rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Dłonie - mp3

M. Warda

ebook mp3

17,84 zł taniej -20%

Dłonie - mp3

M. Szymańska-Wa...

ebook mp3

23,38 zł taniej -15%

Dłonie Książka audio MP3

M. Warda

audiobook cd

25,65 zł taniej -8%

Iskra światła

J. Picoult

książka (miękka)

26,16 zł taniej -31%

Wyczarowanie światła

V. Schwab

książka (miękka)

29,45 zł taniej -26%

Tajemnica światła Brat Elia od ...

F. Turolli

książka (twarda)

22,97 zł taniej -23%

Zegarmistrz Światła

Wykonawca:

Tadeusz Woźniak

muzyka cd

Warner Music Poland

31,08 zł

Strażnicy światła

A. Geni

książka (miękka)

24,30 zł taniej -34%

Historia światła

J. Nemec

książka (miękka)

27,47 zł taniej -31%

Zegarmistrz Światła Tadeusz Woźniak w ...

T. Woźniak

książka (twarda)

36,83 zł taniej -26%

Drogi światła

G. Ryś

książka (miękka)

26,25 zł taniej -12%

Dłonie pełne światła
ocena: 6, głosów: 14
 
powiększenie

Fragmenty

przeczytaj fragment książki
Dłonie pełne światła

Wyraażenie i uwolnienie uczuć jest kluczem do wyrwania się z cyklicznego shcematu myślowego. Zwykle formy te zostają rozdzielone po to, by człowiek nie musiał doświadczać zawartych w nich uczuć. Dany osobnik wkłada codziennie wiele wysiłku, by uniknąć ożywienia myślokształtu, ponieważ mogłoby to przywołąć niepożądane uczucia. Nawet jeśli człowiek unika świadomie sytuacji, które mogłyby takie uczucia wzbudzić, nie osiąga zbyt wiele, gdyż myśląc o tym bez przerwy, także je wzmacnia. W miarę trwania terapii myślokształt staje się coraz ściślej powiązany z resztą osobowości; dzięki własnej pracy negatywne aspekty przemieniają się w pozytywne działania i zostają włączone do "normalnej" aury człowieka jako bezkształtne, czyste, jasne kolory. Część przyczyn stresów zostaje rozwiązana przez samą ich akceptację, to znaczy, że miały prawo się pojawić i przeminąć.


Oczyszczanie aury podczas terapii

Terapia energetyki rdzenia ma za zadanie pomóc człowiekowi w uwolnieniu blokad z pola aurycznego poprzez koncentrację i wysiłek fizyczny. Rysunek 11-4 przedstawia takie właśnie uwolnienie. Kiedy ułożymy się na plecach na miękkim krześle, mięśnie klatki piersiowej rozciągają się i zaczynają rozluźniać. To wywołuje z kolei energetyczne uwolnienie i blokady puszczają. Pacjent ma silny blok energetyczny w mięśniach koło kręgosłupa, blisko zawiasu diafragmatycznego.
W trakcie ćwiczeń na krześle do relaksacji blok ten puścił nagle, czemu towarzyszyła eksplozja energii. Ów "obłok energii" przesunął się następnie szybko wzdłuż kręgosłupa. Kiedy dotarł do głowy pacjenta i wdarł się do jego świadomości, pacjent przeniósł się do nowego wymiaru rzeczywistości. Zaczął płakać i odczuł objawy stresu z okresu związanego z dzieciństwem. Kiedy wyrażał swe uczucia, coraz bardziej uwalniał się obłok energii, aż wreszcie całkowicie opuścił jego biopole.

Poniżej podaję opis tego, co wydarzyło się podczas typowej sesji terapeutycznej. Najpierw nieco podstawowych informacji na temat pacjentki, którą będę nazywała Susan.
Susan była piękną, zbliżającą się do trzydziestki blondynką, zawodową terapeutką, matką dwuletniej córeczki. Ona i jej mąż, również terapeuta, stanowili bardzo udane i stabilne małżeństwo, i zajmowali wysoką pozycję w swoim środowisku. Poznali się i pobrali bardzo wcześnie. Ojciec Susan zginął w wypadku na dwa tygodnie przed jej urodzeniem. Matka została sama z nowo narodzoną siostrą i dwoma chłopcami. Ponieważ miała bardzo mało pieniędzy, musiała prosić innych ludzi, żeby wzięli Susan do siebie. Susan dorastała w dwóch domach: jeden był bardzo czysty, porządny i prawdziwie katolicki: drugim był zaniedbany dom jej matki. Matka Susan nigdy nie zdołała zasklepić rany wywołanej stratą męża w tak ważnym dla niej okresie i nie wyszła ponownie za mąż, chociaż miała wielu kandydatów.
Susan nigdy nie miała ojca, toteż wcześnie zawarte małżeństwo zaspokoiło jej potrzebę posiadania kogoś, kto by się o nią troszczył. Nosiła jednak w sobie lęk, że małżeństwo jej się nie uda (tak jak w przypadku jej matki) lub że uda się tylko wtedy, gdy będzie idealna (tak jak uczono ją w katolickim domu).
Kiedy pewnego ranka przyszła na sesję, sprawiała wrażenie bardzo szczęśliwej i uradowanej. Mówiąc i gestykulując wytworzyła różowy i biały obłok "szczęścia" (rysunek 11-5). To pozorne szczęście służyło jednak do przykrywania głębszych uczuć ujawniających się w jej biopolu. Moje obserwacje wykazały istnienie bloku, mającego wygląd ciemnoszarej plamy umiejscowionej w splocie słonecznym (obszar brzucha), związanego ze strachem i innymi uczuciami. Dodatkowy blok znajdował się w czole (miał jaśniejszą barwę, wskazującą na chaos umysłowy), co łączyło się bezpośrednio z emocjonalnym bólem w sercu (czerwień). Susan wykazywała sporą aktywność umysłową (wysoki poziom energii) po obu stronach głowy (żółty). Miała również dużo wibrującej energii życiowo-seksualnej w rejonie miednicy (czerwień-pomarańcz).
Gdy dalej gestykulowała i mówiła radośnie, wyrzucając miękkie, różowe i białe obłoki, jasno-żóha energia promieniująca z boków jej głowy zaczęła przykrywać albo maskować zaatakowany szarością rejon czoła. Susan dosłownie przekonywała samą siebie, że jest szczęśliwa, maskując szarość żółcią (energią mentalną). Kiedy powiedziałam jej, co widzę, natychmiast przestała wytwarzać "fałszywe" obłoki radości. Szary obszar w głowie odzyskał swoją pierwotną wielkość.
Zachowanie Susan zmieniło się natychmiast w pełne lęku i emocjonalnego cierpienia. Potem zaczęła opowiadać, co naprawdę się dzieje. Na krótko przed przybyciem na cotygodniową sesję dowiedziała się, że jej matka znajduje się w szpitalu z czymś w rodzaju porażenia wzroku. Lekarz dyżurny zasugerował, że dolegliwość może być spowodowana poważną chorobą, taką jak stwardnienie rozsiane. Susan była bardzo zdenerwowana tą sytuacją i potrzebowała siły, by dać sobie radę ze wszystkimi atakującymi ją uczuciami. Blokując życiową-seksualną energię w rejonie miednicy i nie pozwalając jej płynąć w dół wzdłuż nóg, odcięła się od podłoża i swego umiejscowienia jako istoty ludzkiej na ziemi. W tym momencie sesji należało więc skierować tę energię do ziemi i połączyć Susan z jej energetycznym fundamentem.
Poprzez ćwiczenia nóg i miednicy zaczęłyśmy kierować energię miednicy w dół, do nóg, by stworzyć podstawę dla bardziej skomplikowanych działań. Energia popłynęła szybko w dół, łącząc Susan z podłożem. Potem opłynęła całe cało i naładowała bardziej równomiernie cały organizm. Gdy blok w miednicy puścił, zmiana poziomu energii pozwoliła Susan poczuć się bezpiecznie w dziedzinie jej odczuć seksualnych i siły życiowej. Ów blok miedniczny wiązał się z matką, która nie radziła sobie dobrze ze swoją energią seksualną. Susan wciąż obawiała się bycia taką jak matka. Ponieważ jednak miała silne połączenie serce-seks, niebezpieczeństwo to jej nie groziło, dlatego też terapia odniosła taki szybki sukces. Kiedy energia zakorzeniła się, Susan wiedziała już, że może doznawać przyjemnych uczuć i jednocześnie kontrolować je, a więc mogła robić z nimi to, co chciała.
Susan zgodziła się następnie porozmawiać o stresie, który odczuwała w sercu w związku z chorobą matki. Zaczęła płakać. To uwolniło czerwień z rejonu serca. Zaczęłyśmy następnie pracować nad głównym blokiem umiejscowionym w splocie słonecznym, wiążącym się z niezaspokojonymi potrzebami z dzieciństwa. Spowodowały one to, że Susan odrzuciła swoją matkę. Tak więc biopole Susan pokazywało tkwiący w niej wewnętrzny konflikt. Z jednej strony czuła miłość do matki, która była w tym czasie ciężko chora, a z drugiej odczuwała gniew odrzucenia, na zasadzie: "Ty się o mnie nie troszczyłaś; dlaczego ja miałabym się troszczyć o ciebie?" Uświadomienie sobie istnienia tego konfliktu i zrozumienie go rozpoczęło proces uwalniania szarości z rejonu czoła.
Uwolnienie ciemnej plamy ze splotu słonecznego wymagało intensywnej pracy z ciałem. Susan wyciągnęła się na krześle, żeby rozciągnąć mięśnie i rozluźnić blok. Potem zaczęła wykonywać męczące ćwiczeńie, polegające na wyrzucaniu tułowia w przód i w dół w celu wydalenia bloku i wszystkiego, co się z nim wiązało. Blok ten symbolizował nie tylko odrzucenie matki, lecz także chęć obarczenia jej odpowiedzialnością za wszystkie nieszczęścia, jakie kiedykolwiek spotkały Susan. W tym czasie Susan utrzymywała "bezpieczny" stan deprywacji; dziecięca deprywacja została zastąpiona przez samodeprywację. Ciemna plama (10 cm średnicy) w splocie słonecznym rozjaśniła się i rozszerzyła na większy obszar (20 cm średnicy), lecz pewna jej część miała kontakt z jej biopolem, co oznaczało, że kwestia nie została rozwiązana do końca. Uwolnienie tej ciemnej plamy wymagało wiele czasu, gdyż zawierały się w niej najważniejsze problemy życiowe.
Kiedy mówię o "bezpiecznym" stanie deprywacji, mam na myśli to, że pewna doza deprywacji nie sprawiała Susan kłopotów. Ten stan wydawał się jej normalny. My, istoty ludzkie, czujemy się naj bezpieczniej w tym, co uważamy za normę, bez względu czy jest to istotnie coś normalnego czy nie; norma ta zbudowana jest w oparciu o nasze dziecięce doświadczenia.
Na przykład dla Susan "norma" manifestowała się poprzez jej przestrzeń życiową. Kiedy była dzieckiem, kwestia domu wywoływała u niej zamęt umysłowy. Który dom był tym prawdziwym? W gruncie rzeczy żaden. Problem trwał. Przez większą część swego ośmioletniego małżeństwa Susan mieszkała w nie ukończonym domu. NIgdy nie miała własnego całkowicie wykończonego i umeblowanego domu.
Wraz z postępami terapii przestrzeń życiowa Susan stawała się coraz bardziej harmonijnie umeblowana i pięknie wykończona. Była to w jej przypadku prawie zewnętrzna manifestacja wewnętrznego stanu.
Na podstawie tych obserwacji biopola człowieka zaczynacie już zapewne wyraźniej dostrzegać związek pomiędzy chorobą a problemami psychologicznymi. Zatrzymujemy swe uczucia przez blokowanie przepływy energii. Przez to w naszych systemach tworzą się zastane obszary energii, które po jakimś czasie wywołują chorobę w ciele fizycznym.

Dłonie pełne światła (twarda)

książka

Wydawnictwo: Amber

Oprawa: twarda

Ilość stron: 400

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 59,50

Cena detaliczna: 70,00

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

56,00

Powrót Darmowa wysyłka dla zamówień od 99zł. SPRAWDŹ!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (0)

Dłonie pełne światła - opis produktu:

  Z tego nowatorskiego, unikatowego, bogato ilustrowanego poradnika opartego na ustaleniach naukowych dowiesz się, jak interpretować ludzką aurę, oraz poznasz techniki leczenia - metody samoleczenia i uzdrawiania dzięki wykorzystaniu biopola. Wokół każdego człowieka istnieje pole energetyczne, aura, która otacza i przenika nasze ciało fizyczne. Ta energia jest nierozerwalnie związana ze zdrowiem. Jej nierównowaga staje się przyczyną choroby. Naukowe badania aury człowieka dowodzą, że można ją wykorzystywać. Na tym właśnie opiera się uzdrawiająca sztuka nakładania dłoni, zwana również bioenergoterapią. Autorka, światowej sławy fizyk z Nasa, psychoterapeutka i uzdrowicielka pokazuje, jak dzięki aurze można leczyć siebie i innych, i przedstawia praktyczne sposoby wykorzystania pola energetycznego człowieka dla poprawy zdrowia.

Dłonie pełne światła - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Amber
Oprawa:twarda
Okładka:twarda
Wymiary:170x240
Ilość stron:400
ISBN:978-83-241-5547-7
Wprowadzono: 27.10.2015
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Dłonie pełne światła - recenzje klientów


Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.
10.00

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i ...

G. Rzeczkowski

książka (miękka)

25,85 zł taniej -35%

Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

A. Sapkowski

książka (pakiet)

224,99 zł taniej -25%

Nietoperz i suszone cytryny

M. Meller

książka (miękka)

25,89 zł taniej -35%

Kolejne 365 dni

B. Lipińska

książka (miękka)

23,89 zł taniej -40%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

43.03 zł

taniej -28%

Szóstka / Siódemka Seria Strażnicy Światła

Szóstka: Detektywi Micki Dare i Zach Harris powracają w Szóstce, thrillerze paranormalnym, drugiej wspólnej przygodzie w ramach serii Strażnicy Światła pióra Eriki Spindler. Minęły trzy miesiące od feralnej nocy, kiedy Micki o mało nie straciła życia. Fizycznie wróciła wprawdzie do zdrowia, ale wciąż nękają ją koszmary i Micki nie może pozbyć się...

ebook

21.18 zł

taniej -20%

Nie ma światła w ciemności - mobi, epub ...

Poruszająca opowieść Claire Contreras, bestsellerowej autorki romansów, której książki są tłumaczone na ponad 50 języków. Przeszłość spowita ciemnością. Przyszłość bez szans na światło dnia. Czy tragiczną przeszłość można wymazać z pamięci? Blake przez całe życie zmaga się z traumą po śmierci rodziców. Nie umie poradzić sobie z nocnymi koszmarami,...

ebook

17.84 zł

taniej -20%

Dłonie - mp3

Piękna, utrzymana w klimacie tajemnicy historia pięciu kobiet, połączonych wspólną przeszłością, ale też śmiercią studentki - Julii. Ich losy wciąż splatają się ze sobą: Sara, opuszczona w dzieciństwie przez matkę, znaną malarkę, po jej śmierci musi wrócić do domu by rozliczyć się z przeszłością. Maria ucieka do Paryża by zapomnieć o tragicznych...

ebook

23.38 zł

taniej -15%

Dłonie - mp3

Pięć młodych kobiet - pięć przeplatających się ze sobą, emocjonalnych historii. Sara, opuszczona w dzieciństwie przez matkę, znaną malarkę, po jej śmierci wraca do domu by rozliczyć się z przeszłością. Maria - studentka Akademii Sztuk Pięknych, ucieka od przeszłości do Paryża. Dorota, nie mając ukończonej szkoły plastycznej, zdobywa rozgłos w świecie...

audiobook cd

25.65 zł

taniej -8%

Dłonie Książka audio MP3

Piękna, utrzymana w klimacie tajemnicy historia pięciu kobiet, połączonych wspólną przeszłością, ale też śmiercią studentki - Julii. Ich losy wciąż splatają się ze sobą: Sara, opuszczona w dzieciństwie przez matkę, znaną malarkę, po jej śmierci musi wrócić do domu by rozliczyć się z przeszłością. Maria ucieka do Paryża by zapomnieć o tragicznych...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

2.99

14.99

2.99

1.98

8.99

2.35

2.84

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: