Chłopak z Warszawy - Andrzej Borowiec - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Chłopak z Warszawy (twarda)

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo REBIS
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 432
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Chłopak z Warszawy - opis produktu:

Niezwykle ciekawy obraz Polski tuż przed wybuchem wojny i w czasie jej trwania oczami nastolatka!

Jesienią 1944 Andrzej Borowiec, w dwóch lewych butach i lamowanym aksamitem smokingu, kulejąc, wmaszerował do niemieckiego obozu jenieckiego. Trzy tygodnie wcześniej został dwukrotnie ranny. W obozie opatrzył go wzięty do niewoli brytyjski lekarz.

Andrzej, który właśnie skończył szesnaście lat, ocalał z powstania warszawskiego. Ubrany jak wielu powstańców w zdobyczną ?panterkę? SS, przez dwa miesiące brał udział w krwawych walkach ulicznych w stolicy Polski. Walczył w Batalionie ?Zośka?, przeżył koszmar kanałów.

Wspomnienia Andrzeja Borowca nie ograniczająją się wyłącznie do okresu powstania warszawskiego. Urodzony w 1928 roku, syn pułkownika Wojska Polskiego opisuje barwne dzieciństwo w latach trzydziestych, pierwsze dni wojny w oblężonym Lwowie, wstapienie w szeregi konspiracji, udział w powstaniu i wreszcie krótki powojenny epizod tajnego emisariusza.

Dzięki tej niezwykłej relacji możemy wraz z Autorem przeżyć historię, poznać smak zwycięstw i gorycz klęski.

Chłopak z Warszawy to niezrównana opowieść o przetrwaniu i oporze podczas jednego z najbardziej wstrząsających wydarzeń drugiej wojny światowej, przywołana przez człowieka należącego do nielicznej już grupy żyjących weteranów heroicznego polskiego lata. Andrzej Borowiec dedykuje swoją książkę wszystkim chłopakom z Warszawy - `szczególnie tym, którym nie dane było dorosnąć`.

Chłopak z Warszawy - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Chłopak z Warszawy, od Andrzej Borowiec. Chłopak z Warszawy spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Andrzej Borowiec. Nie będziesz żałował! Chłopak z Warszawy i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Chłopak z Warszawy pochodzi z wydawnictwa REBIS. Autorem książki jest Andrzej Borowiec. Należy do gatunków: historia, archeologia, II wojna światowa, Polski XX wiek. Książka Chłopak z Warszawy liczy 432 stron. Jej wymiary to 150 x 225. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  archeologia,  II wojna światowa,  Polski XX wiek
Wydawnictwo: REBIS
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 150 x 225
Ilość stron: 432
ISBN: 978-83-8188-480-8
Wprowadzono: 19.05.2022

RECENZJE - książki - Chłopak z Warszawy - Andrzej Borowiec

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: