Biblia diabła / Leszek Herman | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Biblia diabła (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 576
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Biblia diabła - opis produktu:

Według legendy Kordula była dwórką brytyjskiej księżniczki zamordowanej wraz z dziesięcioma tysiącami dziewic przez Hunów. Jej szczątki uznano za święte relikwie. Czaszka trafiła do niewielkiego księstwa nad Bałtykiem. W skarbcu katedry w Kamieniu Pomorskim dotrwała do końca drugiej wojny światowej.
Koniec wojny trzydziestoletniej. W całej Europie płoną stosy, trwa polowanie na czarownice. Upada księstwo pomorskie. Od brzegów wyspy Wolin odbija galeon, w którego ładowni ukryty jest przerażający ładunek. Klątwa z nim związana dosięgnie każdego, kto odważy się go tknąć.
Mroźna noc 5 marca 1945 r. Z podjazdu starego pałacu wyrusza kawalkada wyładowanych po brzegi wozów. Kolumna uciekinierów podąża na zachód, uchodząc przed wkraczającą na Pomorze armią radziecką. Wywożą jeden z najcenniejszych pomorskich artefaktów.
Co tak naprawdę wydarzyło się tej marcowej nocy? Co wywieziono? Jedna z największych tajemnic Pomorza wciąż przyciąga rzesze poszukiwaczy skarbów.
Ku utrapieniu architekta Igora Fleminga tym tropem podąży także jego klient - pewien bogaty szczeciński przedsiębiorca. Wszystkie ślady prowadzą do wystawionego na sprzedaż domu na klifie, wokół którego kręci się mnóstwo podejrzanych typów...
Szczecińska dziennikarka Paulina Weber nie pierwszy raz wciąga swoich przyjaciół - Igora i Johanna - w reporterskie śledztwo, tym razem dotyczące zbrodni z czasów wojny trzydziestoletniej. Szybko okazuje się jednak, że grożące im niebezpieczeństwo jest całkowicie współczesne.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Biblia diabła - mobi, epub

Leszek Herman

30,03 zł 35.33
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Podróż Cilki

Heather Morris

twarda
25,75 zł 42.90
Zapowiedź - 15.1.2020
 • -35%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 17.1.2020
 • -40%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,73 zł 37.88
Zapowiedź - 15.1.2020
 • -34%
Prowadź swój pług przez kości umarłych

Olga Tokarczuk

twarda
29,56 zł 44.78
 • -32%
Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

Katarzyna Michalak

miękka
25,10 zł 36.90
 • -30%
Uwierz w Mikołaja + skarpetki

Magdalena Witkiewicz

pakiet
28,35 zł 40.50

Leszek Herman - przeczytaj też

 • -27%
Latarnia umarłych

Leszek Herman

miękka
32,69 zł 44.78
 • -27%
Sedinum Wiadomość z podziemi

Leszek Herman

miękka
36,33 zł 49.77
 • -27%
Sieci widma

Leszek Herman

miękka
36,42 zł 49.90

Zobacz również

 • -37%
Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
43,93 zł 69.73
 • -35%
Nagi sad

Wiesław Myśliwski

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 30.1.2020
 • -35%
Wyspa łza od nowa

Joanna Bator

twarda
29,24 zł 44.99
Zapowiedź - 30.1.2020
 • -35%
Mnich z Mokki

Dave Eggers

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 18.1.2020
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
49,77 zł
 • RRecenzje
 • Książka
 • Biblia diabła
4.5/5 ( 11 ocen )
  5
  9
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Qultura słowa

 • 31-05-2018
 • 16:11

Tajemnice Pomorza
?W życiu każdego z nas są tajemnice. Albo ich dochowujemy albo ktoś dochowuje ich przed nami. Posługujemy się nimi albo ktoś posługuje się nimi przeciwko nam. Tajemnice i karaluchy - oto co pozostanie, gdy wszystko się już skończy? ? te słowa pisarki Maggie Stiefvater doskonale odnoszą się do wszystkich tajemnic, również tych mających prawdziwie historyczną wartość. W jakie sposób zbudowano piramidy? Czym jest skarb Świątyni Jerozolimskiej w Betlejem? Dlaczego Dolny Śląsk, jest uznawany za krainę skarbów i nierozwiązanych zagadek? To wszystko pytania, na które odpowiedzi wciąż owiane są tajemnicą. Podobnie zresztą, jak i w przypadku tajemnic Pomorza i skarbów, które wciąż są tu ukryte. Takie historie, jak ta o gospodarzu Sikorze, który w 1911 roku odnalazł w Zelewie pod Wejherowem wielki skarb, złożony z monet złotych i srebrnych z XVI wieku czy o znalezisku w Gdańsku, z tego samego roku, na które składało się niemal sześć tysięcy monet srebrnych i sto monet złotych, rozbudzają wyobraźnię i angażują coraz więcej osób ? zarówno tych żądnych zysku, jak i tych, którzy chcą przeżyć przygodę.
Te odnalezione skarby tylko potęgują pragnienie eksplorowania nadmorskich terenów szczególnie iż ? według krążących przekazów ? w czasie wojny zostało tu ukrytych wiele cennych przedmiotów. Do jednego z najcenniejszych skarbów Pomorza zalicza się tzw. skarb świętej Korduli, czyli unikalny relikwiarz, który zniknął ze skarbca katedry w Kamieniu Pomorskim. Skarb katedry kamieńskiej został przeniesiony do majątku grafa Hassa von Flemminga w Benicach, w obawie przed nalotami. W 1945 roku arystokrata otrzymał pozwolenie na ewakuację przed zbliżającym się frontem i ? ślad po skarbie się urywa. Nadzieje na odkrycie miejsca przechowywania skarbu rozbudził list, w którym autor podpisany nazwiskiem S.Kuchta oferował wskazanie miejsce ukrycia wspomnianych skarbów. Biorąc pod uwagę, iż mężczyzna o takim samym nazwisku był stangretem w Benicach i jedną z osób które zajmowały się ukrywaniem pałacowych skarbów (a być może skarbu z katedry kamieńskiej), historia ta robi się ciekawa.
Nic zatem dziwnego, że skarbu po dziś dzień poszukuje wiele osób i organizacji. Nie wszystkim przyświeca cel zwrócenia skarbu Państwu, a część z tych poszukiwaczy posunie się do ostateczności, żeby tylko ich działania zakończyły się sukcesem. Co jednak wspólnego ze skarbem katedry kamieńskiej ma architekt Igor Fleming, właściciel firmy architektonicznej ze Szczecina? Jeśli ktoś miał już możliwość zapoznania się z wcześniejszymi powieściami z serii ?Sedinum? Leszka Hermana wie doskonale, że gdzie Igor, tam są i zagadki do rozwiązania, a także jest i piękna dziennikarka Paulina, którą z architektem łączy nie tylko wzajemna sympatia (z rokowaniami na coś więcej), ale również spółka Sedinum Exploration. Zaś ci czytelnicy, którzy po twórczość Leszka Hermana zetknęli się po raz pierwszy, z pewnością pozwolą się wciągnąć w świat tajemnic II wojny światowej, ukrytych skarbów i wielkich biznesów.
Tropem odkrycia skarbów Korduli, której szczątki zostały uznane za relikwie, podąża rzutki biznesmen i klient Igora, Rafał Borola. Z pozoru zlecenie dla Igora ma czysto biznesową naturę ? ma on przedstawić plan renowacji dworu z 1931 roku, zakupionego przez Borolę. Biznesmen planuje przerobić go na nieruchomość użytkową, a przy okazji ? prowadzić w pobliskim jeziorze poszukiwania skarbu katedry kamieńskiej, wykorzystując ten fakt również do akcji promocyjnej. Nie bez znaczenia jest fakt, że dwór ten został wzniesiony przez Richarda von Flemminga, przedstawiciela jednego z najstarszych i najpotężniejszych rodów poznańskich. Renowacja dworu to jednak nie wszystko. Borola jest bowiem niezwykle zainteresowany pewnym domem na Wolinie, należącym obecnie do Aleksandry Kupiec, córki znanego kolekcjonera. To właśnie w tym domu po raz pierwszy Borola natknął się na pewne portrety, które mogły być częścią ukrytego przed laty skarbu?
Czy bohaterom znów uda się rozwiązać zagadkę skarbów Pomorza, nie wpadając przy tym w tarapaty, jak to miało miejsce w ostatnim tomie? Przekonamy się o tym dzięki powieści ?Biblia diabła?, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Muza. Wiemy jednak, że Igorowi i Paulinie nie będzie łatwo uporać się z tajemnicą sprzed lat i kolejnymi przeszkodami stojącymi na drodze, zarówno drodze przygody, jak i miłości. W Szczecinie pojawia się bowiem Dorota, była żona Igora, kobieta chorobliwie ambitna, która dla dźwięku słów: pieniądze czy skarby poświeciłaby życie bliskich osób. Zjawia sie także pracujący poza granicami kraju chłopak Pauliny, wciąż podtrzymujący fikcję ich związku. Czytelnik otrzymuje zaś porywającą, wielowątkową opowieść dla wszystkich fanów Indiany Jonesa czy Dana Browna, podszytą polskimi realiami, rodzimą historią i wypełnioną sympatycznymi bohaterami, których rozumiemy tak dobrze, jak nigdy dotąd.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Blog Kto czyta książki - żyje podwójnie

 • 29-05-2018
 • 05:38

WYMAGAJĄCE POCZĄTKI
Nie mam w zwyczaju kopiować streszczenia fabuły ze strony wydawnictwa. Tym razem jednak postanowiłam się wyłamać, a to dlatego, że nie chciałam pominąć żadnego z ciekawych wątków tej powieści, a takowych tutaj wieeele. I tak właśnie zaczyna się ta książka, w której kolejny motyw składający się na akcję goni kolejny. Nie lada wyczyn nie tylko ze strony autora, ale i wyzwanie dla czytelnika. Potrzeba cierpliwości, ciszy i skupienia, by móc wejść w głąb tej historii i wczuć się w jej klimat. A potem po prostu się przepada, bo potrzeba zerknięcia na następną i następną stronę wydaje się silniejsza niż obowiązki.

KILKA WĄTKÓW, JEDNA HISTORIA
Znani, zaprzyjaźnieni już z fanami autora bohaterowie, na czele z inteligentną dziennikarką Pauliną Weber, wpadają na trop kolejnej sensacji. Artykuł dotyczący polowania na czarownice, tajemniczy skarbiec, Zamek Duchów czy demonologia. Religia, polityka, okrutne morderstwa. Autor zabiera czytelnika w podróż po różnych epokach od średniowiecza, poprzez drugą wojnę światową, aż do teraźniejszości, łącząc wszystko nie tylko w całą książkę, ale przede wszystkim w sensowną i porywającą historię o porozrzucanych daleko od siebie elementach jednej, budującej z czasem spójny obraz układanki.

SOLIDNA BAZA I WPLECIONE FAKTY
Mieszanka sensacji i powieści obyczajowej, podszyta solidnym tłem historycznym to czysta esencja przygody, w której nie brakuje nutki humoru, ale i nastroju grozy. Aż chciałoby się więcej, szperając po Internecie w celu weryfikacji niektórych z przedstawionych informacji. Leszek Herman nie tylko w pełni wykorzystał swój talent, ale także przygotował konkretną bazę pod swoją powieść, a jego wysiłki i dbałość o detale zaowocowały wiarygodnym tomiszczem, które spośród trzech wydanych przez wydawnictwo Muza, stało się moim ulubionym! Legendy, archeologia, niebezpieczeństwo. List Kuchty, sztuka goecji i siedemdziesięcio-pięcio kilogramowa księga Codex Gigas. Jaką rolę w powieści odgrywa słynna Biblia diabła?

PODSUMOWANIE
Polecam szczerze, wszystkim wielbicielom powieści z tajemnicami przeszłości na czele. To nie jest książka zamknięta w ramach jednego gatunku, a poziom jej treści sprawia, że nie zawaham się zasugerować ją wszystkim czytelnikom niedowierzającym w umiejętności rodzimych autorów. Mamy swojego Dana Browna i ja już niecierpliwie wyczekuję kolejnej powieści tego autora, bo śledząc jego dotychczasowe dzieła już z góry wiem, że będzie dobra.

https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2018/05/biblia-diaba-leszek-herman-polowanie-na.html#more

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Wieczna wojna

Joe Haldeman

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 17.1.2020
 • -35%
Andyjski dysk

Czesław Kierzk

miękka
30,54 zł 46.99
Zapowiedź - 12.1.2020
 • -35%
Excalibur Dziedzictwo ludzkości

Delfina Chmielecka

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 16.1.2020
 • -35%
Anioł trzeciego świata

Sylwester Wysocki

miękka
23,39 zł 35.98
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -30%
 • -35%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
324,36 zł 499.00
 • -30%
Moc słowa / Moc wiary / Moc nadziei

Grzegorz abp Ryś

pakiet
69,76 zł 99.66

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 25.84 zł
  18.09 zł

  Ta książka zawiera najpiękniejsze i najbardziej znaczące sceny ze Starego i Nowego Testamentu. Opowiedziane w przystępny sposób i pięknie zilustrowane, będą wspaniałym prezentem dla młodego czytelnika oraz dostarczą mu wiele radości z poznawania Pisma Świętego.

 • 46.67 zł

  Pełny tekst Pisma Świętego w najnowszym tłumaczeniu z języków oryginalnych (tzw. Biblia Paulistów) teraz w małym, poręcznym formacie! Dzięki temu możesz zabrać je ze sobą w drogę! Wydanie zawiera: - przejrzysty układ, dwukolorowy druk, na marginesach oznaczenia poszczególnych ksiąg...

 • 89.68 zł
  66.36 zł

  To wyjątkowe wydanie zawiera: całostronicowe grafiki Gustave`a Dore specjalne strony przeznaczone na kronikę rodzinną błogosławieństwo św. Jana Pawła II dla rodzin, które wspólnie czytają słowo Boże gnieźnieńską homilię św. Jana Pawła II o Chrzcie Polski Śluby Jasnogórskie Narodu...

 • "Biblia i ja. Historie pełne wiary" to starannie opracowana i pięknie wydana Biblia, którą kierujemy do wszystkich dzieci. Jej karty przybliżają młodym chrześcijanom historie ze Starego i Nowego Testamentu. To dzięki nim dzieci poznawać będą biblijnych bohaterów i ich losy i przekonają...

 • 34.80 zł
  30.96 zł

  Przeczytajcie 22 wybrane historie biblijne. Każdy mały czytelnik będzie mógł wykazać się spostrzegawczością. gdyż na pięknie ilustrowanych stronicach trzeba odszukać 190 różnych obiektów. Ta wspaniała Biblia sprawi. że każde dziecko będzie z zapałem śledziło bieg wydarzeń, aby odnaleźć ukryte...

 • 232.19 zł
  185.75 zł

  Epicki mini serial Zapierający dech epickim rozmachem i spektakularnymi efektami specjalnymi serial Biblia został zrealizowany z drobiazgową, wręcz dokumentalną dbałością o szczegóły i prawdę historyczną. Najważniejsze historie Starego i Nowego Testamentu ożywają na ekranie, rozwijając się w...