Czystka gatunkowa - Gabriela Jarzębowska - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Czystka gatunkowa

Tępienie szczurów jako praktyka kulturowa w Polsce powojennej

  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Instytut Badań Literackich PAN
Oprawa miękka
Ilość stron 360
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
  • Okazje na książki w promocji!

Czystka gatunkowa, Tępienie szczurów jako praktyka kulturowa w Polsce powojennej - opis produktu:

Gabriela Jarzębowska - adiunktka na Wydziale `Artes Liberales` Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka Komisji Fulbrighta na Wesleyan University (2018 - 2019), visiting scholar na Uniwersytecie w Linkoping (2016) i University of California at Santa Cruz (2019). Absolwentka I edycji Szkoły Ekopoetyki, laureatka konkursu Preludium 14 (NCN) i IX edycji konkursu im. Inki Brodzkiej-Wald na najlepszą pracę doktorską obronioną w 2020 roku. Wygłaszała wykłady gościnne m. in. na Uniwersytecie Stanforda, Wesleyan University i Rachel Carson Centre. Zajmuje się antropozoologią i humanistyką środowiskową, podejmując badania nad retoryką konfliktów środowiskowych, modelami reprezentacji zwierząt w kulturze i mediach oraz mechanizmami ich włączania w procesy modernizacji.

Czystka gatunkowa - to jedna z najciekawszych publikacji, jaką ostatnio czytałam - to świeża i odważna próba transdziedzinowych badań, niezwykle erudycyjna, oparta na dogłębnej analizie zróżnicowanego materiału źródłowego i bogata w najnowsze koncepcje teoretyczne książka, którą czyta się jednym tchem. Publikacja doskonale wpisuje się zarówno w założenia nowej humanistyki, jak i stanowi świetny przykład praktykowania humanistyki zaangażowanej, tzn. działa - ma mocny wymiar performatywny. Po jej przeczytaniu nie można już patrzeć na szczury w stereotypowy sposób.
Z recenzji prof. Ewy Domańskiej

Czystka gatunkowa - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Czystka gatunkowa, od Gabriela Jarzębowska. Czystka gatunkowa spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Gabriela Jarzębowska. Nie będziesz żałował! Czystka gatunkowa i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Czystka gatunkowa Tępienie szczurów jako praktyka kulturowa w Polsce powojennej, pochodzi z wydawnictwa Instytut Badań Literackich PAN. Autorem książki jest Gabriela Jarzębowska. Należy do gatunków: historia, Polski XX wiek, książki o historii i geografii danego regionu, nauki społeczne, różne. Książka Czystka gatunkowa liczy 360 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  Polski XX wiek,  książki o historii i geografii danego regionu,  nauki społeczne,  różne
Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich PAN
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 0x0
Ilość stron: 360
ISBN: 9788366898097
Wprowadzono: 24.11.2021

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Czystka gatunkowa, Tępienie szczurów jako praktyka kulturowa w Polsce powojennej - Gabriela Jarzębowska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: