Chaszcze - Jan Grzegorczyk - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Chaszcze (miękka)

książka

Chaszcze - opis produktu:

Stanisław Madej pięćdziesięcioletni kawaler, miał kiedyś szanse zostać pisarzem. Jednak po swoim debiutanckim tomiku otrzymał list z druzgoczącą krytyką jego książki. Zawarta była w nim groźba, że jeśli jeszcze raz ośmieli coś opublikować zazna publicznego linczu. Bohater `Chaszczy` kurczy się, zajmując się przez lata jedynie redagowaniem i tłumaczeniem tekstów. Pędzi życie jakby w kominiarce.
Po śmierci matki, kupuje stary domek w puszczy i oddaje się nowej pasji - ornitologii. Pewnego dnia, polując obiektywem swego aparatu na wilgę, w koronie drzewa zamiast ptaka, odnajduje wisielca. To makabryczne znalezisko sprawia że po raz pierwszy od lat wystukuje w komputerze swoje własne zdanie, a nie tłumaczenie: `Dlaczego człowiek wspina się na drzewo, pod niebo i skacze do piekła?`
To pytanie natury kryminalno filozoficznej powoduje, że z ornitologa staje się detektywem.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -45%
Lot 202 miękka
23,59 zł 42.90
 • -35%
Pokaż mi miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 4.6.2020
 • -44%
Wyrwa miękka
22,34 zł 39.90
 • -43%
Jest krew... miękka
24,51 zł 43.00
 • -16%
Ja cię kocham, a ty miau miękka
33,60 zł 39.99
 • -40%
Wrzask miękka
22,13 zł 36.90

Jan Grzegorczyk - przeczytaj też

Polecane

 • -38%
Na progu zła miękka
27,84 zł 44.90
 • -25%
Kratki się pani odbiły Komedia kryminalna miękka
33,92 zł 45.22
 • -45%
Ekstradycja Cykl: Joanna Chyłka, Tom 11 miękka
21,95 zł 39.90
 • -32%
Dylemat miękka
25,76 zł 37.88
 • -36%
Oddaj albo giń miękka
24,32 zł 37.99
 • -36%
Umorzenie Cykl: Joanna Chyłka, Tom 9 miękka
25,45 zł 39.77
 • Recenzje Recenzje
  image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzję
 • Książka
 • Chaszcze
4.6/5 ( 11 ocen )
  5
  10
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Ziireael

ziireael(at)gazeta.pl
 • 31-10-2009
 • 23:10

recenzja nagrodzona 2.00pkt

"Chaszcze" Jana Grzegorczyka - autora trylogii o księdzu Groserze - to pierwsza książka z serii wydawniczej "Powieść z Duszą". Zaiste - duszę ta książka ma. Nie jest to bowiem - jak mogłoby się wydawać - jedynie powieść kryminalna, która poza dreszczem emocji nie przynosi nic innego, ale wspaniale połączone ze sobą intryga, tajemnica, romans i filozofia. Stanisław Madej - niemal pięćdziesięcioletni kawaler, który niedawno stracił matkę - postanawia odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Traf chce, że szukając spokoju na łonie natury odnajduje zwłoki wisielca. Odkrycie to jest początkiem znajomości z piękną kobietą, rozmów z księdzem, odnajdywania w ludziach czegoś nowego, wreszcie - docierania do samego siebie.
Wspaniale napisana, zawierająca wnikliwe obserwacje codziennego życia, nie pozwalająca o sobie zapomnieć, będzie świetnym prezentem dla kogoś bliskiego.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Isabel

 • 1-11-2009
 • 18:07

Książka "Chaszcze" wciąga od samego początku. Stanisław Madej to pięćdziesięcioletni tłumacz, który kiedyś próbował swoich sił w pisarstwie. Przez całe życie mieszkał w Poznaniu, jednak po śmierci matki zapragnął zmian. Kupił domek w Puszczy Noteckiej, znalazł nową pasję - ornitologię. Pewnego dnia będąc na spacerze odnajduje powieszonego na drzewie człowieka. Policja stwierdza, że to samobójstwo, jednakże Madej chce się dowiedzieć czy rzeczywiście tak jest oraz co albo kto się do niego przyczynił. Grzegorczyk barwnie opisując bohaterów prowadzi nas przez gąszcz tajemnic. Pojawia się tu również wątek miłosny, a także lekko filozoficzny.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

gokuraku

 • 6-10-2009
 • 11:22

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Tytułowe chaszcze kryją w sobie wiele tajemnic. W cha[...]h, człowiek jest ukryty przed światem, w cha[...]h można rozstać się z życiem i nikt tego nie zauważy.
Komu zależało, by ciało toruńskiego przedsiębiorcy nie zostało odnalezione? Jakie tajemnice kryje jego żona? Czy od przeszłości można się odciąć? I jak daleko należy szukać szczęścia? Takie pytania zadaje czytelnikowi narrator i sam stara się znaleźć odpowiedź. Zdecydowana zaletą tej książki jest jej życiowość i trzymanie się rzeczywistości. Wiele rzeczy nie przychodzi łatwo i trzeba się nieźle natrudzić, żeby osiągnąć spokój i może nawet odnaleźć szczęście.
Zręcznie spleciona historia kryminalno-miłosna z filozoficznymi rozważaniami nad życiem. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Pietrucha

 • 5-10-2009
 • 23:47

recenzja nagrodzona 2.00pkt

To pierwsza książka Jana Grzegorczyka, jaką czytałam i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. W jego powieści jest kryminalna intryga, ale odległa taniej sensacji, filozofia bez przynudzania, etyka wystrzegająca się moralizowania, religia niesprowadzona do suchych dogmatów, czy pozbawionej treści religijności obrzędowej.

"Chaszcze" to powieść nieszablonowa, inna, świeża. Bohaterowie są postaciami z krwi i kości - mają swoje słabości, nietypowe nawyki. Grzegorczyk pokazał, że ma świetny zmysł obserwacji oraz talent do ubierania myśli w słowa.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

basibas

 • 5-10-2009
 • 15:04

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Chaszcze to książka wielowarstwowa i nie chodzi bynajmniej o okładkę i papierową zawartość. Z jednej strony polski zaścianek, sielankowe odludzie, a w nim troszkę nierozgarnięty bohater Stanisław Madej, którego życie zmienia się radykalnie pod wpływem wisielca spotkanego podczas jednej z leśnych wędrówek. Z drugiej strony wydarzenia jako pretekst do stawiania sobie pytań na temat kondycji ludzkiej, problemu samobójstwa, a na sam koniec złożoność losu i jego pogmatwane ścieżki. Jan Grzegorczyk, autor bestsellerowej trylogii o ojcu Groserze, po raz kolejny uraczył nas kawałkiem świetnej literatury.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

emily

 • 28-09-2009
 • 01:56

Najnowsza powieść Grzegorczyka nie zawiedzie jego wiernych czytelników. Główny bohater, pięćdziesięcioletni mężczyzna, tłumacz i niedoszły pisarz, postanawia zmienić swoje życie i przenieść się w jakieś spokojne miejsce. W końcu ląduje we wsi Rojno, w starej chacie na skraju lasu, jednak w lesie znajduje nie spokój, a wisielca. Ciekawość oraz inne wewnętrzne pobudki sprawiają, że zaczyna prowadzić śledztwo w tej sprawie, a przy okazji poznaje kobietę, co oczywiście jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Szybko rozwijająca się i bogata w wątki fabuła naszpikowana jest przemyśleniami autora na tematy samobójstwa, religii, miłości, samotności i życia w ogóle, a świat przedstawiony w książce będzie każdemu przypominał świat, który zna zza własnego okna. Polska codzienność i uniwersalne problemy plątają się ze sobą jak chaszcze, a czy da się znaleźć z nich wyjście – o tym można się przekonać jedynie przeczytawszy tę powieść do końca.

Czy recenzja była pomocna?