Dogoterapia w pigułce / Marta Paszkiewicz 17,67 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Dogoterapia w pigułce (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Psychoskok
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 80
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Dogoterapia w pigułce - opis produktu:

`Dogoterapia w pigułce` Marty Paszkiewicz to doskonała podstawa merytoryczna dla każdego początkującego dogoterapeuty lub osoby chcącej zaznajomić się z omawianym tematem. W przystępny i jasny sposób przybliża tematykę, jaką jest animaloterapia, czyli terapia z udziałem zwierząt. Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Zawsze można liczyć na jego obecność, przytulić, pobawić się. A gdyby tak jeszcze leczył? Autorka przybliża i czytelnie opisuje kynoterapię, pokazując jej zalety oraz docelowe grupy chorych i niepełnosprawnych. W przystępnej formie przedstawia dobroczynny wpływ psich-terapeutów na dzieci z zespołem Downa, porażeniem mózgowym, nadpobudliwością, czy autyzmem. Dogoterapia może również służyć pokonywaniu kynofobii, czyli lęku przed psami. Może również pomagać osobom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ponieważ nawiązywanie więzi z psem daje motywację do walki i niweluje poczucie osamotnienia.
Dzięki temu poradnikowi metoda wspomagająca leczenie i rehabilitację z udziałem zwierząt ma szansę dotrzeć do większej liczby osób, dla których może stać się ona bezcenna.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Wydawnictwo: Psychoskok
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 150x210
 • Ilość stron: 80
 • ISBN: 978-83-7900-792-9
 • Wprowadzono: 13.10.2017

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -32%
Dynastia Miziołków

J. Olech

20,29 zł 29.83
 • -34%
Marzycielka

K. Michalak

26,25 zł 39.77
 • -33%
Seksuolożki. Sekrety gabinetów

M. Szarejko

26,69 zł 39.84
 • -41%
Pacjentka

A. Michaelides

23,49 zł 39.82
 • -38%
Złota klatka

C. Lackberg

24,69 zł 39.82
 • -30%
Zjazd absolwentów

G. Musso

27,09 zł 38.69

Marta Paszkiewicz - przeczytaj też

 • -35%
Psychologia psa

M. Paszkiewicz

38,84 zł 59.76
 • -31%
Shih tzu - anioł nie pies

M. Paszkiewicz

30,98 zł 44.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Dogoterapia w pigułce
Średnia ocena:
4.5
  2
  2
  0
  0
  0
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


brak oceny
 • 16-02-2018
 • 09:00

Jako psycholog i przyszły logopeda z zaciekawieniem śledzę nowe formy terapii. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Psychoskok miałam okazję zapoznać się z książką Marty Paszkiewicz, która stanowi świetne wprowadzenie do tematyki dogoterapii. Autorka od 12 lat naucza języków obcych, pracując z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów. W swojej praktyce zawodowej z powodzeniem wykorzystuje elementy kynoterapii.

Zaletą książki jest jej przejrzystość. Autorka zadbała odpowiednie rozplanowanie prezentowanej treści, po kolei wprowadzając nowe zagadnienia. Marta Paszkiewicz w swojej książce posługuje się prostym językiem, co jest niekwestionowanym atutem tej pozycji. Już na wstępie mogłam dowiedzieć się czym dokładnie dogoterapia jest, poznać jej historię oraz współczesne zastosowanie.W dalszej części książki autorka pokrótce scharakteryzowała grupę docelowych odbiorców tej metody.

?Najważniejsze, aby pamiętać, że pies nie ocenia, nie wymaga, nie krytykuje. Pragnie on jedynie uczestniczyć w życiu człowieka i być obdarzany miłością oraz szacunkiem. (?)?

Nie zdawałam sobie sprawy w ilu sytuacjach korzystne jest wykorzystanie psa jako terapeuty. W trakcie lektury mogłam poznać dokładny cel dogoterapii i korzyści, jakie płyną z jej zastosowania. Marta Paszkiewicz zwięźle przedstawiła wskazania oraz przeciwwskazania do zastosowania kynoterapii. W książce autorka opisała ścieżkę kariery kynoterapeuty. Mnie osobiście najbardziej zainteresował podrozdział dotyczący wykorzystania dogoterapii w praktyce logopedycznej.

W mojej ocenie autorka wykonała kawał dobrej roboty oddając w ręce czytelnika świetnie skonstruowaną książkę. Wyszczególnione pozytywne rezultaty zastosowania metody kynoterapii były dla mnie nad wyraz zaskakujące. Dogoterapia w pigułce to cenne źródło wiedzy przydatnej dla pedagogów, terapeutów oraz osób zainteresowanych zagadnieniem rehabilitacji z wykorzystaniem psa. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 13-11-2017
 • 10:51

?Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą ? twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie Twój ? wierny, oddany do ostatniego uderzenia serca? ? tak o psie mówił kiedyś M.Siegal, a to niezwykłe oddanie zwierzęcia, często wykorzystywane jest również w pracy terapeutycznej. Zagadnienie dogoterapii, a właściwie szerzej ? animaloterapii jest coraz częściej poruszane, coraz więcej też wyników badań przekonuje nas o pozytywnych jej skutkach. Dlatego też na rynku jest coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, niestety tych wciąż jest zbyt mało.

Do popularyzacji tej formy pracy z pacjentami czy podopiecznymi przyczynić się może książka Marty Paszkiewicz, pt. ?Dogoterapia w pigułce?. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Psychoskok książka, jest cenną lekturą zarówno dla terapeutów, psychologów, oligofrenopedagogów, jak i wszystkich rodziców dzieci niepełnosprawnych bądź borykających się z innymi problemami natury psychicznej czy biologicznej. Autorka jest nauczycielką zajęć indywidualnych z języków obcych, od wielu lat pracuje z uczniami wykorzystując elementy kynoterapii (dogoterapii). Ponadto jest psychologiem zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem psów; należy też do Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Zwierząt. Wszystko to czyni z niej prawdziwego eksperta, a teraz dzięki opublikowanej książce, i my możemy zapoznać się z podstawowymi założeniami dogoterapii, a także korzyściami, które ta forma pracy ze sobą niesie.

Autorka, w niewielkiej objętościowo książce, omawia podstawowe zagadnienia związane z animaloterapią, ze szczególnym uwzględnieniem dogoterapii. Wyjaśnia znaczenie terminu animaloterapia, tłumaczy, do kogo skierowane są zajęcia z udziałem zwierząt oraz krótko charakteryzuje podstawowe rodzaje tych zajęć, w zależności od gatunku zwierzęcia wykorzystywanego do wspomagania leczenia oraz rehabilitacji. Najwięcej uwagi poświęca dogoterapii, wyjaśniając związane z nią znaczenia terminów, a także zwracając uwagę na historyczne i współczesne aspekty tej formy terapii.

Paszkiewicz zwraca ponadto uwagę na podział kynoterapii na AAA (zajęcia z udziałem zwierząt), AAT (terapia z udziałem zwierząt) oraz AAE (zajęcia wspierające edukację dziecka). Wymienia także skazania i przeciwwskazania do dogoterapii oraz cele ogólne i szczegółowe terapii z udziałem zwierząt. Wskazuje ponadto ścieżkę, jaką powinna przebyć każda osoba, myśląca poważnie o pracy terapeutycznej z wykorzystaniem specyficznych cech psa. Wyjaśnia też dokładnie, jak powinien wyglądać dobór psa terapeutycznego (wybór rasy, hodowli, szczenięcia) oraz jak wygląda szkolenie psa na terapeutę.

To nie wszystkie zagadnienia poruszone w książce ?Dogoterapia w pigułce?, choć wśród tych omówionych przez Paszkiewicz brakuje mi przykładowych scenariuszy zajęć czy studiów przypadku. Mając jednak na względzie fakt, że jest to wiedza ?w pigułce? pozostaje mieć nadzieję, że autorka pokusi się w przyszłości o szerszą publikację, bowiem takich na rynku zdecydowanie brakuje.

Justyna Gul

Qultura słowa

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 6-11-2017
 • 07:25

Pamiętacie słowa piosenki śpiewanej przez Natalię Kukulską: Bo ona ma małego psa i jest dla niego duża? Psy, bo o nich będzie mowa w tej recenzji, od wieków żyją blisko ludzi, z ludźmi. Ale dopiero całkiem od niedawna wykorzystywane są jako terapeuci. I o tym jest książeczka Marty Paszkiewicz zatytułowana Dogoterapia w pigułce.
Pies od zawsze był pomocnikiem oraz towarzyszem. (s. 16)
Dogoterapia lub kynoterapia ? tak nazywa się terapia z udziałem psa. Głównym jej celem jest poprawa zdrowia osoby chorej ? zarówno dziecka, jak i dorosłego. Dostosowuje się ją do indywidualnych potrzeb i możliwości chorego. Dogoterapia jest wykorzystywana także do resocjalizacji. W końcu nie bez kozery mówi się, że pies to największy przyjaciel człowieka i chętny do pomagania na różne sposoby.
Pies-terapeuta posiada trzy podstawowe cechy. Powinien być psem społecznym, przewidywalnym oraz istotą reprezentującą posłuszeństwo rozumne. (s. 34)
Dwie pierwsze cechy wydają się być oczywiste, trzecia znacznie mniej. Bo psy są jak ludzie ? mają różne charaktery, osobowości i różny poziom inteligencji. Byłam zdumiona, jakie cechy psa wpływają na to, że ludzie im bardziej ufają! Powiem tak, kocham psy, jestem psiarą, ale wbrew temu, co pisze autorka, małym psom nie do końca ufam z powodu doświadczeń życiowych. Jest też mowa o różnego rodzaju korzyściach płynących z kynoterapii.
Dlatego też dobór psa odpowiedniego do terapii nie jest takim prostym zadaniem. Marta Paszkiewicz w swoim mini przewodniku w jasny i przejrzysty sposób opisuje cechy psa-terapeuty, jego wybór i szkolenie. Ważne informacje dotyczą celów terapii z udziałem zwierząt oraz korzyści, jakie przynosi dogoterapia. Autorka wymienia również rasy, które nie są wykorzystywane w dogoterapii z powodu niebezpieczeństwa.
Nawet szkolenie psa nie jest w stanie zmienić jego genotypu. (s. 38)
Stąd też mnogość psich ras i ich predyspozycji genetycznych wykorzystywana w różny sposób przez człowieka. W trzeciej części Dogoterapii w pigułce moja jest o praktycznych aspektach dogoterapii ? w zależności od choroby, deficytów rozwojowych, różnych typów niepełnosprawności autorka wymienia odpowiednie ćwiczenia i pokrótce je opisuje. Szkoda tylko, że nie ma zdjęć.
NIE WOLNO BIĆ PSA!!! (s. 42)
To jest podstawowa zasada związana z nauką posłuszeństwa czworonoga, którą powtarzam za autorką. Lecz i kynoterapeuta ? czy to wolontariusz, czy amator, czy specjalista ? musi przestrzegać pewnych zasad zawartych w Kodeksie Kynoterapeutycznym.
Kynoterapeuta utożsamia malarza, pies ? pędzel, dziecko zaś obraz. Malarz chwyta pędzel i prowadzi go w różne strony, dysponuje nim według swego uznania w taki sposób, aby obraz wyglądał lepiej. (s. 72)
Dogoterapia w pigułce to mini poradnik, mini podręcznik zawierający najważniejsze informacje na temat dogoterapii dla przyszłego kynoterapeuty. Terapia z udziałem psa cieszy się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem i popularnością. Informacje podane są w jasny i przystępny sposób, zaś najważniejsze z nich zostały wypunktowane. Zaproponowane ćwiczenia można w zabawie wykorzystać ze swoim pupilem, a osoby bardziej zainteresowane tematyką znajdą wiele propozycji w bibliografii. Pamiętajcie, samo przebywanie z psem wpływa na Wasze zdrowie!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 6-11-2017
 • 06:57

Terapia z udziałem psa nazywana dogoterapią lub kynoterapią niesie ze sobą wiele korzyści. Najważniejsze informacje na ten temat teraz mogą zdobyć wszyscy, którzy chcieliby wykorzystać zdobyte wiadomości w pracy terapeutycznej.

Tematyka została zaprezentowana w jasny, łatwy do zrozumienia sposób. Autorka wskazała zalety jakie niesie ze sobą kynoterapia w odniesieniu do konkretnych grup chorych i niepełnosprawnych.

Dokładny opis cech jakimi powinien charakteryzować się pies wykorzystywany do pracy terapeutycznej umożliwia dokonanie wstępnej, samodzielnej oceny predyspozycji konkretnego psa. Zaletą pozycji jest także omówienie najważniejszych założeń Kodeksu Kynoterapeuty oraz prezentacja przykładowych ćwiczeń, które można wykorzystać w pracy z uczestnikami terapii.

?Dogoterapia w pigułce? to doskonały podręcznik dla przyszłego kynoterapeuty, który pragnie doskonalić warsztat pracy. Bogaty materiał źródłowy wykorzystany w pozycji prezentuje załączona bibliografia.


? Bądź dobry dla zwierząt, a cały świat będzie twój?

Marta Paszkiewicz
To idealny wstęp do książki o takiej tematyce. Jest to świetna książka, która uświadamia nam o możliwości i postępach jakie daje dogoterapia. Dla mnie to świetna książka i cieszę się że miałam okazję by ją przeczytać, poznać takie możliwości. Bardzo się cieszę że miałam okazję przeczytać tą książkę/ poradnik , ponieważ to naprawdę świetna spraca. Jest napisana książka w bardzo prosty oraz przejrzysty sposób jak możemy się leczyć z udziałem psów.Niewątpliwą zaletą są dokładnie opisane, wytłumaczone zasady zachowań i charakterów, jakie powinien posiadać nasz czteronożny przyjaciel, aby mógł spisać się jako pomocnik terapeuty.Super że autorka przygotowała kilka przykładów chorób i niepełnosprawności, w których metody kynoterapii potrafią działać cuda. Z przyjemnością i z czystym sumieniem wam ją polecam ! Ciesze się że mogłam dowiedzieć się z tej książki tyle ważnych rzeczy.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 17-10-2017
 • 11:57

Totalna porażka wydawnicza. Tego nie da się czytać. Autorka nie ma pojęcia o czym pisze, ani w jakim języku pisze. Nie da się tego czytać. O merytoryczne nie wspomnę. Brak recenzji recenzentów, uboga bibliografia, brak wiedzy. Nie polecam tej książki. Ocena bardzo negatywna.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -37%
Dom na wyspie

D. Milli

25,05 zł 39.77
Zapowiedź - 11.9.2019
 • -35%
Sto dni wdzięczności

A. Niemczynow

25,85 zł 39.77
Zapowiedź - 19.9.2019
 • -40%
Nie pozwól mu odejść

T. Kieres

23,89 zł 39.81
Zapowiedź - 19.9.2019
 • -25%
Kim byłbym bez ciebie?

G. Musso

11,20 zł 14.94
 • -25%
Gdański sen

J. Neugebauer

29,85 zł 39.81
 • -25%
Dziady Część 4

A. Mickiewicz

11,15 zł 14.87
 • -25%
Dziady Część 2

A. Mickiewicz

11,15 zł 14.87
 • -36%
Szpieg

D. Steel

25,55 zł 39.91
Zapowiedź - 30.11.2019

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 28.15 zł

  Pies domowy - jako naturalny towarzysz człowieka - może pomagać w leczeniu różnych zaburzeń i towarzyszyć w nieszczęściu. Pies-terapeuta może być wsparciem w leczeniu tych zaburzeń, w których elementem obrazu klinicznego jest niepełnosprawność ruchowa, psychiczna lub somatyczna. W pierwszej...

 • W opracowaniu uwzględniono następujące zagadnienia: finanse publiczne i budżet, pojęcie i forma pieniądza, polityka pieniężna i prawo bankowe: inflacja i deflacja, Narodowy Bank Polski, prawo bankowe, Prawo podatkowe: podstawowe pojęcia i konstrukcje,...

 • 22.94 zł
  18.35 zł

  Pies domowy - jako naturalny towarzysz człowieka - może pomagać w leczeniu różnych zaburzeń i towarzyszyć w nieszczęściu. Pies-terapeuta może być wsparciem w leczeniu tych zaburzeń, w których elementem obrazu klinicznego jest niepełnosprawność ruchowa, psychiczna lub somatyczna. W pierwszej...

 • 13.87 zł
  11.09 zł

  Dogoterapia w pigułce Marty Paszkiewicz to poradnik zarówno dla początkujących dogoterapeutów, jak i dla osób, chcących zapoznać się z omawianym tematem. Kynoterapia w Polsce nie jest powszechnie znana, lecz ta pozycja obrazuje, w jak dużym stopniu jest ona w stanie wspomóc leczenie i...

 • Dogoterapia w pigułce Marty Paszkiewicz to poradnik zarówno dla początkujących dogoterapeutów, jak i dla osób, chcących zapoznać się z omawianym tematem. Kynoterapia w Polsce nie jest powszechnie znana, lecz ta pozycja obrazuje, w jak dużym stopniu jest ona w stanie wspomóc leczenie i...