Ciężko być najmłodszym - Ksenia Basztowa - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ciężko być najmłodszym (miękka)

Książę Ciemności Tom 1

książka

  • Wydawnictwo Papierowy księżyc
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 404
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Ciężko być najmłodszym, Książę Ciemności Tom 1 - opis produktu:

Jesteś miłośnikiem rosyjskiej fantasy? Lubisz Olgę Gromyko? Oksanę Pankiejewą? Aleksandrę Rudą? Ta pozycja jest dla ciebie!
`Ciężko być najmłodszym` to pierwszy tom trylogii Książę Ciemności napisanej przez duet autorek: Ksenię Basztową i Wiktorię Iwanową.
Dużo magii, przygód i wartkiej akcji, okraszonej wyjątkowym humorem tak lubianym przez wszystkich miłośników rosyjskiej fantastyki.
Naprawdę trudno jest być najmłodszym, szczególnie w rodzinie Mrocznego Władcy. Szczególnie kiedy cała reszta braci prowadzi już samodzielne życie, a ciebie nadal próbują karmić z łyżeczki. Jedyna możliwość to uciec z domu, najlepiej do jakiejś szkoły magii. A żeby nie było za nudno to zawsze można zabrać do towarzystwa drużynę bohaterów, siedzących w zamkowych lochach... i chyba lepiej zrobić to incognito, tak na wszelki wypadek.

Książka Ciężko być najmłodszym Książę Ciemności Tom 1, pochodzi z wydawnictwa Papierowy księżyc. Autorami książki są Ksenia Basztowa, Wiktoria Iwanowa. Należy do gatunków: fantastyka, fantasy, miecz i magia. Książka Ciężko być najmłodszym liczy 404 stron. Jej wymiary to 143x205. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

-28% Bestseller Później
Później miękka 30,89 zł 42.90
Dodaj do koszyka
-38% Bestseller Słońce w mroku
Słońce w mroku twarda 34,03 zł 54.89
Dodaj do koszyka
-34% Bestseller Krew i miód
Krew i miód Gołąb i wąż Tom 2 miękka 26,33 zł 39.90
Dodaj do koszyka
-31% Bestseller Niewidzialne życie Addie LaRue
Niewidzialne życie Addie LaRue miękka 34,43 zł 49.90
Dodaj do koszyka
-34% Bestseller Wiedźmin Tom 1-9
Wiedźmin Tom 1-9 Komplet pakiet 280,63 zł 425.20
Dodaj do koszyka

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Ciężko być najmłodszym, Książę Ciemności Tom 1

4.7/5 ( 27 ocen )
  • 5
    24
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

ilo99

2-10-2019 10:51

Mile spędzone popołudnie w towarzystwie gadatliwego, siedemnastoletniego Księcia Ciemności. Paple co prawda jak dziewczyna, ale ponieważ jest w swoich wypowiedziach sarkastyczny, to mu gadulstwo wybaczam. Drużyna też jest. I cel. Trochę dziwaczny, ponieważ młodzian nawiewa z domu, aby pójść do szkoły. No, kto by się spodziewał. Może warto być nadopiekuńczym rodzicem, to dzieci same będą się do szkoły wyrywać? Hmm? Drużyna też ma cel. Chce zgładzić ojca Doriana. Czy im się uda te zamierzenia zrealizować i pogodzić? Tak na marginesie dodam, że Dorian, to rzeczony Książę i bardzo kocha swego tatę. Lektura miła, lekka i przyjemna. Świetna rozrywka. Już się nie mogę doczekać kolejnego tomu. Ukłony dla tłumaczki, pani Ewy Białołęckiej, która jak zwykle świetnie się spisała. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Kosz z Książkami

2-01-2018 16:21

Nikt nie wie jaki to ciężki los być najmłodszym synem Władcy Ciemności! Tata nieustannie poucza, mama traktuje jak małą dzidzię a bracia i siostra jeszcze się z tego nabijają! Ciężko być najmłodszym to pierwszy tom trylogii Książę Ciemności autorstwa Kseni Basztowej i Wiktorii Iwanowej obok którego nie można przejść obojętnie. Należy więc zebrać drużynę i czytać!

Głównym bohaterem jest 17-letni Diran właśnie owy najmłodszy w rodzinie. Ma dwóch starszych braci, którzy pomagają ojcu strzec mrocznego królestwa i poszerzać jego granice. Choć czasem dość nieudolnie, bo szanowny rodzic zmuszony jest interweniować. Zabiera ze sobą swoją małżonkę i siostrę Dirana ? Marikę. Diran również chciał z nimi wyruszyć, ale kazano mu zostać i pilnować domu! Bo jest za mały! A siostra jest ledwo dwa lata starsza! Tego było już za dużo dla młodego księcia. Postanowił uciec z domu i dostać się do szkoły magii. Niestety jednak znajdowała się ona na ziemiach jasnych. Uwolnił więc drużynę bohaterów z lochów i zawarł z nimi układ ? on im odda pewien artefakt i zaprowadzi do świątyni, a oni jego do rzeczonej szkoły. Jak łatwo się domyśleć pomysł może piękny i prosty napotkał po drodze wiele komplikacji wciągając wesołą kompanię w wiele przygód.

Diran jest niesamowicie sympatycznym bohaterem, nie sposób go nie lubić. Początkowo pojawiła się u mnie obawa, że będzie typowym rozpieszczonym paniczykiem, ale nic bardziej mylnego. Jest bardzo przyjacielski, wrażliwy na punkcie swojej rodziny, honorowy a także niezwykle bystry i oczytany. W domu najmłodszy, w nowo utworzonej drużynie prawie najmłodszy, mimo to to on głównie ratuje wszystkich z opresji. Autorki zdecydowały jednak, że książka nie będzie opowieścią jednego aktora. Bardzo ciekawymi postaciami są też bracia Dirana, każdemu z nich poświęcono choć trochę uwagi i oddano ich punkt widzenia. Mam nadzieję, że tak również będzie w kolejnych tomach, gdyż są równie fascynujący, a już najbardziej ? ich interakcje między sobą. No i mamy też drużynę bohaterów! Z misją! Złożona z wojownika i wojowniczki, kapłanki, elfki, krasnoluda oraz? złodzieja. Nieco przerysowani, typowa drużyna fantasy, która wyrusza na wielką i szlachetną misję. Z biegiem lektury historia kilku z nich zaczyna odkrywać drugie dno. Jednak bez nich na pewno nie byłoby tak wesoło!

Ciężko być najmłodszym to historia pełna wartkiej akcji, magii i niesamowitego humoru charakterystycznego dla rosyjskiej fantastyki. Na okładce wydawca porównał styl do Olgi Gromyko i Aleksandry Rudej ja jednak przywołałabym jeszcze jedno nazwisko ? Karinę Pjankową i jej Prawa i powinności. Mamy tu bardzo podobny motyw władcy/księcia ciemnych, który nie jest taki zły jak by się jasnym wydawało oraz grupkę ?bohaterów?, których wiecznie musi on ratować z opresji. Ponadto oba tytuły przesycone są humorem i naśmiewają się z klasycznych elementów typowego fantasy. Prawa i powinności to książka, do której wracam naprawdę wielokrotnie i którą wprost uwielbiam a Ciężko być najmłodszym godnie może stanąć obok niej.

Powieść Kseni Basztowej i Wiktorii Iwanowej posiada bardzo szczegółowo zaplanowany świat z różnymi potworami i innymi istotami, zasadami dla ciemnych i jasnych, etc. I są przypisy! Moje serce się raduje! Świat jest bardzo interesujący i rozbudowany, chociaż nie jest chyba zaskoczeniem, że okazuje się, że nie wszystko co ciemne jest złe a co jasne dobre.

Za wydanie tej książki odpowiedzialne jest wydawnictwo Papierowy Księżyc. Okładka niesamowicie przypadła mi do gustu bardzo wiernie odzwierciedlając książkowego Dirana. Całe wydanie jest bardzo dopracowane.

Czytając Ciężko być najmłodszym nie sposób się nudzić. Jest w niej przygoda, komedia, akcja wymieszane w odpowiednich proporcjach. Idealna książka na jesienną chandrę. Jedynym jej minusem jest to, że jest to dopiero pierwszy tom. I co teraz trzeba oczekiwać na kolejne? Jak tak można ja się pytam! Ja chcę jeszcze!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

sem

27-11-2017 20:01

?Ciężko być najmłodszym? Kseni Basztowej i Wiktorii Iwanowej to nowy nabytek zza wschodniej granicy, reklamowany jako podobny do twórczości Olgi Gromyko czy Aleksandry Rudej. I na pewno coś w tym jest ? autorki bardzo obficie okraszyły treść powieści humorem, zarówno wynikającym z dialogów, jak i sytuacji. W dodatku narracja niekiedy przypomina strumień świadomości, gdzie również nie raz czy dwa znajdą się uszczypliwe czy dowcipne komentarze. Fabuła skupia się na dość nieudolnej drużynie złożonej z różnych osobistości, którą stara się wykorzystać najmłodszy syn władcy Ciemnego Imperium, by incognito wymknąć się spod aż nazbyt kochających i zatroskanych maminych objęć. Po drodze drużyna nie raz trafia na mniej lub bardziej nieprzyjemne siły lub po prostu koncertowo ładuje się w tarapaty. Krótko mówiąc mamy tu zespół-zepsuł, który dostarcza dużo rozrywki i przekomarzanek. Czyta się błyskawicznie i z przyjemnością dzięki lekkiemu stylowi i poczuciu humoru. Polecam. :)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Książki Moni

5-11-2017 12:33

Diran jest synem potężnego Władcy, który jest ciemnym i surowym dowódcą. Jednaka nie wszystko, co ciemne jest złe! Miłość i troska o innych to podstawa, a Di wie o tym najlepiej. Jako najmłodszy syn, był otoczony, aż nazbyt dużą ilością czułości. Chłopak ma siedemnaście lat i by zaznać nieco wolności, postanawia uwolnić z lochów Drużynę Jasnych (nieco zadufanych w sobie wojowników). By dotrzeć do upragnionej szkoły. Di nie przewidział jednego. Będzie to podróż pełna przygód i niekontrolowanych wybuchów mocy. A co jeszcze wydarzy się w tej książce, pozostawiam Wam do odkrycia, a zapewniam, że dużo się w niej dziej!

Jestem zagorzałą fanką rosyjskiej fantastyki i jak wygłodniały wilk rzuciłam się na nową książkę Wydawnictwa Papierowy Księżyc! Kto zna ten unikatowy styl, ten wie, iż są to książki wyjątkowe. Humor, bohaterowie, język oraz akcja, wpływają pozytywnie na odbiór całej powieści.

Zacznę od stylu i języka, bo jest on specyficzny. Autorki umiejętnie i dość swobodnie używają sarkazmu, co ja po prostu uwielbiam. Dialogi to ciąg docinków, sporów i słownych walk, jednak ma to swój urok. Jeśli ktoś raz zasmakował takiego stylu i go polubił, to ta lektura go nie rozczaruje.

Początek książki jest nieco surrealistyczny, a wybory głównego bohatera nierozważne, jednak łatwo wciągnąć się w tę historię! Di jest przesympatyczny! Pragnie być uważany za dorosłego, lecz wzbudza w innych opiekuńcze instynkty! Jest ciekawski, żądny wrażeń oraz waleczny i lojalny. Choć rozmowy między bohaterami przebiegają różnie, to w nim drzemie dojrzałość, która zaskakuje. Artefakty również obrały go sobie za cel! Wiedzą co dobre.

Drużyna Jasnych to prawdziwa mieszanka wybuchowa i wcale nie przesadzam. Krasnolud, elfka, wojownik, kapłanka i pewien tajemniczy TYP! Oni z pewnością nie pozwolą nikomu się nudzić.


?Ciężko być najmłodszym? to książka idealna dla fanów Oksany Pankiejewy, Olgi Gromyko oraz Aleksandry Rudej. Do tej ostatniej najbliżej autorkom, bo akcja wre, a dialogi nie pozwalają oderwać się od lektury. Cudownie wykreowane postacie to podstawa, a autorki wykonały swoje zadanie w 120% i zaserwowały czytelnikowi spore grono niezwykłych osobowości. Intrygująca narracja również zasługuje na uznanie. Di świetnie relacjonuję wydarzenia, tym bardziej, że jego uwagi doprowadzają do łez! Wszechwiedzący narrator wprowadza tajemnice, a fascynujące intrygi, które odkrywam z uwagą, a i tak zostałam zmiażdżona finałem! Drugi tom musi jak najszybciej trafić w moje ręce i mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czeka!


Cudowna, zaskakująca i pełna humoru przygodówka, którą pokochają fani rosyjskiej fantastyki, bez względu na płeć i wiek! Niezwykła przygoda! 9/10!

Czy recenzja była pomocna?