Byłem bogiem / Paweł Widomski 28,41 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Byłem bogiem (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Novae Res Wydawnictwo Innowacyjne
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 285
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Byłem bogiem - opis produktu:

Zostało mu nie więcej niż kilkanaście tygodni życia. Chce być jak... Bóg.

Samotny mężczyzna, pracownik firmy deweloperskiej, dowiaduje się o swojej terminalnej chorobie. Rak trzustki zmienia wszystko w jego życiu. Szybko pojmuje, iż rychła śmierć daje mu swoisty immunitet, niedostępny innym ludziom - brak konsekwencji własnych czynów. Zaczyna od niepłacenia mandatów, świadomego łamania prawa, prób zniszczenia interesów swojego szefa. Ale "wolność" działa jak narkotyk. Trzeba więcej i więcej. A gdyby tak zabić?

Mimo że wcześniejsze życie skutkowało brakiem i przyjaciół, i wrogów, w końcu bohater powieści wybiera ofiarę - profesora K., którego obwiniał o śmierć matki. Pozostaje tylko znaleźć zabójców. Kiedy próba ich wynajęcia kończy się fiaskiem, nieuniknione staje się wzięcie spraw w swoje ręce.

Musiałem znaleźć cel. Zrobić coś niezwykłego, strasznego, nawet obrzydliwego, wiedząc jednocześnie, że nigdy nie dopadnie mnie kara ze strony innych ludzi. Tak jak mój wyniszczony organizm potrzebował środków przeciwbólowych, tak moja jaźń potrzebowała kolejnej dawki szaleństwa. Radość z mandatów, których nigdy miałem nie zapłacić, zerwanego kontraktu szefa, kradzieży z bankowego konta już dawno zniknęła. Nie cieszyło mnie to nawet jako wspomnienie. Co zrobiłby Bóg?

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Byłem bogiem - mobi, epub

Paweł Widomski

22,58 zł 26.57
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -39%
Upadek Gondolinu

John Ronald Reuel Tolkien

twarda
25,61 zł 41.99
 • -42%
Jezioro Ciszy INNI

Anne Bishop

miękka
26,04 zł 44.90
 • -25%
Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
224,99 zł 300.00
 • -30%
Karpie bijem

Andrzej Pilipiuk

miękka
27,87 zł 39.81
 • -31%

Zobacz również

 • -30%
Porozumienie trzech

Tomasz Niziński

miękka
24,49 zł 34.99
 • -30%
Dzieci burzy

Magdalena Świerczek-Gryboś

miękka
23,10 zł 33.00
 • -30%
Pustka jego oczu

Maja Kurińska

miękka
16,76 zł 23.94
 • -43%
 • RRecenzje
 • Książka
 • Byłem bogiem
4.6/5 ( 13 ocen )
  5
  10
  4
  2
  3
  0
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Kosz z Książkami

 • 4-02-2018
 • 14:54

Człowiek przez całe swoje życie dąży do doskonałości. Stara się postępować zgodnie z kodeksem moralnym narzucanym przez społeczeństwo. W swych próbach doskonalenia własnej osoby pragnie choć przez moment poczuć się wolnym, dostąpić uczucia bycia na równi z bogiem. Jednak kiedy tego czasu życiowego zacznie mu brakować, gdy opadną wszelkie normy i zasady moralne, czy również wtedy będzie dążył do boskości? Czy może pogrąży się chaosie? O tym opowie Paweł Widomski w swej książce Byłem bogiem.

Na początku był ból, który rozlewając się po całym organizmie sprawił, że wszystko inne przestało mieć znaczenie. Następnie postawiono diagnozę, by potem rozpocząć odliczanie. Kalendarz zmienił się diametralnie. Godziny stały się tygodniami, dni zastąpiły lata. Terminalne stadium raka trzustki, nieoperacyjne, bez możliwości jakiejkolwiek kuracji. Tak brzmiał wyrok. Można się załamać lub przedsięwziąć wszelkie niezbędne kroki aby w tym krótkim czasie który pozostał zrobić wszystko, co wcześniej odkładało się na później. Teraz skoro nie ma już później można robić wszystko. Kupić sportowy samochód, sprzedać mieszkanie, wyjechać w góry? czy nawet zabić. Źle!!! Wymierzyć sprawiedliwość!!! Zabrać życie tego, który nie chciał uratować życia. To powinno być zwieńczeniem. Profesorze K. proszę uważać, gdyż teraz moja boskość i sprawiedliwość zwróciła na Pana wzrok!!!

Byłem bogiem to najnowsza książka Pawła Widomskiego. Wpisuje się w gatunek thrillera psychologicznego, a także powieści obyczajowej. Dla mnie ten drugi gatunek byłby lepszym odzwierciedleniem dla tej lektury. Pisana jest z perspektywy głównego bohatera, który umierając na raka trzustki postanawia, że będzie inny niż reszta chorych. Pogodziwszy się z nieuchronną śmiercią decyduje się wykorzystać pozostały mu czas jak najlepiej. Odkrywa, że żadne normy moralne już go nie zobowiązują, choć i tak w pewnym momencie jest on trochę hipokrytą. Nie boi się śmierci, jednak wciąż o niej myśli i boi się oczekiwania na nią. Stawia przed sobą cel główny ? zabicie Profesora K. ? ale jednocześnie nie chce się do tego osobiście przyczynić. Szuka kogoś, kto za niego ?ubrudzi sobie ręce?. Mimo próby odejścia ze świata z jak najmniejszą ilością niezałatwionych spraw przywiązuje się w pewnym sensie do dziewczyny poznanej w przydrożnym zajeździe, czy swej sąsiadki na ?Czerwonce?. Trochę tych skrajności jest. Choć trzeba przyznać, że życie jest ich pełne.

Za wydanie odpowiedzialne jest Wydawnictwo Novae Res. Okładka jest dosyć ciekawym zabiegiem, gdyż szary, bezimienny profil na niej jest dobrym odzwierciedleniem głównego bohatera, którego imienia nie uświadczymy. Kolejny nikt ważny.

Książka ciekawa, szczególnie dla osób, które lubią wcielać się w psychikę ludzi postawionych na krawędzi, gdzie każda podjęta decyzja koniec końców nie ma znaczenia. Świetnie ukazuje do czego może posunąć się człowiek, kiedy nie ma właściwie już nic do stracenia.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • W słynnym, hollywoodzkim filmie `Na linii ognia` agent grany przez Clinta Eastwooda urasta do roli herosa, który w pojedynkę ratuje życie swojego prezydenta. Kapitan Stanisław Sątowicz, rocznik 1939, oficer Biura Ochrony Rządu w latach 60 i 70 ubiegłego wieku, nigdy nie aspirował do roli bohatera....

 • Końcówka lat 80 i początek 90. Dyskoteki późnego PRL, praca na bramce, uliczne bójki, jeżdżenie na jumę do Niemiec, potem szacunek ulicy i zainteresowanie mafii.... Grek opowiada jak kształtował się jego gangsterski los i sięga do czasów przełomu ustrojowego. Opowiadając swoją historię kreśli tak...

 • 39.81 zł
  33.83 zł

  Wspomnienia Wojciecha Reszczyńskiego z lat 1971 do 1991. Autor pisze o swoim pierwszym zafascynowaniu radiem, gdy w czasie studiów trafił do Studenckiego Studia Radiowego Bielany Radio w Toruniu, opisuje swoją pracę w radiowej Jedynce, Trójce i Czwórce oraz szok jakiego doznał, gdy zobaczył od...

 • Kim jest Grek? Grek to pseudonim Autora wymyślony na potrzeby tej książki. Kryjący się pod nim gangster kradł, oszukiwał, porywał ludzi, zlecał zabójstwa - każdy czuł przed nim respekt. Początek jego przestępczej kariery przypadł na lata dziewięćdziesiąte - czas drapieżnego polskiego...

 • 31.92 zł

  Wielu ludzi z mojego pokolenia mówi, że dokonało świadomego wyboru swej drogi życiowej. Chcę udowodnić na kartach tej książki, że dużo było w naszych życiorysach przypadku, a dopiero później przydawano im ideologię. Zdecydowałem się opublikować wspomnienia, aby dać świadectwo prawdzie, pokazać,...

 • Seria uroczych książeczek, które w przystępny sposób pokazują najmłodszym dzieciom, jak zachowywać się w codziennych sytuacjach, w jaki sposób odnosić się do otaczających je osób i jak radzić sobie z emocjami. W serii: Byłem taki dzielny!, Byłem taki dobry!, Byłem taki miły!, Byłem taki grzeczny!