SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Cyberpunk

Odrodzenie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo Muza
Oprawa miękka
Ilość stron 360

Opis produktu:

`Cyberpunk. Odrodzenie` pozwala zanurzyć się w otchłani gigantycznego, rozświetlonego neonami miasta, w którym rządzą zbrodnia i nauka przyszłości.

Okryte mgłą i spowite deszczem wieżowce, wąskie, zatłoczone uliczki, pulsujące neony i wielkoformatowe reklamy dają tło rzeczywistości, w której kwitną przestępczość, nielegalny handel bronią, danymi, a nawet ludzkim ciałem. To świat, w którym jednostka nic nie znaczy, a za los ogółu odpowiadają wielkie korporacje i gangi. To Zakazane Miasto.

Shey Scott - były policjant, wydalony ze służby z powodu śmiertelnej choroby oraz partnerujący mu Lou Landon usiłują namierzyć Axel Staller - bliźniaczą siostrę kobiety, która w biały dzień, mimo najwyższych środków bezpieczeństwa i drobiazgowej kontroli, pod okiem kamer, z niewiadomych przyczyn zamordowała kilkanaście osób.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Muza
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 130x205
Ilość stron: 360
ISBN: 978-83-287-1362-8
Wprowadzono: 10.08.2020

RECENZJE - książki - Cyberpunk, Odrodzenie - Andrzej Ziemiański

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 14 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  6
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

czytanie.na.platanie

ilość recenzji:940

16-10-2020 15:26

Czy sci-fi to Wasz ulubiony gatunek, a może choć taki, po który sięgacie od czasu do czasu? Nawet jeśli nie, to książka ?Cyberpunk. Odrodzenie? zrobi na Was wrażenie. Dlaczego? Bo mamy tu nie tylko dość nieprzyjazną wizję przyszłości i technologie, które mogą wówczas funkcjonować nie zawsze dla dobra ludzkości, ale przede wszystkim akcję pędzącą niemal z prędkością światła.

Zagadkowe morderstwa w laboratoriach popełniane ze stoickim spokojem i odsłoniętą twarzą, tajemnicze Zakazane Miasto rządzone przez gangi i wielkie korporacje dają już przedsmak tego, z czym przyjdzie się mierzyć głównym bohaterom.

Były policjant, śmiertelnie chory Shey Scott, wraz z Lou Landonem wyruszają śladem siostry morderczyni naukowców w jednym z laboratoriów, licząc, że ta doprowadzi ich do swojej bliźniaczki. Mają nadzieję odkryć czy działała sama, czy może ktoś nią sterował. Spodziewają się znaleźć wyjaśnienie tych tajemniczych zbrodni.

Wraz z nimi zagłębiamy się w klimat miasta przesiąkniętego zbrodnią, w którym jedynym prawem jest ich brak, a niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem. Ciekawym i oryginalnym akcentem są rozmowy dziewczyny z wszczepionym jej implantem, który okazuje się czymś więcej, niż tylko chipem medycznym.

Dokąd zawiedzie ich prowadzone śledztwo? Co odkryją w skąpanej w bezprawiu metropolii?

Książkę czyta się naprawdę szybko, a każdy kolejny rozdział przyciąga nas z ogromną siłą nieubłagalnie przybliżając do zakończenia. Sama końcówka nie jest może szokująca, ale odpowiada na wiele niewiadomych, nie pozostawiając niedosytu. Ważniejsza i bardziej ekscytująca dla mnie była jednak droga, nie jej cel.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

R

ilość recenzji:1

29-09-2020 16:22

Andrzeja Ziemiańskiego twórczość znam i lubię. Jakoś mam słabość do jego powieści, a szczególnie do nietypowych bohaterów, którymi zaludnia swoje książki, stawiając przed nimi -wydawałoby się - przeszkody nie do pokonania. A jeszcze do tego akcja, humor, trochę fantastyki i mamy wszystko. ?Toy wars?, to pierwsza powieść tego pisarza, która przychodzi mi do głowy. A przecież to twórca Achai! Ale to nie jedyne dzieła. Całkiem niedawno wciągnęła mnie opowieść dziejąca się w niezwykłym mieście. Nosi ona tytuł ?Cyberpunk. OdrodzeniE?.

O książce możemy przeczytać, że:
Okryte mgłą i spowite deszczem wieżowce, wąskie, zatłoczone uliczki, pulsujące neony i wielkoformatowe reklamy dają tło rzeczywistości, w której kwitną przestępczość, nielegalny handel bronią, danymi, a nawet ludzkim ciałem. To świat, w którym jednostka nic nie znaczy, a za los ogółu odpowiadają wielkie korporacje i gangi. To Zakazane Miasto.
Shey Scott ? były policjant, wydalony ze służby z powodu śmiertelnej choroby oraz partnerujący mu Lou Landon usiłują namierzyć Axel Staller ? bliźniaczą siostrę kobiety, która w biały dzień, mimo najwyższych środków bezpieczeństwa i drobiazgowej kontroli, pod okiem kamer, z niewiadomych przyczyn zamordowała kilkanaście osób.

Cyberpunk, jako gatunek narodził się wraz z powieścią ?Neuromancer?, ale miał wielu ojców, wliczając w to Franka Millera. Gatunkowo tkwi gdzieś pomiędzy fantastyką, s mrocznym kryminałem noir. Ziemiańskiemu doskonale wyszła ta mieszanka gatunków. To interesujący kryminał, w którym miasto przyszłości odgrywa znaczącą rolę. Jest ciekawie, zaskakująco i wciągająco. Polecam zatem.

Czy recenzja była pomocna?

Aga

ilość recenzji:193

21-09-2020 13:51

Scott jest byłym policjantem, wydalonym ze służby z powodu śmiertelnej choroby, na którą zapadł. Pewnego dnia w jego domu pojawia się policjantka i oznajmia, że ma dla niego sprawę do rozwiązania. Scott musi odszukać kobietę, która bez mrugnięcia okiem zamordowała grupę naukowców i jak gdyby nigdy nic opuściła miejsce zbrodni. Były policjant nie może odmówić ? kartą przetargową są leki, które uśmierzą jego ból i odsuną nieco widmo śmierci. Tylko czy trop, którym zacznie podążać ze swoim partnerem, będzie trafny?
Cyberpunk. Odrodzenie Andrzeja Ziemiańskiego to powieść z gatunku science fiction. Głównym bohaterem jest były mundurowy, chorujący na marsjańską gorączkę Scott, którego wiedza na temat przestępczego półświatka i sposób działania są tym, czego szuka obecnie policja. Scott jest odważny, inteligentny, przebiegły i zdeterminowany ? niczym nie ryzykuje, bo wie, że jego dni są policzone.
Narrator trzecioosobowy pokazuje nie tylko te wydarzenia, które dotyczą Scotta. Dowiadujemy się też o działaniach innych postaci. Z rozwojem akcji poznajemy Axel, dziewczynę, która jest siostrą bliźniaczką morderczyni poszukiwanej przez Scotta. To ciekawa postać ? zdeterminowana, nieco nierozważna, a do tego ?wzbogacona? o implant, z którym może się porozumiewać. Ona też chce odnaleźć Lani, swoją siostrę, by pomóc jej wyjść z sytuacji, w którą się wplątała. Okazjonalnie pojawiają się też inne postacie i sceny z nimi związane, które wnoszą coś do fabuły.
Akcja książki skupia się na śledztwie prowadzonym przez Scotta i poszukiwaniach Lani przez Axel. Postacie mają inne metody ? policjant śledzi Axel, która rozmawia z ludźmi i próbuje dowiedzieć się, gdzie przebywa jej siostra i w co jest zamieszana. Okazuje się, że sprawa nie dotyczy jedynie zamordowania kilku osób, jest o wiele poważniejsza, a działanie Lani to tylko wierzchołek góry lodowej.
Autor sprawnie wprowadza czytelnika w świat przez siebie wykreowany. Nie robi tego topornie, opisując poszczególne rzeczy w narracji. Wplata w dialogi informacje, pokazuje nam rzeczywistość przez strzępki rozmów. Podczas lektury nie ma się poczucia zagubienia czy przytłoczenia, całość bowiem jest odkrywana przed nami stopniowo. Nie można jednak powiedzieć, że świat ten jest przeładowany szczegółami i detalami. Autor pozwolił sobie na pewne okrojenie go z rzeczy zbędnych dla fabuły, drugorzędnych, i pozbawił nas konieczności poznawania faktów, które ubarwiłyby rzeczywistość, ale nie miałby znaczenia dla fabuły. Są jednak w treści rzeczy, które pokazują, że świat ten jest odmienny od naszego. Cała technologia militarna i medyczna, które przedstawiono pokrótce w książce, zwracają uwagę na fakt, że nie jest to rok 2020. Oprócz tego pojawia się kilka odniesień dotyczących modyfikacji ludzkiego ciała, są wątki pokazujące nowy konstrukt społeczno-obyczajowy. To wszystko wpływa na klimat powieści i sprawia, że przenosimy się do przyszłości.
W książce nie brakuje akcji. Pojawiają się sceny bójek i strzelaniny, są też niebezpieczne dla bohaterów sytuacje, które podkręcają atmosferę, lecz ponownie ? nie ma w tym przesady. Bardzo dobrze zwroty akcji pokazuje sama narracja ? krótkie podrozdziały są niczym sceny migające w filmie.
Cyberpunk. Odrodzenie to ciekawa powieść science fiction, w której nie brakuje akcji. Fabuła jest dobrze zbudowana, nieprzegadana, rozwiązanie logiczne i przekonujące. Dobrze bawiłam się podczas lektury tej powieści. Polecam fanom gatunku, nie będziecie rozczarowani.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Goasiak W.

ilość recenzji:1

3-09-2020 20:00

Jeżeli lubicie książki science fiction, "Cyberpunk. Odrodzenie" to lektura dla Was. Jeżeli nie jest to Twój ulubiony gatunek, to też warto sięgnąć, chociażby po to, żeby poznać styl autora i ciekawą historię, którą opowiada.
.
Tajemnicze zabójstwo w laboratorium, jest początkiem wydarzeń, w centrum których znajdzie się emerytowany i schorowany policjant Shey. Przywrócony do służby ma za zadanie odnaleźć sprawczynię całego zamieszania i jej siostrę bliźniaczkę. Rusza więc w asyście Lou, kolegi po fachu, do Zakazanego Miasta.
.
Pan Andrzej Ziemiański stworzył świat w którym ja się odrobinę zaklinowałam. Dlaczego? Bo jeżeli chodzi o ten gatunek literacki, to do mnie bardziej jednak przemawia obraz. I tu niestety mocno się o tym przekonałam. Choć interesujący, mroczny i duszny to mało namacalny był dla mnie cyberpunkowy świat. Brakowało mi odrobinę więcej opisu zasad tam panujących, oraz pokonały mnie nowinki nauki i techniki (no cóż, podejrzewałam, że tak będzie, mój umysł tego nie ogarnia, więc nie mam zażaleń).
Abstrahując od miejsca akcji, to fabuła, pomysł, zaspokoił mój czytelniczy głód. Podobnie jak wykreowane postacie, na medal. Kolejny świetny krok autora to wątek kryminalny, i znów jestem w niebie. Styl również przypadł mi do gustu podobnie jak dialogi z poczuciem humoru.
Książka ciekawa, warta uwagi, w moim odczuciu idealna dla fanów tego gatunku. Ja nie żałuję, że po nią sięgnęłam.

Czy recenzja była pomocna?

lukrecja84

ilość recenzji:630

23-08-2020 09:06

Witajcie Kochani ????
Dzisiaj przychodzę do was z cudowną książką z gatunków: fantasy, thriller. Ogólnie jak już wiecie, nie czytam fantastyki.. Po lekturze cyberpunkodrodzenie Aandrzeja Ziemiańskiego chyba muszę zmienić zdanie... Powieść wywarła na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Jest niesamowita. ???????? ????????????? Jesteście cudownym Wydawnictwem. Macie nosa do wydawania cudownych dzieł.
Kilka słów o autorze. Andrzej Ziemiański urodził się 17.02.1960r. Dla pisania książek porzucił prestiżową karierę naukową. Wielki szacunek ???? Napisał około 41 książek i na tym nie poprzestaje. ???? Brawo ????. Pisze głównie w gatunkach: fantasy, science fiction, kryminał, sensacja, thriller....

Wracając do "Cyberpunk. Odrodzenie." musicie ją przeczytać. Wciąga od samego początku. Powieść nadaje się dla ludzi w różnym wieku. Moja mama jest nią zachwycona. ????

Z niewiadomych przyczyn dziewczyna wymordowała wszystkich ludzi w laboratorium. Potem wyszła jak gdyby nigdy nic... Na domiar złego, ktoś na nią poluje. Morderca nie wiedząc, że ona ma siostrę bliźniaczkę- strzela do niej w głowę... Dziewczyna (Axel) przeżyła tylko dzięki szybkiej interwencji byłego policjanta Sheya Scotta. Po czasie Shey Scott wraz z Lou Landon poszukują Axel, w celu doprowadzenia do jej siostry Lani. Lania musi odpowiedzieć za śmierć niewinnych ludzi. Nie wiedzą, że ta misja może być ostatnią w ich życiu... Będą musieli iść do Zakazanego Miasta. Tam rządzi przemoc, nielegalny handel między innymi bronią, dziwnymi narkotykami... Czy uda im się dorwać obie siostry przed mordercami? Kto i dlaczego morduje?
Książka jest bardzo mroczna...Znajdziecie w niej między innymi sztuczną inteligencję, tajne układy, gangi, morderstwa. Dużą kasę, tropienie morderców oraz wiele innych ciekawych wydarzeń... Okładka powieści jest piękna. Czcionka idealna - duże litery. Dobrze się czyta w dzień i w nocy. Czytacie książki z gatunku fantasy? Jeżeli nie, to zachęcam was do przeczytania tej książki. Zmienicie zdanie. ???? Tak jak ja zmieniłam. Akcja książki jest dobrze rozbudowana i rozwija się w odpowiednim tempie. Nie pędzi do przodu, ani nie zwalnia.
Jeżeli jesteście fanami tego gatunku, to lektura jest obowiązkowa ???? Z czystym sercem i sumieniem daję 10/10. ?? Doszłam do wniosku, że nie ocenia się książki przez pryzmat gatunku. Czasami z góry zakładamy : nie czytam tego gatunku - więc książka na 100% będzie zła...A ja mówię przeczytaj książkę, a potem ją oceń.???? Daj szansę autorowi, na dotarcie do twojego serca. ?? Życzę wam miłej lektury. Czytaliscie już "Cyberpunk. Odrodzenie." ? Co myślicie na temat tej książki? Chętnie przeczytam wasze zdanie na temat tej książki ??.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

haphol

ilość recenzji:1

21-08-2020 13:32

?Cyberpunk. Odrodzenie? Andrzeja Ziemiańskiego to książka, która moim zdaniem, jest mylnie kojarzona z reklamowaną grą firmy CD Projekt Red o tytule Cyberpunk 2077. Andrzej Ziemiański w swej książce odwołuje się jedynie do samego podgatunku science fiction, jakim właśnie jest cyberpunk, ale fabuła powieści jest zupełnie inna.

Wielu z was zapewne widziało filmy takie jak Matrix, Blade Runner, Ghost in the Shell Johny Mnemmonic czy gry System Shock lub Deus EX, wystarczyło więc przeczytać książkę, zamknąć oczy i zobaczyć ten świat, a w nim bohaterów powieści Ziemiańskiego.

Recenzja autorska znajdująca się na okładce powieści jest zaledwie preludium do zawartej w niej treści. Rzecz dzieje się w przyszłości, gdzie światem bezwzględnie rządzi pieniądz, wielkie korporacje, niesamowicie zaawansowana technologia komputerowa i informacyjna, mająca zgubny wpływ na człowieka, a życie ludzkie jest niewiele warte.

Prowadzona szybko i dynamicznie akcja rozgrywa się głównie w tzw. Zakazanym Mieście, gdzie jest tłoczno, duszno, a jego mieszkańcy to głównie ludzie będący wyrzutkami społecznymi z całego świata, którzy są na łasce i niełasce lokalnych mafiosów. Do tego miejsca wiedzie trop w śledztwie prowadzonym przez policjanta Sheya Scotta, wydalonego ze służby z powodu śmiertelnej choroby, oraz Loun Landona "dżokeja", który pomaga mu namierzyć Axel Staller, kobietę która w wyniku postrzału w głowę ma wstawiony wojskowy implant bojowy i szuka swojej bliźniaczej siostry ukrywającej się gdzieś w Zakazanym Mieście. To silna kobieta, prawdziwa twardziela, która potrafi sobie poradzić w niejednej sytuacji. Czy tym razem też sprosta zadaniu?

"Cyberpunk. Odrodzenie" to jedna z tych książek, które czyta błyskawicznie, która zapewnia solidną, na wysokim poziomie rozrywkę, przy której mile spędza się czas. Szybka, sprawnie prowadzona akcja, rozbudowane watki, spójna i przemyślana całość, zacięcie kryminalne i oryginalne poczucie humoru to zdecydowanie plusy tej powieści. Gorąco polecam, zwłaszcza że to dzieło polskiego pisarza fantastyki, a wiadomo nie od dzis, że polscy autorzy fantastyki są świetni.

Czy recenzja była pomocna?

Z innego świata

ilość recenzji:149

14-08-2020 16:29

Według Słownika Języka Polskiego PWN cyberpunk, to odmiana fantastyki naukowej, o akcji rozgrywającej się w cyberprzestrzeni. Ten gatunek zyskał sobie popularność m.in. dzięki twórczości Williama Gibsona, a później z literatury rozprzestrzenił się na filmy, seriale, komiksy czy gry wideo. Cyberpunk nie jest obcy polskim twórcom, a na polskim rynku ukazała się właśnie książka, która doskonale wpisuje się w ten nurt i to właśnie o niej chciałbym wam opowiedzieć.
?Cyberpunk. Odrodzenie?, to najnowszy tytuł, który wyszedł spod pióra Andrzeja Ziemiańskiego, wielokrotnie nagradzanego autora bestsellerowej serii ?Achaja?. W swoim najnowszym dziele zabiera czytelnika w czasy bliżej nieokreślonej przyszłości zdominowanej przez nowoczesną technologię i niczym w najlepszych cyberpunkowych klasykach w tym tle rozgrywa się kryminalne śledztwo.
Historia zaczyna się skromnie i niepozornie, aż ciężko później uwierzyć jak głęboko sięgają jej korzenie. Grupa naukowców uczestniczy w eksperymencie. W pewnej chwili jedna z uczestniczek opuszcza go, stwierdzając że przeliczyła się ze swoimi siłami. Zdarza się. Podobnie jak ochroniarz nadzorujący laboratorium kupujemy to wytłumaczenie. Nie ma w tym nic niezwykłego. Po chwili jednak nasze szczęki opadają, gdyż doszło do morderstwa. Wielokrotnego morderstwa. Ko był sprawcą? Zgadliście, owa tajemnicza kobieta.
W tym momencie akcja książki rusza z kopyta. Przez większość czasu nie jest to może galop, ale autor ma dla nas tyle niespodzianek, zwrotów akcji, a przede wszystkim bardzo ciekawych bohaterów i jeszcze ciekawsze relacje między nimi, że jednostajne tempo nie wydaje się być żadnym problemem.
Sprawa jest na tyle poważna i podejrzana, że pani kapitan Tahira Ghailani ściąga do służb chorego na nieuleczalną marsjańską gorączkę byłego policjanta Sheya Scotta. Szybko okazuje się, że nie jest on typowym gliniarzem działającym według obowiązujących reguł, o czym najlepiej świadczy fakt, że odmawia swojej znajomej, by później na własną rękę przyjrzeć się sprawie.
Książka, to w zasadzie jedna, wielka akcja poszukiwania morderczyni Lani Staller, a ma to miejsce poprzez śledzenie jej siostry bliźniaczki Axel Staller, zawodowej oszustki, niełatwego orzecha do zgryzienia dla Scotta oraz jego partnera Landona. Nie myśleliście chyba, że Shey ostatecznie zostanie puszczony samopas i policja pozwoli mu w stu procentach działać na własną rękę, prawda?
Akcja trzyma w napięciu i z każdą kolejną stroną jesteśmy coraz bliże rozwiązania zagadki tajemniczego morderstwa. Jak już wspomniałem, duża w tym zasługa postaci oraz wiążących ich relacji. Scott, to niezłe ziółko. Działa nieszablonowo, ma duże doświadczenie, ale przy tym wszystkim zmaga się z bólem i dolegliwościami spowodowanymi chorobą. Pomaga mu Landon, facet który do tej pory nie pracował w terenie. Jest inteligentny, ale powiedzmy sobie szczerze, brakuje mu praktyki. Ten nerdowaty Hindus nieraz ściera się ze Scottem, co często prowadzi do zabawnych sytuacji. Zdecydowanie nie łączy ich relacja mentor-uczeń, aczkolwiek wraz z rozwojem fabuły, Landon rośnie w naszych oczach i z poczwarki przeistacza się w motyla. Jest też Axel Staller, dziewczyna która potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i nie boi się ryzykować własnego życia by odnaleźć siostrę. Bardzo ciekawie przedstawia się związek bohaterki ze wszczepioną do jej głowy sztuczną inteligencją, tzw. KIT-em. To dwa zupełne przeciwieństwa. Temperamentna babka i chłodny, racjonalny umysł. Czytanie jak próbują wzajemnie się uzupełniać i sobie pomagać, to po prostu coś wspaniałego.
Andrzej Ziemiański buduje świat, w którym technologia potrafi być cudem, ale także przekleństwem. Bohaterowie balansują na krawędzi dobra i zła, i często zmuszeni są do podjęcia moralnie wątpliwych wyborów by osiągnąć wyznaczone sobie cele. Poznajemy mroczne, oddalone od codzienności przeciętnego Kowalskiego Zakazane Miasto, które rządzi się własnymi prawami. Odkrywając kolejne sekrety zastanawiamy się jak daleko potrafi posunąć się człowiek opętany rządzą pieniądza i władzy.
Autor przybliża nam tę alternatywną przyszłość wraz z jej dobrodziejstwami, nowoczesnymi technologiami, broniami i programami w bardzo przystępny sposób. Oczywiście, często szczegółowo opisuje działanie pewnych mechanizmów czy wynalazków używając do tego specjalistycznego języka, ale jednocześnie nie czujemy jakbyśmy z każdej strony byli zarzucani niezrozumiałymi pojęciami. Książkę czyta się naprawdę szybko, łatwo i przyjemnie. Nie brakuje tu kilku (zamierzonych lub nie) odniesień do popkultury jak choćby wtedy gdy wspomniany zostaje HAL 9000 z ?2001: Odyseja kosmiczna?, czy przez sam wątek poszukiwania, który przyniósł mi na myśl ?Łowcę Androidów?.
?Cyberpunk. Odrodzenie?, to pozycja obowiązkowa nie tylko dla każdego fana science fiction, ale także dla osób lubujących się w kryminalnych zagadkach, śledztwach pełnych zaskakujących tajemnic oraz bardzo charakterystycznych postaciach z krwi i kości. A jakby tego było mało, ta niezwykła historia została podana z domieszką specyficznego poczucia humoru, często ciętego języka i fascynujących technologii. No i jest też o czym pomyśleć.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Karolina

ilość recenzji:1

12-08-2020 01:50

Gdy do Sheya Scotta, byłego policjanta, mierzącego się obecnie ze śmiertelną chorobą, zwraca się Tahira Ghailani, jego była szefowa, z prośbą o pomoc w schwytaniu dziewczyny, która w biały dzień bez mrugnięcia okiem zabiła z zimną krwią kilkanaście osób w laboratorium Reno Mobile, ten nie podejrzewa nawet, że ta sprawa może całkowicie wpłynąć na jego życie, a sprawa którą będzie musiał rozwiązać może być nie tyle niebezpieczna, co ostatnia w jego życiu.

Znając ryzyko, Scott podejmuje się tej misji. Wraz z partnerującym mu Lou Landonem muszą przekroczyć granice Zakazanego Miasta by odszukać Leni Staller i dojść do sedna sprawy tajemniczych śmierci wstrząsających ich światem. Do Lani doprowadzić ma ich jej bliźniacza siostra, Axel, która wychodzi cudem z zamachu na jej życie, dzięki wszczepieniu do mózgu superinteligentnego wojskowego implantu - Kitty, który z nieznanych przyczyn nigdy nie wszedł do użytku.
Odtąd Axel, Shey i Lou podążający jej tropem muszą poradzić sobie w świecie gangów, przestępczości rozwiniętej na szeroką skalę, w świecie przemocy, handlu bronią, narkotykami i miejscu gdzie nie będziesz uważał, zginiesz szybciej, niż zdążysz mrugnąć okiem.

Spowite mrokiem, wielopoziomowe Zakazane Miasto. Miasto, które rządzi się własnymi prawami, nie łatwo do niego wejść, a jeszcze trudniej wyjść całym i zdrowym. To właśnie ono jest miejscem akcji "Cyberpunku. Odrodzenia". Autor doskonale kreśli przed nami to pełne zaułków, wąskich i zatłoczonych uliczek; przepełnionych straganami, kolorowymi neonami, wielkimi holograficznymi reklamami; rozbudowanych poziomów miejsce, gdzie ci, którzy się tu zapuszczają niech lepiej porzucą nadzieję na samym progu.

"Cyberpunk. Odrodzenie" to prawdziwy literacki majstersztyk. Książkę dosłownie się pochłania ! A po przeczytaniu ostatniego zdania, czuje się smutek, że to już koniec. Bardzo zżyłam się z głównymi bohaterami, i mam nadzieję, że autor sprawi nam niespodziankę drugim tomem !
Jest tu bowiem wszystko: kryminał, obraz świata w przyszłości, supernowoczesne technologie, gangi, mroczne, spowite mgłą i zasłoną deszczu miasto, gdzie rządzi prawo dżungli, ciekawa zagadka, walka rządu z wielką firmą farmaceutyczną, wynalazki przerażające i przełomowe, a w tle ogromne pieniądze, silna postać kobieca Axel, która rzucona w niebezpieczny świat musi się w nim odnaleźć i przetrwać, policjant Scott, który trawiony chorobą, nie traci pogody ducha i dąży do prawdy, jego "techniczny" partner Lou, który wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika i mój ulubieniec, który skradł moje serce, sztuczna inteligencja w postaci implantu wojskowego, Kitty. Uwielbiam go ! Jest tu akcja rodem z filmu sensacyjnego, strzelaniny, pościgi, rozwiązywanie wielomilionowego przekrętu, gangi, trupy, dowcip, dobrze wykreowani bohaterowie, fantastycznie przedstawione przez autora miejsce akcji powieści. To idealne połączenie kryminału z elementami s-f. Na dodatek ta okładka, przyciągająca wzrok i będąca zwiastunem ogromnej dawki emocji i wspaniałej zabawy. Jeśli znacie i kochacie takie filmy jak "Lucy" czy "Piąty element" gwarantuję Wam, że pokochacie "Cyberpunk. Odrodzenie". Ja kocham ten świat i czekam na więcej ! Moja ocena to 5/5 ! Polecam, będziecie zachwyceni.
...

Czy recenzja była pomocna?

moniczyta

ilość recenzji:92

11-08-2020 11:54

Recenzja przedpremierowa!!! Premiera 12.08

Zakazane miasto wyjęte spod prawa. To tam Alex poszukuje siostry, która jest ścigana za wielokrotne morderstwo. Ktoś jednak wcześniej stara się jej pozbyć. Przestrzelony na wylot mózg zmusza Sheya Scotta do znalezienia jakiegokolwiek implantu mózgu, inaczej Alex umrze. Wojskowy KIT13A skrywa w sobie wielką tajemnice i daje człowiekowi wyjątkowe umiejętności. Dla śmiertelnie chorego Sheya misja okazuje się bardzo niebezpieczna, a dla Alex to jedyna okazja na odnalezienie Lani.

Pierwsza połowa książki nie wzbudzała we mnie większych emocji, choć nowoczesne technologie i obraz Zakazanego miasta były bardzo interesujące. Ale nie martwcie się, bo późniejsza akcja przedstawiona z kilku perspektyw totalnie mi to zrekompensowała. Wyobraźnia autora nie ma granic. Inteligenty implant, który towarzyszył Alex, potrafił być i zabawny i złośliwy. W ten sposób autor zrównoważył humorystycznie napięcie, które rosło z każdą kolejną stroną. W "Cyberpunk:Odrodzenie" znalazłam kryminał połączony z wątkiem sensacyjnym, czy z science-fiction. Pełna akcji i humoru książka, którą czyta się szybko, lekko i którą zdecydowanie mogę wam polecić. W moim odczuciu to połączenie Matrixa z Niezgodną, ale bardzo udane, bo autor postawił na oryginalność, a nie na powielanie tego, co już znamy. Bardzo dziękuję...

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

dream_books25

ilość recenzji:75

2-08-2020 12:52

Andrzej Ziemiański ?Cyberpunk. Odrodzenie? RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Wykreowany przez Pana Ziemiańskiego świat jest miejscem, w którym rządzą korporacje, gangsterzy, a przede wszystkim ogromne pieniądze. Z jednej strony człowiek nierzadko traktowany jest gorzej niż zwierzę, gwałcony, sprzedawany, żyjący na ulicy. Z drugiej zaś strony kwitnie nauka. Tworzona jest sztuczna inteligencja, implanty medyczne, wiedza ludzka oraz technologia jeszcze nigdy nie była na tak wysokim poziomie.

Axel Staller ? młoda oszustka, zostaje zatrzymana pod zarzutem morderstwa kilkunastu osób. Bardzo szybko okazuje się jednak, że brutalnego mordu dokonała jej siostra. Były policjant Shey Scott wraz ze swoim partnerem Lu Ladnonem starają się odnaleźć i aresztować Lain Staller, przy pomocy wabika, którym ma być jej bliźniaczka. Mogłoby się wydawać, że wszystko się bardzo skomplikuje, gdy dziewczyna o mały włos nie ginie?

Z czystym sumieniem mogę polecić tę powieść. Książkę przeczytałam w trzy dni (choć tak naprawdę mogłabym to zrobić w góra dwa), bardzo szybko weszłam w całą historię. Książka jest tak napisana, że mam wrażenie jakbym znajdowała się w centrum wydarzeń. Mam nadzieję, że zostanie zekranizowana, bo na pewno jest tego warta.

Konsekwentnie realizowany pomysł od pierwszej strony po ostatnią kropkę. Zakończenie zostało tak skonstruowane, że już czekam na kolejną część. Do tego prześliczna, futurystyczna okładka, która w stu procentach pasuje do fabuły jak i gatunku.

Powiem szczerze gdy zobaczyłam okładkę i przeczytałam opis tej książki na stronie sklepu to wiedziałam, że muszę ją mieć ;) Na premierę powieści czekałam bardzo długo (została ona przełożona ze względu na pandemię). Gdy wystartowała przedsprzedaż i miałam ją zamówić to....

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?