Czy globalizacja musi być irracjonalna? - Władysław Szymański - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Czy globalizacja musi być irracjonalna?

książka

Czy globalizacja musi być irracjonalna? - opis produktu:

Książka stanowi kontynuację rozważań profesora Władysława Szymańskiego poświęconych problemom globalizacji. Jego wcześniejsze publikacje to: Interesy i sprzeczności globalizacji (2004),
Globalizacja - wyzwania i zagrożenia (2001).
W niniejszej książce Autor skupia uwagę na przyczynach i skutkach niekompletności procesu globalizacji i ich wpływie na niespójność tego procesu, który ocenia z punktu widzenia racjonalności globalnej. Na szczególną uwagę zasługują wnioski i propozycje Autora. Pierwszy rodzaj wniosków dotyczy różnego rodzaju podejścia w zakresie dostosowywania się do globalizacji, by ją wykorzystać dla własnych celów. Drugi rodzaj wniosków i propozycji dotyczy racjonalizacji procesów globalizacji, zarówno w ramach dotychczasowych paradygmatów, jak i w wyniku zmian o charakterze ustrojowo-cywilizacyjnym.

Książka Czy globalizacja musi być irracjonalna? pochodzi z wydawnictwa Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Autorem książki jest Władysław Szymański. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Czy globalizacja musi być irracjonalna? liczy 250 stron. Jej wymiary to 170x243.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Czy globalizacja musi być irracjonalna?

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.8/5 ( 4 oceny )
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: