SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dopóki mamy twarze

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Esprit
Data wydania 2021
Oprawa miękka
Liczba stron 360

Opis produktu:

W starożytnej krainie Glome, gdzie czci się krwawą boginię Ungit, dorastają dwie królewskie córki: piękna i tak brzydka, że zakrywa twarz welonem. Gdy na królestwo spadają plagi i nieszczęścia, świątynia Ungit żąda wyboru krwawej ludzkiej ofiary, która ma odwrócić gniew bogini. Ofiara zostanie złożona tajemniczej Bestii, mieszkającej w cieniu Szarej Góry. Oczy kapłanów Ungit zwracają się na mieszkańców Pałacu...
Dopóki mamy twarze to historia miłości, opowieść o walce między rozumem a pierwotnymi siłami, o prawdzie i fałszu, wierze i złudzeniu. To ostatnie słowo jednego z ojców gatunku fantasy jest niewątpliwie wielką literaturą, a zarazem arcydziełem mistrza wyobraźni, powieścią o sensacyjnej akcji, pełną tajemniczości i grozy, historią przykuwająca od pierwszej do ostatniej strony.
Książkę można czytać jako wciągającą opowieść o mieszkańcach barbarzyńskiej krainy leżącej w cieniu Szarej Góry, ale także jako opowiedziany na nowo starożytny mit, wieloznaczną historię, która mówi o człowieku -istocie zależnej od swojej cielesności, mściwej i zazdrosnej, a jednocześnie tęskniącej do doskonałości i piękna. To także opowieść o problemie wiary -o tych, którzy uwierzyli i o wątpiących.

Dopóki mamy twarze to niemal nieznane w Polsce arcydzieło C. S. Lewisa, autora Opowieści z Narnii; jego ostatnia powieść, napisana dla dorosłych czytelników.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  fantasy,  Literatura piękna,  Powieść filozoficzna,  książki na jesienne wieczory,  książki na jesień,  książki na lato
Wydawnictwo: Esprit
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 125x195
Liczba stron: 360
ISBN: 9788366859449
Wprowadzono: 29.10.2021

Clive Staples Lewis - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Dopóki mamy twarze - Clive Staples Lewis

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 5 ocen )
  • 5
    4
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Marta Kicińska

ilość recenzji:305

brak oceny 22-04-2010 12:03

"W pomrokach serca"

Do tej książki powracam wielokrotnie. Stare wydanie z trudem zdobyte w antykwariacie stoi na półce wśród moich ukochanych i najlepszych książek, jakie przeczytałam. "Do póki mamy twarze" to jak podaje esencjonalny opis "mit opowiedziany na nowo". Mit o Kupidynie i Psyche znany powszechnie w wersji oryginalnej w książce Lewisa nabiera niezwykłych barw i wzbudza w czytelniku ogromne emocje. Główną bohaterką i narratorką zarazem jest wyjątkowo nieurodziwa kobieta, córka króla. Swą odrażającą twarz skrywa za welonem. Lecz skrywa nie tylko twarz. Skrywa tez serce pełne duchowych walk i tajemnic, mieszanych uczuć do pięknej wobec pięknej siostry, wobec mężczyzny, którego kocha, ale który jest żonaty. To serce ma się przygotować do objęcia tronu, musi pokonać demony przeszłości - konsekwencje życia u boku ojca tyrana. Musi nauczyć się kochać i widzieć więcej, niż ludzkie oko jest w stanie zobaczyć. A jeśli się nie nauczy, rozegra się dramat, za który obwini bogów i wobec nich napisze księgę skarg i żalu. Głęboka analiza ludzkiej osobowości, walk duchowych i cielesnych, problemu postrzegania świata, trudnych relacji z bliskimi. Ujrzymy wyraźnie pomroki i konsekwencje ponurej idolatrii oraz czym jest poświęcenie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Martaki

ilość recenzji:305

brak oceny 7-06-2017 20:25

Nie lubię mitologii, więc mogłoby zakrawać na paradoks, że książka, którą od lat uznaję za jedną z najpiękniejszych opiera się na micie greckim. Jak to wytłumaczyć? Reinterpretacja, którą zbudował na mitologicznym rusztowaniu Lewis to po prostu zupełnie nowa historia. Takie powieści określa się mianem "wielkich", bo mówią o Człowieku i Człowiek w nich się przegląda.
Główna bohaterka o twarzy tak brzydkiej, że zakrywa ją zasłoną, spisuje swoje skargi przeciwko bogom. Wycierpiała tak wiele, że jest jej obojętne jak bogowie zareagują ( o ile w ogóle istnieją). Jej zwój skarg wydaje się nie mieć końca. Opisuje w nim całe swoje życie. Cierpienia, jakich zaznała ze strony swego okrutnego ojca i upokorzenia, które musiała znosić mając taką twarz. Pisze o miłości do swojej pięknej siostry, za którą oddałaby życie, a z ktorą nie może się porozumieć. Pisze o miłości do mężczyzny, która z wielu przyczyn nie mogła się spełnić. Pisze o takiej przyjaźni, której utrata rozwiera przed człowiekiem czarną paszczę rozpaczy. We wszystkich tych sytuacjach, które starała się znosić z godnością, jej siły stopniowo słabły, a pytanie o sens istnienia nacierało z siłą nie do zniesienia. Czara goryczy przelała się.
Czy jednak jej własna perspektywa nie podsunęła jej mylnej oceny sytuacji? Czy rzeczywistość może być inna niż się wydaje i w jakim stopniu możemy ją źle postrzegać? Czy odpowiedź może być na tyle zaskakująca, by ukoić egzystencjalny ból, który rozrywa jej duszę?

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?