Chrystofobia - Grzegorz Kucharczyk - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Chrystofobia (miękka)

Dwa tysiące lat nienawiści do jezusa i kościoła

książka

Chrystofobia, Dwa tysiące lat nienawiści do jezusa i kościoła - opis produktu:

Czy nazizm, komunizm i faszyzm są przyrodnim rodzeństwem liberalizmu?

Czy korzenie XX-wiecznych obozów zagłady można wyprowadzać z francuskiej rewolucyjnej Wandei?

Kto upomni się o ofiary rewolucji i religijnych prześladowań, wyciągnie na światło dzienne pudrowaną prawdę o ich katach i zbrodniczych ideologiach?

Panorama historii nieznanej i skazanej na niepamięć politycznej poprawności: prześladowania Kościoła w Europie: od reformacji, poprzez rewolucję francuską i XIX-wieczny liberalizm po faszyzm, nazizm i komunizm.

Ucisk i męczeństwo chrześcijan w krajach islamskich w XX wieku i naszym stuleciu.

Karty kroniki Kościoła, które próbuje się dziś przemilczeć lub obłudnie tłumaczyć ceną postępu.

W podręcznikach i encyklopediach niewiele znajdziemy wzmianek o oporze angielskiego ludu i duchowieństwa wobec narzuconej "reformy Kościoła" w XVI wieku, o bohaterstwie wandejskich czy belgijskich chłopów, którzy bronili chrześcijaństwa przeciw barbarzyństwu rewolucjonistów francuskich w XVIII. A także o ofiarach bezwzględnej walki, jaką z Kościołem toczył liberalizm i totalitaryzmy, w Niemczech, we Włoszech, Rosji, Hiszpanii, Meksyku...

2000 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła. 2000 lat odwagi, poświęcenia i świadectwa

Grzegorz Kucharczyk (ur. 1969) doc. dr hab., Kierownik Pracowni Historii Niemiec i Stosunków Polsko-Niemieckich IH PAN w Poznaniu. Autor kilkudziesięciu prac naukowych, w tym książek: Niemcy i racja stanu. Myśl polityczna Jacquesa Bainvillea, Kielknią i cyrklem. Laicyzacja Francji w latach 1871-1914, Pierwszy holocaust XX wieku, Ostatni cesarz. Współautor serii podręczników do gimnazjum oraz Małej historii wielkiej Polski i Małej historii polskiej myśli politycznej.

Książka Chrystofobia Dwa tysiące lat nienawiści do jezusa i kościoła, pochodzi z wydawnictwa Fronda. Autorem książki jest Grzegorz Kucharczyk. Należy do gatunków: religie i mitologie, religie, katolicyzm. Książka Chrystofobia liczy 468 stron. Jej wymiary to 164x240. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Grzegorz Kucharczyk - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Chrystofobia, Dwa tysiące lat nienawiści do jezusa i kościoła

4/5 ( 4 oceny )
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

liść dębu

23-06-2020 17:39

Książka ważna - naświetla tematy przemilczane lub celowo fałszowane. To nie są banały ani też fakty, funkcjonujące w powszechnej świadomości, nawet osób wykształconych. Dobro i normalność budowane były przez wieki po cichu, często z ogromnym wysiłkiem, poświęceniem i mozołem tak jak klasztory, które przeniosły dziedzictwo starożytnych ale też kulturę rolną, architektoniczną, medyczną. Odziedziczyliśmy to i nawet nie zdajemy sobie sprawy z wagi naszej cywilizacji tak, jak docenia się czyste powietrze dopiero wówczas, gdy gromadzą się spaliny. Rewolucje burzą łatwo i z wielkim hukiem ale budowanie, zwłaszcza tego, co niewymierne trwa długo. Europa jest Europą dzięki chrześcijaństwu, bo nawet osiągnięć starożytnej kultury nie znalibyśmy bez mozolnego wysiłku setek pracowitych mnichów. A to jest tylko warstwa kultury, natomiast książka Grzegorza Kucharczyka pokazuje jeszcze głębszą warstwę, tę odnoszącą się do duchowej .... Tutaj można prześledzić to, o czym się mało mówi - a mianowicie celowe, często wręcz "bezinteresowne" niszczenie chrześcijaństwa i to tego, które ma ten najważniejszy rdzeń, jest owym drzewem starożytnym i najcenniejszym - katolicyzmu. Dotykamy tutaj jakiejś zamierzonej siły niszczenia, bo nawet takie rewolucje, które odwołują się do służby ubogim nie zamierzają nawet wykorzystać tego wielkiego dorobku - to przecież Kościół właśnie pierwszy zakładał szpitale, karmił ubogich, kształcił niezamożnych a teraz oni pierwsi padali ofiarą tych rewolt, które miały na sztandarach ich dobro. Dobrze jest znać historię - nie tylko daty, bitwy i władców ale te wektory i inspiracje, które potem nadają kierunek dziejom i wydarzeniem. Polecam!!!

Czy recenzja była pomocna?