Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament (twarda)

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Jedność
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 400
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Książki w promocji!

Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament - opis produktu:


Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament - o czym jest?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament, od PRACA ZBIOROWA. Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- PRACA ZBIOROWA. Nie będziesz żałował! Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Biblia to niezwykła księga, która na przestrzeni dziejów wpłynęła na życie wielu ludzi i to często w zaskakujący sposób. Nawet małe dzieci mogą zrozumieć wielkie prawdy, jakie niesie, jeżeli im się je przedstawi prostymi słowami, w formie opisowej narracji - tak jak właśnie to czyni ta, składająca się z dwóch tomów publikacja.
Przynosi ona barwną, przemawiającą do dziecięcej wyobraźni opowieść o stworzeniu świata i historii Przymierza Boga z ludem Izraela w pierwszej części oraz przybliża ziemskie dzieje Jezusa i Jego orędzie o zbawieniu - w drugiej. Opowiadaniom towarzyszy wspaniała warstwa ilustracyjna (rysunki, reprodukcje dzieł sztuki, zdjęcia Ziemi Obiecanej) oraz współczesny komentarz ułatwiający zrozumienie realiów starożytnego świata.
Biblia opowiedziana dzieciom to dzieło szczególnie ważne dla duchowego wzrostu i kultury dziecka, które pozwala mu poznać przesłanie świętych tekstów i zachęca do lektury samego Pisma Świętego - dziedzictwa ludzkości.

Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament - PRACA ZBIOROWA to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament, sprawdź inne tytuły, których autorem jest PRACA ZBIOROWA i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!


Książka Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament pochodzi z wydawnictwa Jedność. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura religijna. Książka Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament liczy 400 stron. Jej wymiary to 177x230. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Biblia opowiedziana dzieciom Stary i Nowy Testament

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

emma tetka

ilość recenzji:426

brak oceny 15-03-2014 15:08

Biblia opowiedziana dzieciom. Stary i Nowy Testament to pasjonująca lektura przybliżająca dzieciom historię chrześcijaństwa od Stworzenia Świata po Dzieje Apostolskie.
Niewątpliwie każdy katolik od małego powinien zgłębiać tajemnicę Pisma Świętego. Pierwszym krokiem ku temu może być właśnie przygoda z prezentowanym egzemplarzem. Jest on bardzo obszerny. Czytelnik znajdzie w nim charakterystykę ludzi, opisy miejsc i relacje z najważniejszych wydarzeń biblijnych. Wszystko to opowiedziane językiem dzieci więc zrozumiale i przystępnie.
Moje dzieci bardzo lubią słuchać historii biblijnych. Wszak dla nich każda jest niesamowita i wyjątkowa. Co najważniejsze uczy maluchy ponadczasowych wartości, fundamentalnych zasad moralnych i etycznych.
Prezentowany egzemplarz bardzo miło mnie zaskoczył. Wydanie jest bardzo solidne i estetyczne. Posiada bardzo bogatą szatę graficzną. Kolorowe ilustracje nierzadko wzbogacają również aktualne fotografie miejsc świętych. Przyznam, że z czymś takim spotkałam się po raz pierwszy zaglądając do Biblii dla dzieci właśnie.
Książka podzielona została na dwa wielkie działy: Nowy Testament i Stary Testament. Stary Testament składa się z czterech części Początek i ludzkość, Wyjście, Sędziowie i królowie oraz Niewola i powrót, te natomiast podzielono na rozdziały. Nowy Testament składa się tylko z rozdziałów. Jest ich łącznie siedem: Dzieciństwo Jezusa, Początek działalności: przepowiednie w Galilei, Przepowiednie w Judei, Jezus w Jerozolimie, Męka Jezusa i Jego śmierć na krzyżu, Zmartwychwstanie Jezusa i rozesłanie apostołów, Dzieje Apostolskie.
Książka łącznie ze swym podziałem jest ogólnie zrozumiała. Znajduje się w niej, poza samymi opowieściami, mnóstwo ciekawostek umieszczonych gdzieś z boku strony. Czcionka jest niestety raczej drobna a tekstu naprawdę sporo więc wydaje mi się, że jej odbiorcami będą raczej dzieci starsze, których to nie zniechęci i które zainteresowane są nie tylko pobieżnymi ale bardziej szczegółowymi wiadomościami.
Bardzo się cieszę, że prezentowany egzemplarz trafił w moje ręce. Jestem pewna, że w niedalekiej przyszłości, gdy podrosną, sięgną po niego moje maluchy, do czego osobiście będę je zachęcać.
Każda opowieść biblijna wywarła wpływ na obecny wizerunek świata. Niewątpliwie dzieje chrześcijaństwa, historię zbawienia warto przybliżać dzieciom już od najmłodszych lat. Wspaniałym pomysłem jest w tym wypadku właśnie ta książka. Polecam ją nie tylko jako prezent komunijny ale na każdą inną okazję, a nawet bez niej ;)

Czy recenzja była pomocna?