Botanika duszy / Elizabeth Gilbert | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Botanika duszy (miękka)

książka

 • Wydawnictwo REBIS
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 576
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność mały zapas
  Brak na naszym magazynie.
  Spróbujemy go sprowadzić dla Ciebie.
  Szansa na realizację 60%.
  Potrzebny czas 3-5 dni roboczych.

Botanika duszy - opis produktu:

  Fascynująca historia niezwykłej kobiety, której życie wyprzedziło epokę.
  Elizabeth Gilbert po 13 latach i spektakularnym sukcesie powraca do literackiej fikcji. W najnowszej książce przedstawia niezwykłe losy Almy Whittaker - zafascynowanej nauką feministki - od najmłodszych lat, przez pierwsze przyjaźnie, zauroczenia i miłość, która nieodwracalnie zmieniła jej życie. Bohaterowie powieści przemierzają planetę od Londynu przez Peru i Tahiti po Amsterdam. Czy odnajdą tam szczęście i spełnienie?

 `Przez tę opowieść się płynie. Jest naprawdę magiczna.`
  Olga Kowalska, WielkiBuk.com

 `Pisarka obdarzona rozżarzonym talentem.`
  Anne Proulx

 `Gilbert to mieszanka Annie Proulx z Johnem Irvingiem.`
  The Times


Elizabeth Gilbert - jest autorką "Jedz, módl się, kochaj" oraz "I że cię nie opuszczę..." - dwóch wyjątkowych wydanych przez REBIS książek, które stały się megabestsellerami nie tylko w Polsce, ale i na całym niemal świecie (w Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 10 milionów, a w Polsce prawie 400 tysięcy egzemplarzy "Jedz, módl się, kochaj"). Udowadnia w nich, że zawsze warto szukać właściwej dla siebie drogi i z otwartym sercem przyjmować to, co nas na niej spotka. Na podstawie "Jedz, módl się, kochaj" nakręcono film z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych.

Przekład: Ewa Ledóchowicz

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

Botanika duszy - mobi, epub

Elizabeth Gilbert

28,40 zł 31.56
 • -15%
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Mnich z Mokki

Dave Eggers

miękka
23,94 zł 39.90
 • -41%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,37 zł 37.91
 • -39%
 • -41%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
23,53 zł 39.88
 • -35%
Śmierć Jezusa

John Maxwell Coetzee

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Powtórka z rozgrywki

Marcin Wolski

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 2020

Elizabeth Gilbert - przeczytaj też

 • -22%
 • -25%
Jedz, módl się, kochaj

Elizabeth Gilbert

miękka
29,85 zł 39.81
 • -42%
Miasto dziewcząt

Elizabeth Gilbert

miękka
23,14 zł 39.90
 • -25%
WIELKA MAGIA Odważ się żyć kreatywnie

Elizabeth Gilbert

miękka
29,85 zł 39.81

Zobacz również

 • -32%
Czas burz Tom 1

Charlotte Link

miękka
30,60 zł 44.99
 • -35%
Bibliotekarka z Auschwitz

Antonio Iturbe

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Okno z widokiem

Magdalena Kordel

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 29.1.2020
 • -35%
Prowadź swój pług przez kości umarłych

Olga Tokarczuk

twarda
29,11 zł 44.78
 • -31%
Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

Katarzyna Michalak

miękka
25,46 zł 36.90
 • -35%
Nagi sad

Wiesław Myśliwski

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 30.1.2020
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Botanika duszy
4.6/5 ( 16 ocen )
  5
  13
  4
  0
  3
  2
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Latawcowa

 • 25-10-2016
 • 09:12

Zostać słynnym biologiem w czasach, gdy miejsce kobiety jest w kuchni, a jej jedyną ambicją powinno być dobre wychowanie dzieci? Alma Whittaker postanawia złamać te zasady i poświęcić swoje życie roślinom, w których zakochała się za sprawą ojca. Ta książka to prawdziwy koktajl emocjonalno-intelektualny, bo Alma to kobieta, która znacznie wyprzedała epokę. Powieść jest wielowątkowa i bardzo emocjonalna. Wymaga sporej dozy uwagi i nieco cierpliwości, bo cała fabuła rozwija się powoli - można wręcz porównać to do obserwacji przyrodniczych i podróży głównej bohaterki. Warto wybrać się z nią w tą podróż, bo każda kolejna strona jest ciekawsza od poprzedniej i odkrywa przed nami zakamarki duszy i umysłu ludzkiego. Wielki plus za, w mojej ocenie, bardzo dobre oddanie realiów życia w dziewiętnastowiecznym świecie - dialogi, otoczenie, styl życia są doskonale wpisane w specyfikę tamtych czasów.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ilo99

 • 29-12-2015
 • 22:29

Książka ukazuje świat Almy Whittaker, jedynej naturalnej córki Henryego Whitakera. Jej matka była z pochodzenia Holenderką, a rodziców połączyło zamiłowanie do roślin oraz chęć zarabiania na tej pasji, to znaczy na sprzedawaniu egzotycznych sadzonek. Dziewczyna wychowywała się w Stanach Zjednoczonych, w ogromnym domu z ogrodem, od najmłodszych lat interesowała się botaniką. Rodzice dbali o jej rozwój intelektualny, poznała kilka języków obcych, w tym łacinę. Alma, ze względu na poczynione przez nią wybory, większą część swojego życia poświęci mchom. Niby niewiele, lecz na podstawie obserwacji ich zachowań była w stanie stworzyć, równocześnie z Darwinem, teorię ewolucji. Z takim samym pietyzmem Alma obserwuje własną duszę, jej przemiany, analizuje swoje niecodzienne relacje z mężczyznami. Książka mogłaby się wydawać nudną, gdyby nie wielość informacji ze świata przełomu XVIII i XIX wieku. Autorka podeszła do sprawy z wielką drobiazgowością, począwszy od uprawy roślin ozdobnych, przez działalność abolicjonistów, a na zasadach handlu morskiego kończąc. Nie wiadomo kiedy dajemy się wciągnąć w świat Almy, która zaprasza czytelnika w tę intrygującą rzeczywistość, pełną charakterystycznych, nietuzinkowych postaci. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

www.shczooreczek.blogspot.com

 • 1-04-2014
 • 21:50

Jeśli sięgając po kolejną książkę Elizabeth Gilbert, liczycie na lekturę lekką, do pochłonięcia w jeden wieczór ? porzućcie te nadzieje!
Botanika duszy, jest bowiem powieścią, przez którą należy się przedzierać, niczym przez gąszcz roślin i mchów, którymi od lat zajmuje się rodzina Whittakerów, której losy są przedmiotem narracji.
Nie chodzi li o zagęszczenie literek, od których roi się na każdej stronicy, lecz o obfitość treści, nie do przeskoczenia, nie do powierzchownego i pobieżnego przyswojenia, lecz do niespiesznego zasymilowania.

Opowieść rozpoczyna wczesne dzieciństwo Henry?ego ? chłopca, który wraz z ubogą rodziną żyje w otoczeniu ludzi bogatych i sam marzy o zdobyciu majątku. Cechuje go wyjątkowa pomysłowość, żywy umysł i zadziorność, która mogłaby przysporzyć mu wielu kłopotów, jednak to właśnie ona sprawia, że bohater znajduje się w miejscu, które na zawsze zmieni jego życie i da mu szansę na zdobycie odpowiedniego doświadczenia, znajomości i wiedzy. Dzięki ogromnej determinacji i dużemu wysiłkowi włożonemu w bogacenie się, Henry szybko staje się najbardziej wpływowym i doświadczonym botanikiem, zdobywającym prestiż na całym świecie.
Swoją wiedzą i pasją zaraża on córkę ? Almę, od najmłodszych lat zdolną rozpoznawać i badać najrzadsze okazy roślin. Dziewczynka dzięki wychowaniu rodziców, bardzo wcześnie zdobyła doskonałe wykształcenie, wyróżniające ją z towarzystwa, czyniąc z niej rozmówczynię godną śmietanki dorosłych.
Życie tej nieprzeciętnie inteligentnej, choć brzydkiej osoby zmienia się po raz pierwszy, gdy jej rodzice decydują się na adopcję Prudence ? pięknej, lecz cichej i ? zdaje się ? głupiutkiej młodej damy, a po raz drugi, gdy na drodze dziewczyn stanie Rettta - trzpiotka, pragnąca zostać ich przyjaciółką, a reprezentująca zupełnie inny typ osobowości, wkradająca się do ich życia wraz z uśmiechem i radością.

Powieść ta obiera sobie za cel nie tylko przedstawienie burzliwych losów rodziny, słynącej z ogromnego doświadczenia w dziedzinie botaniki, lecz także wykorzystanie działań z nią związanych w opisie dusz głównych bohaterów. Tym co determinuje ich losy jest nauka, której oddane są zarówno postaci pierwszoplanowe, jak i pojawiające się na ich drodze osoby, przechadzające się latami przez White Acre.
Z kart tej książki wyłania się obraz ludzi zdeterminowanych na realizowaniu raz obranych celów, dumnych i wciąż starających się udowodnić innym swoją wartość, do czego środkiem mają być dla nich dokonania naukowe.
Henry, to człowiek, który już we wczesnym dzieciństwie założył, że będzie bogaty i wpływowy, co starał się utrzymać do ostatniego dnia swojego długiego życia. Alma z kolei, jest kobietą pełną godności, która poprzez skupienie się na botanice, zgubiła gdzieś pragnienia duszy sfokusowane na innych sferach: nie zaznała prawdziwej zmysłowej miłości, wciąż oddając się nauce; nie zdołała zatrzymać mężczyzny, którego pokochała, bowiem ten zapałał uczuciem do kogoś innego.
Losy wszystkich bohaterów naznaczone są cierpieniem i co ważniejsze ? ogromnym poświęceniem, o którym miała pojęcie jedynie służąca w White Acre ? joker powieści, dzierżący wiedzę o wszystkim i o każdym, od lat wysłuchujący zwierzeń kolejnych bohaterów, drżących na samą myśl o tym, by przed innymi członkami rodziny ujawnić swoją słabość.
Najnowsza powieść Gilbert to prawdziwy rarytas do lektury powolnej, dokładnej, kojarzącej się z wieloletnimi badaniami głównych bohaterów. Przedzierając się przez kolejne stronice, dokonujemy analitycznej obserwacji ich egzystencji, do złudzenia przypominających godziny spędzone przez nich na eksploracji roślin. I choć podobnie jak w przypadku natury, efekty będzie widać dopiero po długim czasie, gwarantuję, że to dociekanie jest tego warte.
Polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Gadula

 • 27-03-2014
 • 12:24

Na wstępie pragnę podziękować Domowi Wydawniczemu REBIS za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Niniejsza książka jest już moim trzecim spotkaniem z twórczością tej autorki po bestsellerowych "Jedź, módl się, kochaj" oraz "I że cię nie opuszczę... czyli love story".

I tym razem E. Gilbert zadbała o charakterystyczny dla niej klimat powieści, która według mnie jest niebagatelnym koktajlem intelektualno-emocjonalnym.

Na wstępie poznajemy losy Henrego Whittakera, który żyjąc wraz z rodzicami i rodzeństwem w biedzie ma jednocześnie ogromną ambicję, aby w przyszłości być bardzo bogatym. Jak dowiadujemy w toku lektury jego pragnienia po wielu różnorakich trudach, choć niekiedy płaci za to wysoką cenę, w końcu się ziszczają.

Następnie autorka opisuje nam córkę Henrego, Almę, która od najmłodszych lat mimo, iż nie grzeszy urodą jest dzieckiem nieprzeciętnie inteligentnym.

W pewnym momencie pojawia się też druga przybrana córka Whittakerów, dziewczynka o imieniu Prudence stanowi przeciwieństwo Almy, jest piękna lecz zdawać by się mogło, że mało elokwentna z racji swojego pochodzenia.

Tytuł najnowszej powieści E. Gilbert doskonale oddaje jej treść. Jest to opowieść o botanice, która jest wielką pasją bohaterów, lecz także o tajemnicach i zakamarkach ludzkich dusz, a jest ich tak wiele jak wielu jest ludzi na świecie.

Książka ta nie należy do łatwych, ale warto poświęcić jej swój czas; Jeśli więc zechcecie dowiedzieć się więcej o Henrym, Almie, Prudence i pozostałych bohaterach tej historii oraz poznać ich niejednokrotnie pogmatwane losy i sekrety będziecie mogli to zrobić już niebawem, gdyż powieść pojawi się w księgarniach już 1 kwietnia :).

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -48%
Kluseczka / Pudding

Julie Murphy

pakiet
25,88 zł 49.77
 • -36%
Salvator

Tomasz Kozłowski

miękka
14,63 zł 22.85
 • -37%
 • -36%
Kroniki Jaaru Koniec ery

Adam Faber

miękka
25,47 zł 39.81
 • -39%
Spirit Animals. Tales of the Great Beasts

Brandon Mull

twarda
24,33 zł 39.88
 • -20%
Wiedźmin Tom 1-8 (okładki z gry) Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
268,13 zł 335.16
 • -21%
World of Warcraft Kronika Tom 1

Blizzard Entertainment

miękka
70,92 zł 89.76

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 18.96 zł
  14.03 zł

  Sługa Boża s. Maria Celeste Crostarosa (1696-1755), XVIII-wieczna włoska mistyczka, autorka 16 dzieł duchowych i mistycznych. Założycielka Zakonu Najświętszego Odkupiciela (Włochy, Scala, rok 1731). Neapolitanka o gorącym sercu i otwartym umyśle, mistrzyni modlitwy i radosnego życia wolą Bożą....

 • Naturalny 100% Olejek eteryczny. Olejek Mandarynkowy to doskonały sposób na pozbycie się rozstępów. Można go stosować w ciąży i podczas karmienia piersią. Stosuje się go również do kąpieli i inhalacji w celu złagodzenia skutków stresu.Mandarynki łagodzą napięcie nerwowe, pomagają wyciszyć umysł i...

 • Naturalny 100% Olejek eteryczny. Olejek z trawy cytrynowej świetnie sprawdza się latem, gdyż jego silny cytrynowy aromat trzyma owady z dala od nas i naszego domu.Na skórze ma działanie przeciwzapalne. Zmniejsza obrzęki, a dodatkowo uspokaja. Łagodzi świąd. Stosuje się go również na trądzik.Łagodzi...

 • Naturalny 100% Olejek eteryczny. Olejek z Drzewa Herbacianego ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Dzięki temu może być skutecznym środkiem wspomagającym leczenie różnego rodzaju infekcji, na które jesteśmy narażeni w okresie jesienno-zimowym. Badania mikrobiologiczne wykazały, że...