Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza / Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat - Dominik Szczepański - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza / Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat (pakiet)

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Agora
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 688
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłka w poniedziałek
 • Odbiór w Łodzi już w poniedziałek

 • Okazje na książki!

Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza / Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat - opis produktu:

W styczniu 2018 roku Tomasz `Czapkins` Mackiewicz i Elisabeth Revol stanęli na wymarzonym szczycie Nanga Parbat. Mieli to zrobić po swojemu i bez żadnego rozgłosu. Jednak w drodze powrotnej Czapkinsa dopadła choroba wysokościowa, szybko tracił siły i coraz gorzej widział. Revol sprowadziła go do szczeliny w śniegu około 800 m. poniżej szczytu, gdzie został na zawsze. - Jest mi zimno, chcę odpocząć - miał powiedzieć w ostatnich słowach, które wspomina Francuzka.

Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat` to intymna opowieść Elizabeth Revol o wydarzeniach na Nanga Parbat zimą 2018 roku. Ocalała dzięki brawurowej akcji ratunkowej prowadzonej przez himalaistów, którzy w tym czasie uczestniczyli w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 - Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubkę i Piotra Tomalę, Revol wspomina przebieg tragicznych wydarzeń. Szczera do bólu, konfrontuje się z własną traumą i emocjami, by swoimi słowami opowiedzieć tę intymną historię, która wydarzyła się na oczach milionów ludzi na całym świecie. Opowiada jak poradziła sobie ze stresem, jak te wydarzenia zmieniły jej podejście do wspinaczki, czego szuka w górach i jak uniknęła amputacji odmorożonych rąk i stóp.

CZAPKINS. Historia Tomka Mackiewicza` to opowieść o człowieku, który przez całe życie niemożliwe zmieniał w realne. Marzył o tym, by jako pierwszy człowiek wejść zimą na wierzchołek Nanga Parbat, ale kiedy zaczynał swoją przygodę ze wspinaczką, zamiast lin miał przecenione sznurki ze sklepu rolniczego i życiorys jak nerwowy kardiogram naznaczony zwycięstwami i porażkami. Nie skończył kursów wspinaczkowych, nie miał pieniędzy ani sponsorów, w drodze na szczyt nie wspierało go grono pomocników. Wśród himalaistów do końca pozostał outsiderem.

Po śmierci Mackiewicza dziennikarz Dominik Szczepański wyruszył w podróż wiodącą od Działoszyna, gdzie Tomek przeżywał pierwsze przygody, aż po bazę pod Nanga Parbat w Pakistanie. O Tomku opowiadają ojciec Witold, była żona Joanna Kondracka, przyjaciele z Polski i Irlandii. Elisabeth Revol przywołała wspomnienia wspólnych wypraw i losy niezwykłego partnerstwa, które zaprowadziło ich na szczyt Nanga Parbat. Przebieg brawurowej akcji ratunkowej opisują emocjonująco uczestnicy zdarzeń: Adam Bielecki, Jarosław Botor, Denis Urubko i Piotr Tomala, którzy spod K2 ruszyli, by pomóc Tomkowi i Elisabeth. O Tomku opowiada również Anna Solska-Mackiewicz, dla której był największą miłością w życiu. Dzięki tym spotkaniom Szczepański stworzył wielowymiarowy portret człowieka, który stał się legendą, choć wcale tego nie pragnął.

Pakiet Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza / Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat pochodzi z wydawnictwa Agora. Autorami książek są Dominik Szczepański, Elisabeth Revol, Adam Bielecki. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, Biografie i autobiografie, pakiety, sport i rekreacja, alpinizm i wspinaczka. Książka Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza / Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat liczy 688 stron. Jej wymiary to 150x230. Oprawa jest miękka
S
Szczegóły

Dominik Szczepański, Elisabeth Revol, Adam Bielecki - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza / Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: