smutna i przejmująca, zawiera też dużą dawkę optymizmu, głosi wiarę w człowieka i w lepszą przyszłość. I na długo zapada w pamięć.
BEATA IGIELSKA

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Książkowo czyta

 • 18-02-2016
 • 14:07

Autor niniejszej książki znany jest głównie jako scenarzysta kultowego dziś filmu Braveheart ? Waleczne serce, choć nie jest to oczywiście jego jedyne dzieło.

?Dotyk? jest pierwszą książką Randalla Wallace?a, która trafiła w moje ręce. Jest to bardzo prosta, a jednocześnie niesamowicie plastycznie napisana historia.

Początkowo poznajemy dwoje bohaterów ? Andrew zwanego Jonesem oraz jego dziewczynę Faith. Jest to para młodych, zakochanych w sobie do szaleństwa i pełnych zachwytu nad życiem lekarzy. Niedługo po zaręczynach Faith ginie w wypadku samochodowym? Wydarzenie to do tego stopnia druzgocze Andrew, że nie jest on w stanie powrócić do operowania, mimo, iż jest wybitnym chirurgiem. Swój talent przekłada on na szkolenie studentów oraz tworzenie miniaturowych rzeźb za pomocą narzędzi chirurgicznych.

W równolegle toczącym się wątku poznajemy także doktor Larę Blair, która nie tylko jest uznanym chirurgiem, lecz także prowadzi firmę specjalizującą się w tworzeniu różnorodnego sprzętu medycznego, który służyć ma do przeprowadzania innowacyjnych i bardzo skomplikowanych operacji mózgu. Młoda i niezwykle ambitna kobieta ma jednak trudności z ominięciem problemu, jakim jest nieosiągalna wydawać by się mogło precyzja potrzebna podczas wykonywania jednego z zabiegów. W efekcie, czego jak dotąd wszystkie próby wykonywane na atrapie mózgu kończą się niepowodzeniem.

Kiedy więc jeden ze współpracowników Lary przypadkowo natrafia na miniaturowe rzeźby doktora Jonesa. Doktor Lara Blair bierze sobie za punkt honoru zebranie informacji o nim, a następnie zatrudnienie go w swojej firmie.

Zadanie to wydaje się dosyć proste ? czy jednak tak jest w istocie?
Tego dowiecie się z kart tej opowieści.

Ja mogę zdradzić Wam jedynie tyle, iż spotkanie Lary i Andrew zaowocuje dla obojga lawiną bardzo wielu zaskakujących dla obojga zmian, których żadne z nich właściwie się nie spodziewa.

Powieść ta jest niebanalną historią o odkrywaniu na nowo świata i sensu życia. Opowiada ona o wierze, nadziei, miłości oraz o tym, że chociaż dla każdego z nas szczęście oznacza coś innego to tak naprawdę wszyscy go poszukujemy bez względu na to, jakimi kolejami toczy się nasz los.

Zapraszam Was do spotkania z Larą i Andrew oraz zajrzenia do niełatwego, lecz jednocześnie z determinacją budowanego na nowo życia każdego z nich. A czy ostatecznie połączą się one w jedno? ? Tego dowiecie się czytając ?Dotyk?.


Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Święty Wojciech.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

JolaK

 • 12-11-2015
 • 20:32

Randall Wallace jest amerykańskim pisarzem, producentem, reżyserem i scenarzystą. Za scenariusz do filmu ,,Braveheart-Waleczne Serce" otrzymał nominację do Oscara. Jest twórcą także innych świetnych filmów m.in. ,,Człowiek w żelaznej masce", ,,Byliśmy żołnierzami", ,,Pearl Harbor" i ,,Niebo istnieje naprawdę".
Powieść ,,Dotyk" to ósma książka w dorobku autora.

Doktor Lara Blair, prowadzi założoną przez nieżyjącego już ojca firmę Blair Bio-Med w Chicago, w której tworzone są pionierskie maszyny do przeprowadzania niezwykle precyzyjnych operacji np. na mózgu. Firma ma rekordowe dochody, gdyż jej wynalazki doprowadziły do przełomu w operacjach. Nowy projekt wymaga szczególnie precyzyjnych zdolności chirurgicznych i ekipa Lary poszukuje po całym świecie chirurga, który sprostałby temu zadaniu. Jeden z pracowników firmy odnajduje na wystawie w muzeum rzeźby, które trzeba oglądać pod mikroskopem. Miniaturowe dzieła sztuki wykonane są ręcznie narzędziami chirurgicznymi, a ich twórcą jest doktor Andrew Jones.
Lara ma tytuły naukowe z mikrochirurgii i inżynierii, genialne pomysły, pracuje bez odpoczynku długie miesiące, ale nie może ukończyć prac nad urządzeniem ratującym życie. Potrzebny jest jej do tego Andrew Jones. Stara się go za wszelką cenę namówić na współpracę.

Andrew Jones mieszka samotnie, uczy studentów chirurgii i jest dla nich mistrzem, bierze podwójne dyżury w pogotowiu, bez dodatkowego wynagrodzenia. Jeździ na każde telefoniczne wezwanie do pacjentów w górach Appalachach, gdzie za wizyty ,,płacą,, mu ciastkami. Jako student pisał piękne wiersze, ale już od wielu lat tego nie robi. Boi się zasnąć, bo dręczą go koszmary. Mimo niezwykłych zdolności przestał sam operować, a tylko nadzoruje pracę innych chirurgów.

Lara kontroluje ogromne sumy pieniędzy, ma potężną wiedzę, ale ufa tylko dwójce przyjaciół-Malcolmowi, przyjacielowi ojca i Brendzie, swojej asystentce. Bardzo wcześnie straciła matkę, a ojciec zajęty pracą rzadko brał ją na kolana, czy czytał książki wieczorami. Lara traktuje mężczyzn z dystansem. W głębi serca jednak tęskni za prawdziwą miłością i bliskością z drugą osobą, rozczula ją widok małych dzieci.
Już po pierwszym spotkaniu z Andrew wyczuwa w nim coś, co pasuje do jej sekretnych pragnień. Widzi w nim prawdziwą pasję, nigdy wcześniej nie spotkała takiego człowieka jak on.

Lara i Andrew przyciągają się jak magnes, ale obydwoje noszą w sobie bolesną tajemnicę...

,,Dotyk" to piękna i mądra opowieść o niezwykłej miłości, która potrafi przezwyciężyć największe przeszkody. Pokazuje jak ważna jest akceptacja i okazywanie drugiej osobie troski, a także jak duże znaczenie w życiu ma nadzieja. Przekaz powieści jest oszczędny i bezpośredni, a zarazem poetycki. Historia budzi silne emocje i trudno było mi powstrzymać łzy, gdy ją czytałam. Chętnie obejrzałabym film na jej podstawie.

Już dawno nie czytałam tak przepięknej historii miłosnej.
Zachęcam do sięgnięcia po ,,Dotyk" Randalla Wallacea:)

Więcej na http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Cienie zdrady Herezja horusa

PRACA ZBIOROWA

miękka
31,20 zł 48.00
 • -35%
Miasteczko Midnight

Charlaine Harris

twarda
22,74 zł 35.00
Zapowiedź - 24.11.2019
 • -35%
Totalna magia

Alice Hoffman

miękka
25,28 zł 38.89
Zapowiedź - 29.1.2020
 • -35%
Po drugiej stronie jeziora

Agnieszka Karecka

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 15.11.2019
 • -35%
iBoy

Kevin Brooks

miękka
22,69 zł 34.90
Zapowiedź - 13.11.2019
 • -42%
 • -35%
Kicia Kocia Kolekcja

Anita Głowińska

pakiet
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 14.11.2019

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 35.92 zł

  W kosmosie, w którym znajdują się miliardy galaktyk, a w nich miliardy gwiazd, powinno być wiele takich planet z istniejącym na nich życiem, a nawet zamieszkiwanych przez istoty inteligentne. Od autora Gdybyśmy żyli sami we wszechświecie, byłoby to ogromne marnotrawstwo przestrzeni i zasobów...

 • 36.81 zł

  `Dotyk Crossa` Sylvii Day to książka, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu językach na całym świecie. Jest to powieść z zabarwieniem erotycznym, która łączy w sobie dobry styl z wyjątkową przyjemnością czytania. Gideon Cross pojawił się w życiu Evy jak grom z jasnego nieba. Ten piękny i...

 • 37.91 zł

  Kiedy seryjny morderca Ronald Jeffreys został skazany na śmierć i stracony, mieszkańcy Platte City odetchnęli z ulgą. Jednak trzy miesiące później znaleziono ciało kolejnej ofiary. Dziesięcioletni chłopiec zginął w taki sam sposób, w jaki zabijał Jeffreys. Koszmar powrócił ze zdwojoną siłą....

 • 36.81 zł

  Próbował mnie zabić, ale to ja go zabiłam. Było to dawno temu. Pamiętam, że panował mrok. Zauważyłam mordercę w ostatniej chwili. Umierając, dotknęłam jego dłoni i nagle nastąpiła pierwsza przesiadka. Patrzyłam, jak umieram. Spoglądałam na siebie oczami zabójcy. Teraz przesiadki...

 • Z krainą zmysłów bądź za pan brat i całym sobą odbieraj świat! Wzrok, słuch, dotyk, smak, powonienie - to piątka zmysłów, robią wrażenie! A jeśli nie wiesz, do czego służą, czytaj książeczkę o nich niedużą. Uszy do dźwięków rozpoznawania, nos do zapachów różnych wąchania, dotykiem kształty łatwo...

 • 46.88 zł

  Wielu ludzi oczekuje stabilizacji w gospodarce po załamaniu się rynku w 2007 roku, największym krachu od czasów wielkiego kryzysu okresu międzywojennego. Stabilizacja zapewne nastąpi, ale to już nie będzie ta sama gospodarka. Stara gospodarka epoki industrialnej zamiera, a jej miejsce zajmuje nowa...