David Foster Wallace - Jarosław Hetman - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

książka

David Foster Wallace - opis produktu:

Pierwsze polskojęzyczne studium na temat twórczości jednego z najważniejszych współczesnych prozaików amerykańskich pokolenia przełomu wieków. Przedstawiono w nim przekrojowe opracowanie spuścizny literackiej Wallace`a, uwzględniając główne zagadnienia tematyczne wielokrotnie pojawiające się w różnych kontekstach w jego twórczości, istotne dla jego prozy wątki filozoficzne i charakterystyczne cechy jego poetyki. Wallace w czasie swej krótkiej kariery odmienił oblicze dzisiejszej prozy. Opublikowanie jego powieści Infinite Jest można przyrównać do małego trzęsienia ziemi. Książka niemal nieznanego młodego autora spotkała się z bezprecedensową falą zainteresowania ze strony zarówno krytyków literackich, jak i czytelników. W Polsce ukazały się zbiory opowiadań Wallace`a Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi, Niepamięć, tom esejów Rzekomo fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię i niedokończona powieść Blady król.

The first Polish study on the work of one of the most significant American authors of the turn of the centuries offers an overview of Wallace`s oeuvre featuring its major themes, recurrent in a variety of contexts, important philosophical influences, and characteristic qualities of his poetics.

Książka David Foster Wallace pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Warszawski. Autorem książki jest Jarosław Hetman. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, literaturoznawstwo. Książka David Foster Wallace liczy 154 stron. Jej wymiary to 135x210. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - David Foster Wallace

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: