Czysta radość czy przymus kreatywności? - Joanna Kasza - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Czysta radość czy przymus kreatywności?

Analiza (retoryki) kreatywności z punktu widzenia kulturowej ekonomii politycznej

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Naukowe Sophia
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 127
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Znakomita wyprzedaż książek do - 50%

Czysta radość czy przymus kreatywności?, Analiza (retoryki) kreatywności z punktu widzenia kulturowej ekonomii politycznej - opis produktu:

Nie można nie zauważyć, że współcześnie kreatywność, podobnie jak innowacyjność, stała się słowem-kluczem, ponowoczesna mantrą, która często przywoływana (nadużywana) w dyskursie publicznym, wyjątkowo silnie wpływa na społeczną wyobraźnię czy rzeczywistość na początku XXI wieku. Bezpośrednim rezultatem tej nadspodziewanej popularności jest rosnące zainteresowanie wielu dyscyplin naukowych, z których każda w kontekście własnego pola semantycznego definiuje to pojęcie na własny sposób prowadzi do narastających nieporozumień czy niejasności (terminologicznych). Co więcej, w potocznym dyskursie często mamy do czynienia z nieścisłością czy niekonsekwencją w budowaniu przekazu, wchłonięciem różnych znaczeń i sposobów rozumienia kreatywności, bez uwzględnienia istniejących między nimi różnic, co zdecydowanie jeszcze bardziej zaciemnia niż rozjaśnia cały dyskurs i utrudnia porozumienie. Tymczasem samo znaczenie pojęcia, rzadko kiedy, jeśli w ogóle, jest poddawane szerszej dyskusji (publicznej) czy głębszej refleksji - celem publikacji jest właśnie taka refleksja na temat definiowania i rozumienia pojęcia kreatywności, która w zasadzie dotyczy toczącego się sporu pomiędzy kulturą, sztuką, ekonomią i gospodarką co do sposobów jego definiowania czy rozumienia. Ten fundamentalny w swojej istocie spór, który dotyczy zarówno kwestii ideologicznych (odmiennych wartości) jak i politycznych (odmiennych interesów) jest kluczowy nie tylko zrozumienia aktualnych mechanizmów tworzenia wartości w ponowoczesnej kulturze, sztuce, gospodarce czy zarządzaniu, ale również dla przyszłych scenariuszy czy strategii ich rozwoju. z wprowadzenia

Czysta radość czy przymus kreatywności? - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Czysta radość czy przymus kreatywności?, od Joanna Kasza. Czysta radość czy przymus kreatywności? spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Joanna Kasza. Nie będziesz żałował! Czysta radość czy przymus kreatywności? i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Czysta radość czy przymus kreatywności? Analiza (retoryki) kreatywności z punktu widzenia kulturowej ekonomii politycznej, pochodzi z wydawnictwa Naukowe Sophia. Autorem książki jest Joanna Kasza. Należy do gatunków: nauki społeczne, socjologia. Książka Czysta radość czy przymus kreatywności? liczy 127 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki społeczne,  socjologia
Wydawnictwo: Naukowe Sophia
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 170x240
Ilość stron: 127
ISBN: 9788365357410
Wprowadzono: 23.04.2021

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Czysta radość czy przymus kreatywności?, Analiza (retoryki) kreatywności z punktu widzenia kulturowej ekonomii politycznej - Joanna Kasza

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: