Dobre matki / Alex Perry 39,81 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Dobre matki (miękka)

Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 376
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Dobre matki, Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata - opis produktu:

Ta książka miała nie powstać. Przedstawieni w niej ludzie ukrywają się lub nie żyją. Autor również usłyszał groźby pod swoim adresem.

Mafia kalabryjska to dzisiaj najpotężniejszy syndykat zbrodni na świecie. Znana jako `ndrangheta, działa w 120 krajach, zarządza bilionami euro, piorąc brudne pieniądze dla cosa nostry, camorry, kolumbijskich karteli i rosyjskiej mafii. Kontroluje 80% rynku twardych narkotyków w Europie.

Wpływa też na sytuację polityczną na świecie - szantażowała rządy Tajlandii i Indonezji. Prawdopodobnie to ona stała za śmiercią dziennikarza Jána Kuciaka i wywołała kryzys polityczny na Słowacji.

Członków mafii kalabryjskiej łączą relacje rodzinne, a organizacji nie da się opuścić. Nawet jeśli jesteś tylko córką lub żoną. Jeśli odchodzisz, znikasz na zawsze.

A jeśli chcesz innego życia dla swoich dzieci, musisz mieć odwagę, aby przeciwstawić się rodzinie, która ci tego nie wybaczy. Która nie będzie mieć problemu z tym, żeby zabić twoją córkę. Nie zawaha się rozpuścić twoich kości w kwasie solnym.

Trzy dobre matki znalazły w sobie siłę, aby podjąć największe ryzyko - zdradzić swoich ojców i mężów, żeby ocalić synów i córki.

Oto wstrząsające kulisy największej wojny, jaką kobiety wypowiedziały włoskiej mafii w XXI wieku.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: literatura faktu i reportaż
 • Wydawnictwo: Znak
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 145x210
 • Ilość stron: 376
 • ISBN: 978-83-2403-762-9
 • Wprowadzono: 20.09.2018

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -37%
Nie ma

Mariusz Szczygieł

twarda
28,91 zł 45.89
Dodruk - październik 2019
Gad. Spowiedź klawisza

Paweł Kapusta

miękka
39,81 zł
 • -36%
 • -33%
Seksuolożki. Sekrety gabinetów

Marta Szarejko

miękka
26,69 zł 39.84
 • -36%
Czarnobyl. Spowiedź reportera

Igor Kostin

twarda
38,21 zł 59.70

Zobacz również

 • -35%
Nikt nie słucha Reportaże o disco polo

Judyta Sierakowska

miękka
25,94 zł 39.90
 • -30%
Bzyczące Rzecz o naturze i roli pszczół

Thor Hanson

twarda
27,93 zł 39.90
 • -30%
 • -30%
Paradoks wilka szarego

PRACA ZBIOROWA

miękka
27,93 zł 39.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Dobre matki, Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata
4.4/5 ( 13 ocen )
  5
  9
  4
  2
  3
  0
  2
  2
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Anna

 • 28-03-2019
 • 22:52

Ryzyko, odwaga, walka właściwie o każdy dzień to są cechy łączące losy głównych bohaterek powieści autorstwa Alex Perry książki pt. Dobre matki. Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata.

Życie w niepewności oparte jest na prawdziwych faktach, które stały się dla wielu kobiet codzienną udręką, a z drugiej strony sprawiały ból dzieciom, z którymi wspólnie przeżywały dalszy jego ciąg.

Przeczytanie pierwszego rozdziału powoduje to, że po głębszym zapoznaniu się z nim wywołuje skrajne i przy tym smutne odczucia.

Niby wszystko wygląda zewnątrz pięknie, ładnie, panuje miłość, a na koniec wspólna ucieczka będąca innym obiecanym lepszym życiem związana z poprawą dalszego jego etapu, a potem pozostaje w sercu ból i cierpienie po stracie ukochanej osoby.

Pozostaje zadać sobie jedno podstawowe pytanie:

Czy główna bohaterka I rozdziału jest w stanie wybaczyć oprawcy, który pozbawił życia jej mamy, z którą przeżyła w dzieciństwie wiele chwil pełnych ciepła, miłości, zaznała głód i cierpienie.

Zawartą w książce wiedzę na temat cierpienia i przeżyć matek autor czerpał na podstawie zgromadzonych informacji z przeprowadzonych wywiadów z uczestnikami tychże wydarzeń oraz na gromadzeniu i analizowaniu dokumentów- map, artykułów prasowych związanymi z tymi nieszczęsnymi wydarzeniami, które nie powinny się zdarzyć.

Świat mafii, na tle cierpienia, bólu pośród niepewnych losów bohaterów autor opisał precyzyjnie, delikatnym prostym językiem dopasowanym do każdej sytuacji i miejsca tychże wydarzeń.

Polecam przeczytać tę książkę.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

 • 14-08-2018
 • 10:27

Z perspektywy czasu to jednak minął już spory jego kawałek, jak czytałam książkę o naszych polskich mafiach. Mokotów, Pruszków i inne zakątki znane z brutalnych grup przestępczych. Wtedy te pozycje zrobiły na mnie nie lada wrażenie. Teraz po przeczytaniu "Dobrych matek. ..." musiałam usiąść i ochłonąć. Polskie mafie tak naprawdę nie wiele robią, nie są jakoś zbyt szkodliwe, nie szpanują, nie straszą, a przynajmniej nie w nieobliczalny sposób. Skąd taki wniosek? Z lektury powyższej książki. To włoskie mafie mają świat w garści. To one rządzą, starszą i stawiają do pionu.

Lea Garofalo, Giuseppina Pesca oraz Maria Concetta Cacciola. Trzy kobiety. Trzy córki, trzy matki i trzy żony. Każda z nich miała nieszczęście mieć związek z mafią kalabryjską.

Tak zwana ndrangheta to najpotężniejsza grupa przestępcza na świecie. Działa w 120 krajach, zarządza bilionami euro i ma praktycznie wszystkie inne mafie pod sobą. Cosa nostra, camorra, kolumbijskie kartele czy rosyjskie mafie. Kontroluje aż 80% rynku twardych narkotyków w Europie.

Lea Garofalo była żoną mafiosa Carla Cosco. Dość szybko od niego uciekła i wraz z małą córeczką ukrywały się w różnych zakątkach Włoch. Poszła na policję zeznawać przeciwko mafii. Objęto ją ochroną, ale niewiele zrobiono. W końcu z niej zrezygnowała, chciała pogodzić się z mężem i przeprosić go za to, co zrobiła. Wyglądało na to, że wszystko idzie ku dobremu. Niestety... Lea została zamordowana.

Maria Concetta Cacciola również była żoną mafiosa. Uciekła i chciała zeznawać przeciw mafii. Niestety zaszantażowana ją dziećmi. Zrezygnowała ze współpracy z policją, wierząc, że rodzina wybaczy jej zdradę. Niestety... Upozorowano samobójstwo. Choć nie ma dowodów, nikt w nie nie wierzy.

Giuseppina Pesca najpierw współpracowała z policją, potem tę współpracę zerwała. Bała się o dzieci. Tym razem sąd, policja i karabinierzy pomogli. Uratowali dzieci i sama Giuseppina wróciła do zeznawania. Jako jedyna przeżyła. Dziś jest świadkiem koronnym i musi się ukrywać.

Dzięki tym trzem kobietom mafią zatrzęsła panika. Aresztowano setki osób z mafii, jak i tych, którzy z nimi współpracowali. Zajęto mieszkania, zakłady, samochody i inne dobra materialne. Wydawało się, że ndrangheta nareszcie zostanie zlikwidowana. Jednak to nie takie proste. Ciężko zlikwidować grupę, która działa w przeszło 120 krajach świata. Która wtyki ma dosłownie wszędzie, której boi się każdy.

Czytając tę książkę sama momentami się bałam. Gdy docierało do mnie, do czego zdolni są członkowie mafii kalabryjskiej, dostawałam gęsiej skórki. Cieszę się, że to, co mamy w Polsce, to jednak nie to, co mają we Włoszech. Zachęcam Was do zapoznania się z tą pozycją, bo na prawdę warto.

Więcej na:
www.swiatmeidzystronami.blogspot.com

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Angelika

 • 13-08-2018
 • 09:36

Jestem pod wrażeniem tej książki. Do momentu gdy trafiła w moje ręce nie miałam nawet pojęcia o istnieniu najpotężniejszej mafii świata - Ndranghety. Oczywiście słyszałam co nieco o Cosa Nostrze, Camorze, afrykańskich gangach, ale to zawsze był temat odległy, regionalny że tak powiem. A tu okazuje się, że istnieje formacja przestępcza obejmująca niemal pół świata i mająca wpływ na 1/4 ludności globu. To był szok. Czytając tę książkę czułam niepokój i zdawałam sobie powolutku sprawę ze swojej niewiedzy na temat świata przestępczości zorganizowanej.
Jestem pełna szacunku dla autora, który wykonał tytaniczną pracę, aby rzetelnie i skrupulatnie przedstawić losy 3 odważnych kobiet, które znalazły w sobie odwagę, aby przeciwstawić się mafii i zeznawać przeciwko niej. Na ich tle ukazuje się cała siatka powiązań mafijnych, hierarchia i brutalne metody działania. Autor ponad 2 lata wertował akta spraw udostępnianych przez włoski wymiar sprawiedliwości. Przeprowadził tysiące rozmów z osobami powiązanymi z mafią lub z ich znawcami. A co najważniejsze nie poddał się gdy zaczęto mu grozić i naciskać, aby ta książka nigdy nie powstała.
Jest to genialne studium najpotężniejszej mafii świata, a jednocześnie hołd oddany ludziom, którzy mieli odwagę (za najwyższą cenę) przeciwstawić się złu oraz wszystkim służbom wymiaru sprawiedliwości we Włoszech, które od lat nieustannie pracują nad likwidacją przestępczości.
POLECAM!!!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

aa

 • 9-08-2018
 • 23:15

?Dobre matki? - historia trzech matek, które dla dobra swoich dzieci zdecydowały się przeciwstawić największej mafii świata - ?ndranghecie, za co przyszło im zapłacić niezwykle wysoką cenę.
Książka jest rzetelna ? opiera się na rozmowach z zaangażowanymi w preceder mafijny osobami, aktach spraw sądowych, w tym licznych zeznaniach, zapisach podsłuchanych rozmów, rozmowach z prokuratorami i innymi przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości. Jest przystępnie napisana. Poprzez historię trzech dzielnych kobiet przebija geneza powstania kalabryjskiej mafii, dogłębna analiza jej struktur, zasad, zakresu oddziaływania oraz okrucieństwa. Autor przedstawia także sposób, w jaki obalony został mit ?ndranghety jako opartej na tradycyjnych wartościach rodziny i udowadnia jak dalece okrucieństwo najbliższych członków rodziny pada od wzajemnego szacunku i miłości, którymi się legitymują.
Książka wstrząsa i szokuje, jest idealnie poukładana, czyta się ją z zapartym tchem, trudno uwierzyć, że najbliższa rodzina potrafi zachować się w tak okrutny sposób, jakiego przykład stanowią tytułowe ?dobre matki?.
Pozostaje tylko pytanie: czy sprawiedliwości stanie się zadość???

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Podobno dobre uczynki wracają do nas po stokroć. Dlaczego więc tak bardzo o nie trudno? Zwłaszcza, gdy uwagę zaprzątają własne sprawy: zdrowie, rodzina, praca czy miłość. Nawet mieszkańcy Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą muszą się zmierzyć z nowymi wyzwaniami. Dla Heleny nie jest to łatwy rok:...

 • Podobno dobre uczynki wracają do nas po stokroć. Dlaczego więc tak bardzo o nie trudno? Zwłaszcza, gdy uwagę zaprzątają własne sprawy: zdrowie, rodzina, praca czy miłość. Nawet mieszkańcy Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą muszą się zmierzyć z nowymi wyzwaniami. Dla Heleny nie jest to łatwy rok:...

 • Lucie i Ditlef opiekują się dziećmi zmarłej Marte. Starają się o unieważnienie małżeństwa dragona, by jak najszybciej móc wziąć ślub. Okazuje się, że jego żonie Christence udało się ujść cało z rąk piratów. Któregoś dnia zjawia się w domu Ditlefa pod jego nieobecność i grozi córce hycla. Nagle...

 • Właściwe odżywianie i szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna to podstawa zdrowego stylu życia. W tej książce przedstawiam żywność określaną w języku angielskim superfoods i proponuję nazwanie ją superżywnością. O właściwościach zdrowotnych diety każdego z nas decydują między innymi...

 • Dobre obyczaje to zasady, których przestrzega się po to, żeby lepiej się nam żyło. Żebyśmy się nie kłócili i nie obrażali. Żebyśmy umieli cieszyć się z tego, że jesteśmy razem z innymi. Jeśli będziemy dla siebie uprzejmi, codzienne życie okaże się łatwiejsze i przyjemniejsze. Warto znać dobre...

 • 39.90 zł
  29.93 zł

  Duszna atmosfera prowincjonalnego miasteczka, zamknięta, nieprzychylna społeczność oraz dojmujące przekonanie, że życie nie przyniesie nic lepszego - czy to wystarczy, aby zwyczajny człowiek stał się zabójcą? Dobre Miasto jest jak każde inne: ma swoje ciemne zaułki i ponure tajemnice, o których...