CIT 2020 - Marek Smakuszewski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • Wydawnictwo Infor.pl
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 1448
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

CIT 2020, Komentarz - opis produktu:

CIT 2020. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uwzględnia wszystkie zmiany, które weszły w życie 1 stycznia 2020 r., a także zmiany wprowadzone z dniem 31 marca i 18 kwietnia 2020 r. w ramach tarczy antykryzysowej łagodzącej skutki epidemii COVID-19 oraz zmiany, które wchodzą w życie 1 lipca 2020 r.
Nasza publikacja zawiera nie tylko klasyczny, prawniczy komentarz do konkretnych przepisów, lecz także przykłady i wzory pokazujące, jak przedsiębiorcy powinni rozliczać się podatkowo. Autorzy przedstawiają także aktualne stanowisko organów podatkowych, omawiają orzecznictwo sądów krajowych i Trybunału Sprawiedliwości UE. To jedyny na rynku komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania.
W komentarzu zostały uwzględnione oraz szczegółowo omówione nowelizacje ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które weszły w życie 1 stycznia 2020 r. Wprowadziły one m.in.:
-podwyższony limit sprzedaży uprawniający do statusu małego podatnika,
-zakaz zaliczania do kosztów podatkowych płatności dokonanych na rachunki inne niż ujawnione w Wykazie podatników VAT,
-zakaz zaliczania do kosztów podatkowych płatności dokonanych z naruszeniem obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności,
-zwiększenie obciążeń podatkowych dla podatników, którzy nie płacą swoim kontrahentom,
-prawo do zmniejszenia obciążeń podatkowych dla wierzycieli, którzy nie otrzymali zapłaty od swoich kontrahentów.
W publikacji znajdziemy odpowiedzi na nurtujące wszystkich podatników CIT pytania dotyczące m.in.:
-rozliczania kosztów podatkowych,
-ustalania terminów powstania obowiązków podatkowych,
-rozliczania nieodpłatnych świadczeń,
-zasad amortyzacji,
-sporządzania dokumentacji cen transferowych,
-rozliczania podatkowego leasingu,
-opodatkowania przychodów z budynków,
-podatkowych grup kapitałowych,
-opodatkowania dochodów z działalności zagranicznych jednostek kontrolowanych,
-opodatkowania podatkiem u źródła,
-zasad poboru zaliczek i dokonywania rocznego rozliczenia CIT.
Głównym Autorem publikacji jest Marek Smakuszewski ? zmarły w 2019 r. prawnik, doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy w kancelariach prawnych, spółkach doradztwa podatkowego oraz międzynarodowych firmach audytorskich. Specjalizował się w doradztwie podatkowym dotyczącym m.in. podatku dochodowego, ze szczególnym uwzględnieniem cen transferowych dla przedsiębiorców z branży ubezpieczeniowej, IT, FMCG. Napisał kilkaset artykułów i komentarzy o tematyce prawnej i podatkowej. Przeprowadził też liczne szkolenia w tym zakresie. W wydawnictwie INFOR był znanym i cenionym Autorem, m.in. w MONITORZE księgowego.
Autorami aktualizacji komentarza do obecnego wydania są Katarzyna Klimkiewicz-Deplano i Mirosław Siwiński ? eksperci kancelarii Advicero Nexia, doświadczeni doradcy podatkowi.

ATUTY PUBLIKACJI:
Jedyny na rynku aktualny komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania. Uwzględnia wszystkie zmiany w przepisach, które weszły w życie 1 stycznia 2020 r., a także zmiany wprowadzone z dniem 31 marca i 18 kwietnia 2020 r. w ramach tarczy antykryzysowej łagodzącej skutki epidemii COVID-19 oraz zmiany, które wchodzą w życie 1 lipca 2020 r. Szczegółowo omawia nowe przepisy mające zastosowanie do przychodów (dochodów) uzyskanych od 1 stycznia 2020 r.

Książka CIT 2020 Komentarz, pochodzi z wydawnictwa Infor.pl. Autorami książki są Marek Smakuszewski, Mirosław Siwiński, Katarzyna Klimkiewicz-Deplano. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, podatkowe. Książka CIT 2020 liczy 1448 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki społeczne,  prawo,  podatkowe
 • Wydawnictwo: Infor.pl
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 165x235
 • Ilość stron: 1448
 • ISBN: 9788381377058
 • Wprowadzono: 17.09.2020

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
CIT 2020, Komentarz

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.