Cristiano Ronaldo. Biografia / Guillem Balagué 44,79 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Cristiano Ronaldo. Biografia (twarda)

książka

 • Wydawnictwo SQN Sine Qua Non
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 464
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność mały zapas
  Brak na naszym magazynie.
  Spróbujemy go sprowadzić dla Ciebie.
  Szansa na realizację 60%.
  Potrzebny czas 3-5 dni roboczych.

Cristiano Ronaldo. Biografia - opis produktu:

Poznaj prawdziwą historię jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu!
Może się wydawać, że o Cristiano Ronaldo powiedziano i napisano już wszystko. Na ile jednak znany kibicom wizerunek piłkarza jest zgodny z prawdą? Ta książka pokazuje, jak złożoną osobowością jest Portugalczyk. I jak niewiele wiedzieli o nim dotychczas nawet jego najwierniejsi fani.
W tej biografii nie znajdziecie wielu statystyk, opisów meczów i akcji CR7. Dowiecie się za to, że już w wieku 14 lat wymykał się nocami do siłowni, niewiele brakowało, by zakontraktowała go FC Barcelona, a gdy już jako nastolatek oglądał mecz Realu w telewizji, powiedział kolegom: Kiedyś będę tam grał.
Guillem Balagué wybrał się na Maderę, do Lizbony, Manchesteru, Madrytu. Odwiedził dziesiątki miejsc, rozmawiał z setkami osób, poszukując odpowiedzi na jedno pytanie: kim jest Cristiano Ronaldo? Piłkarz nie chciał, by ta książka się ukazała. Właśnie dlatego, że jest szczera, obiektywna, PRAWDZIWA.
A przez to najlepsza, jaka dotychczas o Ronaldo powstała.
Piłkarska Książka Roku w Wielkiej Brytanii - Cross Sports Book Awards

***

Ta książka jest inna, bo nie stanowi tylko zbioru pochlebstw dla Cristiano i podsumowania jego licznych osiągnięć. Przede wszystkim to opowieść o Cristiano-człowieku, a nie tylko Cristiano-piłkarzu. To próba analizy charakteru i osobowości faceta, który dzięki ciężkiej pracy i determinacji wspiął się na szczyt świata, ale po drodze nie raz musiał mierzyć się z bólem i nie ustrzegł się błędów.
- Mateusz Wojtylak, redaktor naczelny RealMadryt.pl

Dla mnie jest przede wszystkim ofiarą własnego wizerunku. Dyskutując o jego wyglądzie i zachowaniu, zapominamy bowiem, jak wielkim jest piłkarzem i jak wiele pracy kosztowało go dotarcie na szczyt. Szczęśliwie książka Balagué potrafi pogodzić obie rzeczywistości: czytając o Ronaldo-sportowcu, zaczynamy rozumieć, skąd wziął się Ronaldo-narcyz, a czytając o Ronaldo-narcyzie, nie tracimy szacunku dla Ronaldo-sportowca.
- Michał Okoński, dziennikarz `Tygodnika Powszechnego`, autor bloga `Futbol jest okrutny`

Największą zaletą tej książki jest to, że autor zdaje sobie doskonale sprawę, iż wszystko, co mówi Cristiano oraz ludzie z jego otoczenia, jest częścią wielkiej kampanii promocyjnej, a nie prawdą. Wybiera więc inne źródła, dzięki czemu nawet sam piłkarz mógłby właśnie od Balagué dowiedzieć się, jaki jest naprawdę. Lepszej biografii CR7 nie było. I nie będzie.
- Leszek Orłowski, `Piłka Nożna` i NC+

Biografia Guillema Balagué nie przedstawia Cristiano Ronaldo jako nieskazitelnego bohatera, idola bez skazy. Pokazuje CR7 takim, jaki jest w rzeczywistości, prawdziwego człowieka, który jak każdy z nas ma swoje zalety i wady. Dodatkowo autor robi to w sposób neutralny, pozwalając czytelnikom na wyciągnięcie własnych wniosków. I właśnie dlatego, że nie jest to pozycja hagiograficzna, warto się z nią zapoznać.
- Łukasz Gąsiorek, prezes Águila Blanca - Polskiego Stowarzyszenia Kibiców Realu Madryt

Fragment książki - Cristiano Ronaldo. Biografia issuu.com/wydawnictwosqn/docs/ronaldo_balague_issuu

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

S
Szczegóły

Guillem Balagué - przeczytaj też

 • -25%
Cristiano Ronaldo. Biografia

G. Balagué

33,66 zł 44.89
 • -25%
Leo Messi Autoryzowana biografia

G. Balagué

33,66 zł 44.89

Zobacz również

 • -25%
Adnotacje 1988-2014

K. Argello

22,41 zł 29.87
Czerwona katorga 1923-1932

J. Danzas

22,94 zł
 • -25%
Kubryk pierwszy lewy

J. Lewandowski

30,63 zł 40.85
 • -25%
Sprzęt i akcesoria jeździeckie

C. Henderson

43,40 zł 57.86
 • -25%
Litwini nad Morzem Łaptiewów

D. Grinkvičiute

33,60 zł 44.80
 • RRecenzje
 • Książka
 • Cristiano Ronaldo. Biografia
Średnia ocena:
4.8
  8
  0
  1
  0
  0
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


brak oceny
 • 23-03-2017
 • 10:57

O Cristiano Ronaldo słyszeli wszyscy ? nawet ci, którzy w ogóle nie interesują się piłką nożną. Portugalczyk jest znany w każdym zakątku świata, a liczba jego fanów jest trudna do oszacowania ? podobnie zresztą jak liczba jego przeciwników. Nic więc dziwnego, że pochodzący z Madery piłkarz doczekał się licznych publikacji na swój temat. Większość z nich nie jest warta polecenia, jednak odmiennie jest w przypadku książki Guillema Balague, który postanowił napisać biografię gwiazdy Realu Madryt. I tak oto pod koniec listopada ubiegłego roku, nakładem wydawnictwa SQN, na księgarskich półkach w całej Polsce ukazała się książka "Cristiano Ronaldo. Biografia".

Jak już wspomniałem, książek o Ronaldo jest bardzo wiele. Większość z nich jest delikatnie mówiąc naciągana, bo jak wiadomo, każda książka z wizerunkiem CR7 na okładce będzie się dobrze sprzedawała. Zazwyczaj spotykamy się z przesłodzonymi biografiami, w których co prawda znajdziemy trochę ciekawych informacji, jednak z pewnością nie poznamy prawdziwego Ronaldo.

Dzięki Guillemowi Balagueowi, znanemu i bardzo szanowanemu na całym świecie dziennikarzowi, poznajemy obraz Ronaldo, który z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy określić jako wiarygodny. Dzieje się tak dlatego, że Balague podszedł do pisania tej książki w sposób bardzo profesjonalny i nie ograniczył się jedynie do wyszukiwania wypowiedzi Portugalczyka oraz komentarzy na jego temat z piłkarskiego otoczenia.

Autor udał się na Maderę, do Lizbony, Manchesteru i oczywiście do Madrytu. W każdym z tych miejsc, które odegrały wielką rolę w rozwoju Cristiano, Balague spędził dużo czasu na rozmowach z osobami, które znały piłkarza w poszczególnych stadiach jego piłkarskiego rozwoju. Dowiadujemy się, jak wyglądało dzieciństwo Portugalczyka i co kształtowało jego osobowość. W bardzo łatwy sposób możemy dostrzec czynniki, które ukształtowały jego charakter.

Cechą, która od najmłodszych lat odróżniała CR7, była skłonność do płaczu. Płakał zwykle wtedy, gdy przegrywał. Nie potrafił powstrzymać swojego rozgoryczenia, a każda porażka wywoływała w nim skrajnie negatywne emocje. Wylane łzy zawsze były dla niego bodźcem do jeszcze cięższej pracy nad sobą. Na treningach pracował bardzo ciężko, by już nigdy nie zaznać smaku porażki. Naiwnie wierzył, że jest w stanie samodzielnie poprowadzić swój zespół do zwycięstwa w każdym meczu. Początkowo tak było, jednak z czasem, gdy zaczął grać na coraz wyższym poziomie, wsparcie kolegów było niezbędne.

W swojej ostatniej książce Balague opisuje drogę Ronaldo z Madery do Madrytu. Wiodła ona przez Lizboną i Manchester. W każdym z tych miast Cristiano zostawił po sobie ślad i pokazał całemu światu swoją wielkość. Na swoim koncie ma tyle trofeów, że można by nimi obdzielić kilkanaście klubów, a zapamiętanie ich wszystkich byłoby nie lada wyczynem.

Balague stara się nam przedstawić Ronaldo, którego nie poznamy na boisku, ani w wywiadach. Portugalczyk, wbrew pozorom, nie jest wynoszącym się ponad towarzystwo arogantem i ma wokół siebie wielu serdecznych przyjaciół. Niektórzy mogliby zarzucić, że przyjaźnie te utrzymują się głównie ze względu na olbrzymi majątek piłkarza, jednak nie wydaje się to prawdziwe, gdyż w otoczeniu Ronaldo znajdują się ludzie, którzy mają podobny do niego status majątkowy.

Dzięki tej książce poznamy także dwie osoby, które są dla gwiazdora Realu Madryt najważniejsze. Mowa tu o jego matce ? Dolores ? oraz synu, który nazywa się... Cristiano. To od matki Ronaldo nauczył się etosu pracy oraz nie poddawania się nawet w najtrudniejszych chwilach. Otrzymał od niej wiele miłości, która w znacznym stopniu ukształtowała jego osobowość.

Mały Cristiano jest dla Portugalczyka równie ważny. Spędza z nim każdą chwilę i co zrozumiałe, uczy go gry w piłkę. Balague porusza także kwestię matki syna CR7. Nie jest ona znana z imienia i nazwiska, a za nieujawnienie się miała otrzymać od piłkarza niemałą sumę pieniędzy.

Odwiedzając księgarnię i penetrując półki z tematyką sportową, znajdziemy mnóstwo pozycji dotyczących Cristiano Ronaldo. Niektóre z nich są kierowane do młodszych czytelników, inne zaś do nieco starszych. Są też i takie, które niewiele wnoszą do znanego obrazu Portugalczyka. Książka "Cristiano Ronaldo. Biografia" jest z pewnością jedną z lepszych, jeśli nie najlepszą, pozycji o piłkarzu Realu Madryt. Sięgnąć mogą po nią kibice w każdym wieku, gdyż język, w którym napisana jest ta książka, jest raczej prosty i łatwy w odbiorze. Mogą po nią sięgnąć także osoby, które nie przepadają za Portugalczykiem. Balague bowiem nie skupił się na ślepym wychwalaniu piłkarza, a skrupulatnie i dogłębnie starał się poznać jego prawdziwą osobowość. W znacznym stopniu jego misja zakończyła się powodzeniem, choć nie można zapominać, że pewne sekrety z życia CR7 wciąż nie ujrzały światła dziennego. A o jakie sekrety chodzi, dowiecie się po przeczytaniu tej książki.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 3-12-2016
 • 21:48

Cristiano Ronaldo to jeden z najbardziej obserwowanych i śledzonych sportowców świata. Napisano o nim już wiele, ale takiej książki jak ta autorstwa Guillema Balagué dotychczas nie czytałam. Hiszpański dziennikarz nie opisuje jedynie losów i przebiegu kariery Portugalczyka, ale wykracza daleko ponadto. Prześwietla przeszłość Ronaldo. Dokonuje analizy zachowań piłkarza, szuka ich wytłumaczenia oraz źródła. Porusza ciekawe aspekty jego życiorysu. Ta książka to ? według słów samego autora ? kolejna warstwa wieloaspektowej osobowości piłkarza.

?Nie obiecuję obiektywizmu, obiecuję natomiast pełną i nieograniczoną dociekliwość w poznaniu Ronaldo, jego życia i ścieżki, którą podąża.?

Patrząc na okładkę książki wiedziałam, iż będzie do dobra lektura. Skąd zrodziła się ta pewność? Wystarczyło nazwisko autora. Guillem Balagué jest gwarantem jakości. Trafiłam już wcześniej na pozycje napisane przez hiszpańskiego dziennikarza - ?Messi. Biografia? oraz ?Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania? ? i czas poświęcony tym lekturom w żadnym wypadku nie był czasem straconym. Lektura o Messim była pierwszą autoryzowaną biografią Argentyńczyka. W przypadku projektu o Ronaldo główny bohater nie brał udziału w powstaniu książki. Guillem Balagué miał, bowiem obawy, iż agent CR7 będzie go kontrolował. Hiszpan nie chciał także, aby jego książka była częścią kampanii promocyjnej piłkarza. Nie zamierzał powtarzać znanych historii i mitów, jego celem było po prostu dotarcie do prawdy.

?Chciał wykonywać więcej zwodów niż rywal, zakładać więcej siatek, chciał mijać dryblingiem jak najwięcej piłkarzy drużyny przeciwnej.?

Guillem Balagué przywołuje ważne i przełomowe występy Ronaldo na boisku oraz jego nieprawdopodobne osiągnięcia. Jednak głównym tematem tej książki jest Ronaldo-człowiek, a nie Ronaldo-piłkarz. Autor skupia się na próbie ukazania jego charakteru, wyjaśnienia zachowań, analizie jego osobowości. Jest to ewenement i biografia nietuzinkowa, która niesamowicie wciąga czytelnika! Jej kolejne strony dosłownie się pochłania! Lekturę cechuje także mistrzowska narracja. Nie sposób nie zwrócić uwagi na ogrom pracy wykonanej przez autora i jego pełen profesjonalizm. Hiszpan był na Maderze, w Lizbonie, Manchesterze i Madrycie, przeprowadził mnóstwo wywiadów, zasięgnął opinii kilku ekspertów z dziedzin pozasportowych. Słowem: wykonał kawał dobrej dziennikarskiej roboty! Pod względem merytorycznym perfekcyjnie przygotował się do tej książki.

?Ronaldo to przypadek jeden na tysiąc, albo i na dziesięć tysięcy.?

Guillem Balagué w wielu opisywanych wątkach dotyczących piłkarza odwołuje się do wiedzy psychologa, czy też socjologa. Wyjaśnia, w jaki sposób warunki, w jakich CR7 się wychowywał i sytuacja rodzinna wpłynęła na to, jakim Ronaldo stał się piłkarzem, zarówno pod względem stricte technicznym, jak i psychicznym. Autor zasięgnął opinii specjalisty od mowy ciała, aby zrozumieć, co kryje się za świadomymi i podświadomymi gestami Ronaldo na boisku. Ekspert ten odkrywa przed nami, co oznaczają i jaki przekaz mają poszczególne ?cieszynki? po golach piłkarza. Wyjaśnia również, co CR7 przekazuje, kiedy nie świętuje sukcesów odnoszonych przez kolegów z zespołu. Ponadto psycholog tłumaczy, dlaczego według jego opinii Portugalczyk wścieka się, gdy adresowanego do niego podanie okazuje się niecelne. Natomiast specjalista ds. marketingu pomoże Wam zrozumieć, co zadecydowało, o tym, że ?marka CR7 dotarła na sam szczyt świata reklamy?.

?Chłopcy tacy jak on każdą porażkę przeżywają jak najstraszliwszą tragedię. Do przyjęcia są jedynie gole i zwycięstwa. Reszta po prostu nie mieści im się w głowie.?

Guillem Balagué przytacza w książce wypowiedzi nie tylko wielu ekspertów, ale również osób ze świata futbolu. Tym samym ?wysłuchacie? opowieści byłego trenera przygotowania siłowego United, Mike?a Clegga o jego pracy z CR7 oraz o tym, dlaczego rzucił piłkę wkrótce po tym jak Ronaldo odszedł z klubu. Natomiast z relacji jednego z kolegów Ronaldo ze szkółki Sportingu dowiecie się, jaki Cristiano jest w stosunku do przyjaciół, dokąd wymykał się w środku nocy podczas pobytu w Lizbonie, a także czy Portugalczyk lubi oglądać mecze oraz jakie relacje łączyły go z Ricardo Quaresmą.

?Ferguson żadnego innego piłkarza nie traktował z takim szacunkiem i takim uczuciem, jak Ronaldo.?

Z książki dowiecie się także, z jakiego powodu CR7 odciął się od swego pierwszego klubu, dlaczego Ronaldo nie został zawodnikiem Interu, Arsenalu, czy też Barcelony (!) oraz którą bramkę CR7 portugalska prasa okrzyknęła mianem ?dzieła sztuki?. Poznacie afrykańskie korzenie Ronaldo oraz wytłumaczenie wpływu tego faktu na wrodzony talent piłkarski Portugalczyka. Odkryjecie jak spóźnienie szefa ds. rekrutacji Maritimo na jedno spotkanie wpłynęło na całe życie Ronaldo, a także, w jaki sposób Portugalczyk zmienił się po otrzymaniu drugiej Złotej Piłki w karierze.

?Grał bezpośrednio, nieschematycznie, ofensywnie, odważnie i z dużą pewnością siebie.?

Hiszpański dziennikarz ujawnia również nieścisłości dotyczące transferu Portugalczyka do Manchesteru United oraz ukazuje zawiłości związane z przejściem piłkarza do Madrytu. Zdradza tajne treści dokumentów i umów, które były zawierane pomiędzy CR7 a Realem na długo przed oficjalnym transferem. Dementuje plotki i wskazuje nieprawdziwe informacje, które pojawiły się dotychczas w mediach na temat Portugalczyka.

?Dotrwał do końca kolejnego sezonu i znów prawie nie miał sił, aby grać.?

Guillem Balagué wyjaśnia, dlaczego piłkarzom trudno zasłużyć sobie na podziw i szacunek grając w Hiszpanii. Ujawnia szczegóły konfliktu pomiędzy CR7 a Mourinho, oczywiście nie omija także tematu jego rywalizacji z Messim. Autor tłumaczy również, dlaczego uważa, że Portugalczykowi brakuje pewności siebie. Zapytacie ? Ronaldo i brak pewności siebie? Rozwinięcie tej ciekawej teorii znajdziecie tylko w książce ?Cristiano Ronaldo. Biografia?.

?Na szczycie piłkarskiego świata nie było nikogo, kro mógłby przyćmić Cristiano Ronaldo. Ponad nim także, może z wyjątkiem jego trudnego charakteru.?

Guillem Balagué w swojej książce ukazuje Ronaldo, jako człowieka, utożsamia go z nami, ?zwykłymi śmiertelnikami? i mocno zaznacza fakt, iż sportowiec nie jest krystaliczny. Jednak dziennikarz ani przez chwilę nie umniejsza osiągnięć, talentu i ciężkiej pracy wykonanej przez Portugalczyka w drodze na szczyt. Hiszpan nie ocenia Ronaldo, a jedynie stara się dotrzeć do prawdy, która często różni się od wersji podawanej przez najbliższe otoczenie piłkarza. Dzięki temu książka jest wiarygodna i zmusza do myślenia! To świetna lektura i nie dziwię się, że zdobyła tytuł Piłkarskiej Książki Roku 2015 w Wielkiej Brytanii. Uważam, że jest również poważnym kandydatem do zwycięstwa w Plebiscycie Sportowa Książka Roku w naszym kraju. Takiej biografii, bowiem jeszcze nie czytaliście!

?Gdyby Cristiano robił odrobinę więcej dla drużyny i odrobinę mniej dla siebie, rozkwitłby i zespół, i on.?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 26-11-2016
 • 12:16

Nikomu nie trzeba przedstawiać Cristiano. Prawdziwa maszyna stworzona po to aby grać w piłkę nożną na najwyższym światowym poziomie. I pewnie wielu z was pomyśli, że jest to tylko kolejna książka opiewająca podejście Ronaldo do treningów oraz do każdego szczegółu związanego z prowadzeniem swojej profesjonalnej kariery.
W pewnym sensie tak, jednak do tej pory nie powstała tak kompletna i szczegółowa biografia jednego z najwybitniejszych piłkarzy ostatniego stulecia, która też zwracałaby uwagę na wady CR7.
Autor na ponad czterystu stronach tej książki pokazuje jakim na prawdę człowiekiem i piłkarzem jest Cristiano. Musicie wiedzieć, że sam Ronaldo nie chciał dopuścić do ukazania się tej książki.
To już chyba wystarczający powód by po nią sięgnać, czyż nie?

Polecam!!!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -15%
Wrażliwy człowiek

T. Jachym

33,83 zł 39.81
 • -35%
Król przyjmuje. Zasady dynamiki Tom 1

E. Mendoza

29,09 zł 44.74
Zapowiedź - 20.10.2019
 • -34%
Zaraz będzie po wszystkim

G. Uzdański

24,35 zł 36.90
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -35%
Bob Honey robi swoje

S. Penn

24,65 zł 37.93
Zapowiedź - 5.9.2019
 • -25%
SMS-owy epizod

A. Dworski

21,33 zł 28.43
 • -37%
Polluks. Bezlitosna siła Tom 2

A. Lingas-Łoniewska

25,05 zł 39.77
Zapowiedź - 21.9.2019
 • -25%
Wileński poker

R. Gavelis

33,60 zł 44.80
Niedźwiedź

M. Orzełowski

33,98 zł

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 44.89 zł
  33.66 zł

  Poznaj prawdziwą historię jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu! Może się wydawać, że o Cristiano Ronaldo powiedziano i napisano już wszystko. Na ile jednak znany kibicom wizerunek piłkarza jest zgodny z prawdą? Ta książka pokazuje, jak złożoną osobowością jest Portugalczyk. I jak...

 • Wyścig po miano najlepszego piłkarza w historii futbolu. Przez ostatnią dekadę byliśmy świadkami osobistej rywalizacji, jakiej świat nie widział nigdy wcześniej: Cristiano kontra Leo. Razem zdobyli ponad tysiąc bramek i dziesięć razy wygrali Złotą Piłkę. Ceniony dziennikarz sportowy Jimmy Burns...

 • Zastanawiasz się, jak zostać piłkarzem? Weź przykład z Ronaldo, który od najmłodszych lat ciężko pracował na sukces. Czy wiesz, że dzisiejszy gwiazdor już jako dziecko grał w piłkę? A mało brakowało, by Ronaldo nie został tym, kim dziś jest. Poznaj szczegóły z życia sławnego piłkarza i prześledź...

 • Piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina sportu na świecie, a piłkarze występujący w najlepszych klubach stają się ikonami futbolu, na których wzorują się całe pokolenia młodych zawodników. Jednym z dwóch czołowych piłkarzy dzisiejszych czasów jest niewątpliwie bohater naszej książki -...

 • Wyścig po miano najlepszego piłkarza w historii futbolu. Przez ostatnią dekadę byliśmy świadkami osobistej rywalizacji, jakiej świat nie widział nigdy wcześniej: Cristiano kontra Leo. Razem zdobyli ponad tysiąc bramek i dziesięć razy wygrali Złotą Piłkę. Ceniony dziennikarz sportowy Jimmy Burns...

 • Cristiano Ronaldo jest sportowcem, który spełnił swoje marzenie: przeszedł do historii piłki nożnej. Kiedy miał 23 lata, poprowadził Manchester United do podwójnego zwycięstwa w Premiership i Champions League, strzelając 42 gole - nieprawdopodobny wynik na pozycji skrzydłowego. W tym samym roku...