Cierpliwe trwanie znakiem miłości - Henryk J. Muszyński - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Cierpliwe trwanie znakiem miłości (miękka)

Homilie i orędzia Arcybiskupa Henryka Józefa Muszyńskiego Prymasa Polski (19 grudnia 2009 - 8 maja 2010 roku)

książka

 • Wydawnictwo Bernardinum
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 456
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Cierpliwe trwanie znakiem miłości, Homilie i orędzia Arcybiskupa Henryka Józefa Muszyńskiego Prymasa Polski (19 grudnia 2009 - 8 maja 2010 roku) - opis produktu:

Książka `Cierpliwe trwanie...` zawiera homilie, orędzia i przesłania arcybiskupa Henryka J. Muszyńskiego, Prymasa Polski w latach 2009-2010, od historycznej chwili przyjęcia przez niego tytułu Prymasa Polski, a tym samym powrotu prymasostwa do Gniezna, do zakończenia pełnienia tej posługi. Na prezentowany zbiór składa się 52 homilie, 3 przemówienia oraz 8 orędzi i przesłań. Poprzedza je obszerny diariusz ważniejszych posług Prymasa Muszyńskiego.
Nie jest to tylko jedna z wielu książek z homiliami. Ze względu na historyczność chwili stanowi ona bardzo ciekawe studium nt. powiązania z Gnieznem posługi prymasowskiej, widzenia jej miejsca w posoborowym Kościele w Polsce. Przypomnijmy, że od czasów Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego, posługa prymasa w Polsce miała wyjątkowe miejsce. Zasadność jej powrotu do Gniezna, kolebki chrześcijaństwa w Polsce, znakomicie tłumaczą słowa Jan Paweł II, który papież wypowiedział podczas pielgrzymki apo-stolskiej do Irlandii: `Prymasem jest ten, który dzierży pierwsze miejsce pośród biskupów, pasterzy ludu Bożego na tej ziemi. Prymas jest zawsze kojarzony z `początkiem` wiary i Kościoła w danym kraju. Ozna-cza to, że jest związany z dziedzictwem głównego patrona narodu` (Dublin 29.09.1979).
Jak czytamy we wstępie: `Homilie abp. Muszyńskiego, bez względu na to do kogo były kierowane, charak-teryzuje nie tylko egzystencjalna głębia, ale także prostota. Pozbawione nadętej naukowości, która uwodzi niejednego kaznodzieję i zamiast pociągać słuchacza, w rzeczywistości raczej przeszkadza w spotkaniu z Bogiem, skierowane są wprost do serca ludzi, chociaż nie omijają ich umysłów. Płyną z serca do serca, dzięki czemu słuchacz lub czytelnik odkrywa w mówiącym świadka Chrystusa zmartwychwstałego, dla którego słowo Boże spisane na kartach Biblii, w każdym czasie i we wszystkich okolicznościach ludzkiego życia, pozostaje żywe i staje się źródłem nadziei. Z tego właśnie względu po tę książkę może sięgnąć zarówno uczony teolog i duszpasterz, jak i ktoś zupełnie niewprawiony w teologii`.

Książka Cierpliwe trwanie znakiem miłości Homilie i orędzia Arcybiskupa Henryka Józefa Muszyńskiego Prymasa Polski (19 grudnia 2009 - 8 maja 2010 roku), pochodzi z wydawnictwa Bernardinum. Autorem książki jest Henryk J. Muszyński. Należy do gatunków: religie i mitologie, religie, katolicyzm. Książka Cierpliwe trwanie znakiem miłości liczy 456 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Henryk J. Muszyński - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Cierpliwe trwanie znakiem miłości, Homilie i orędzia Arcybiskupa Henryka Józefa Muszyńskiego Prymasa Polski (19 grudnia 2009 - 8 maja 2010 roku)

4.3/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.