rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki
Ciotki
ocena: 6, głosów: 6
 
powiększenie

Ciotki (miękka)

książka

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Oprawa: miękka

Ilość stron: 152

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 21,12

Cena detaliczna: 24,84

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

19,87

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (6)

  • Inne wydania

Ciotki - opis produktu:

Książka jest zbiorem wspomnień małej dziewczynki, zapisanych ręką dorosłej już kobiety. Nie jest to saga rodzinna w pełnym tego słowa znaczeniu, w której przedstawione zostały losy wielu pokoleń, ale raczej zbiór impresji dotyczących poszczególnych zdarzeń czy osób. Na gruncie mojej dzisiejszej wiedzy wiele z tych opisów wymagałoby uzupełnienia, a nawet zmiany, ale w tych historiach ważniejszy niż idealna zgodność z realiami jest sposób odbioru świata i opowieści rodzinnych usłyszanych i zapamiętanych przez dziecko, a potem odtwarzanych po latach. Symbolem mojego dzieciństwa stała się dla mnie z czasem owa, opisana w jednym z rozdziałów, dzika jabłonka. Choć odeszła wraz z moim dzieciństwem, to wracałam do niej w myślach setki razy, także i w swoim dorosłym już życiu. Zawsze wtedy, gdy chciałam schronić się przed natłokiem kłopotów i znaleźć się tam, gdzie czas płynie inaczej, a bezpiecznym schronieniem może stać się prowizoryczny namiot z koca zaczepionego o rogi kuchennego stołu albo gałąź jabłoni ukryta wśród liści.

Ciotki - wybrana recenzja:

Joanna Szarańska (Babskie Czytanie) 23/06/2014
recenzja dotyczy produktu: Książki

Powieść "Ciotki" nie jest obszerną historią, rozdziały zajmują od kilku do kilkunastu stron. Swoje wspomnienia autorka snuje spokojnym, bardzo nostalgicznym tonem, który koi czytelnika. Nie znajdzie się tutaj dynamicznej akcji i zwrotów akcji, powieść jest delikatna i bardzo wyważona. Być... (czytaj dalej)

Ciotki - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:140x200
Ilość stron:152
ISBN:978-83-7595-406-7
Wprowadzono: 03.09.2012
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Ciotki - recenzje klientów

23/06/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Powieść "Ciotki" nie jest obszerną historią, rozdziały zajmują od kilku do kilkunastu stron. Swoje wspomnienia autorka snuje spokojnym, bardzo nostalgicznym tonem, który koi czytelnika. Nie znajdzie się tutaj dynamicznej akcji i zwrotów akcji, powieść jest delikatna i bardzo wyważona. Być może dlatego tak łatwo przyszło mi wczuć się w jej nastrój i niemal namacalnie poczuć, co autorka chciała przekazać czytelnikowi. Momentami miałam wrażenie, że na własne oczy widzę małą dziewczynkę wspinającą się po giętkich gałęziach jabłonki...

Anna Drzewiecka przywołała w swoich wspomnieniach nie tylko obraz własnej rodziny, ale również przypomniała, jak wielką wartością jest ta jednostka. Jak wiele znaczą relacje rodzinne, bliskość krewniaków i jak wiele uwagi się im dawniej poświęcało. Być może zapis wspomnień autorki skłoni czytelnika do chwili refleksji i uświadomienia sobie, że nawet w tak dynamicznych i absorbujących czasach warto poświęcić chwilkę na pielęgnację rodzinnych stosunków?

Ciotki Anny Drzewieckiej to znakomita powieść dla miłośników delikatnych powieści obyczajowych czy wspomnień. Nostalgiczna natura tej książki z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy nie szukają sensacyjnych wrażeń, ale chcą spędzić miły i spokojny wieczór z książką. Wielu z nas na kartach tej powieści odnajdzie obraz samych siebie i zgromadzonych naokoło nas członków rodziny. Być może dzięki lekturze tej książki powróci dawno zapomniany duch dzieciństwa?

21/03/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Anna Drzewiecka dzieli się z nami takimi wspomnieniami i obrazami ze swojego życia w książce ?Ciotki?. Książka stanowi zbiór opowieści i wspomnień z przeszłości, poznajemy rodzinne historyjki, jej przodków oraz rodzinne mądrości. Poszczególne rozdziały tworzą spójną i ciekawą całość, obraz zwyklej rodziny z jej radościami, smutkami i trudami. Znajdziemy tutaj opowieści o założycielach rodu, czy o wojennych przeżyciach, tułaczce i szukaniu swego miejsca w życiu. <br> <br> Sporo miejsca Autorka poświęciła swoim ośmiu ciotkom, pośród których się wychowywała i które miały znaczący wpływ na jej życie i osobowość. Każda z ciotek była inna, każda była bardzo specyficzna, były ze sobą związane, ale przy tym bardzo różne. Poprzez opowieść Autorki poznajemy ciotkę Teresę, niespecjalnie lubianą przez ogół, ciotkę Mariannę ? surową i konserwatywną, ale tworzącą cudowne kapelusze, ciotkę Zofię powiązaną z rodziną złotników, ciotkę Lilkę - najmłodszą, piękną kobietę, ciotkę Janeczkę ? rodzinną czarną owcę, która wyprowadziła się do Austrii, ciotkę Wandę, która poślubiła alkoholika, ciotkę Kazię, która nie cierpiała swego imienia, czy też wesołą i niezwykle energiczną ciotkę Helenę. <br> <br> Pani Drzewiecka odmalowuje członków swojej rodziny niezwykle barwnie i obrazowo, przy tym robi to w interesujący sposób. Nie można się nudzić! Miałam wrażenie jakbym siedziała w kątku izby i śledziła po kolei przemarsz tych niezwykłych postaci. <br> <br> Powieść ?Ciotki? ma swój specyficzny klimat, lekkiej nostalgii i żalu za tym, co minione. Pobudza do refleksji i spojrzenia w swoją przeszłość. <br> Czas na wspomnienia, czas na "Ciotki"!

9/07/2013
recenzja dotyczy produktu: Książka

?Ciotki? Anny Drzewieckiej, to zbiór wspomnień, które autorka napisała jako dorosła kobieta, ale z perspektywy dziecka. W książce mamy przedstawioną chronologicznie historię jej rodziny, a w szczególności wspomnienia dotyczące jej ciotek. Każdy z rozdziałów opowiada o którejś z nich, ale nie tylko. Mamy także rozdziały poświęcone m.in. zwierzętom, jakie pojawiły się w życiu autorki, dziecięcym przyjaźniom, wakacjom, dziadkom. Jednak to właśnie tytułowe ?ciotki? królują w tej króciutkiej książce. Było ich osiem. Każda z nich była inna i wniosła coś do życia Drzewieckiej. Każdą z nich autorka, zapamiętała na swój sposób i tak je przedstawiła. Czytając książkę, dowiadujemy się wiele nie tylko na temat członków rodziny pisarki, ale i o niej samej. ?Ciotki? Anny Drzewieckiej to niezwykle ciepła, rodzinna książka. Czytając ją przeniosłam się z powrotem do okresu beztroskiego dzieciństwa i do wspomnień dotyczących moich własnych ciotek. Wróciły do mnie piękne chwile, które są bezcenne i tkwią w moim sercu i pamięci. Jestem szczęśliwa, że miałam okazję przeczytać tak cudowną historię, która pozwoliła oderwać mi się od rzeczywistości i dzięki której znów mogłam poczuć się dzieckiem. Wróciły wspomnienia o miejscach, ludziach, zwierzętach, które przewinęły się przez całe moje dotychczasowe życie. Przypomniałam sobie smak najlepszych pierogów na świecie, zrobionych przez ciocię Bożenkę, oraz niezwykłe historie o drugiej wojnie światowej i podróżach po świecie, opowiedzianych przez ciocię Zosię. Przypomniałam sobie jaka wesoła i pełna życia była ciocia Krysia, oraz jaka surowa i apodyktyczna była ciocia Bronia. Jedne ciotki odeszły, inne pozostały. Dzięki temu, że miałam i mam ogromną rodzinę, tych ciotek było i jest mnóstwo. Jednak najbardziej ukochane i tak były moje babcie:) Podsumowując, ?Ciotki? to książka, która nie ma zwrotów akcji, zawiłej fabuły, lecz posiada wiele cennych, nostalgicznych historii, przynosi ciepło, radość, smak dzieciństwa. Pozwala się odprężyć, zanurzyć w myślach. Mimo, że książka nie jest wybitnym arcydziełem, to będę do niej wracać z wielką przyjemnością.

2/05/2013
recenzja dotyczy produktu: Książka

Dawno, dawno temu, pewien litewski bojar przywędrował na Polesie, pod niewielką lipę rosnącą na niedużym wzniesieniu. Spodobało mu się to miejsce i osiadł tam na dłużej, poślubiwszy młodą Polkę. Tym właśnie wydarzeniem rozpoczyna się historia, którą snuje Drzewiecka - opowieść o dziejach jej rodziny, począwszy od praprapradziadka, przez osiem tytułowych ciotek, na córkach autorki kończąc. Poznajemy zatem historię przodków jej babci, czytamy o wojnie i tym, jakie piętno odcisnęła na członkach rodziny. Najwięcej jednak Drzewiecka opowiada o ciotkach - osobach jedynych w swoim rodzaju, różniących się charakterem, stanowiących cały wachlarz osobowości. Autorka pisze kolejno o wszystkich członkach swojej rodziny. O niektórych wypowiada się z miłością, w samych superlatywach, o innych - już niekoniecznie. Jak w każdej rodzinie, i u Drzewieckiej zdarzały się niesnaski, nieporozumienia i brak sympatii. Niektóre historie są pełne optymizmu, w kilku występuje natomiast nutka goryczy. Jedne wzbudzają uśmiech na twarzy, inne - powodują, że łza się kręci w oku. ?Ciotki? czyta się wręcz wspaniale. Autorka posługuje się bardzo plastycznym językiem, umiejętnie przelewa myśli na papier i przeplata zasłyszane rodzinne historie z własnymi wspomnieniami, tworząc w swej książce niezwykły klimat. Choć po latach pogłębiła swoją wiedzę i stało się dla niej jasne to, czego dawniej nie wiedziała bądź nie rozumiała - spisała dzieje rodziny, bazując wyłącznie na przekazanych jej w dzieciństwie opowieściach i własnej wiedzy na temat sytuacji, których była świadkiem. ?Ciotki? to zatem zbiór wspomnień i przemyśleń małej dziewczynki, zapisany tylko ręką osoby dorosłej, znającej już zasady polskiej pisowni i posługującej się bogatszym, bardziej obrazowym słownictwem. Życzę sobie i Wam równie barwnej rodzinnej historii oraz takiego daru opowiadania o niej, jaki ma Anna Drzewiecka. Sprawiła ona bowiem, że wszyscy opisani członkowie jej rodziny, miejsca znane z dzieciństwa i domowe zwierzęta wydały mi się niezwykle bliskie. Książkę polecam czytelniczkom lubującym się w pełnych ciepła i miłości, ale nie banalnych i przesłodzonych historiach. ?Ciotki?, ta niepozorna - bo licząca zaledwie 150 stron - książeczka okazuje się znakomicie napisaną rodzinną opowieścią, której lektura jest niezwykle przyjemna.

28/04/2013
recenzja dotyczy produktu: Książka

Zachęcona wieloma mniej lub bardziej pozytywnymi opiniami na temat tej książki postanowiłam i ja się nią zainteresować. ,,Ciotki? to zbiór opowiadań z życia Anny Drzewieckiej, opowiedziany z punktu widzenia dziecka, które widziało najbliższe mu osoby w dzieciństwie.

,,Bo dom to nie są tylko ściany i dach ? to przede wszystkim ludzie i uczucia, jakie je ze sobą wiążą. To przekazywane z pokolenia na pokolenie wartości i emocje towarzyszące zdarzeniom, które stają się udziałem rodziny. Wydaje się czasem, że stare domy próbują przekazać nam swoje opowieści? ? str. 10

Historia rodziny zaczęła się na Polesiu, gdzie mieszkali wspólnie do czasów II wojny światowej, która niestety ich rozdzieliła. Każdy poszedł w swoją stronę, próbował przeżyć za wszelką cenę.

Anna Drzewiecka każdy ze swoich rozdziałów, oprócz wprowadzenia i zakończenia odnośnie posiadanych zwierzaków, poświęciła jednej z cioć. Właściwie to miała ich 7, a jedna była żoną jej wujka. Każdej z nich poświęciła kilka stron, przybliżyła czytelnikowi ich życie, przyzwyczajenia. Opowiedziała, jak zapamiętała je z czasów dzieciństwa, jak ją traktowały, czy miały dzieci albo zwierzęta.

Trudno napisać mi coś o tej pozycji, bo tak naprawdę musiałabym zawrzeć kilka słów o każdej z ciotek, a to się mija z celem, ponieważ wtedy czytelnik nie miałby już po co zapoznawać się z tą książką.

Na początku książka mnie nużyła, jednak z braku innego pomysłu na spędzenie wieczoru stwierdziłam, że ją poczytam. I stał się cud ! Jak przeczytałam kilkadziesiąt stron powieść tak mnie wciągnęła, że nie mogłam się od niej oderwać.

,,Ciotki? to ciepła opowieść Anny o ciotkach i zwierzętach, których nie miała u siebie w domu, ale u różnych ciotek. Ukazał się także rozdział o jej córeczkach i ich ulubieńcach.

Jedno jest pewne, ta książka nie jest zwyczajna. Jednym spodoba się bardziej, innym mniej, jednak chyba nikt nie będzie mógł przejść koło niej obojętnie. Ja nie żałuję, że na nią trafiłam !

Moja ocena : 8/10

27/04/2013
recenzja dotyczy produktu: Książka

Dzieciństwo- to słowo kojarzy nam się niejednokrotnie z tajemnicami, które teraz z perspektywy czasu już nimi nie są. Dzieciństwo to czas słodkiej nie wiedzy, beztroskiego .życia.

Ciotki gwarantują nam w przyjemny sposób powrót do czasów, kiedy byliśmy dziećmi. Książka jest zbiorem wspomnień małej dziewczynki, zapisanych już ręką dorosłej kobiety. To historia widziana oczami dziecka, w której poznajemy jak ono spostrzega otaczający je świat, jak go buduje, czego się obawia. To opowieść o rodzinie i beztroskich latach życia.Podziwiam Anne Drzewiecką za jej wyobraźnie. Co prawda są to jej wspomnienia i nie musiała zbyt mocno wyślilać swojej wyobraźni, ale tak pięknie i realistycznie weszła w role dziecka, że to wydaję sie wręcz niemożliwe. Co prawda każdy był dzieckiem, ale nie wielu z nas pamięta jak to wyglądało. Anna Drzewiecka daje nam szanse ponownego powrotu do czasów, kiedy byliśmy dziećmi, dzięki wspaniale prowadzonej narracji, fantastycznie wykreowanych tytułowych ciotek, a jeżeli już o nich mowa, to naliczyłam, że jest ich dziewięciu. Są to bardzo różnorodne osobowości, mające swoje historie życiowe, które były w ciekawy sposób przedstawione. Z resztą nie tylko o nich jest mowa, każdy przecież miał babcie, która w tym przypadku jest świetnie przedstawiona, wszystkie jej cechy są niesamowicie wyszczególnione.

Nie znam słów żeby opisać moje odczucia dotyczące lektury tej książki. Jednym, najprostszym słowem: było bajecznie!Autorka chronologicznie napisała rozdziały. Zaczęła od opisania drzewa, które najbardziej przypomina jej dzieciństwo, było to świetne wprowadzenie do tematu. Następnie opisała wojenne losy swoich przodków. Potem zajęła się historią jej babci i dziadka, żeby zająć się ich córkami czyli tytułowymi ciotkami. Następnie przeszła do swoich dziecięcych przyjaciół. Potem dostajemy szczyptę jej życia dorosłego i opisów najważniejszej dla niej rzeczy, gdzie przechowuje swoje najcenniejsze wspomnienia czyli pamiątkowo. Każdy rozdział czyta się bardzo szybko i przyjemnie.Do Ciotek będę wracała możliwie jak najczęściej. Poprzez klimat, a także te niezwykłe ciepło jakie towarzyszyło mi podczas czytania.

Polecam żeńskiej części moli książkowych, myślę, że dla panów nie jest to odpowiednia treść. Książka jest przeznaczona dla kobiet w każdym wieku i z pewnością, każda znajdzie w niej coś dla siebie.

OCENA:10/10

*książka z wyróżnieniem*

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Goniąc czarne jednorożce Jak polski ...

M. Zmysłowski

książka (twarda)

26,69 zł taniej -33%

21 lekcji na XXI wiek

Y. Harari

książka (twarda)

32,36 zł taniej -35%

Pozwól mi wrócić

B. Paris

książka (miękka)

24,09 zł taniej -30%

Ogień i krew. Część 1 Historia ...

G. Martin

książka (twarda)

37,67 zł taniej -36%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

27.25 zł

taniej -17%

Życie seksualne mojej ciotki

Zabawna i urokliwa, a do tego pełna wzruszeń historia, oparta na starym jak świat konflikcie pieniądza i miłości. Okazuje się, że niewiele potrzeba, by porzucić idealny świat i zatańczyć na wulkanie.... I nie ma znaczenia ani wiek, ani stan cywilny, ani grubość portfela, by zerwać się do lotu w poszukiwaniu nowej miłości. Dilis, która wiedzie dostatnie,...

książka

20.58 zł

taniej -31%

Gdzie żyją demony? Wszystko, co musisz wiedzieć ...

Oto książka, z której dowiesz się wszystkiego, co chciałbyś wiedzieć na temat ezoteryki i okultyzmu. To idealne źródło odniesienia dla osób praktykujących wszystkie dziedziny magii, w którym bez dogmatyzmu wyjaśnione zostały najczęstsze wątpliwości z tej tematyki. W krótkich, ale wyczerpujących i pełnych humoru odpowiedziach w formie esejów...

ebook

13.76 zł

taniej -15%

Szafa ciotki Ferdynandy - mobi, epub

Opowieść o szafie ciotki Ferdynandy to pierwsza część przygód rodzeństwa Romy i Romka. Sprawdźcie, ile wspaniałych przygód można przeżyć nawet bez wychodzenia z domu! Roma i Romek to fajne dzieciaki, które zaprzyjaźnią się z każdym, no prawie z każdym, oprócz Stregi... Kto to jest Strega? Przeczytajcie!

ebook

16.64 zł

taniej -15%

Opowieści ciotki Dorotki - mp3

Opowieści  Ciotki Dorotki Doroty Radke-Popow to zbiór 8 bajek wierszowanych dla dzieci w formie audiobooka. W ich skład wchodzą następujące bajki: 1. O smoku co nie chciał zjeść królewny 2. Żona dla króla 3. Bajka o dobrym diabliku 4. Bajka o Antku rozbójniku 5. Mały wielki Fafik 6. Zaczarowana żabka 7. Elfik mały 8. Wróżka Zębuszka...

ebook

4.22 zł

taniej -15%

Nowe opowiadania ciotki Ludmiły - epub ...

Dzieło Jadwigi Papi. Jadwiga Papi, pseud. Jadwiga Teresa lub Gałęzowska T.J. to pisarka dla młodzieży, pedagog.

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

4.99

14.99

14.99

2.45

2.84

4.96

2.99

2.99

8.99

1.99

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: