Czy wiesz, kim jesteś? Przewodnik po 16 typach osobowości ID16 - Jarosław Jankowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Czy wiesz, kim jesteś? Przewodnik po 16 typach osobowości ID16 (miękka)

książka

Czy wiesz, kim jesteś? Przewodnik po 16 typach osobowości ID16 - opis produktu:

Sprawdź, kim jesteś
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego jeden człowiek świetnie sprawdza się w roli menedżera, inny zaś nie jest w stanie przekazać podwładnym swoich poleceń w jasny sposób i tylko wprowadza chaos? Co sprawia, że niektórzy z nas kochają wyliczenia i tabelki, inni zaś wolą improwizować i zdają się na intuicję? Czemu jedni są zwykle głośni i otwarci, inni zaś cisi i nieśmiali? Pewnie odpowiesz, że po prostu rodzimy się różni. To prawda, ale czy wiesz, że te różnice można usystematyzować, a każdego z nas przyporządkować do jednego z szesnastu typów osobowości?

Zachowania i postawy niektórych ludzi wykazują niewiarygodnie duże podobieństwa, mimo że mają oni całkiem odmienne doświadczenia życiowe. Zastanawiało to wielu myślicieli na przestrzeni wieków. Przyczyny tych podobieństw trafnie wyjaśnił szwajcarski psychiatra Carl Gustav Jung. W tej książce znajdziesz test oparty na teorii Junga. Rozwiąż go, a dowiesz się, jaki jest typ Twojej osobowości. Pomoże Ci to uniknąć wielu pułapek oraz dobrze wykorzystać osobisty potencjał. Ułatwi Ci również podejmowanie decyzji dotyczących edukacji i pracy oraz budowanie zdrowych relacji z ludźmi.

Jarosław Jankowski - magister pedagogiki ukończonej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz absolwent programu Executive MBA prowadzonego przez Dominican University, Brennan School of Business. Dyrektor do spraw badań i rozwoju w międzynarodowej organizacji pozarządowej. Przedsiębiorca i działacz społeczny. Popularyzator wiedzy o typach osobowości, twórca polskiej typologii osobowości ID16TM

Książka Czy wiesz, kim jesteś? Przewodnik po 16 typach osobowości ID16 pochodzi z wydawnictwa Helion. Autorem książki jest Jarosław Jankowski. Należy do gatunków: poradniki, różne. Książka Czy wiesz, kim jesteś? Przewodnik po 16 typach osobowości ID16 liczy 280 stron. Jej wymiary to 158x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: poradniki,  różne
 • Wydawnictwo: Helion
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 158x235
 • Ilość stron: 280
 • ISBN: 978-83-283-0677-6
 • Wprowadzono: 22.04.2015

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Czy wiesz, kim jesteś? Przewodnik po 16 typach osobowości ID16

4.4/5 ( 7 ocen )
  5
  6
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Coś Na Półce

 • 2-09-2018
 • 18:15

To jak - kim jesteś? ;)

Super rzecz :) Bardzo fajny test osobowości - do zrobienia dla każdego! - po którego wykonaniu dowiemy się, jakim typem osobowości jesteśmy. Wszystko według opracowanej przez autora typologii 16 typów osobowości, w których każdy różni się między sobą szeregiem wyróżniających go, indywidualnych cech. Co ważne przy tym - nie jest to typologia stworzona na zasadzie "coś jest od czegoś lepsze"; bynajmniej. Każdy z omówionych typów to zbiór odmienności, lecz żadna nie jest lepsza od innej - wszystko stworzono z pełnym poszanowaniem różnic :)

Punktem wyjścia do samego testu jak i do stworzenia wspomnianych 16 typów osobowości, są przede wszystkim prace Carla Gustava Junga, Horacea Graya i Josepha Wheelwrighta. Pierwszy z nich, najbardziej znany jest przede wszystkim z przedstawienia podziału na introwertyków i ekstrawertyków, dwaj kolejni zaś, bazując na pracach Junga, stworzyli nawiązujący do jego prac pierwszy test osobowości, umożliwiający określenie dominujących w ludzkiej psychice elementów na płaszczyznach: ekstrawersja-introwersja, percepcja-intuicja oraz myślenie-odczuwanie.

Wyżej opisana baza to fundament, na którym Jarosław Jankowski opracował zarówno całą książkę, jak i zamieszczony w niej test. Na czym to wszystko, w skrócie, polega? Na wyróżnieniu czterech podstawowych sfer życia ludzkiego, które Jankowski nazywa czterema naturalnymi skłonnościami. Czemu one służą? Służą wskazaniu dominującego źródła energii życiowej, dominującego sposobu przyswajania informacji, dominującego sposobu podejmowania decyzji oraz dominującego stylu życia. Oto pewna baza, a ilość możliwych do uzyskania kombinacji daje wspomniane na wstępie 16 typów osobowości. Proste? ;)

Bardzo fajne w tego typu publikacjach jest tworzenie wszelkich typologii i klasyfikacji osobowościowych z takim, powiedziałbym... pełnym poszanowaniem różnic między każdym z nas. Nie ma w końcu dwóch takich samych ludzi i dwóch identycznych osobowości - prawda? Można je tylko spróbować uszeregować wobec pewnych podobieństw, które, bazując na różnicach, dają pewien obraz możliwych osobowościowych kombinacji.

Polecam :)

Czy recenzja była pomocna?