DAWCA / Lois Lowry | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

DAWCA (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Galeria Książki
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 296
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

DAWCA - opis produktu:

W społeczności, w której żyje Jonasz, wszystko jest idealne. Specjalnie dobrane kobiety rodzą dzieci, które trafiają potem do odpowiednich jednostek zwanych komórkami rodzinnymi. Każdy ma przypisanych rodziców i pracę. Nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, by zadawać pytania. Wszyscy są posłuszni. Nie ma konfliktów, nierówności, rozwodów, bezrobocia, niesprawiedliwości... ani możliwości wyboru.

Wszyscy są tacy sami.
Z wyjątkiem Jonasza.

Podczas ceremonii dwunastolatków dzieci z dumą przyjmują przydzielone im życiowe role. Ale dla Jonasza wybrano coś specjalnego. Ma rozpocząć szkolenie u tajemniczego starca zwanego Dawcą Pamięci. Jonasz stopniowo uczy się, że moc tkwi w uczuciach. Ale kiedy jego własna siła zostaje wystawiona na próbę - kiedy musi uratować kogoś, kogo kocha - może nie być gotowy. Czy jest za wcześnie? Czy za późno?

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Dawca - mobi, epub

Lois Lowry

29,20 zł 34.36
 • -29%
DAWCA (okładka filmowa) (miękka)

Lois Lowry

miękka
24,72 zł 34.82
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -32%
Hej, Przedziadku!

Paul McCartney

twarda
30,60 zł 44.99
 • -33%
 • -35%
Klub fanek W.M. Alicja

Majka Milejko

miękka
19,44 zł 29.90
Zapowiedź - 12.2.2020
 • -30%
Chłopiec, kret, lis i koń

Charlie Mackesy

twarda
27,23 zł 38.89
 • -41%
Nela w krainie orek

Nela

twarda
26,49 zł 44.90

Lois Lowry - przeczytaj też

 • -29%
DAWCA (okładka filmowa)

Lois Lowry

miękka
24,72 zł 34.82
 • -29%
Posłaniec

Lois Lowry

miękka
24,72 zł 34.82
 • -29%
Skrawki błękitu

Lois Lowry

miękka
24,72 zł 34.82
 • -29%
Syn

Lois Lowry

miękka
24,72 zł 34.82

Zobacz również

 • -43%
Asiunia

Joanna Papuzińska

twarda
14,19 zł 24.89
 • -40%
Zawsze i na zawsze Chłopcy. Tom 3

Jenny Han

miękka
22,13 zł 36.90
 • -42%
Grudniowy gość

Siri Spont

twarda
28,94 zł 49.90
 • -37%
 • -32%
Ranczo Fantazja Tom 1 Droga w nieznane

Oliwia Natecka

miękka
20,34 zł 29.90
 • -32%
Klub fanek W.M. Oliwia

Majka Milejko

miękka
20,34 zł 29.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • DAWCA
4.1/5 ( 8 ocen )
  5
  5
  4
  1
  3
  0
  2
  2
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Bookendorfina

 • 5-08-2016
 • 07:03

"Masz zdolność widzenia rzeczy, których nie widzą inni. Zobaczysz je, kiedy już odbierzesz wspomnienia. A wtedy nabierzesz mądrości. Wraz z kolorami. I nie tylko kolorami."

Przyznaję, że miałam ogromną chęć na zapoznanie się z tym cyklem, tym bardziej, że film odebrałam pozytywnie, a jak to zwykle bywa książkowy pierwowzór bywa zazwyczaj lepszy. Nie inaczej było i w tym przypadku, powieść wspaniale przeniosła mnie do wykreowanego świata, tak bardzo odmiennego i niepokojącego w swoim przesłaniu. Dominuje w nim jednakowość i powierzchowność, równorzędność i przewidywalność, nie zdarzają się rzeczy zaskakujące czy niezwykle. Wszystko jest mocno zrównoważone, ludzie nie dzielą się wspomnieniami, nie cierpią, nie czują smutku czy bólu, nie ma konfliktów, ale równocześnie zabrano im głębokie emocje, uczucia, miłość, przyjaźń, nienawiść, wrogość i niechęć. Życie jest bardzo uporządkowane i z góry określone, bez barw, muzyki, sentymentów i przeszłości, ale także bez smutku, zawiedzenia i samotności. Każdy ma określoną rolę do spełnienia w osiedlowej społeczności, maksymalnie wykorzystuje się jego predyspozycje i zdolności w imię dobra wspólnoty, niczego mu teoretycznie nie brakuje. Ale czy w tym wszystkim jest miejsce na prawdziwe szczęście, indywidualne pragnienia i wyśnione marzenia? W jakim stopniu idealność i perfekcja są w stanie zaspokoić fizyczne i emocjonalne potrzeby? Czy powszechna inwigilacja, brak prywatności, sztuczne rytuały i ceremonie, zabrana możliwość dokonywania wyborów ze względu na bezpieczeństwo, faktycznie służą dobru człowieka? Gdzie radość z bycia jednostką, kimś wyjątkowym, niepowtarzalnym, ambitnym i dumnym?

Podczas ceremonii dwunastolatków, Jonasz dowiaduje się, że funkcja, jaką mu została przydzielona przez radę starszych różni się od tych powszechnych, znanych i zrozumiałych. Wiąże się z nią wielki prestiż, ale również niebezpieczeństwo, niepewność i konieczność przedefiniowania priorytetów. Chłopiec podejmuje wyzwanie, nie do końca zdając sobie sprawę, jakie trudności i przeszkody przyjdzie mu pokonywać, nie tylko te pochodzące z zewnętrznego świata, ale również te, które drzemią głęboko w nim samym. Autorce świetnie udało się stworzyć powieściowe postaci, intrygującą fabułę, przekonywujące zdarzenia, zaskakujące obroty spraw i ich głębokie konsekwencje. Z każdym rozdziałem coraz mocniej wciągamy się tę historię, kibicujemy głównej postaci i zagłębiamy w wielokierunkowe rozważania. Nieszablonowa książka, pomysłowo napisana, lekkim i sugestywnym językiem, kierowana do młodzieży, lecz potrafiąca zainteresować też starszych czytelników. Dotyka istoty człowieczeństwa, ludzkiej natury, ponadczasowych wartości, psychologicznych źródeł satysfakcji i socjologicznych wyjaśnień mechanizmów działań. Wiele inspiracji do przemyśleń i refleksji, po zapoznaniu się z nią jeszcze długo pozostaje z nami. W powieści to rada starszych, wsparta wielowiekowym regulaminem, kieruje scenariuszami ludzkich losów, ale czy w dzisiejszym świecie, to nie my sami w ten sposób organizujemy powierzchowne życie, nie dając sobie chwili wytchnienia w pogoni za pozornym sukcesem, nie spychamy na dalszy plan radości z wykonywania drobnych czynności dnia codziennego, łapania ulotnych chwil składających się na nasze życie? Czy potrafimy wygospodarować czas na delektowanie się wspomnieniami?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

http://ksiazkiociekawychtresciach.blogspot.com/201

 • 19-06-2015
 • 09:37

?Tutejsze życie jest bardzo uporządkowane, przewidywalne i bezbolesne. Takiego dokonali wyboru.?


O książce dopiero dowiedziałam się jak został nakręcony film, za co mi naprawdę wstyd. Jednakże najpierw postanowiłam przeczytać książkę i dopiero później zobaczyć jej ekranizację. No i okazało się, że to kolejna z wielu książek dystopijnych ;)


?Nie mamy odwagi, żeby pozwolić ludziom dokonywać własnych wyborów.?


Lois Lowry autorka książki "Dawca" stworzyła świat pozbawiony uczuć, emocji, koloru i wszystkiego co się z tym wiąże. Społeczeństwo pozbawione tego wszystkiego jest ?poukładane? wedle schematu. Nic się nie dzieje przypadkowo, nie ma miejsca na miłość, wszytko ma być tak jak zostało zaplanowane, po prostu nic nie może odbiegać od normy.


?Nie ból jest najgorszy w posiadaniu wspomnień, ale samotność. Wspomnieniami trzeba się dzielić.?


Specjalne wyprane kobiety zostają przydzielone do rodzenia dzieci. Dzieci, które zdają test trafiają do odpowiednich komórek. Rozwijają się, rosną, cały czas są obserwowane. Po ukończeniu odpowiedniego wieku dostają nowe zadania i zawody. Po prostu jest tu idealnie. W tym świecie nie ma konfliktów, rozwodów, niedomówień, wszyscy są równi. No tak idealnie..... ale ja bym tam nie chciała mieszkać. Dlaczego? Brał miłości, rodzice tak naprawdę nie kochają swoich dzieci, małżonków. Oni żyją tak jak im kazano, wedle schematu. Nie mają swojego zdania, swoich poglądów, marzeń. Zabrano im wszystko, a oni myślą, że tak ma być. No bo przecież nie ma niczego innego, to skąd mają wiedzieć.


?Lęk oznacza głębokie, mdlące poczucie, że za chwilę stanie się coś strasznego.?


Główny bohater Jonasz żyje w ?rodzinie?, która została mu przyporządkowana według wcześniejszych obserwacji. Jednak ma w sobie coś, co wyróżnia go od wszystkich. Podczas ceremonii wybrano go na Dawce. Razem z Jonaszem rozpoczynamy szkolenie u boku starca zwanego Dawcą Pamięci. Poznajemy rzeczy, które do tej pory Jonasz nigdy nie doświadczył . Poznajemy wszystko to co zostało im odebrane. Poznajemy przeszłość. Razem z Jonaszem odkrywamy, co tak naprawdę znaczy rozczarowanie, bo przecież każdy nawet najlepszy system ma swoje wady. Tak naprawdę nic nie jest idealne.


?-Dlaczego nie wszyscy je widzą? Dlaczego kolory znikły?
Dawca wzruszył ramionami.
- Takiego dokonaliśmy wyboru, postanowiliśmy
przejść na jednakowość"Bardzo podobała mi się wizja dystopii przedstawiona w książce. Brak pesymizmu, którego bardzo często spotykamy w tego typu książkach. Społeczeństwo nie zmaga się z chorobami, głodem, wojnami, bólem i cierpieniem. To wszystko zostało zabrane. Nikt o nic nie musi się martwić. Co więcej potrzeba? Życie idealne. Każdy chciałby żyć w takim społeczeństwie. Jednak wszystko to są tylko pozory. Macie porządek i ład, to oddajcie nam wolność. Wszyscy jesteście równi, przez co nie macie prawa do głosu, marzeń, uczuć, nie jesteście wyjątkowi. Wszyscy są tacy sami. Nie chcieliście wojny i nienawiści. To my wam zabierzemy rodzinę i miłość.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Piotrek

 • 14-01-2015
 • 10:12

Ciężko mi o "Dawcy" wyrazić się jednoznacznie. Z jednej strony jest to książka, która jest w pewien sposób oryginalna, z drugiej jednak?jakbym już gdzieś spotkał się z tym pomysłem. Bo owszem, świat przedstawiony oparty na wyizolowanym społeczeństwie, którego pozbawiono uczuć i emocji pojawiał się już kilkukrotnie w literaturze i filmie, ale tym razem jest trochę inaczej. Powiewu świeżości nadały nowe zasady panujące w świecie "Dawcy", a także fakt, iż głównym bohaterem jest dziecko. Dwunastolatek jednak odgrywa bardzo ważną rolę i chyba właśnie budowa głównego wątku wokół niego spodobała mi się najbardziej. Ta książka to dość dobry wstęp do większej serii, dlatego czekam na więcej, bo wiele wątków pobocznych nie zostało zakończonych.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

http://czytam-wiec-zyje.blogspot.com/

 • 6-01-2015
 • 13:00

Dzieciństwo Jonasza właśnie dobiega końca. Chłopiec kończy dwanaście lat, tym samym wkraczając w świat dorosłych. Każdy dwunastolatek podczas uroczystej ceremonii otrzymuje przydział do pracy, która według Starszyzny najbardziej będzie do niego pasowała. Starszyzna nigdy się nie myli, gdyż dzięki absolutnej infiltracji, ma możliwość obserwowania dzieci w każdym momencie ich życia. Wszystko po to, by rola, jaką nastolatki mają odegrać w społeczeństwie, była zgodna z ich preferencjami.

Świat, w którym żyje Jonasz nie wie, czym jest ból, głód, nienawiść czy miłość. Jego świat nie zna wojny, kolorów, muzyki ani zwierząt. Pozbawiony wszelkich bodźców jest miejscem, które społeczność uznała za bezpieczne.

Podczas własnej ceremonii Jonasz nie zostaje wywołany na scenę. Początkowo jest tylko podenerwowany, mając pewność, że nieomylna Przewodnicząca Rady Starszych ten jeden raz popełniła błąd i zaraz go naprawi. Tak się jednak nie dzieje, a chłopca ogarnia coraz większa panika. Kiedy ostatni dwunastolatek schodzi ze sceny, pada imię Jonasza. Wtedy dowiaduje się, że rola, jaką ma odegrać, jest wyjątkowo ważna i jedyna w swoim rodzaju. Chłopiec ma zostać Biorcą Pamięci.

Szkolenie Jonasza trwa już rok. Dzięki dotychczasowemu Biorcy, który każe nazywać się Dawcą Pamięci, nastolatek poznaje wspomnienia z czasów, kiedy świat pełen był barw, muzyki, emocji i sztuki był na porządku dziennym. Nastolatek postanawia porzucić dotychczasowe życie w dniu, w którym ogląda film, gdzie jego ojciec zwalnia jedno z bliźniaków jednojajowych. Jonasz od zawsze kojarzył zwolnienie z czymś miłym. W końcu zwalnianie staruszków wiązało się z wielką uroczystością i radością. Okazuje się jednak, że zwolnienie to nic innego jak zastrzyk uśmiercający zwalnianego. Od tej pory dwunastolatek i Dawca obmyślają plan, dzięki któremu wszystkie wspomnienia, które dotąd pobrał, zostaną zwrócone społeczeństwu, by to na nowo nauczyło się żyć w świecie uczuć i barw. Okazuje się jednak, że nie będzie miał na to czasu. Kiedy wraca ze szkolenia do domu, dowiaduje się, że mały chłopczyk, Gabriel, który od pewnego czasu mieszkał z rodziną Jonasza, ma zostać zwolniony kolejnego dnia z samego rana. Nie myśląc wiele, nastolatek pakuje najpotrzebniejsze rzeczy i ucieka, zabierając ze sobą Gabriela. Czy uda mu się ochronić życie własne i chłopca? Czy odnajdzie azyl? Czy społeczeństwo, które do tej pory uważał za idealne, będzie w stanie poradzić sobie z losem, który je czekał?

Powiem Wam tak: to nie jest zła książka. Ale wiele, WIELE brakuje jej do dobrej. Autorka poczęstowała nas samą esencją i co prawda nie jest to złe, ale z drugiej strony nie ma tutaj żadnych wątków pobocznych, przez co powieść jest tak krótka (nie wiem, skąd na LC ponad 200 stron, moja ma ledwie 104), a co za tym idzie, nie ma szans zżyć się z bohaterami. Są tak samo nijacy jak ich szarobure, wyprane z emocji społeczeństwo. Może tak miało być, ale każdy z nas wie, że autorom zawsze zależy na tym, żeby jego postacie były ciekawe i różnorodne, a tutaj tego nie ma. Nie byłam w stanie odczuwać wszystkiego razem z Jonaszem (kto, tak nawiasem, wpadł na tłumaczenie tych wszystkich imion na polski? porażka), złość, która nim targała, kiedy dowiedział się od rodziców, że Gabriel ma zostać zwolniony spłynęła po mnie jak po kaczce, bo i z tym maluchem nie miałam okazji się zżyć.

Dziwna to książka. Jest tak cholernie bezpłciowa, że nie wiem, co więcej mogłabym o niej napisać. Zwyczajnie nie ma o czym. Jedyny pozytyw to sam koncept. Trochę taki ala Equilibrium. Widzieliście Equilibrium? To też taki trochę Dawca, ale bardziej dla dorosłych, z większą ilością akcji i Christianem Baleem w roli głównej. Ogólnie chodzi o pozbawienie samych siebie wszelkich bodźców, które mogłyby wywoływać emocje, tj. szeroko pojęta sztuka, zwierzęta, hormony, itd. Z jednej strony pomysł niezły, bo pozbawiając siebie uczuć, automatycznie eliminujemy nienawiść i chciwość, a te jak wiadomo zawsze prowadzą do wojny. Z drugiej, trochę szkoda, że nie ma w domach psów, kotów czy, jak w moim przypadku, królików, ale gdybym miała wybierać, to pewnie wybrałabym opcję numer jeden. To bardzo romantyczne, takie stawianie pięknych idei ponad wszystko, ale bardzo niepraktyczne, bo w obliczu wojny i śmierci, każdy dałby się pokroić za taki spokój jak w Dawcy.

Suma summarum, książka ujdzie, ale jak się nie ma zbyt dużych wymagań, bo sama koncepcja jest naprawdę ciekawa i to 3- daję właśnie za pomysł. Komu polecam? Fanom dystopii, którzy nie są zbyt wymagający.

Czy przeczytam resztę Kwartetu? Szczerze mówiąc, wątpię.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Ruczek

 • 1-09-2014
 • 01:53

"Myślałem, że jesteśmy tylko my. Myślałem, że istnieje tylko teraz."[s. 131]

Jonasz niedługo kończy dwanaście lat. W związku z zasadami obowiązującymi w jego osadzie, w jego społeczeństwie, zostanie on wtedy przydzielony do konkretnego zawodu, który od tamtej pory zacznie wykonywać. Jednak, kiedy wszyscy jego znajomi dostają normalne, powszechnie znane przydziały, Jonaszowi trafia się coś, o czym wcześniej nie słyszał - ma on zostać Odbiorcą Pamięci. Jego szkolenie nie będzie przyjemne, a zdobyta wiedza otworzy mu oczy na wiele spraw, jednak z nikim nie będzie mógł o tym porozmawiać, tylko z Dawcą. dotychczasowym Odbiorcą Pamięci, u którego jest aktualnie na szkoleniu. Świat w oczach Jonasza ulegnie ogromnej przemianie, także samo jego podejście do życia i społeczeństwa się zmieni. Nic już nie będzie takie samo, a tylko on i Dawca znają całą prawdę - prawdę, która może zmienić dotychczasową egzystencję ludzi.

Czy będą potrafili unieść brzemię swojej wiedzy? Czy odważą się zmienić społeczeństwo, które zdaje się funkcjonować idealnie? Jak Jonasz poradzi sobie z rodzącymi się w nim uczuciami i emocjami? Czy zdoła nadal sprawnie funkcjonować w swoim osiedlu?

Autorka napisała niesamowitą powieść, pełną ukrytych przekazów, znaczeń i symboli. Wykreowany przez nią świat jest pozbawiony głębszych emocji i uczuć. Ludzie żyją w nim, nie mając prawa wyboru, kontrolowani od najmłodszych lat, obserwowani i analizowani, jednak jakby tego wszystkiego nieświadomi. Żyją w wyidealizowanym świecie, który sami sobie stworzyli i uważają, że tak jest dla nich najlepiej i nawet w najmniejszym stopniu nie podejrzewają ile przy tym tracą. Nie zadają pytań, postępują według wyznaczonych im schematów i wzorów zachowań, są mili dla siebie nawzajem, gdyż tak im nakazano. Przepraszają, nawet za najdrobniejsze przewinienia. Wszyscy są jakby bez wyrazu, bez charakteru i wierzą w nieomylność komisji starszych.

"Uzyskaliśmy kontrolę nad wieloma rzeczami. Ale niektóre musieliśmy utracić."[s. 156]

Główny bohater, Jonasz, choć ma zaledwie dwanaście lat w ogóle nie zachowuje się jak na jego wiek przystało. W tym świecie dzieci od małego przygotowywane są do tego, aby być produktywnym i przydatnym dla społeczeństwa. Jeśli ktoś natomiast nie pasuje do niego, nie znajduje sobie w nim miejsca - zostaje zwolniony. Dlatego też wszyscy są niczym mali dorośli, szukający swego miejsca w społeczeństwie, przygotowujący się do roli, jaką im w przyszłości przypadnie pełnić - jaka zostanie im wybrana. Wszystko jest odgórnie kontrolowane i dokładnie wyliczane, aby działało sprawnie i bez zarzutów.

"Dawca" jest powieścią, która zmusza do refleksji i zasmuca. Bardzo wyraźnie widać w niej nadzór władz nad społeczeństwem, ich kontrolowanie i pełne podporządkowanie. Zwykli ludzie nie mają prawa do podejmowania własnych decyzji, nie wiedzą nawet, że coś takiego może istnieć. Wszyscy mają być jednakowi i się nie wyróżniać. Wszelkie niewygodne różnice czy zjawiska są usuwane z życia ludzkości, tak, aby jeszcze łatwiej sprawować nad wszystkim kontrolę. Ludzie żyją niczym potulne owieczki, bez mrugnięcia okiem wykonując to, co im się każe - nawet jeśli nie w pełni to rozumieją. Książka ta ukazuje przerażający wariant przyszłości, w której bliskość międzyludzka jest tylko wyrażana słowami, a i to dość ubogim i nazbyt precyzyjnym słownictwem; gdzie każdy ma odgórnie określoną rolę, a jeśli się w niej nie sprawdza zostaje zwyczajnie zwolniony. Gdzie nie ma barw, muzyki, czy głębokich uczuć, a wszystko sprowadza się do funkcjonalności i możliwości przeżycia grupy w pozornie idealnym świecie.

Powieść tę czyta się niezwykle szybko, łatwo i przyjemnie, choć jej tematyka raczej zasmuca czytelnika. Jest ona napisana prostym językiem, dzięki czemu będzie zrozumiała dla młodszych czytelników, do których zresztą jest kierowana. Jednak także i ci starsi, bardziej wytrawni, znajdą w niej coś dla siebie. Zakończenie "Dawcy" pozostawia spory niedosyt i ukazuje, że jest ona tylko częścią czegoś większego oraz wprowadzeniem w serię, a nie osobnym bytem. Sama książka także zawiera mnóstwo niewyjaśnionych spraw i aspektów wykreowanego przez autorkę świata, czego mam nadzieję dowiedzieć się w kolejnych częściach serii. Pozostaje mi zatem czekać na kontynuację tej niezwykłej historii oraz gorąco polecić Wam wszystkim, bez wyjątku, zapoznanie się z jej pierwszą częścią!

"Nie mamy odwagi, żeby pozwolić ludziom dokonywać własnych wyborów."[s. 163]

____

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Cyberpunk Odrodzenie

Andrzej Ziemiański

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 17.4.2020
 • -35%
Wojna makowa

Rebeca F. Kuang

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 17.2.2020
 • -35%
Szczypta magii

Michelle Harrison

twarda
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.3.2020
 • -35%
Złodziej dusz Heksalogia Dory Wilk, tom 1

Aneta Jadowska

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Nocturna

Maya Motayne

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -22%
Bohaterowie

Joe Abercrombie

miękka
38,13 zł 48.88
 • -34%
Irma

Marcin Gryglik

miękka
26,33 zł 39.90
 • -35%
Żółte ślepia

Marcin Mortka

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 28.2.2020

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 11.97 zł

  Trzymający w napięciu thriller medyczny mistrzyni tematu, głównej konkurentki Robina Cooka i Michaela Palmera. Doskonała lektura zwłaszcza dla tych, którzy mają wątpliwości co do funkcjonowania służby zdrowia... Dwie osoby gotowe do operacji i tylko jedno serce, które można przeszczepić. Gdy doktor...

 • Na Rosharze trwa wojna. Przebudzeni parshendi - pieśniarze - pod wodzą służących Odium Stopionych wydają się niepowstrzymani. Wieczna Burza nieubłaganie powraca, za każdym razem sprowadzając śmierć i zniszczenie na ludzkie osady. Dalinar Kholin, udręczony powracającymi wspomnieniami przeszłości i...

 • W nowej odsłonie świata Brandona Sandersona ludzkość po raz kolejny musi stanąć w obliczu walki o przetrwanie. Tym razem zagrożeniem jest Spustoszenie i powrót Pustkowców - armia zła dopingowana jest pragnieniem zemsty. Do nierównej walki staje alethyjska armia pod wodzą Daliana Kholia i choć...

 • Na Rosharze trwa wojna. Przebudzeni parshendi - pieśniarze - pod wodzą służących Odium Stopionych wydają się niepowstrzymani. Wieczna Burza nieubłaganie powraca, za każdym razem sprowadzając śmierć i zniszczenie na ludzkie osady. Dalinar Kholin, udręczony powracającymi wspomnieniami przeszłości i...

 • W Dawcy Przysięgi, trzecim tomie bestsellerowego Archiwum Burzowego Światła, ludzkość musi stawił czoło nowemu Spustoszeniu i powrotowi Pustkowców - wroga, którego liczebność jest równie wielka, co pragnienie zemsty. Alethyjskie armie pod dowództwem Dalinara Kholina odniosły chwilowe zwycięstwo,...

 • 28.43 zł
  24.17 zł

  Trzymający w napięciu thriller medyczny mistrzyni tematu, głównej konkurentki Robina Cooka i Michaela Palmera. Doskonała lektura zwłaszcza dla tych, którzy mają wątpliwości co do funkcjonowania służby zdrowia... Dwie osoby gotowe do operacji i tylko jedno serce, które można przeszczepić. Gdy doktor...