Bursztynowy dym / Kristin Cast | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Bursztynowy dym (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Książnica
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 240
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Bursztynowy dym - opis produktu:

Współautorka cyklu `Dom Nocy` zaprasza fanów do swego fascynującego świata, w nowym cyklu nawiązującym do mitologii `Uciekinierzy`.

W świecie równoległym do naszego Furie strzegą potępionych dusz skazanych na wieczne cierpienie z powodu przewinień popełnionych za życia. Ktoś jednak otwiera drzwi i niewyobrażalne zło przekracza barierę rozdzielającą światy. Furie wysyłają własnego syna Aleka, by sprowadził uciekinierów z powrotem do Tartaru.
Alek jest potężnym, lecz niedoświadczonym wojownikiem, sam nie zdoła sprostać zadaniu. Pomóc może mu Eva - piękna dziewczyna dorastająca w świecie pełnym miłości i tajemnic.
Alek i Eva muszą się odnaleźć i odkryć nawzajem swe moce, by wspólnie zapobiec katastrofie i uratować to, co dla nich ważne.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

Bursztynowy dym - mobi, epub

Kristin Cast

20,02 zł 22.25
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -30%
Przyjaciel człowieka

Andrzej Pilipiuk

miękka
31,43 zł 44.90
 • -20%
Wiedźmin Tom 1-8 (okładki z gry) Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
268,13 zł 335.16
 • -36%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
319,36 zł 499.00
 • -35%
Tasowanie Dżokerowie Dzikie karty Tom 9

George R.R. i Martin

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 2020
 • -35%
Gdzie diabeł mówi dobranoc Tom 2: Nie wywołuj wilka z lasu

Karina Bonowicz

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -30%
Virion 4. Szermierz Imperium Achai

Andrzej Ziemiański

miękka
33,53 zł 47.89

Kristin Cast - przeczytaj też

 • -57%
NIEPOSKROMIONA cykl: Dom Nocy Tom 4.

Kristin Cast , P.C. Cast

twarda
15,87 zł 36.91
 • -31%
Przeznaczona cykl: Dom Nocy Tom 9.

Kristin Cast , P.C. Cast

miękka
20,58 zł 29.83
 • -24%
Wybrana cykl: Dom Nocy Tom 3.

Kristin Cast , P.C. Cast

pocket
15,65 zł
 • -31%
Wyzwolona cykl: Dom Nocy Tom 12.

Kristin Cast , P.C. Cast

miękka
20,58 zł 29.83
 • -57%
ZDRADZONA cykl: Dom Nocy Tom 2.

Kristin Cast , P.C. Cast

twarda
15,87 zł 36.91

Zobacz również

 • -35%
Totalna magia

Alice Hoffman

miękka
25,28 zł 38.89
Zapowiedź - 29.1.2020
 • -35%
Starość Aksolotla

Jacek Dukaj

twarda
29,18 zł 44.90
 • -40%
Fałszywy pieśniarz

Martyna Raduchowska

miękka
27,00 zł 44.99
 • -30%
Czarne słońce

Jakub Żulczyk

miękka
30,03 zł 42.90
 • -38%
Upadek Gondolinu

John Ronald Reuel Tolkien

twarda
26,03 zł 41.99
 • -32%
Jezioro Ciszy INNI

Anne Bishop

miękka
30,53 zł 44.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Bursztynowy dym
4.4/5 ( 5 ocen )
  5
  3
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Sheti

 • 11-04-2016
 • 12:59

Kristin Cast jest współautorką cyklu Dom Nocy, który osobiście darzę wielkim sentymentem. Nie powiem, żeby była to literatura wysokich lotów, ale zawsze miło spędzałam czas w świecie wampirów stworzonym przez panie Cast. Tym razem córka postanowiła zadebiutować bez matki i stworzyła opowieść o Tartarze oraz mitycznych Furiach, które strzegą i trzymają w ryzach potępione dusze?

Czy miłość może prowadzić do upadku? Jak najbardziej. Gdy człowiek się mocno zakocha to traci rozum, może postradać zmysły, wręcz nie myśli racjonalnie. Furie zawsze strzegły potępionych dusz skazanych na wieczne cierpienie ? tych, które nigdy nie zaznają radości i spokoju. Jednak pech chciał, że któregoś dnia miłość Młódki stała się powodem zachwiania równowagi pomiędzy dwoma światami. Niewyobrażalne zło przekroczyło barierę i pozostawiło po sobie ogromne spustoszenie. Więźniowie Tartaru uciekli, a sprowadzić ich z powrotem może tylko i wyłącznie syn Furii, Alek. Jednak nie zrobi tego sam, najpierw musi odnaleźć potomkinię pierwszej wyroczni delfickiej.

?Bursztynowy dym? to książka, która niesie w sobie ogromny potencjał, ale niestety zabrakło jej dopracowania i rozwinięcia. Uwielbiam mitologię i wszystkie wątki, które się z niej wywodzą, a Tartar wraz z Furiami zawsze uważałam za niezwykle intrygujące! W końcu trzy siostry symbolizujące trzy fazy życia każdej kobiety są dosyć często powtarzającym się motywem w szeroko pojętej kulturze, a stosując ich historię jako zaczątek czegoś większego, można osiągnąć naprawdę zadziwiający efekt. Jednak Kristin Cast nie do końca sprostała temu zadaniu. Na rynku wydawniczym jest już sporo książek osadzonych w klimatach mitologicznych, dlatego trzeba się naprawdę mocno postarać, aby stworzyć coś wybitnego. Niestety, ?Bursztynowy dym? dziełem wybitnym zdecydowanie nie jest.

Nie chodzi tylko o powielanie schematów czy przewidywalność fabuły, ale również o to, że autorka bardzo spłyciła swoją opowieść. Właśnie to tyczy się niewykorzystanego potencjału. Wprowadzenie dodatkowych wątków oraz ogólne rozbudowanie fabuły i akcji byłyby tutaj jak najbardziej wskazane. Wtedy ta historia nabrałaby głębi, a być może nawet czegoś więcej. Schematyczni pozostają również bohaterowie, a co ciekawe bardzo przypominały mi postacie znane z Domu Nocy. Główna bohaterka była odzwierciedleniem Zoey Redbird, Alek odzwierciedleniem Auroksa, a jej przyjaciółka Bridget to istna Stevie Rae! Dosyć mało oryginalne, prawda?

Jedno trzeba jednak tej powieści przyznać ? posiada dobre tempo akcji, a autorka zadbała o to, aby czytelnik się nie nudził. Może jest to książka pełna schematów i stereotypów, ale sporo się w niej dzieje. Dzięki temu, czyta się ją lekko i przyjemnie, chociaż wpływ na to ma również młodzieżowy styl autorki (chociaż chwilami ręce opadały, gdy czytałam niektóre wypowiedzi ? chociaż to akurat może być sprawka tłumacza, a nie Cast). Jednak jeżeli poszukujecie powieści, która będzie trzymała w napięciu aż do ostatniej strony, to nie jest to książka dla Was ? a zwłaszcza dla kogoś, kto ma na swoim koncie już wiele historii tego typu.

?Bursztynowy dym? to powieść lekka, o nieskomplikowanej fabule, która nie wymaga od nas dużego zaangażowania. To taka typowo rozrywkowa historyjka na jeden wieczór, a może nawet mniej. Czyta się ją bardzo szybko, a objętościowo też nie jest to wielkie tomiszcze, bowiem to niecałe 300 stron. Nieco żałuję, że wyszło tak, jak wyszło, bowiem liczyłam na coś naprawdę lepszego, toteż czuję się nieco zawiedziona. Uwielbiam mitologię i można by z tego stworzyć oryginalną i intrygującą opowieść, ale być może młoda Cast nie ma jeszcze takiej pasji i takiego doświadczenia, które by jej to umożliwiły.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

monweg

 • 19-02-2016
 • 11:28

Pierwsza Księga nowego cyklu Uciekinierzy ? Bursztynowy Dym, na razie wypada całkiem dobrze. Nie jest to rewelacyjna czy też zbliżająca się do arcydzieła powieść, dla porównania na drugiej szali położę Władcę Pierścieni. Drużynę Pierścienia. Według mnie z takim dziełem Cast zawsze przegra, ponieważ Tolkien materiały do swojej książki zbierał przez wiele lat, a autorka Uciekinierów pisze z głowy. Co otrzymujemy my, czytelnicy? Bursztynowy Dym to lekka, przyjemna fantastyka, powiedzmy ze środkowej półki.

Mamy dwa światy równoległe, nasz i drugi, znany z mitologii greckiej. W tym drugim trzy Furie strzegą dusz, które zasłużyły na potępienie i zostały skazane na wieczne cierpienie w odmętach Tartaru, z powodu przewin i występków popełnionych za życia. Jednak ktoś otworzył drzwi i wprost niewyobrażalne zło wydostało się poza barierę, która rozdziela oba światy.

Dzieje się bardzo źle. Źródła, w których Furie obserwują świat, zaczynają wysychać. Teraz wyczerpują się zdolność Furii do śledzenia poczynań wrogów w krainie żywych. Nie mogą zobaczyć czy pokonają śmiertelnych, lub czy nie zwierają szyków, by je zniszczyć. Ktoś musi sprowadzić uciekinierów-grzeszników z powrotem do Tartaru. Wybór pada na niezbyt doświadczonego, ale zawsze skorego do walki syna Furii, Aleka. Jednak wojownik nie może sam sprostać tak trudnemu zadaniu. Pomóc mu może jedynie dziewczyna (dziewczyna?), Eva, która niczego nieświadoma prowadzi normalne ludzkie życie nastolatki. Teraz Alek musi Evę odszukać, by odkryć jej moce, o których przyszła pomocniczka nic nie wie. Dopiero wtedy będą mogli wspólnie zapobiec krzywdzie, niedoli i nieszczęściu, które zaczynają opanowywać nasz świat.

Bursztynowy Dym czyta się bardzo dobrze, a dzięki niewielkiej objętości prawie błyskawicznie. Oprócz fantastyki, do której Kristin Cast nas przyzwyczaiła, znajdziemy tu też wątek kryminalny (całkiem niezły) i wątek miłosny (niewielki). Powieść rozpoczyna cykl, więc trzeba będzie obserwować poczynania autorki, aby w pełni móc ocenić całość. Tymczasem przyznaję, że jest to wystarczająco dobra rozrywka, by po nią sięgnąć. Nie znudzi nawet dość wymagającego czytelnika, bo akcja gna i wiele dzieje się? Spróbujcie wejść w najgłębsze czeluści Hadesu. Boicie się? Nie ma czego, to tylko książka. A ja ze swej strony wam tę lekturę polecam, przede wszystkim wielbicielom fantastyki, chociaż dla miłośników powieści kryminalnej też się coś znajdzie.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Dziedziczka jeziora

Maria Dahvana Headley

miękka
23,98 zł 36.90
Zapowiedź - 12.2.2020
 • -34%
Źródło Jak zmienić swoje życie na lepsze

Tara Swart

twarda
26,33 zł 39.90
 • -34%
Żywica

Ane Riel

twarda
26,33 zł 39.90
 • -20%
Niebo na uwięzi

Christina Leunens

miękka
31,92 zł 39.90
 • -31%
Skaza / Wada

Robert Małecki

pakiet
34,35 zł 49.77

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 36.90 zł
  29.88 zł

  Moja matka była królową pokoju, ja wiem zbyt dobrze, że pokój nie wystarczy Kaiser zamordował matkę Theodosii, Królową Ognia, gdy Theo miała zaledwie sześć lat. Zawłaszczył kraj Theo, a ją samą trzymał jako więźnia, ogłaszając ją Księżniczką Popiołu. Ta epoka dobiegła końca. Kaiser uważał...

 • 39.81 zł
  32.25 zł

  Ten album to fotograficzna historia gdańskiego stadionu nazywanego też bursztynową areną. To też najpiękniejszy tego typu obiekt w Europie. Pierwsze zdjęcie to jeszcze ogródki działkowe, potem na prawie 100 fotografiach wydarzenia, który miały tutaj miejsce w ciągu ostatnich 5 lat. Oczywiście...

 • 24.83 zł
  17.14 zł

  Historia dwóch małych chłopców, których połączył tytułowy trakt. Lisyniusz jest Rzymianinem. Razem z ojcem, kupcem, wędruje przez pół Europy po bursztyn, który daje zdrowie i chroni przed złem. Farko jest synem rybaka, mieszka nad Bałtykiem i modli się do Juraty o odmianę losu. Pewnego dnia...

 • 34.82 zł
  27.86 zł

  Poznajcie Aśkę - pozytywnie zakręconą studentkę ekonomii, której złośliwy los co rusz rzuca kłody pod nogi. Zakończenie kilkuletniego związku, zawalone egzaminy, uciążliwa praca... Dobrze, że pod ręką są przyjaciółki, na które zawsze można liczyć i pogadać dosłownie o wszystkim. I jeszcze kolega o...

 • Poznajcie Aśkę - pozytywnie zakręconą studentkę ekonomii, której złośliwy los co rusz rzuca kłody pod nogi. Zakończenie kilkuletniego związku, zawalone egzaminy, uciążliwa praca... Dobrze, że pod ręką są przyjaciółki, na które zawsze można liczyć i pogadać dosłownie o wszystkim. I jeszcze kolega o...

 • Smok ziejący dymem RC (czerwony) w pudełku Smok ryczy, porusza głową, skrzydłami, chodzi do przodu i tyłu, z pyska wypuszcza parę oraz straszy czerwonym spojrzeniem. Wymiary: Smoka: 47 x 28 cm Pilota: 10 x 6.5 cm Przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia.