SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Córka Robrojka

Tom 11

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Akapit-press
Data wydania 2018
z serii Jeżycjada
Oprawa miękka
Liczba stron 220
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Opowieść o Belli oraz jej ojcu, Robercie Rojku, który po niefortunnym pobycie w Łodzi wraca do Poznania i tam próbuje stworzyć swej córce ciepły dom. Jako wieloletni przyjaciel Gabrysi zostaje otoczony troskliwą opieką rodziny Borejków. Między nim a Natalią nawiązuje się coś więcej niż przyjaźń. Bella zyskuje nowych przyjaciół oraz wielbicieli (niejaki Czarek Majchrzak, zwany Przeszczepem). Udane, choć pracowite wakacje Belli kończą się miłą jej sercu niespodzianką w nowej szkole, w jej klasie, znalazł się również Czarek!

Więcej książek z serii Jeżycjada
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Akapit-press
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2018
Wymiary: 155x175
Liczba stron: 220
ISBN: 978-83-65401-14-4
Wprowadzono: 17.02.2004

RECENZJE - książki - Córka Robrojka, Tom 11 - Małgorzata Musierowicz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 13 ocen )
  • 5
    13
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Cahia

ilość recenzji:168

brak oceny 15-07-2010 15:26

Jeśli ktoś czytał wcześniej książki Małgorzaty Musierowicz, przystępując do tej lektury na pewno spodziewał się ponownie ciepłego klimatu i jakiejś odrobinę niezwykłej historii. I słusznie, ponieważ "Córka Robrojka" to kolejna odsłona życia rodziny z Poznania i jej przyjaciół.

Akcja rozpoczyna się w chwili przyjazdu Belli do ojca - Roberta Rojka, który przeprowadził się do Poznania z Łodzi. Zatrzymują się u dawnego znajomego Roberta, który pozwolił im zamieszkać w małym ogrodowym domku. On sam przez ostatnie lata dorobił się imponującego domu z ogrodem i samochodu. Niebawem okazuje się, że gospodarze mają problem ze swoim synem o nietypowym przezwisku - Przeszczep.

Wśród dynamicznie rozwijających się wydarzeń poznajemy młodego chłopaka jako buntownika, który podkłada w swojej szkole bombę, awanturuje się z rodzicami, postrzega siebie jako nieatrakcyjnego, a także... czyta książki, z oryginałem "Pięknej i Bestii" na czele, jest wielbicielem filmu, języka francuskiego oraz piękna identyfikowanego z różami w jego ogrodzie. Doświadczamy zderzenia kompletnie przeciwstawnych cech osobowości nastolatka. Z jednej strony - siejący postrach rozrabiaka, z drugiej - romantyk piszący piękne listy, przeżywający pierwszą miłość.

Obiektem uczuć Przeszczepa jest wcześniej wspomniana Bella. Pierwsze ich spotkanie nie przebiega w sprzyjających okolicznościach. Bella nieświadomie "zniszczyła piękno" doprowadzając kolegę do, delikatnie mówiąc, złości. Dziewczyna, z natury bardzo rzeczowa i konkretna, też nie jest zachwycona poetycznym romantyzmem chłopaka.

Bella bardzo kocha swojego ojca, jest do niego przywiązana. Widząc jego problemy w nowym mieście, pragnie mu pomóc, mimo jego sprzeciwów. Zajmuje szczególne miejsce w sercu Robrojka. Dzielna, zaradna, inteligentna - wydaje się silną dziewczyną. Przypadkiem jej los splata się z lzyciem Idy Borejko, a potem całej rodziny.

Ida Borejko w tej powieści występuje jako komentator wszystkich wydarzeń. Świeżo upieczona mama w monologach wygłaszanych do swojego synka przedstawia wszystko z własnego, charakterystycznego punktu widzenia. Długie wykłady kierowane "do wózka" pełnią poza tym funkcję edukacyjną. Ida chce swojego syna przysposobić do wygrywania olimpiad przedmiotowych. Niestety, mały Józinek nie zaszczyca mamy nawet słowem. Wydaje się, że nie doścignie genialnego syna siostry - Gabrysi. I to najbardziej boli ognistowłosą mamę.

W końcu pojawia się jednak promyk nadziei... dla Idy, że z syna jeszcze wyrośnie geniusz, dla Belli, że życie w Poznaniu nie będzie utopią, dla Przeszczepa, że komuś będzie potrzebny.
Do książki wracam często i zawsze z przyjemnością.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Marzanna

ilość recenzji:85

brak oceny 29-08-2009 21:24

Małgorzatę Musierowicz znamy wszyscy. To autorka naszego dzieciństwa. Stwórczyni niezapomnianych postaci, które służyły nam za wzory w czasie naszej szumnej młodości. Książki Musierowicz bawiły i wzruszały do łez. Były przez nas czytane wielokrotnie, nierzadko aż do rozpadnięcia się egzemplarza. Musierowicz możemy poczytać i dziś. Warto podsunąć tę książkę naszej dorastającej córce. Warto dzieci w szkole do lektury „Jeżycjady” zachęcić. Bo problemy poruszane przez tę autorkę są nadal aktualne. Mało tego, są opracowane przez nią w sposób fenomenalny. Książki połyka się w całości. Taką pozycją książkową jest „Córka Robrojka”. Kto przeczytał, wie, o jakiem fenomenie, na jak wielka skalę, mówię. Kto nie przeczytał – teraz ma okazję. Polecam.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?