Bialik i Dykman Studia - opis produktu:
Prezentowana czterotomowa seria publikacji, zatytułowana Literackie spotkania: na styku kultur polskiej i żydowskiej, do której ten tom stanowi teoretyczne wprowadzenie, ma dwóch głównych bohaterów. Część artykułów w nim zawartych została poświęcona wielkiemu Tłumaczowi Salomonowi Dykmanowi, jego życiu i przekładom, część zaś -biografii i twórczości `narodowego poety` Chaima Nachmana Bialika. Zamieściliśmy także dodatkowy tekst, omawiający twórczość Józefa Budki, którego piękne drzeworyty, ilustrujące niemiecką edycją jubileuszową poezji Bialika z 1923 roku, zostały przedrukowane w pierwszym tomie prezentowanej serii.
Ponieważ ani Salomon Dykman, ani Chaim Nachman Bialik - nie wspominając już o innych poetach piszących po hebrajsku i w jidysz, których twórczość przedstawiamy w niniejszej serii wydawniczej - nie są w Polsce znani, uznaliśmy, że warto dodać do serii oddzielny tom studiów, aby specjaliści przybliżyli polskiemu czytelnikowi prezentowane w pozostałych tomach dzieła oraz ich twórców. W tym celu zaprosiliśmy do współpracy najlepszych i najbardziej znanych badaczy z Polski, Izraela i Wielkiej Brytanii. Warto podkreślić, że oprócz przedruku ważnego artykułu Ryszard Löwa, który stał się dla nas inspiracją do przygotowania całej serii, oraz eseju Bialika Jawne i ukryte wszystkie teksty ujęte w niniejszej publikacji zostały napisane specjalnie z myślą o tym wydaniu. Mamy nadzieję, że przygotują one polskiego odbiorcę do pogłębionej lektury poezji hebrajskiej i jidysz w znakomitych przekładach Salomona Dykmana, a także w poetyckich adaptacjach Jacka Dehnela.
Książka Bialik i Dykman Studia pochodzi z wydawnictwa Austeria. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: nauki humanistyczne, różne. Książka Bialik i Dykman Studia liczy 308 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka. Szczegóły - Dział: Książki
- Kategoria: nauki humanistyczne, różne
- Wydawnictwo: Austeria
- Oprawa: miękka
- Okładka: miękka
- Wymiary: 170x240
- Ilość stron: 308
- ISBN: 9788378660040
- Wprowadzono: 26.03.2013
- -29%

- -32%

- -34%

- -28%

- -30%

- -38%

- -30%

- -20%

- -25%

- -27%

- -29%

- -34%

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.