Chłopaki nie dziergają - T.S. Easton - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Chłopaki nie dziergają (miękka)

 • Promocja
  image-promocja

książka

Chłopaki nie dziergają - opis produktu:

Robienie drutach to babskie zajęcie? Ben jest innego zdania! (o ile nikt nie patrzy)
Siedemnastoletni Ben Fletcher na skutek przedziwnego zbiegu okoliczności zostaje objęty nadzorem kuratorskim i w ramach resocjalizacji musi pisać przez rok pamiętnik, chodzić na wybrane zajęcia pozalekcyjne i pracować na rzecz lokalnej społeczności. Ben jest chłopakiem z porządnej, chociaż lekko niekonwencjonalnej rodziny - ojciec jest mechanikiem samochodowym, matka jeździ po miastach i miasteczkach Wielkiej Brytanii ze swoim magicznym show. Wybór zajęć pozalekcyjnych jest niewielki - mechanika samochodowa z tatą Bena, garncarstwo i robienie na drutach. Ben wybiera robotki ze względu na atrakcyjną nauczycielkę, która ma prowadzić zajęcia. Jednak po pierwszych próbach okazuje się, że Ben ma niesamowity talent do robienia na drutach: zręczne palce i wyobraźnię przestrzenną. Ale jak powiedzieć o tym kumplom, adorowanej dziewczynie, a przede wszystkim tacie, który cały czas ma nadzieję, że Ben wciągnie się w naprawę samochodów i kibicowanie Chelsea Londyn?

Książka Chłopaki nie dziergają pochodzi z wydawnictwa YA!. Autorem książki jest T.S. Easton. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura młodzieżowa. Książka Chłopaki nie dziergają liczy 320 stron. Jej wymiary to 135x202. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Chłopaki nie dziergają

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 11 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

www.ohnoitsmegan.wordpress.com

ilość recenzji:35596

brak oceny 31-05-2018 14:26

Siedemnastoletni Ben Fletcher na skutek dość nietypowego zbiegu okoliczności zostaje objęty dozorem kuratorskim. W ramach resocjalizacji musi przez rok pisać pamiętnik, chodzić na wybrane zajęcia i pracować na rzecz lokalnej społeczności. Niestety wybór zajęć jest dość skromny - mechanika samochodowa z ojcem, garncarstwo i robienie na drutach. Kierowany swoimi młodzieńczym pobudkami Ben wybiera zajęcia z dziergania, gdyż nauczycielka, która je prowadziła była bardzo atrakcyjna. Jednak wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, bo Ben ma prawdziwy dryg do robienia na drutach. Ale jak powiedzieć kumplom i dziewczynie, którą lubił, że go nie interesują mecze Chelsea Londyn ani naprawa samochodów?

Wybór jest ciężki ale czasem warto podjąć ryzyko, by nauczyć się czegoś nowego i odkryć w sobie potencjał, który pewnie by się zmarnował przez stereotypy, jakie powodują naszymi wyborami. Bo właśnie to próbuje pokazać nam autor tej bardzo przyjemnej w odbiorze książki.

Mimo swojej lekkiej formy, ta historia niesie w sobie głębsze przesłanie. Uświadamia czytelnika ,jak bardzo nasze społeczeństwo jest definiowane poprzez pryzmat stereotypów i jak te stereotypy zabijają pasję, którą każdy z nas posiada. W mądry sposób, autor daje do zrozumienia, że jednak faceci nie muszą być macho, chodzącymi na mecze i interesującymi się wyłącznie samochodami.

Moim zdaniem, ta książka jest warta przeczytania. Polecam ją zwłaszcza tym, którzy kiedykolwiek mieli jakiekolwiek wątpliwości, co do swoich wyborów lub musieli stanąć przed wyborem: pasja czy opinia innych.

Dla mnie, ta książka stała się pewnego rodzaju inspiracją, dlatego też zachęcam do jej przeczytania.

Czy recenzja była pomocna?

Czytaczyk

ilość recenzji:127

brak oceny 25-05-2018 11:40

?Chłopaki nie dziergają? zaciekawiła mnie już od momenty, gdy ujrzałam jej okładkę w zapowiedziach wydawnictwa. Na początku zaciekawił mnie tytuł. Sama robię na drutach i na szydełku, i naprawdę to lubię. Nie uważam, że chłopcom nie wypada podejmować się tego zajęcia, a co więcej fajnie, że i oni próbują. Chwilę później przeczytałam opis i zostałam naprawdę zaintrygowana. W gruncie rzeczy jestem naprawdę zadowolona z tej lektury. Przyjemnie spędziłam z nią czas.

T.S. Easton miał naprawdę nowatorski pomysł na swoją książkę. Fabuła opiera się na perypetiach chłopaka, który goni za swoją pasją, jednak musi ją ukrywać z obawy przed brakiem zrozumienia. Niektóre sytuacje są dość schematyczne i łatwe do przewidzenia, ale zostały przedstawione w ciekawy sposób. Tak więc nie zwracałam na to większej uwagi podczas czytania. Autor posługuje się lekkim i przystępnym piórem, więc lektura idzie naprawdę gładko i błyskawicznie. Wciągnęłam się w nią już od pierwszych stron i przeczytałam ją w kilka godzin. Co do bohaterów, to zostali oni dobrze wykreowani. Wzbudzają sympatię i sprawiają wrażenie wiarygodnych. Czasami nie byłam w stanie pojąć zachowań Bena, ale były to tylko pojedyncze przypadki.

Książka jest humorystyczna i w prosty sposób przekazuje wartościowe treści. Pamiętajmy, aby zawsze robić to, co sprawia nam przyjemność. Nie patrzcie na innych, nie żyjecie dla nich tylko dla siebie. To oni tracą, jeżeli Was nie zaakceptują, nie wy.

Czy recenzja była pomocna?

tomesofjoy

ilość recenzji:35596

brak oceny 5-05-2018 10:03

Kolejna książka, od wydawnictwa YA!, która przypadła mi do gustu. Gdybym miała określić ją w dwóch słowach, to napisałabym, że jest zabawna i pouczająca. Na szczęście mam ich nieograniczoną ilość i mogę przedstawić pełną opinię na temat książki T.S. Eastona

Głównym bohaterem jest siedemnastoletni Ben Fletcher, który jako, że książka przybiera formę dziennika jest w niej także narratorem. Od początku obdarzyłam go sympatią, a dlaczego? Otóż Ben w zabawny sposób, opowiada o sobie i swojej nieco dziwnej rodzinie. Przez przypadek i nie do końca ze swojej winy dostał roczny dozór kuratorski. W ramach kary, musi też wybrać jeden z kilku kursów. Do wyboru ma m. in garncarstwo, staż w warsztacie samochodowym i zajęcia z robienia na drutach. Drogą eliminacji i trochę przypadku Ben wybiera zajęcia z dziergania. Tu, tak naprawdę zaczyna się cała, nazwijmy to zabawa. Szybko bowiem okazuje się, że Ben ma niezwykły talent, a jego prace budzą podziw koleżanek z kursu. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie fakt, że swoją nową pasję Ben musi ukrywać przed tradycyjnym ojcem, szalonymi kolegami i dziewczyną, przy której pragnie być kwintesencją męskości. Jak chłopak poradzi sobie ze stereotypowym myśleniem, zwłaszcza mężczyzn w jego otoczeniu?

Książka o łamaniu stereotypowego myślenia, które zdarza się mimo tego, że żyjemy z XXI wieku. To także opowieść o relacjach w rodzinie i grupie przyjaciół, która swoją zabawną i lekką formą porywa od pierwszych stron. Autor wykreował ciekawych bohaterów, którzy choć żyją tylko na katach książki są jakby z życia wzięci. Czasami niezdarni, niedoskonali, a jednak bardzo autentyczni. Mądra książka z realnymi problemami z jakimi przychodzi się mierzyć nastolatkom. Błyskotliwe, zabawne dialogi, nadają książce lekkości i sprawiają, że mimo momentami absurdalnych sytuacji, w których znajduje się Ben, książka nie jest trudna w odbiorze.

Przekonaj się jak to jest z tymi chłopakami, czy każdy z nich musi kochać piłkę nożną i znać się na samochodach? Co zwycięży, chęć bycia sobą, czy przymus bycia takim, jakiego oczekuje otoczenie? Polecam!

Czy recenzja była pomocna?