Diagnostyka laboratoryjna

podręcznik

Wydawnictwo PZWL
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Diagnostyka laboratoryjna, dzięki dynamicznemu rozwojowi w ciągu ostatnich lat, stanowi istotny element postępowania diagnostycznego. Wiedza na temat tej dziedziny powinna obejmować również elementy podstawowych i klinicznych nauk medycznych.
W podręczniku Autorzy, doświadczeni klinicyści i eksperci medycyny laboratoryjnej, przedstawili w sposób syntetyczny zasady diagnostyki najczęściej występujących chorób, ze szczególnym uwzględnieniem badań laboratoryjnych. Osobny rozdział poświęcono interpretacji wyników badań laboratoryjnych.
Przedstawione zagadnienia powinny ułatwić przyszłym diagnostom orientację w zagadnieniach znajdujących się na granicy laboratorium i codziennej praktyki lekarskiej. Publikacja stanowi niezbędne narzędzie dla studentów analityki medycznej oraz diagnostów laboratoryjnych. Będzie również przydatna dla lekarzy na różnych etapach kształcenia.
S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Wydawnictwo: PZWL
Oprawa: miękka
Okładka: miękka

RECENZJE - Podręcznik - Diagnostyka laboratoryjna

4.4/5 ( 11 ocen )
  • 5
    8
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    1

Diagnosta

ilość recenzji:1

brak oceny 21-09-2014 12:16

Kupiłem niedawno tę książkę spodziewając się zwięzłego podręcznika zawierającego kompleksowe i holistyczne informacje dotyczące diagnostyki laboratotoryjnej poszczególnych grup chorób, a otrzymałem książkę, która już na pierwszy rzut oka jakościowo odbiega od podręcznika w tej klasie cenowej - niskiej jakości wydruk na zwykłym papierze ze zwykłej drukarki laserowej a do tego okładka wyginająca się w każdą stronę, ale nie to jest najgorsze.
Książka traktuje po macoszemu faktyczną diagnostykę laboratoryjną, ograniczając ją do 2 zdań, w których wymieniono markery choroby X, zbyt dużo uwagi zostało opświęcone opisowi diagnostyki chorób "okiem lekarza" a za mało jest inoformacji ważnych dla diagnosty - czynników interferujących, roli fazy preanalitycznej. Jedyny dobrze opracowanny rozdział moim zdaniem to "Interpretacja wyników badań laboratoryjnych " napisany przez Gernanda, który w prosty i przyjazny sposób objaśnia meandry stasystyki medycznej na użytek medycyny laboratoryjnej. Spodziewałem się uzupełnienia książki Naskalskiego i Dembińskiej-Kieć, ale tego nie znalazłem w tej pozycji. Nie polecam i mam nadzieję, że ta książka nie wejdzie nigdy w kanon lektur wymaganych do egzaminu specjalizacyjnego. Ogólna ocena to 3.