Bezpieczeństwo społeczności lokalnych - Piotr Mickiewicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Bezpieczeństwo społeczności lokalnych (miękka)

Organizacja systemu i projektowanie działań

książka

Bezpieczeństwo społeczności lokalnych, Organizacja systemu i projektowanie działań - opis produktu:

Zakres tematyczny ujętych zagadnień jest rzadko podejmowany w Polsce. Stanowi to niewątpliwie jeden z walorów recenzowanej monografii. Wspólnym mianownikiem opracowania są mechanizmy zarządzania bezpieczeństwem na poziomie lokalnym. Każde działanie człowieka, ze swej natury, powinno zmierzać do osiągania wcześniej wyznaczonych celów. Koncepcja taka, rozszerzona o postulat rozumności człowieka, była obecna w teorii i praktyce ludzkiego działania od wieków. Nie inaczej jest w przypadku tworzenia strategii i programów lokalnych poprawy bezpieczeństwa i przeciwdziałania patologiom?
Z recenzji Piotra Lizakowskiego

Warte podkreślenia jest szerokie uwzględnienie kwestii kształtowania urbanistycznego przestrzeni w celu poprawy poczucia bezpieczeństwa - problematyce często pomijanej lub marginalizowanej w programach lokalnych. Podobnie ocenić należy umieszczenie w opracowaniu kwestii zagrożenia epidemicznego i określonych ustawowo procedur postępowania aparatu administracyjnego. Kwestia ta była pomijana w podręcznikach omawiających problematykę bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Tak samo ocenić należy omówienie roli pozamilitarnych przygotowań obronnych - także pomijanych w tego rodzaju opracowaniach.
Z recenzji Roberta Wodejki

Książka Bezpieczeństwo społeczności lokalnych Organizacja systemu i projektowanie działań, pochodzi z wydawnictwa FNCE. Autorem książki jest Piotr Mickiewicz. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka, socjologia. Książka Bezpieczeństwo społeczności lokalnych liczy 234 stron. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki społeczne,  polityka,  socjologia
 • Wydawnictwo: FNCE
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 0x0
 • Ilość stron: 234
 • ISBN: 9788366264441
 • Wprowadzono: 30.08.2020

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Bezpieczeństwo społeczności lokalnych, Organizacja systemu i projektowanie działań

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.