Dom w Riverton / Kate Morton | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image
przeczytaj fragment

Dom w Riverton (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 528
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Dom w Riverton - opis produktu:

Latem 1924 roku, w wieczór hucznego przyjęcia z udziałem miejscowej śmietanki towarzyskiej, nad brzegiem jeziora sąsiadującego z należącą do Hartfordów rezydencją w Riverton, przyjaciel rodziny, młody poeta Robbie Hunter odbiera sobie życie. W następstwie tragedii drogi życiowe dwóch mieszkających tam sióstr, Hannah i Emmeline, jedynych świadków zdarzenia, rozejdą się na zawsze; już się nigdy nie spotkają, nie zamienią ze sobą słowa. Zapomniana przez historię i ludzi zagadka śmierci Huntera powraca nieoczekiwanie kilkadziesiąt lat później. Z dożywającą ostatnich dni w domu opieki Grace Bradley, która w młodości pracowała jako służąca w Riverton, nawiązuje kontakt młoda reżyserka Ursula Ryan, spokrewniona przez prababkę z nieżyjącymi już siostrami Hartford. Staruszka ma pomóc jej we odtworzeniu okoliczności samobójstwa poety, o którym Ursula kręci film dokumentalny. W pamięci Grace budzą się duchy przeszłości, odżywają wspomnienia zepchnięte w najgłębsze zakamarki umysłu. Czy prawda o wydarzeniach sprzed 75 lat i ich nieuchronności, o skomplikowanych relacjach uczuciowych łączących Emmelinę i Hannah Hartford z Robbie'em Hunterem, ujrzy ostatecznie światło dzienne?

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Dom w Riverton - mobi, epub

Kate Morton

23,84 zł 28.05
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -43%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
28,44 zł 49.90
 • -43%
Sitwa Karuzela, tom 2

Paulina Świst

miękka
22,74 zł 39.90
 • -34%
Czarne słońce

Jakub Żulczyk

miękka
28,32 zł 42.90
 • -44%
Iluzjonista

Remigiusz Mróz

miękka
22,34 zł 39.90
 • -43%
Rytuały wody

Urturi Eva Garcia Saenz De

miękka
28,43 zł 49.89
 • -34%
Kształt nocy

Tess Gerritsen

miękka
24,35 zł 36.90

Kate Morton - przeczytaj też

 • -18%
Córka zegarmistrza

Kate Morton

miękka
32,64 zł 39.81
 • -18%
Dom nad jeziorem

Kate Morton

miękka
32,64 zł 39.81
 • -18%
Dom w Riverton

Kate Morton

miękka
32,64 zł 39.81
 • -17%
Milczący zamek

Kate Morton

miękka
29,72 zł 35.81
 • -18%
Strażnik tajemnic

Kate Morton

miękka
31,90 zł 38.90
 • -18%
Strażnik tajemnic

Kate Morton

miękka
31,00 zł 37.80
 • -18%
Zapomniany ogród

Kate Morton

miękka
32,64 zł 39.81
Zapomniany ogród (Pocket)

Kate Morton

pocket
15,74 zł

Zobacz również

 • -41%
Pokrzyk Lipowo, Tom 11

Katarzyna Puzyńska

miękka
24,77 zł 41.99
 • -37%
MOCK Golem

Marek Krajewski

miękka
25,20 zł 39.99
 • -43%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
24,39 zł 42.80
 • -45%
Klątwa

Max Czornyj

miękka
21,95 zł 39.90
 • -41%
Umorzenie Cykl: Joanna Chyłka, Tom 9

Remigiusz Mróz

miękka
23,47 zł 39.77
 • -19%
Wyrok Cykl: Joanna Chyłka, Tom 10

Remigiusz Mróz

miękka
32,32 zł 39.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Dom w Riverton
4.6/5 ( 14 ocen )
  5
  12
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Isztar

 • 23-02-2018
 • 07:18

Dom w Riverton? przyciągnął mnie tajemniczą okładką, która zapiera dech w piersiach. Jest to debiut literacki Kate Morton, który szybko zdobył tytuł bestsellera . Wydawnictwo Albatros postawiło na wznowienie powieści i była to niezwykle dobra decyzja.

Ta obszerna powieść zawiera w sobie historię domu i zamieszkujących go ludzi. Te ponad 500 stron zabierze czytelnika do czasów, gdzie wyraźnie było widać granicę pomiędzy możnymi i bogatymi, a służbą, bez której ci pierwsi nie potrafili się obejść. Powieść pokazuje dom arystokracji oczami jednej ze służących tam dziewczyn. Autorka pięknie wykreowała cała otoczkę tamtych czasów, czytelnik poznając kolejne strony powieści wręcz przenosi się w przedstawione miejsca.

cała recenzja:http://isztarbooks.blogspot.com/2018/02/dom-w-riverton-kate-morton.html

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Projekt: książka

 • 13-02-2018
 • 20:48

?-Osobista pokojówka to dobre zajęcie, moje dziecko - stwierdziła słabym głosem. -Ale szczęście? Szczęście rośnie na naszych własnych poletkach - dodała - nie zrywa się go w ogrodach obcych ludzi.?

Grace ma ponad dziewięćdziesiąt lat. Wie, że koniec jest już bliski. Pod wpływem młodej reżyserki, która tworzy film na podstawie tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce w Riverdale, Grace przypomina sobie lata, jakie spędziła w tym domu. Szczęśliwe ale również dramatyczne. Wszystko zaczęło się od dwóch sióstr, Hannah i Emmeline, którym służyła. Dziewczynki oraz ich brat David długie lata spędzili na beztroskim życiu w przestronnym dworze. Do czasu. W kraju wybucha wojna, a jej skutki dotykają również mieszkańców domu. Latem 1924 nad jeziorem w Riverton popełnia samobójstwo znany poeta, przyjaciel sióstr Ashbury. Od tej pory Hannah i Emmeline nie odezwały się do siebie aż do końca. Co takiego wydarzyło się w życiu sióstr i jaką rolę pełniła w ich życiu Grace?

?Milknie, więc ja również się nie odzywam, czekając, aż coś powie. Już dawno temu nauczyłam się, że milczenie budzi zaufanie.?

Całą narrację w powieści przejmuje Grace. To z jej perspektywy obserwujemy powolne życie w Riverton. Kobieta ma jedynie kilkanaście lat kiedy zaczyna służbę na dworze. Luźno rzucone uwagi rozmówczyń Grace czy urywki jej wspomnień w trakcie lektury splatają się w jeden wątek i powoli odsłaniają nam wydarzenia, które doprowadziły do tej tragicznej nocy nad jeziorem w Riverton. Pod wpływem dwóch listów kobieta stara się rozliczyć z przeszłością, uporządkować swoje sprawy. Wspomina swoją pracę na dworze w Riverton ale również opowiada jak potoczyło się jej życie po opuszczeniu Hannah i Emmeline. Przez całą historię nie opuszcza nas świadomość, niecierpliwe wyczekiwanie. Co takiego wydarzyło się nad jeziorem?

?Odwrócił się do mnie, lecz nic nie powiedział i przez chwilę ujrzałam siebie jego oczami. Zobaczyłam wielką przepaść dzielącą nasze doświadczenia. I już wiedziałam, że nie opowie mi o tym, co widzi. W jakiś sposób zrozumiałam, że pewnymi obrazami, pewnymi dźwiękami nie można się z nikim dzielić i nie można się ich pozbyć. Będą ukazywać się w czyimś umyśle, aż w końcu powoli zaszyją się w głębszych zakamarkach pamięci i na jakiś czas będzie można o nich zapomnieć.?

Ciężko jest uwierzyć, że jest to debiut literacki. Świetnie poprowadzona fabuła i bardzo realistycznie opisane tło wydarzeń sprawiają, że miałam spore problemy z oderwaniem się od lektury. Nie ma w niej ckliwych scenek, słabo wykreowanych bohaterów czy nużących momentów. Autorka wprowadza nas w świat arystokracji ale również ludzi, którzy dla nich pracują. Służący, którzy na początku XX wieku wiernie trwali przy boku swoich panów. Lojalni wobec pracodawcy, czasami wyrzekali się własnego życia, a nawet miłości. Podróżujemy z nimi przez pełne przepychu sale balowe, wystawne kolacje, cerujemy odzież, usługujemy przy stole. Jest to ciągle czas, w którym nie wypadało aby młode kobiety prowadziły samochód, przebywały bez przyzwoitki w towarzystwie mężczyzn czy też dyskutowały na tematy polityczne. Autorka świetnie przedstawia mentalność ?wyższych warstw społecznych?, pewną niefrasobliwość w obliczu zbliżającej się wojny. Arystokracja uważa, że to tylko odrobina sportu, która dobrze zrobi młodym mężczyznom. Niestety, ta ?odrobina sportu? sprawiła, że z pola walki nie wróciło kilku mieszkańców domu w Riverton.
Autorka porusza wiele trudnych tematów i przedstawia przełomowe wydarzenia jak emancypacja kobiet, pierwsza i druga wojna światowa. Jest to czas w którym w domach służący byli na porządku dziennym. Jednak jest to przede wszystkim opowieść o miłości zakazanej. Takiej, dzięki której wydaje się, że każda rzecz jest na wyciągnięcie ręki i praktycznie wszystko jest możliwe. Jednak prawda ma to do siebie, że wychodzi na jaw i nawet lojalni służący nie są w stanie nam pomóc.
Szczerze przyznaję, że Kate Morton dołączyła do grona moich ulubionych pisarek. Za tak dobry debiut należą się ogromne brawa. Piękna, przejmująca powieść przez którą, przyznaję, w pewnych momentach pociekły mi łzy z oczu, a nie jestem osobą, która łatwo się wzrusza. Kate Morton w swojej książce nie raz was zaskoczy. Nie nagłym zwrotem akcji, a raczej subtelnym, ciepłym i pełnym nadziei słowem, które sprawi, że uwierzymy, iż każdy z nas zasługuje na szczęście.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Reading My Love Paulina Kaleta

 • 9-02-2018
 • 13:15

?Dom w Riverton autorstwa Kate Morton okazał się bardzo przyjemną lekturą. Autorka sprytnie splata opowieść o przeszłości i teraźniejszości, przedstawiając główną postać, Grace Bradley, zarówno jako starszą panią, która spogląda wstecz na długie życie, jak i młodszą pannę: naiwną służącą, ciekawą świata bogatych. Grace w pewnym momencie pozna przerażającą tajemnicę.

Kate Morton częstuje nas szczegółowym wglądem w sposób myślenia służącej, żyjącej i pracującej w XIX wieku - kogoś, kto oczekuje niewiele od życia i jest po prostu zadowolony, przynajmniej na samym początku. Oprócz tego mamy wrażliwą eksplorację starości, ponieważ starsza Grace staje się mniej zdolna i bardziej zależna od pomocy innych, a jednocześnie wślizguje się w świat wspomnień, które wydają się bardziej realne niż świat, w którym teraz żyje.

Autorka chciała ukazać zarówno teraźniejszość jak i przeszłość, ale miałam wrażenie, ze wpadła w pułapkę, ponieważ współczesne sceny wypadają blado w porównaniu do wspomnień. Nie są tak żywe i tak interesujące. Czułam, że te sceny najlepiej byłoby pominąć. Uważam, że ?Dom w Riverton? czytałoby się lepiej, gdyby historia skupiała się tylko na przeszłości.

Jednak po przeczytaniu całości to drobne przewinienie absolutnie nie przeszkadza. To, co pozostaje przyjemne, to szczegółowość i plastyczność obrazów. Starcia między starym i nowym, dawnym a dzisiejszym są niezwykle wyraźne. Każda postać, od najskromniejszego do najbardziej uszlachetnionego bohatera, zmaga się z sensem szybko zmieniającego się świata. Pisarka przedstawia spokojną okolicę z dbałością o detale, sprawiając, że czytelnik czuje, że naprawdę wkroczył w przeszłość.

?Dom w Riverton? Kate Morton to bogata obsada postaci, a nawet ci, którzy grają stosunkowo niewielką część, to prawdziwi, wiarygodni ludzie. Fabuła sprawia, że ta historia miłosna i obyczajowa jest bardzo fascynująca. Bardzo miło spędziłam czas czytając tę książkę. Powieść pełna dramatyzmu, miłości i ciągłego nacisku na znaczenie robienia tego, czego się od ciebie oczekuje. Uważam, że jest to świetna książka na długie i nieprzerwane sesje czytania.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Anna

 • 19-07-2013
 • 14:29

Uwielbiam styl pisania Kate Morton - to współczesna siostra Bronte. Jej powieściami, czytelnik delektuje się, pochłaniają go one bez reszty. Piękny język i cudowna historia to "Dom w Riverton". Czytałam, czytałam i naczytać się nie mogłam - a to niemałe wyzwanie przy męczącym bólu głowy i chorych zatokach. Opowieść o Hartfordach uprzyjemniła mi moje chorowanie. "Dom w Riverton" to tajemnicza opowieść, której narratorką jest ponad dziewięćdziesięcioletnia Grace Bradley. Kobieta spędza swoją starość w domu opieki, gdzie zajmuje się nią troskliwie Sylvia, odwiedza ją też córka, Ruth, a najczęściej nawiedzają ją wspomnienia z młodości. Zostały one pobudzone za sprawą młodej reżyserki, Ursuli Ryan, która postanowiła nakręcić film o siostrach Hartford. Grace jest chyba ostatnią z żyjących osób pamiętających tamte czasy i znających Hannah i Emmeline. Kobieta jako młoda dziewczyna pracowała w Riverton jako służąca, a potem towarzyszyła po ślubie Hannah. Spotkanie z Ursulą powoduje lawinę wspomnień, w tym to najważniejsze, wspomnienie śmierci Robbyego Huntera, młodego poety. Grace skrywa w swoim umyśle prawdę z tym związaną, ale jest ona bezpieczna.... Inni nie zdają sobie z niej sprawy..... Akcja powieści biegnie dwutorowo - z jednej strony towarzyszymy Grace w jej aktualnym życiu w domu opieki, a z drugiej strony, za sprawą jej wspomnień, cofamy się w czasie do roku 1924. Opowieść biegnie spokojnie, ale jest barwna i niezwykle ciekawa. Autorka operuje bardzo plastycznym językiem, a jej opisy przybliżają nam tamte czasy i miejsca, są one bardzo sugestywne i działają na wyobraźnię. Historia opowiadana przez Kate Morton swoim klimatem przypomina mi opowieści sióstr Bronte, pomimo, że nie dzieje się w wiktoriańskiej, ale współczesnej Anglii. Opowieść łącząca dawne i współczesne czasy wciąga czytelnika jak bagno i uniemożliwia wyjście aż do jej zakończenia. Cudowna, niezwykle klimatyczna i tajemnicza opowieść - polecam serdecznie! http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/07/dom-w-riverton-kate-morton.html

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.81 zł
  32.64 zł

  Latem 1924 roku, w wieczór hucznego przyjęcia z udziałem miejscowej śmietanki towarzyskiej, nad brzegiem jeziora sąsiadującego z należącą do Hartfordów rezydencją w Riverton, przyjaciel rodziny, młody poeta Robbie Hunter odbiera sobie życie. W następstwie tragedii drogi życiowe dwóch mieszkających...

 • Dzisiejszy świat `kręci się` wokół dziecka. Staramy się za wszelką cenę, aby nasze dziecko uczyło się, było wszechstronnie rozwinięte, ładnie ubrane i tak szczęśliwe, w jaki sposób rozumiemy to szczęście. Wybieramy dla niego koła zainteresowań, rozwijamy jego umiejętności artystyczne czy językowe...

 • Idealne pierwsze kolorowanki! Kolorowanki z grubym obrysem są przeznaczone dla wszystkich maluchów, które lubią nadawać barwy otaczającemu je światu. Książeczki zawierają duże i nieskomplikowane ilustracje w dwóch wersjach: czarno-białej i kolorowej, będącej wzorem kolorystycznym dla małych...

 • Seria: - zawiera rysunki o prostych kształtach i wyraźnych konturach - rozwija motorykę ręki - uczy precyzji i koncentracji - rozwija wyobraźnię - rozbudza ciekawość świata - wzbogaca słownictwo - zapewnia pożyteczne i miłe spędzanie czasu

 • 5.42 zł

  Seria edukacyjnych książeczek przygotowana specjalnie dla maluszków. Sztywne strony, piękne zdjęcia oraz okrągłe narożniki sprawiają, że książeczka jest idealna dla najmłodszych dzieci od 0 do 3 lat. Książki z serii: Centrum Edukacji Dziecięcej.

 • 22.09 zł

  Twórcy przebojowych filmów Jak wytresować smoka i Shrek zrealizowali kolejną znakomitą animowaną komedię, w której w oryginale głosów postaciom użyczyły takie gwiazdy jak: Jim Parsons, Rihanna, Steve Martin i Jennifer Lopez. Gdy Oh, uroczy stworek z innej planety, ląduje na Ziemi, poznaje...