Bezpieczeństwo Europy - Bezpieczeństwo Polski - Ewa Maj - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Bezpieczeństwo Europy - Bezpieczeństwo Polski (miękka)

Tom 5, Metamorfozy bezpieczeństwa. Teraźniejszość i przeszłość

książka

Bezpieczeństwo Europy - Bezpieczeństwo Polski, Tom 5, Metamorfozy bezpieczeństwa. Teraźniejszość i przeszłość - opis produktu:

O zainteresowaniu badaczy świadczy fakt, iż jest to piąta publikacja z cyklu "bezpieczeństwo" przygotowana przez pracowników Wydziału Politologii UMCS. Zebrane [...] doświadczenia ułatwiły określenie pola i metod badawczych, ale także uznanie ich ewolucji. Świetnie oddaje to tytuł przedstawionego tomu Metamorfozy (gr. Metamorfosis, czyli przemiany). Obrazuje on uniwersalność problematyki bezpieczeństwa, która jak się wydaje musi być ciągle aktualizowana, chociażby w związku z narastaniem nowych zagrożeń, co oddaje określenie "kultura strachu" charakteryzujące współczesną cywilizacje europejską. [...] Ważne są [...] aspekt prospektywny, ale także możliwość wykorzystania dorobku przeszłości mogącego stanowić swoistą "podpowiedź", jak radzić sobie w sytuacji niepewności czy szerzej leków zbiorowych. Za zasadne [...] uznaję wyodrębnienie dwóch komplementarnych części: "teraźniejszość" i "historia". W drugiej części, co naturalne, znalazły się artykuły odzwierciedlające zainteresowania poszczególnych badaczy. Mimo iż dotyczą różnych okresów z historii Polski, to mogą być istotne na zasadzie przykładu do optymalizacji decyzji politycznych dotyczących tytułowego zagadnienia. [...] Przedstawione opracowanie zostało przygotowane na wysokim poziomie merytorycznym, posiada czytelną i klarowną strukturę oraz poprzedzone zostało zasadnie wstępem.
- Z recenzji prof. dr. hab. Grzegorza Radomskiego

Książka Bezpieczeństwo Europy - Bezpieczeństwo Polski Tom 5, Metamorfozy bezpieczeństwa. Teraźniejszość i przeszłość, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Autorami książki są Ewa Maj, Wojciech Sokół, Łukasz Jędrzejski, Anna Szwed-Walczak. Należy do gatunków: historia, XXI wiek. Książka Bezpieczeństwo Europy - Bezpieczeństwo Polski liczy 460 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Bezpieczeństwo Europy - Bezpieczeństwo Polski, Tom 5, Metamorfozy bezpieczeństwa. Teraźniejszość i przeszłość

4.8/5 ( 4 oceny )
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.