Camino Polaco - Waldemar Rozynkowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Camino Polaco (miękka)

Teologia - Sztuka - Historia - Teraźniejszość Tom 3

książka

Camino Polaco, Teologia - Sztuka - Historia - Teraźniejszość Tom 3 - opis produktu:

Camino de Santiago wpisało się w krajobraz współczesnej Europy, stając się ważną duchową arterią starego kontynentu. Widok tysięcy osób pielgrzymujących każdego roku do Composteli jest znakiem nie tylko nadziei i radości z tego, że została odzyskana ważna, chrześcijańska tradycja pątnicza sięgająca średniowiecza, lecz także skłania do refleksji naukowej, która z roku na rok staje się bardziej pogłębiona i popularna, również w Polsce. Camino przyciąga uwagę badaczy z rożnych dziedzin nauki, od teologii przez socjologię i geografię po historię, prowokując do stawiania pytań o sens i znaczenie Camino dla konfiguracji kulturowej europy wczoraj i dziś.

"Publikacja, którą składamy w życzliwe ręce czytelnika, już w swym tytule Camino Polaco. Teologia - sztuka - historia - teraźniejszość zdradza najważniejsze rysy nowego projektu. To zaproszenie do multidyscyplinarnych poszukiwań, które nie zamkną Camino w prostych skojarzeniach, sprowadzając wszystko do jednego z wymiarów. Stawiamy sobie za cel rzucenie światła na fenomen Camino ze strony historii, historii sztuki, teologii, antropologii, geografii, kulturoznawstwa, muzykologii i wszelkich innych dziedzin tak, aby pokazać całą jego dynamikę i licząc na komplementarność ujęć. Podobnie jak to bywa na samym Szlaku św. Jakuba, tak w przedstawianych o nim badaniach, następuje ciekawa interakcja, odsłaniająca często pomijane przy pierwszym spojrzeniu aspekty. Camino zaskakuje rozległością tematycznych powiązań, o czym świadczy tak wiele tytułów książek, które opisują rutę jakubową w kategoriach "skrzyżowania kultur", "korzeni humanizmu europejskiego", "drogi wiary i wartości". Dostarczają w ten sposób ważnych narzędzi do interpretacji fenomenu, który wymyka się prostym opisom, pozostawiając zawsze pewien niedosyt.

Część tekstów zamieszczonych w książce została wygłoszona jako referaty podczas konferencji naukowej zorganizowanej w dniach 29-30 maja 2015 roku w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu. Większość artykułów powstała jednak jako pokłosie zainteresowań różnych osób zarówno postacią św. Jakuba, jak i dynamicznie rozwijającego się zjawiska pielgrzymowania drogami naznaczonymi obecnością Apostoła.

Książka Camino Polaco Teologia - Sztuka - Historia - Teraźniejszość Tom 3, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Autorami książki są Waldemar Rozynkowski, Piotr Roszak. Należy do gatunków: religie i mitologie, religie, katolicyzm. Książka Camino Polaco liczy 310 stron. Jej wymiary to 140x230. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Camino Polaco, Teologia - Sztuka - Historia - Teraźniejszość Tom 3

4.3/5 ( 7 ocen )
 • 5
  3
 • 4
  3
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.