Bohun / Jacek Komuda 39,81 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Bohun (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Fabryka Słów
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 338
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Bohun - opis produktu:

Ta powieść nie jest historią alternatywną, ani kontynuacją "Trylogii“ Sienkiewicza.

Oto oparty na mało znanych faktach historycznych zapis wydarzeń poprzedzających najstraszniejszą klęskę w dziejach Rzeczypospolitej - bitwę pod Batohem, nazywaną dziś staropolskim Katyniem, objętą zmową milczenia przez historyków i dawnych pamiętnikarzy.

Ten krwawy epizod wojen kozackich, ubrał Komuda w poetycką wizję widzianą oczyma francuskiego banity Bertranda Danteza, byłego dworzanina polskiej królowej. Jego losy splotą się w krwawy powróz z losami Tarasa, tragicznego kozackiego bandurzysty, pięknej metresy Justyny Godebskiej i zaporoskiego pułkownika-watażki Bohuna.

Komuda zaprasza do XVII-wiecznej Rzeczpospolitej, opisanej bez upiększeń. Krwawe waśnie, zemsta, zdrada, szpiegostwo i dyplomacja splatają się w sugestywną wizję świata jednocześnie pięknego i śmiertelnie niebezpiecznego
Andrzej Pilipiuk

Bohaterowie z krwi i kości, kochający i nienawidzący pełną piersią. Mordujący w pijanym szale, a jednocześnie pełni głębokiej wiary w Boga. Zajmująca fabuła, nietuzinkowe postaci, wszystko w przejmującej scenerii Dzikich Pól, spowitych dymem płonących chutorów i rozbrzmiewających jękami mordowanych
Jacek Piekara

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

MP3

Bohun - mp3

Jacek Komuda

31,70 zł 37.29
produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Bohun - mobi, epub

Jacek Komuda

26,70 zł 31.41
produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Bohun - pdf

Jacek Komuda

25,33 zł 29.80
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -42%
Jezioro Ciszy INNI

Anne Bishop

miękka
26,04 zł 44.90
 • -25%
Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
224,99 zł 300.00
 • -30%
Karpie bijem

Andrzej Pilipiuk

miękka
27,87 zł 39.81
 • -31%
 • -43%

Jacek Komuda - przeczytaj też

Hubal

Jacek Komuda

miękka
44,80 zł
Jaksa

Jacek Komuda

twarda
39,81 zł
Jaksa. Bies idzie za mną

Jacek Komuda

twarda
39,81 zł
Ostatni Honorowy

Jacek Komuda

miękka
34,82 zł
Samozwaniec. Moskiewska ladacznica

Jacek Komuda

miękka
37,82 zł
Westerplatte

Jacek Komuda

miękka
44,80 zł
Wilcze gniazdo

Jacek Komuda

miękka
39,81 zł

Zobacz również

 • RRecenzje
 • Książka
 • Bohun
5/5 ( 15 ocen )
  5
  15
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

jedimaster

jedimaster666(at)o2.pl
 • 3-08-2008
 • 10:22

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Czerpanie całymi garściami ze skarbnicy historii to wśród twórców fantastyki, od dłuższego zresztą czasu, moda stała i niezmienna. Wystarczy wspomnieć o trylogii husyckiej Andrzeja Sapkowskiego, czy cyklu „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer” Witolda Jabłońskiego. Rzadko jednakże zdarza się, by pisarz chętnie wplatający do swej twórczości elementy fantastyczne, podjął się stworzenia dzieła całkowicie takich elementów pozbawionego, oddając do rąk czytelników powieść historyczną w czystej, „nieskażonej” fantastyką postaci. Przykładem ilustrującym powyżej opisane, niecodzienne zjawisko, jest „Bohun”.
W powieści tej Jacek Komuda przedstawia nam swoją wizję zdarzeń, które doprowadzić miały w ostateczności do rzezi wojsk koronnych pod Batohem w 1652 roku. Sam tytuł jest poniekąd przewrotny, ponieważ akcja nie toczy się li tylko wokół pułkownika kalnickiego, Iwana Bohuna. Autor stara się ukazać ówczesną sytuację polityczną przez kilka swoistych „soczewek”, jakimi są w tym wypadku poszczególni bohaterowie. Oprócz samego Bohuna w towarzystwie tym znajdą się chociażby brat późniejszego króla Polski Marek Sobieski, hetman polny koronny Marcin Kalinowski, czy francuski szlachetka Bertrand de Dantez, którego zmienne koleje losu zaprowadziły na terytorium Rzeczypospolitej.
Komuda zdecydowanie odżegnuje się od przedstawienia przeszłości Polski w klarownych, czarno-białych barwach, stawia przed sobą natomiast niezwykle ambitne zadanie realistycznego przedstawienia kontekstu historycznego. Temu służyć ma choćby wprowadzenie szeregu wyrazistych i różnorodnych postaci, dzięki którym możemy zaobserwować niejednoznaczność i poziom skomplikowania ówczesnych stosunków wewnątrz Rzeczypospolitej. Świetnym narzędziem wprowadzającym nas w klimat epoki wojen kozackich jest także stylizacja języka, jakim pisana jest powieść. Zabieg ten nasyca powieść kolorytem i swoistą egzotyką, specyficzną dla Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Każda polska powieść historyczna, której akcja umiejscowiona zostanie w realiach I Rzeczypospolitej, nie uniknie, siłą rzeczy, zestawienia z twórczością Henryka Sienkiewicza. I zasadniczo trudno się temu dziwić. Wszak na jego pysznej prozie, grającej na tak bliskiej sercu każdego Polaka dumie narodowej, wychowały się pokolenia. Tworzyć może to sytuację, w której każdy literat, decydujący się na wkroczenie swoją twórczością w realia tego okresu historycznego, traktowany będzie jako ten, który rzuca wyzwanie Sienkiewiczowi. „Bohun” Jacka Komudy udowadnia, że niesłusznie, jak najbardziej niesłusznie...

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Howling Mud Murdoc

 • 28-09-2009
 • 20:52

Uwielbiam powieści historyczne z czasów rycerzy i szlachty, myślałem że książki Komudy będą swego rodzaju alternatywą dla książek Sienkiewicza. Jednak bardzo się zawiodłem. Jacek Komuda ma duże ambicje, ale na tym się kończy. Chce dorównać Sienkiewiczowi, lub chce Go prześcignąć i nie stara się ukrywać tego, a wręcz przeciwnie głośno o tym mówi. Jednak Mistrzowi dorasta nieco ponad kostki. Fabuła jego książek jako taka, językowo dość poprawnie, tyle że całość przedstawia się dość mdło.Pan Komuda ma tendencję do nadużywania pewnych słów i zwrotów. Okładki są dużo lepsze niż to co między nimi.

Czy recenzja była pomocna?