Cokolwiek wybierzesz - Jakub Szamałek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Cokolwiek wybierzesz (miękka)

Ukryta sieć. Tom 1

książka

Cokolwiek wybierzesz, Ukryta sieć. Tom 1 - opis produktu:

Pierwsza część trylogii `Ukryta sieć` jednego z najbardziej obiecujących pisarzy młodego pokolenia.

Na jednej z warszawskich ulic dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Jej podejrzenia potwierdza anonimowe ostrzeżenie, którego zlekceważenie kończy się dla niej dramatycznie. Okazuje się, że w świecie rządzonym przez nowe technologie nic nie jest takie jak dawniej, a przestępcy działają w nowy, nieznany wcześniej sposób.

`Cokolwiek wybierzesz` to przeszywający thriller, którego finał na długo pozostaje w pamięci. Szamałek przekonująco rysuje postaci uwikłane w medialną machinę, znakomicie tworząc nastrój zbliżającej się katastrofy.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -29%
Virion 4. Szermierz Imperium Achai

Andrzej Ziemiański miękka

34,00 zł 47.89
 • -29%
Kosmiczne rozterki

Grasse Tyson Neil de

twarda
24,84 zł 34.99
 • -34%
21 lekcji na XXI wiek

Yuval Noah Harari

twarda
32,85 zł 49.78
 • -35%
Sodoma Hipokryzja i władza w Watykanie

Frederic Martel

miękka
32,38 zł 49.82
 • -39%
Jeszcze się kiedyś spotkamy

Magdalena Witkiewicz miękka

24,31 zł 39.85

Jakub Szamałek - przeczytaj też

 • -29%
Czytanie z kości

Jakub Szamałek

miękka
24,72 zł 34.82
 • -29%
Kiedy Atena odwraca wzrok

Jakub Szamałek

miękka
24,72 zł 34.82
 • -27%
Kim jest ślimak Sam

Jakub Szamałek , Maria Pawłowska twarda

21,78 zł 29.83
 • -49%
Kimkolwiek jesteś Ukryta sieć. Tom 2

Jakub Szamałek

miękka
20,40 zł 39.99
 • -53%
Morze Niegościnne

Jakub Szamałek

miękka
14,06 zł 29.91

Zobacz również

 • -36%
Umorzenie Cykl: Joanna Chyłka, Tom 9

Remigiusz Mróz

miękka
25,45 zł 39.77
 • -32%
Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania

Stephen Hawking

twarda
26,54 zł 39.03
 • -30%
Inna

Max Czornyj

miękka
27,87 zł 39.81
 • -28%
Leonardo da Vinci

Walter Isaacson

miękka
35,87 zł 49.82
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Cokolwiek wybierzesz, Ukryta sieć. Tom 1
4.6/5 ( 29 ocen )
  5
  24
  4
  1
  3
  1
  2
  2
  1
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Anna

 • 23-01-2019
 • 18:40

Cokolwiek wybierzesz to powieść otwierająca trylogię Ukryta sieć# młodego i bardzo obiecującego pisarza, Jakuba Szamałka. Autor pokazuje nam w bardzo realny i przemawiający do wyobraźni sposób, w jakim świecie i w jakich realiach żyjemy. Otacza nas świat wirtualny i towarzyszy nam na każdym kroku naszego życia. Komputery, telefony, smartwatche, inteligentne oświetlenie, elektroniczne płatności, itp. Wszystko wokół zaczyna być inteligentne i sterowalne, chętnie z tego korzystamy, często bez świadomości, że wszystkie te urządzenia zbierają dane na nasz temat i wystarczy się do nich dostać, aby obrócić nasze życie w perzynę.... Myślę, ze większość was po przeczytaniu powieści Jakuba Szamałka zada sobie pytanie, czy warto tak tanio oddać swoje życie? Czy naprawdę chcę być na każdym kroku inwigilowany? Czy te wszystkie udoskonalenia techniczne są nam naprawdę takie niezbędne? Chyba czasem warto zrobić sobie wolne od wszelkiej elektroniki i po prostu zobaczyć jak wygląda życie, takie prawdziwe....

Julita Wójcicka przekonała się o tym jak łatwo zniszczyć człowieka na własnej skórze i ,,, nie poddała się. Postanowiła walczyć, walczyć o prawdę! W końcu ta młoda i ambitna dziewczyna jest dziennikarką, bezrobotną chwilowo, ale jednak dziennikarką, a sprawa, którą bada okazała się bardzo niebezpieczna. Ale może od początku...
Julita Wójcik pracowała w dzienniku internetowym Meganewsy.pl. gdzie zajmowała się pisaniem krótkich, chwytliwych tekstów (ploteczek), gdzie najważniejszym elementem nie była treść tylko ilość kliknięć na tekst. Dziewczyna była naprawdę niezła w swojej robocie, ale nie spełniała ona jej aspiracji. Kiedy pojawił się ciekawy temat śmierci znanego aktora, Ryszarda Buczka, która wcale nie była jasna i przejrzysta, postanowiła przeprowadzić swoje śledztwo dziennikarskie. I ta decyzja wywróciła jej życie do góry nogami. Ktoś zhakował jej komputer i wypuścił z niego kompromitujące zdjęcia, została zwolniona z pracy, dostawała pogróżki, aż wreszcie została przez własną siostrę pozbawiona dachu nad głową. Pomimo tego nie poddała się i postanowiła kontynuować swoje śledztwo, bo jeśli jest tyle przeciwności, to znaczy, że sprawa, którą się zajęła jest naprawdę ważna. Znalazła pomoc u kolegi z byłej pracy, który użyczył jej miejsca do spania, inny znajomy podsunął jej kontakt do hakera, który stał się jej wsparciem, przewodnikiem po wirtualnym świecie, a wreszcie partnerem w rozwiązaniu sprawy Buczka. Jaki będzie wynik ich śledztwa? Czy uda się je doprowadzić do finału? Komu tak bardzo zależy na jego udaremnieniu? Przeczytajcie - czeka was pasjonująca lektura!

Cokolwiek wiesz to powieść, która otworzyła mi szeroko oczy na świat wirtualny i jego możliwości. Niby wiele kwestii było dla mnie oczywistych i znanych, jednak ich konsekwencje nie do końca do siebie dopuszczałam. Jakb Szamałek sprawia, że po odłożeniu jego powieści nadal o niej myślimy i nadal trwa gonitwa pytań, często bez odpowiedzi. Świetna książka - polecam!!!


https://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2019/01/15-cokolwiek-wybierzesz-jakub-szamaek.html

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Zuza Maniek

 • 21-02-2019
 • 12:48

Szamałam Szamałka ze smakiem ???? Autor bardzo celnie opisuje rzeczywistość: w pracy, wśród przyjaciół, w związkach (czy próbach ich stworzenia), a przede wszystkim nasz ślepy pęd do elektroniki i mediów społecznościowych. Nie zdajemy sobie sprawy, jak szybko i łatwo można kogoś zniszczyć, korzystając wyłącznie z wirtualnej broni. Jak proste jest złamanie naszych haseł i prześwietlenie naszego życia. To, że nie mamy z tym problemu oznacza tylko tyle, że nikt się nami nie zainteresował.
@
Dziennikarka serwisu plotkarskiego, Julita, pisze o wypadku drogowym celebryty. Podejrzewa, że jego śmierć, to niekoniecznie był przypadek. Zaczyna prowadzić swoje śledztwo. Szuka świadków i tropów.
. "W artykule trzeba to będzie jakoś udramatycznić, pomyślała, zmienić kawiarnię na bar, najlepiej jakąś blaszaną budę przy wylotówce, gdzie spoceni tirowcy zatrzymują się na flaczki".
. "- Po prostu szukasz sensacji.
- Szukam prawdy. Jeśli będzie sensacyjna, to tym lepiej".
.
Dziewczyna dostaje tajemniczą wiadomość z ostrzeżeniem, aby nie drążyła tego tematu. A ponieważ nie chce skorzystać z "dobrej rady", zaczyna się niebezpieczna gra.
@
Akcja mnie wciągnęła, bohaterkę polubiłam, przemyślałam kilka rzeczy dotyczących bezpieczeństwa informatycznego, więc książkę jak najbardziej mogę uznać za ciekawą. Na pewno chcę czytać ciąg dalszy - zakończenie mnie zaintrygowało ????
@
A scena, w której specjalista tłumaczy Julicie, że internet jest zje...any, oprogramowanie również oraz komputery oczywiście też , rozbawiła mnie tak, że śmiałam się, aż łzy kapały ????????????

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Na ostrzu noża Ruchomy Chaos, Tom 1

Patrick Ness

twarda
27,89 zł 42.90
Zapowiedź - 12.3.2020
 • -35%
Imię Boga

Michał Dąbrowski

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 26.3.2020
 • -35%
Miasteczko Rotherweird

Andrew Caldecott

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 2.4.2020
 • -35%
Dzieci czystej krwi Czteropalczaści, Tom 1

Marcin Masłowski

miękka
24,03 zł 36.98
Zapowiedź - 6.4.2020
 • -35%
Pan Światła

Roger Zelazny

twarda
29,24 zł 44.99
Zapowiedź - 26.3.2020
 • -30%
Legion nieśmiertelnych Tom 1 Świat stali

B. V. Larson

miękka
27,93 zł 39.90
 • -30%
Dzieci Diuny Tom 3 Kroniki Diuny

Frank Herbert

twarda
41,93 zł 59.89
 • -35%
Moc Apoliona

Jennifer L. Armentrout miękka

25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.3.2020