Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie / Małgorzata Gutowska-Adamczyk | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie (miękka)

książka

Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie - opis produktu:

W drugim tomie bestsellerowej sagi Cukiernia Pod Amorem autorka przedstawia dalsze losy rodu Zajezierskich. Wraz z jedną z bohaterek wyrusza za ocean, znakomicie odmalowując życie polskich emigrantów na przełomie XIX i XX wieku. Na scenę wkracza również barwna rodzina Cieślaków. Poznamy półświatek złodziejaszków z warszawskiego Powiśla, a także artystyczne środowisko przedwojennych teatrów i kabaretów.
I tym razem nie zabraknie pięknych, zdecydowanych kobiet, przełomowych wydarzeń z dziejów Polski i świata oraz ekscytujących historii miłosnych.

Popłyńmy z Marianną do Nowego Świata, a z Grażyną Toroszyn podbijajmy Warszawę i serca prawdziwych dżentelmenów, wiedząc, że i tak wszystkie drogi prowadzą do Gutowa.
Dorota Koman, poetka, krytyk literacki
`Cukiernia Pod Amorem` należy do tych książek, które mimo objętości czyta się jednym tchem.
Katarzyna Badowska, `Gazeta Wyborcza`
Barwna obyczajowość opisana z imponującym realizmem i dbałością o detale, różnorodne, ciekawie nakreślone sylwetki bohaterów, a także ogrom wiedzy o minionych czasach czyni `Cukiernię Pod Amorem` niezwykle zajmująca lekturą.
Agnieszka Kantaruk, redaktor naczelna miesięcznika `Modny Kraków`
Powieści zdecydowanie nie można zarzucić nudy, czyta się ją bowiem z zachłannością.
Joanna Hetman, `Magazyn Literacki Książki`
S
Szczegóły
  • Dział: Książki
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Oprawa: miękka
  • Okładka: miękka
  • Wymiary: 135x204
  • Ilość stron: 472
  • ISBN: 978-83-10-11822-6
  • Wprowadzono: 21.10.2010

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

  • -31%
Pestki

Anna Ciarkowska

twarda
27,47 zł 39.81
  • -36%
Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
44,63 zł 69.73
  • -34%
  • -36%
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
25,47 zł 39.81
  • -38%
Nie ma

Mariusz Szczygieł

twarda
28,52 zł 45.99

Małgorzata Gutowska-Adamczyk - przeczytaj też

  • RRecenzje
  • Książka
  • Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie
4.6/5 ( 20 ocen )
    5
    17
    4
    0
    3
    2
    2
    0
    1
    1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

jolunia559

jolunia559(at)wp.pl
  • 29-11-2010
  • 22:43

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Cukiernia pod Amorem-Cieślakowie-to druga część doskonałej sagi napisanej przez Małgorzatę Gutowską-Adamczyk.Tym razem poznajemy dokładnie dzieje rodziny Cieślaków i dokładną historię rodziny babki Igi Celiny Hryć tak nierozerwalnie związanej z Zajezierskimi.
Uwiedziona przez hrabiego Zajezierskiego Marianna Blatko,będąc przy nadziei/tak się dawniej mawiało/ucieka ze swoją tajemnicą do Ameryki.Tam ma rozpocząć nowe życie wyposażona przez swojego hrabiowskiego kochanka w rodowy klejnot.Pierścień ze złota.Posag,zadośćuczynienie za krzywdę,czy zapłata za niedotrzymaną przysięgę?Marianna zatrzymuje się u swojego brata.Ciężko pracuje na przyszłość swoją i swojego dziecka.Wychodząc za mąż bez miłości jeszcze bardziej komplikuje swoje życie.Marianna jest harda,honorowa i dumna.Nigdy się nie skarży Pracuje,rodzi kolejne dzieci,a swojemu.Jak w kieracie,aż do śmierci.Paul-jej pierworodny sym wraca do ojczyzny matki jako dorosły mężczyzna.Ma w ręku pierścień.Pierścień,który matka dała mu gdy wyruszał na wojnę.Pierścień,który kilkadziesiąt lat pow wojnie znalazł się na palcu mumii odkopanej w podziemiach Gutowskiego rynku.
Iga-wnuczka Celiny Hryć-właścicieli cukierni nadal próbuje rozwikłać tajemnicę pierścienia.Skomplikowane czasy,zawikłana historia rodziny.Będzie trudno odkryć wszystkie karty tej historii.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Agata

  • 22-08-2015
  • 10:54

Znów w sierpniowe wieczory wstępowałam do "Cukierni Pod Amorem".
Tym razem zostałam poczęstowana pysznymi ciastkami, aromatyczną herbatą w porcelanowej filiżance oraz...
No właśnie... Cudownymi opowieściami rodzinnymi z przełomu XIX i XX wieku, opisami Warszawy, życia teatralnego, miłości, intryg, problemów i radości.
Dla mnie to jednak przede wszystkim wyjątkowy opis polskiej historii, realiów wojny, ludzkich przeżyć i dramatów.
Przyznaję, w szkole żaden nauczyciel nie potrafił zainteresować mnie tym przedmiotem, Małgorzata Gutowska-Adamczyk to zrobiła!
W drugim tomie tej cudownej sagi, został nieco jak dla mnie okrojony. Jednak pod koniec powieści przeszłość wspaniale łączy się z teraźniejszością.
Serdecznie Polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Gadula

  • 10-10-2012
  • 12:33

Drugi tom Serii Cukiernia pod Amorem....

W tej odsłonie historii poznajemy dalsze perypetie rodu Zajezierskich... Poznajemy też dalsze losy wielu postaci z części pierwszej...

Bardzo rozbudowany jest wątek Grażyny Toroszyn vel Giny Weylen, która podążyła za swymi marzeniami oraz wbrew obowiązującym wówczas konwenansom została aktorką i zrobiła wielką karierę...

W tle obserwować możemy nieustające nadzieje Polaków na utrzymanie tak nie dawno odzyskanej wolności, które coraz bardziej gasną na tle szalejącej z każdym dniem coraz bardziej kolejnej wojennej zawieruchy...

Urzekł mnie sposób w jaki została napisana ta opowieść... Przeplatają się w niej radość, smutek, miłość, niepokój o najbliższych, niepewność jutra oraz różnorakie intrygi...

Książkę czyta się jednym tchem, więc polecam ją Wam drodzy czytelnicy, a sama zabieram się już za tom III...

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Agnieszka

agulka(at)blaster.pl
  • 17-07-2011
  • 02:22

Drugi tom gutowskiej sagi "Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie" nie odstaje poziomem w porównaniu do pierwszego, a może nawet jest jeszcze ciekawszy, bogatszy w opisy przeżyć głównych bohaterów, ich zawiedzione miłości, rozterki duchowe, zmienne koleje losu, itd. Małgorzata Gutowska-Adamczyk nie obniża poprzeczki przedstawiając życie znanych nam już z pierwszej cześci bohaterów oraz zupełnie nowych, jak np. rodzina Cieślaków (której o dziwo mało w tomie zatytułowanym ich nazwiskiem), ukazując ich zmagania na bogatym w przemiany tle historycznym. Autorka w niezywkle sugestywny sposób wiedzie nas do Ameryki z ciężarną Marianną Blatko (gdzie ta urodzi syna Paula), ukazując dzięki temu realia życia polskich emigrantów na obcej ziemi. Razem z Grażyną Toroszyn i jej przyjaciółką Polą zwiedzimy kulturalną Warszawę, z przedwojennymi scenami kabaretowymi, takimi jak: Czarny Kot i Qui Pro Quo czy zachodnie plany filmowe. Modne stroje, nowoczesne kapelusze i piękne bale nie zatuszują jednakże cieżkiej pracy na wsi, walki o przetrwanie hrabiego Tomasza Zajezierskiego i jego rodziny oraz nagłej śmierci najbliższych. Zdaje się bowiem, że klątwa wisząca nad tym rodem zaczyna się wypełniać...
Gdzie w tym wszystkim podziewa się pierscień, którego tajemnicę tak bardzo chcemy poznać? Jego motyw pozostaje w drugim tomie na uboczu, wspomina się go tylko marginalnie, tak jakby zszedł na dalszy plan. Czy losy Igi, jej ojca i ukochanej babci są szerzej omówione? Właściwie nie, dowiemy się tylko, iż na biedną studentkę spadnie nie tylko próba rozwikłania tajemnicy sprzed lat, ale i opieka nad chorą Celiną, dbanie o sprawy cukierni i próba odciągnięcia Waldemara od rudej kokietki Heleny, która szturmem próbuje wedrzeć się do domu Hryciów i ma podejrzane zamiary. Czy wobec tego długie opisy (dialogów w "Cukierni Pod Amorem" jak na lekarstwo!) jak np. szarego dnia codziennego rozkapryszonej Ady Zajezierskiej, serwowanych w Zajerzycach dań podczas Wielkanocy, tudzież porannej toalety kobiet, nie zanudzają czytelnika? Nie! A dlaczego? Z prostego powodu - autorka ma niezwykłą wręcz umiejętność pisania ciekawie, płynnie, bez dłużyzn (tak często obserwowanych w podobnym typie powieści). Zróżnicowane środowisko, ciekawi bohaterowie, doskonałe przeplatanie z sobą wątków oraz nić historii prowadzona konsekwentnie przez całą powieść, przyciągają kolejne rzesze czytelników w całej rozciągłości wiekowej. W pamietnikarskim stylu, dzięki któremu książkę pochłania się niczym cukiernicze frykasy od Hryciów, patrzymy jak ród Zajezierskich po[...]da, jak rodzina Cieślaków w tajemniczy sposób związuje się z Gutowem i hrabią Tomaszem oraz jak Iga zdaje się stać w miejscu z wyjaśnieniem rodzinnej zagadki... Zmieniają się czasy, na scenę wychodzą nowi bohaterowie, starsi zaś odchodzą, zostawiając młodym dorobek swego życia. Pytanie tylko, co oni z nim zrobią, jak potoczy się ich życie w tak dramatycznych, przełomowych wręcz momentach historycznych. Tym, którzy po tej recenzji nadal zastanawiają się, czy sięgnąć po drugą część gutowskiej sagi, odpowiadam zdecydowanie TAK! Choćby dlatego, że po wakacjach wyjdzie trzeci tom, a bez drugiego będzie im trudno połapać się w akcji ;-)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Taura

  • 29-05-2011
  • 04:00

Powieść równie wspaniała, jak pierwsza część. To lektura, która pozwala w sposób doskonały oderwać się od codziennego stresu, bieganiny, obowiązków i zanurzyć w inny świat.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

lenka

  • 29-11-2010
  • 01:06

Nie potrafię zdecydować, która część podobała mi się bardziej. Obie mają w sobie ten magiczny klimat. Którego tak brakuje książkom ostatnio..

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

lepiej

  • 17-11-2010
  • 02:13

Ciepła, ładna, nastrojowa. Dobre lekarstwo na jesienną pogodę. Zamiast złościć się że coraz wcześniej robi się ciemno - sięgamy po książkę i czujemy zapach świeżego ciasta. Miło? Miło :)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

tika masala

  • 4-11-2010
  • 09:07

Najfajniejsze w tej powieści jest to że gdy się ją czyta dookoła aż pachnie świeżym ciastem. Może więc nie jest to książka dla osób przebywających na diecie? ;) Mnie ta książka niesamowicie wciągnęła w swój świat. Za co bardzo dziękuję autorce :)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

jolunia559

jolunia559(at)wp.pl
  • 2-11-2010
  • 14:30

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Kt z nas nie lubi książek,w których zapach słodyczy unosi się nad głową i miesza z cudowną treścią czytanej książki?Chyba nie ma takiej osoby.
Cukiernia pod Amorem jest taką własnie książką.Każda kartka tej powieści odkrywa nam tajemnicę z przeszłości.Każda opowieść pachnie wanilią i cynamonem jak ciasta i ciastezka wypiekane w słynnej gutowskiej cukierni.
Gdy Celina Hryć -właścicielka cukierni POd Amorem doznała udaru i nie mogła już pracować w swojej ukochanej cukierni,całe życie i historia jej rodziny zaczęły przesuwać się przed jej oczami.
Gdy na rynku zaś archeolodzy dokonali niezwykłego odkrycia zamieszkłe czasy i ludzie,którzy odeszli stanęli blisko niej.Wnuczka Iga postanowiła rozwikłć tajemnicę rodzinną.Tajemnicę ukrytą pod zwałami ziemi przez wiele lat i odkrytą przez przypadek.Czy jej się to uda?
Cukiernia pod Amorem to fascynująca saga .Historia rodzin związanych z Gutowem od wielu pokoleń fascynująca i tajemnicza..Nie odkłada się jej na pólkę po przeczytaniu jednej strony lecz czyta z zapartym tchem .To książka,która wciąga czytelnika na dobre.Uzależnia od siebie.Jest jak jak dobre ciasteczko im go się dalej gryzie tym wydaje się słodsze.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

mimo

  • 31-10-2010
  • 20:58

Ciepła, rodzinna, fajna saga. W dodatku o Polsce i Polakach. Więc samo dobro właściwie. Świetny język. I naprawdę wciągająca historia :)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

drig

  • 31-10-2010
  • 19:50

Myślę, że fanek pierwszej części nawet nie trzeba zachęcać do przeczytania drugiej. Wiem chociażby po sobie, ja z utęsknieniem wyczekiwałam aż się pojawi.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

misiom

  • 28-10-2010
  • 06:04

Trzeba lubić takie książki żeby polubić czytelnię. Nie każdego wciągnie. Nie każdemu się spodoba. Mi się podoba ale ja lubię długie opisy. Ja lubię sagi :)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

magnolia

  • 26-10-2010
  • 23:26

Druga część jest tak samo wspaniała jak pierwsza. Wszystkie fanki "Cukierni pod amorem" mogą czytać bez obaw. Seria jest dowodem na to, że nasze rodzime pisarki też potrafią pisać wspaniałe kobiece powieści.Polecam i tym młodszymi jak i tym bardziej dorosłym czytelniczkom.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

  • -35%
Instytut

K.C. Archer

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 3.2.2020
  • -35%
Łowca

Marek Zatwardnicki

miękka
17,48 zł 26.90
Zapowiedź - 23.12.2019
  • -35%
Nieugięty. Przestrzeń zewnętrzna Zaginiona flota, Tom 4

Jack Campbell

miękka
29,13 zł 44.80
Zapowiedź - 31.1.2020
  • -35%
Przyjaciel człowieka

Andrzej Pilipiuk

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 20.1.2020
  • -32%
Ucieczka w dzicz Wojownicy

Erin Hunter

twarda
33,23 zł 48.88
  • -35%
  • -37%
Kolory Ognia

PRACA ZBIOROWA

miękka
28,90 zł 45.87
  • -35%
Król Część 1

Grażyna Adamczyk

miękka
29,24 zł 44.99
Zapowiedź - 10.2.2020

Ciekawe pomysły Gandalfa

  • Każdy dzień przynosi bohaterom nowe zawirowania, a historie sprzed czterdziestu lat ciążą do dziś. Sierpień 2016 roku. Cukiernia Pod Amorem znów zwycięża w dorocznym konkursie na Ciastko Roku. Wokół imprezy robi się duże zamieszanie, które powoduje, że największy beneficjent staje się jej...

  • Pierwsza część drugiej serii `Cukierni Pod Amorem`. Dalsze losy Hryciów, którym los nie oszczędza dramatycznych przeżyć. Sierpień 2016 roku. Trwają Dni Gutowa. W konkursie na Ciastko Roku bierze udział cukiernia Pod Amorem. Tym razem projektodawcą i autorem receptury jest Zbyszek, syn...

  • Fascynująca historia rozkwitu i upadku bogatego mazowieckiego rodu. Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Iga próbuje rozwikłać dawną rodzinną tajemnicę. Poznajemy burzliwe wojenne losy...

  • Zajezierscy to pierwsza część sagi o Gutowie. Losy kilku pokoleń kobiet w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Wiernie oddany koloryt epoki, realia życia codziennego, przełomowe wydarzenia historyczne, przeszłość przeplatająca się z teraźniejszością...

  • Piękne, silne, zdecydowane kobiety, przełomowe wydarzenia z dziejów Polski i ekscytujące historie miłosne w nie zawsze sprzyjających okolicznościach. Dalsze losy rodu Zajezierskich na przełomie XIX i XX wieku oraz w czasie barwnego okresu dwudziestolecia międzywojennego. Żona hrabiego Tomasza...

  • Druga część kolejnej serii `Cukierni Pod Amorem`. Każdy dzień przynosi bohaterom nowe zawirowania, a historie sprzed czterdziestu lat ciążą do dziś. Sierpień 2016 roku. Cukiernia Pod Amorem znów zwycięża w dorocznym konkursie na Ciastko Roku. Wokół imprezy robi się duże zamieszanie, które...