Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach

książka

Wydawnictwo Helion
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Przeczytaj, zrozum, przemyśl - i stwórz dobry związek.

Rodzice i dzieci, czyli jak ułożyć relacje między pokoleniami
Związek partnerski, czyli na czym polega budowanie prawdziwej więzi
Niszczące uzależnienia, czyli jak ustrzec się pułapek emocjonalnych

Układanie relacji z ludźmi to jedno z największych wyzwań, jakie stawia przed nami codzienność. Subtelna sieć wzajemnych zobowiązań, emocji, naturalnych sympatii lub antypatii wpływa na nasze funkcjonowanie, odbija się na nastroju i w dużym stopniu decyduje o jakości życia. Jednak najważniejsze z naszych relacji dotyczą zaledwie kilku osób: partnerów życiowych, rodziców, dzieci. To one potrafią nas uszczęśliwić bądź unieszczęśliwić - i vice versa. Aby świadomie zbudować z nimi trwałe związki, satysfakcjonujące obie strony, czasem trzeba spojrzeć z dystansu i spróbować zdiagnozować przyczyny pojawiających się problemów.

Jak stworzyć dobrą i trwałą relację? Jak uniknąć wciąż powtarzanych błędów? Jak zmieniać - albo wręcz zrywać - niszczącą relację i nie narazić się przy tym na niepotrzebne huśtawki emocjonalne? Kiedy potrzebna jest terapia? Na te wszystkie pytania odpowiada Paweł Droździak, doświadczony psycholog i psychoterapeuta w rozmowie z Renatą Mazurowską, dziennikarką specjalizującą się w tematyce psychologicznej. Jeśli chcesz przyjrzeć się swoim własnym relacjom i spróbować je ulepszyć, musisz przeczytać tę książkę!

Blisko, nie za blisko?
Matka i córka - przyjaciółki czy rywalki?
Ojciec i córka
Mój pierwszy, moja jedyna
Negocjacje w związku
Zawsze ta druga
Zamienię cię na lepszy model
Samotne rodzicielstwo
Zdrada musi mieć twarz
Drugie związki plastrem na poprzednie?
Zły chłopiec ("Nie potrafię się z nim rozstać, a powinnam")
Bez ciebie umrę
Żeby się chciało chcieć
Kiedy na terapię?

Każdą relację można ulepszyć!
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Helion
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 02.10.2012

RECENZJE - książki - Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach

4.5/5 ( 11 ocen )
  • 5
    9
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    1

karolina gleinert

ilość recenzji:11

brak oceny 7-12-2018 23:30

Książka "Blisko, Nie Za Blisko Terapeutyczne Rozmowy O Związkach" to publikacja psychologiczna, która pozwala nam znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania. Wszystko dzięki rozmowy Renaty Mazurowskiej z Pawłem Droździakiem.

Opisywane dzieło jest podzielone na szesnaście rozdziałów, każdy opisuje inny rodzaj relacji międzyludzkiej. W pierwszy zatytułowany jest "Blisko, nie za blisko" w którym dowiemy się o potrzebie bliskości. Następny dział to "Matka i córka - przyjaciółki czy rywalki" tutaj jest mowa o więzi matczynej, dzięki czemu może zrodzić się symbioza, przyjaźń lub rywalizacja. Trzeci rozdział "Ojciec i córka" możemy przeczytać tutaj relacje między ojcem i córką, a także znajdziemy informacje w jaki sposób będzie kształtować się relacja między córką a życiowy partner. Dalej mamy dział "Mój pierwszy, moja pierwsza" przeczytamy o micie, który twierdzi jeden związek kobiety z mężczyzną powinien trwać całe życie. Piąty rozdział to "Negocjacje w związku" dowiemy się co warto mówi w sytuacji krótki, jakie znaczenia mają określone słowa, które wtedy wypowiadamy wobec drugiej osoby. Kolejny dział to "Zawsze ta druga" jest tutaj mowa o kobietach, które na całe życie zostają tylko kochankami. Siódmy rozdział "Zamienię Cie na lepszy model", czyli jak miłość może przeminąć oraz w jaki sposób warto sobie z tym radzić oraz jak zwalczać lęk przed nim. Dalej znajdziemy działy zatytułowane "Samotne rodzicielstwo", ?Zdrada musi mieć twarz?, ?Drugie związki plastrem na poprzednie??, ?Zły chłopiec. Nie potrafię się rozstać, a powinnam?, ?Single i singielki?, ?Bez Ciebie umrę?, ?Żeby się chciało chcieć? oraz ?Kiedy na terapię?.

Książka jest to tak zwana rozmowa dwójki ludzi ze sobą, który wprost sposób przedstawiają nam swoje punkty widzenia oraz to wszystko potwierdzają swoimi argumentami i twierdzeniami. Autorzy nie sugerują czytelnikowi co jest według nich ważne, tylko nakierowują na istotne rzeczy. Niekiedy pewne sytuacje przynoszą nam emocje, jednakże warto do nich podejść "na zimno". Może nas to boleć i spowodować u nas cierpienie. Warto postępować w sam raz z własnym rozsądkiem.