Bezpieczeństwo w Azji w XXI wieku - Józef Tymanowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Bezpieczeństwo w Azji w XXI wieku (miękka)

  • Promocja
    image-promocja

książka

Bezpieczeństwo w Azji w XXI wieku - opis produktu:

Tytułowy problem recenzowanej monografii nabiera szczególnego znaczenia - zarówno naukowego jak i praktycznego. Wynika to z dynamiki przemian w stosunkach międzynarodowych opisywanego obszaru oraz eskalacji trwających sporów i konfliktów mających wymiar ponadregionalny. (...) Autorzy tej niewątpliwie wartościowej pracy, poświęcili uwagę przede wszystkim analizie interdyscyplinarnej bezpieczeństwa Azji, zwłaszcza w ujęciu regionalnym. (...)

Praca wnosi nowe, istotne wartości do analiz bezpieczeństwa Azji. Można dostrzec walory metodologiczne i merytoryczne istotne z punktu widzenia nauk o bezpieczeństwie. Z recenzji wydawniczej prof WAT dr. hab. Jerzego Zalewskiego. Praca poświęcona jest wybranym, aktualnym problemom bezpieczeństwa Azji, postrzeganego z perspektywy zarówno narodowej jak i międzynarodowej. (...) Nadrzędność bezpieczeństwa nad innymi dziedzinami życia i funkcjonowania państw, jest dość szczególna - bowiem jest wartością, której osiągnięcie stanowi powinność elementarną, stojącą ponad różnorakimi ekonomicznymi, historycznymi i kulturowymi przejawami aktywności społecznej. Autorzy tej niewątpliwie wartościowej pracy, uwagę swoją poświęcili różnym aspektom bezpieczeństwa Azji, akcentując wymiar polityczny, militarny, ekonomiczny i ekologiczny. Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Józefa Tymanowskiego

Książka Bezpieczeństwo w Azji w XXI wieku pochodzi z wydawnictwa Fundacja na rzecz Czystej Energii. Autorami książki są Józef Tymanowski, Wiesław Śmiałek. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka. Książka Bezpieczeństwo w Azji w XXI wieku liczy 317 stron. Jej wymiary to 176x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Bezpieczeństwo w Azji w XXI wieku

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: