Co nas (nie) zabije - Jennifer Wright - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Co nas (nie) zabije (miękka)

Największe plagi w historii ludzkości

książka

Co nas (nie) zabije, Największe plagi w historii ludzkości - opis produktu:

Z tej książki dowiesz się, że zabić cię może:
- Taniec
- Brudne ręce
- Seks
- W zasadzie wszystko

W 1518 roku kobieta zaczęła tańczyć w centrum Strasburga. Po tygodniu dołączyły do niej 34 osoby, po miesiącu kolejne 400. Wszyscy zmarli z powodu ataków serca, udarów mózgu, wycieńczenia organizmu. Zatańczyli się na śmierć.

Od stuleci ludzkość była nawiedzana przez śmiercionośne plagi. Od czasów Imperium Rzymskiego, przez średniowiecze, aż po XX wiek dżuma, gruźlica, cholera i inne choroby próbowały zabić jak najwięcej osób.

`Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości` pozwala spojrzeć nam na najmroczniejsze chwile w historii. Z lekkością i humorem poznać najtragiczniejsze zarazy oraz bohaterów, którzy z nimi walczyli.

Książki dobre nie tylko w teorii!
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Cyberpunk 1982-2020 twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 17.4.2020
 • -33%
Ciało Instrukcja dla użytkownika twarda
33,43 zł 49.90
 • -29%
Kosmiczne rozterki twarda
24,84 zł 34.99
 • -39%
Niewidzialna obrona miękka
30,44 zł 49.90
 • -35%
21 lekcji na XXI wiek twarda
32,36 zł 49.78
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Co nas (nie) zabije, Największe plagi w historii ludzkości
4.7/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Hrosskar

 • 27-03-2020
 • 19:24

Jennifer Wright w swojej książce przedstawia w sumie 14 plag - od ospy, przez dżumę, aż po grypę hiszpankę. Opisuje czym jest dana choroba, jakie są jej objawy, czym próbowano ją leczyć oraz jakie przyniosło to skutki. Dowiemy się także ile osób zginęło na daną chorobę, ale również jak czuły się ofiary np. syfilisu, które uważano za grzeszników i były wykluczane z życia społecznego. W książce znajdziemy również historie osób np. Marry Mallon, czyli Tyfusowej Mary, ale również lekarzy, którzy przyczynili się znacząco do zwalczenia plagi. To wszystko autorka opisuje językiem bardzo przystępnym, ciekawym, ale przede wszystkim lekkim w odbiorze i pełnym odniesień do współczesnej popkultury - filmów, powieści, czy znanych osób. W tych wszystkich opisach plag nie zabrakło ironicznego humoru, dzięki któremu książka, pomimo swojej treści, nie przygnębia, ale jest ciekawą i pasjonującą lekturą.

W książce, oprócz opisów kolejnych chorób, autorka przekazuje również wiele ogólnych informacji. Opowiada czym są szczepionki i czym się różnią te, które mają martwe wirusy, a czym te z żywymi wirusami, dlaczego tak ważna jest higiena, przestrzeganie zaleceń lekarzy, rzetelne informowanie obywateli o epidemii i wiele więcej. Przedstawia także wskazówki, jakich należy przestrzegać w obliczu każdej epidemii. Jennifer Wright opisuje również jak wiele wycierpiały ofiary niektórych plag ze strony innych osób - były zsyłane na odosobnioną wyspę, szykanowane i uważane za grzeszników. Na szczęście, często znalazły się osoby, które były gotowe nieść pomoc takim osobom. Dobrym przykładem jest ksiądz Damian De Veuster, który swoją pomocą i życzliwością przywrócił wiarę w siebie setkom osób, chorujących na trąd i zesłanych na wyspę Molokai. Co ważne, autorka wszystkie informacje, jakie przekazuje, popiera licznymi źródłami, dzięki czemu można później samodzielnie poszerzyć swoją wiedzę na temat interesującej nas choroby.Co nas (nie) zabije jest bardzo interesującą książką, przedstawiającą największe plagi w historii ludzkości. Autorka rzetelnie, ale ciekawie i z humorem opisuje poszczególne choroby, najsłynniejsze przypadki, jak również przekazuje wiele ogólnej wiedzy np. na temat szczepionek.

PS: Czytanie tej książki w czasie pandemii koronawirusa było chwilami dość przerażające :)

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję księgarni Gandalf.pl! Gandalf.com.pl

Czy recenzja była pomocna?

W sercu książki

 • 19-03-2020
 • 17:53

Fenomenalna książka, w której można poznać historię 13 epidemii. :) Jennifer Wright nie stroni od tematów trudnych czy dyskusji światopoglądowych, ma także dar do niezwykle celnych ripost. Całość jest świetnie napisana - z polotem, lekko, przejrzyście, ale błyskotliwie i w oparciu o fakty - samych przypisów jest ponad 30 stron! Na końcu książki są też ilustracje - kopie zdjęć obrazujących choroby, o których była mowa w książce. Nieobowiązkowe (dlatego autorka zebrała je w jednym miejscu), nieco brutalne, ale dające namacalne wyobrażenie o czym czytaliśmy przez ostatnie 300 stron.
"Co nas (nie) zabije" jest naprawdę doskonałą lekturą i szczerze i z całego serca ją polecam!

Czy recenzja była pomocna?