Bez przebaczenia - Agnieszka Lingas-Łoniewska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Bez przebaczenia (miękka)

książka

Bez przebaczenia - opis produktu:

Opowieść o tym, jak stracić wszystko, by móc zacząć żyć od nowa.
Agnieszka Lingas-Łoniewska znowu prowadzi czytelników przez niezwykły labirynt emocji.
Ona - Paulina Litwiak - artystyczna dusza, niebieski ptak. Szczęśliwa, mimo braku ojca, bo ma cudowną matkę. Gdy w wyniku wypadku zostaje sierotą, trafia do domu, w którym panuje wojskowy dryl, do człowieka, który ją porzucił tuż po narodzeniu. Nierozumiana, niekochana, a na dodatek obwiniająca się o śmierć matki, wycofuje się w swój świat.
On - Piotr Sadowski - przystojny, honorowy i poukładany. Matematyk zaczynający karierę wojskową w jednostce ojca Pauliny. Kochający i kochany syn.
Napięcie, wzruszenie, wstrzymywany oddech i ściskane kciuki - bohaterowie Bez przebaczenia wciągną was w swój świat.
Gdy przypadkiem się spotykają, wydaje się, że są tak różni, że nic ich nie może połączyć. Miłość ma jednak inne plany, choć oboje nie ułatwiają jej działania.
Bez przebaczenia to opowieść o tym, jak drobne niedomówienia mogą się zmienić w mur obojętności i nienawiści, rzucający cień na całe życie. O tym, jak trudno się odsłonić ze strachu przed odrzuceniem i brakiem akceptacji. I wreszcie o tym, że jedyną siłą ratującą ten świat jest miłość.
Bonus dla fanów autorki - rozdział zapowiadający kolejny tom serii: Bez pożegnania.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Wydawnictwo: Burda Książki
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 145x205
 • Ilość stron: 432
 • ISBN: 9788380535565
 • Wprowadzono: 23.07.2019

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -48%
365 dni

Blanka Lipińska

miękka
20,70 zł 39.81
 • -30%
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
27,87 zł 39.81
 • -31%
Teraz albo nigdy

Szymon Hołownia

miękka
24,14 zł 34.99
 • -31%
 • -10%
Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
270,00 zł 300.00
 • -22%
Pestki

Anna Ciarkowska twarda

31,05 zł 39.81

Agnieszka Lingas-Łoniewska - przeczytaj też

 • -28%
 • -27%
 • -28%
Kastor. Bezlitosna siła Tom 1

Agnieszka Lingas-Łoniewska miękka

28,67 zł 39.81
 • -34%
 • -28%
Polluks. Bezlitosna siła Tom 2

Agnieszka Lingas-Łoniewska miękka

28,67 zł 39.81
 • -28%
Randka z Hugo Bosym

Agnieszka Lingas-Łoniewska miękka

28,67 zł 39.81
 • -33%
Saturn. Bezlitosna siła Tom 3

Agnieszka Lingas-Łoniewska miękka

26,67 zł 39.81
 • -38%
Tylko raz w roku

Agnieszka Lingas-Łoniewska miękka

24,74 zł 39.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Bez przebaczenia
4.5/5 ( 11 ocen )
  5
  8
  4
  1
  3
  2
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

AnnaScott

 • 21-02-2010
 • 19:19

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Agnieszka Lingas-Łoniewska jest taką osobą, którą literatura polska potrzebuje. Jest świeża, oryginalna, a świat jaki stworzyła w książce przedstawiony jest w niezwykle realistyczny sposób. Prosty w odbiorze język sprawia, że dociera do każdego odbiorcy, niezależnie od wieku i płci. Niezwykła fabuła i akcja, bohaterowie, ich kreacja i psychika zniewalają swoją autentycznością, a dzięki licznym i bogatym opisom jesteśmy wstanie wyobrazić sobie każdą sytuację czy zdarzenie. Lecz najważniejszą rolę w twórczości Agi odgrywa umiejętność ukazywania ludzkich emocji. W tej dziedzinie jest ona prawdziwym wirtuozem! Nigdy bym nie przypu[...]a, że ktoś może stworzyć tak zawiłą emocjonalnie fabułę! Udowodniła, że potrafi stworzyć zawiłe zdarzenia, realistyczne postacie i z rozdziału na rozdział coraz lepiej formować swój styl. Ale co przyciąga nas, czytelników, do jej twórczości? Oprócz tego, że umiejętnie potrafi kreować postacie i ich los, ukazuje nam również różne aspekty miłości. Agnieszka uświadamia czytelnikowi, że prawdziwa miłość jest na całe życie. Ona nam pomaga stać się lepszymi ludźmi, wyjść z wielu nałogów i złych zachowań, jakie na nas czyhają . Nie zależnie od tego, czy osoba, którą kochamy odejdzie na zawsze, czy rozdzieli nas przewrotny los, mamy być tacy, jaki staliśmy się pod jej wpływem. Wtedy nasza miłość przetrwa i stanie się czysta, krystaliczna... Czytając jej książkę, zupełnie odcięłam się od świata, słowo pisane płynęło prosto do mojego umysłu i serca, przez co czułam mocną więź z bohaterami. Gdy skończyłam czytać tą niezwykłą historię, nie mogłam pozbierać myśli choć w jedno logiczne zdanie, zupełnie jakbym była poza swoim ciałem. Po chwili jednak przyszedł moment powrotu do świata. Odrętwienie minęło i przeanalizowałam cały tekst, raz jeszcze. Na powrót myślę i czuję. A emocje jakie wypełniły mój umysł i ciało, można by scharakteryzować trzema słowami. Radość. Ekscytacja. Zadowolenie. A to chyba najważniejsze dla początkującego pisarza, by wzbudzić w czytelniku tak ważne emocje, prawda?
Nigdy nie lubiłam polskich pisarzy, ale twórczość Agi uważam za poziom światowy! Tylko ona potrafiła mi ukazać pozytywne aspekty polskiej literatury. Jestem jej fanką.
Fanką jej niezwykłej siły, determinacji , wyobraźni i emocji, jakie tchnęła do teksów.
Kończąc, mogę dodać, że nie mogę sobie wyobrazić dnia bez twórczości Agi... Ta kobieta wdarła się do mojego serca i zostanie tam na zawsze.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Czytaninka

 • 19-12-2017
 • 21:57

Książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej uwielbiam. To kolejna autorka po którą sięgam w ciemno, a wiem, że zawsze będę zadowolona. Tym razem mamy styczność z młodą utalentowaną artystką oraz przystojnym żołnierzem. Oboje są doświadczeni przez los i mają za sobą traumatyczne przeżycia. Kiedy ginie matka Pauliny ojciec zabiera ją do siebie. Z zewnątrz jest zimnym draniem, który trzyma się swoich zasad, ale czy wewnątrz jest taki sam? W tym mieście nic nie jest takie jakie było w jej domu. Do tego na jej drodze staje Piotr. Zaczyna rodzić się w nich płomienne uczucie, choć oboje boją się do tego przyznać. Niestety los ponownie okrutnie ich doświadczy.

Muszę przyznać, że od dzisiaj kocham wszystkich żołnierzy pokroju Piotra. Ech, moje serce wciąż mocniej bije na samą myśl o nim. I jak ja dzisiaj zasnę? Co mnie w nim urzekło? Chyba wszystko, a przede wszystkim jego oddanie rodzinie. Choć momentami byłam na niego zła.

Paulinę również polubiłam, jednak momentami najchętniej bym nią potrząsnęła, aby się obudziła i opamiętała. Jej decyzje nie zawsze bywały słuszne i raniły innych, ale jej też w życiu nie było łatwo. Przeżyła koszmar i tylko jedna osoba wyciągnęła do niej pomocną dłoń.

Z początku nienawidziłam jej ojca, który wkurzał mnie swoim zachowaniem, tym brakiem jakichkolwiek uczuć w stosunku do swojej córki. Ale ilekroć brnęłam dalej w powieść, tym bardziej zaczynałam go rozumieć. Co nie oznacza, że od razu zmieniłam o nim zdanie.

W życiu podejmujemy różne decyzje, nie ze wszystkich jesteśmy zadowoleni, nie wszystkie przyjdzie nam wytłumaczyć, bo może zabraknąć nam czasu. Dlatego tak ważna jest rozmowa i szczerość. Bez niej w życiu nic się nie układa. Dochodzi do licznych kłótni, niepotrzebnej wymiany zdań, której później żałujemy. Ale czasu cofnąć się nie da. Nie da się naprawić niektórych rzeczy. Za to możemy zrobić wszystko, aby nie unosić się dumą i honorem i iść dalej przez życie, nie popełniając błędów z przeszłości. Każde przeżycie, każde doświadczenie przez jakie musimy przejść, kształtuje nas i nasze postrzeganie świata. W życiu nic nie dzieje się bez przyczyny, wszystko ma swój cel, przynajmniej ja tak uważam. Nie zawsze zgadzamy się z tym co nas spotyka, ale niejednokrotnie przez to stajemy się silniejsi.

Słowa z naszych ust padają częściej niż zdążymy je przemyśleć. Nie zawsze to co w danym momencie mówimy, jest prawdą. Często działamy pod wpływem chwili, pod impulsem. Nie zawsze też da się cofnąć raz wypowiedziane słowa. Dlatego tak ważne jest, aby najpierw się zastanowić a potem mówić.

"To wszystko było takie skomplikowane, a jednocześnie takie proste. Problem tkwił jedynie w niemożności porozumienia się dwójki dorosłych ludzi, w niemożności schowania własnych ambicji i źle pojmowanego honoru do kieszeni i pójścia na wzajemne ustępstwa. Wtedy ich życie mogłoby potoczyć się całkiem inaczej."

Miłość ma różne oblicza. Autorka przedstawia nam miłość trudną, momentami zagubioną, dającą się ponieść emocjom. Ona i On byli sobie przeznaczeni, takie jest moje zdanie. Ale musieli zmierzyć się z niejedną "górą" i niejednym "dołem", by móc zrozumieć swoje postępowanie. Czy zatem los w końcu się uśmiechnie do tej dwójki? Czy będzie im dane być razem?

Wybór zawodu żołnierza, wiąże się jednocześnie z wzięciem na swoje barki odpowiedzialności za dokonany wybór i tego jakie może to mieć dla nas konsekwencje. Zresztą, każdy zawód niesie z sobą jakieś wyrzeczenia, a my decydując się go podjąć, musimy mieć tego świadomość. Bycie partnerką, narzeczoną czy też żoną żołnierza, który w każdej chwili może musieć wyjechać na misję, z której nie wiadomo czy wróci cały i zdrowy, musi być niezwykle trudne. Ta ciągła obawa, czy on wróci, to coś, czego osobiście nie chciałabym doświadczyć.

Autorka napisała świetną książkę, z ciekawą fabuła i równie cudowną kreacją bohaterów. Już nie wspominając ile emocji we mnie wyzwoliła ta powieść. Nie raz i nie dwa myślałam, że zejdę na zawał, serce galopowało mi czym koń po stepie. Czasami miałam ochotę udusić autorkę za to jaki los przewidziała dla swoich bohaterów, ale po chwili emocje opadały i wiedziałam, że nie mogłabym tego zrobić. Bo choć czasem jej książki doprowadzają mnie do szału i łez, to wiem, że nie każda historia musi mieć w sobie tylko i wyłącznie szczęśliwe chwile. Zresztą ja kocham te chwile dramatu w jej powieściach, choć zawsze wywołują one u mnie palpitacje serca.

Bez przebaczenia to historia dwójki ludzi, którzy niejedno musieli w swoim życiu przejść, by móc wspólnie planować przyszłość. To historia trudnych relacji rodzinnych, pozbawionych okazywania uczuć i skrywania tajemnic, które swoje światło dzienne powinny ujrzeć dużo dawniej, niż to zrobiły. To historia miłości, której ciągle coś stawało na drodze, która ciągle wzajemnie się raniła. Uwaga! Ta książka to jeden wielki wulkan emocji. Polecam z całego serca!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Smooky - subiektywnie

 • 25-11-2016
 • 15:33

Mimo, że tym razem w moje ręce, zupełnym NIE ? PRZYPADKIEM, wpadł debiut literacki Agnieszki Lingas ? Łoniewskiej, to nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki, a już z pewnością nie ostatnie. Muszę się jednak uczciwie przyznać, że miałam niemały problem z zebraniem myśli i przelaniem na klawiaturę swoich wrażeń po lekturze, bo nie jestem w stanie być wobec tej książki ani o jotę obiektywna. Całe szczęście miejsce, do którego w tej chwili zagościliście, nie bez przyczyny nazywa się tak, jak się nazywa, a to mnie w pewnym stopniu rozgrzesza.

Ci co znają twórczość Agnieszki Lingas ? Łoniewskiej, na pewno się ze mną zgodzą, że pierwsze skrzypce w wykreowanych przez Pisarkę książkach zawsze grają emocje i to zarówno te, jakimi ?dzielą się? bohaterowie, jak i takie wywołujące sztormy w sercach czytelników. Powieści sygnowane nazwiskiem jednej z najbardziej poczytnych polskich autorek po prostu mają w sobie to ?coś?, jakąś chemię, która zawiązuje się pomiędzy napisaną historią, a jej odbiorcami i właśnie to sprawia, że przepadamy w tym fikcyjnym, literackim świecie na kilka ładnych godzin. Nie inaczej było, więc przy lekturze Bez przebaczenia, mimo iż wielu może zarzucić jej zbytnią przewidywalność i banalność.
I tak jak historia Amelii i Aleksa w Skazanych na ból rozkochała mnie w sobie od pierwszych stron, by za chwilę bez uprzedzenia roztrzaskać moje serce na milion kawałków, a seryjny morderca z Piętna Midasa dał mi jeszcze jakiś wybór, tak Bez przebaczenia stało się swego rodzaju plastrem na niezabliźnione jeszcze czytelnicze rany i ciepłym kocem, który przygotuje mnie na następną burzę emocjonalną, kiedy dobrowolnie przekroczę próg kolejnej lektury, czekającej cierpliwie na półce.

Cała recenzja na blogu, zapraszam :)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Czytelnia Patrycji

 • 10-09-2016
 • 10:28

Kolejna pozycja autorstwa naszej rodzimej pisarki, którą pokochałam od pierwszej strony.
Miłość nie zawsze jest prosta i nieskomplikowana, nie jest nam dana raz na zawsze. Wręcz przeciwnie, to ciągła praca, wzajemne wspieranie się, rozwiązywanie problemów, które niejednokrotnie sami sobie stwarzamy. A co jeśli między dwoje zakochanych wkradnie się kłamstwo, duma i upór, co jeśli oboje są zbyt żywiołowi, narwani, by zrozumieć, a przede wszystkim wysłuchać tę drugą osobę? Wtedy okaże się, czy ich miłość jest na tyle wielka i niepowtarzalna, że znajdą wspólny język i wybaczą sobie popełnione błędy.

"(...) każdy człowiek popełnia błędy. Bo każdy człowiek zasługuje na drugą szansę. A czasami i na trzecią. Bo nie jesteśmy nieomylni. Bo jesteśmy ludźmi. Bo jesteśmy aż ludźmi. I jeśli popełniamy błędy, krzywdząc innych, powinniśmy się umieć do tego przyznać. A ci inni powinni umieć nam wybaczyć. Lecz... nie zawsze potrafimy i nie zawsze chcemy."

Paulina Litwiak to bardzo młoda, ale doświadczona przez życie dziewczyna. Niedawno straciła matkę i malutkiego brata, dręczą ją wyrzuty sumienia, że mogła tej tragedii zapobiec, tylko była zbyt słaba. Mieszka u swojego ojca, człowieka, który nigdy jej nie kochał, a obecnie na każdym kroku okazuje jej swoją nienawiść. Czuje się jak więzień w domu z wojskowymi zasadami i rygorem, ze swoją wolną i artystyczną duszą.
Piotr Sadowski to mężczyzna z zasadami, nie tylko tymi wyniesionymi z wojska, ale także z domu rodzinnego. Wojsko to całe jego życie, jest twardy na zewnątrz, jednak w środku drzemie dusza romantyka. Jest też niezłym strategiem, umie rozgryźć każdego wroga, ale kiedy spotyka tę zagubioną dziewczynę wszystkie jego dotychczasowe zasady będą wystawione na próbę.
Młodych połączy miłość, jednak los rzuci im pod nogi niejedną przeszkodę do pokonania, a jeśli dodamy do tego ich charaktery, będzie to mieszanka iście wybuchowa. Nie będę pisała nic więcej, bo nie na tym rzecz polega, jednak zdradzę, że ich historia nie zakończy się tu i teraz, pokrętny los, znów ich połączy sześć lat później, z nowymi tajemnicami, ale tą samą obezwładniającą siłą przyciągania.

Po raz kolejny Agnieszka Lingas-Łoniewska stworzyła piękną i ciekawą historię ludzi mających osobowość. Owszem możemy przewidzieć jak czasem potoczą się losy bohaterów, niemniej jednak jest to wyróżniająca się pozycja, tym bardziej, że powstała sześć lat temu. No właśnie ... ciekawa jestem, co bym o niej wtedy pomyślała, nie mając w pamięci tych wszystkich przeczytanych książek o podobnej tematyce.

Prosty język, ciekawa fabuła, wyraziści bohaterowie, z pazurem, charakterem, tajemnice, oraz ogrom emocji to tylko nieliczne plusy książek Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. "Bez przebaczenia" też takie jest, intryguje, wciąga i nie zawodzi. Owszem czasem miałam ochotę wejść w ten książkowy świat i być swego rodzaju mediatorem między tą dwójka uparciuchów, ale polubiłam ich właśnie za tą wybuchowość i nieustępliwość.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

everydayxbook.blogspot.com

 • 13-04-2014
 • 19:27

Jakie słowo kojarzy ci się z twórczością Agnieszki Lingas-Łoniewskiej?

Gdybym została zmuszona odpowiedzieć na to pytanie ? musiałabym się poważnie i głęboko zastanowić. Postanowiłam trochę ruszyć mózg i zastanowić się nad tą kwestią. Pierwsze co przychodzi mi do głowy to: miłość, jednak autorka nie skupia się tylko na tym aspekcie. Pani Łoniewska w swojej twórczości porusza tak wiele tematów, że prawie niemożliwym jest określenie czym się ona charakteryzuje. Historie spod jej pióra zawsze są emocjonujące i jak do tej pory ani razu nie rozczarowałam się. Głównie miałam do czynienia z tymi nowszymi powieściami, dlatego do Bez przebaczenia podeszłam z lekką rezerwą.

Życie Pauliny Litwiak, nieładnie mówiąc, sypie się. Najdroższa jej sercu przyjaciółka a zarazem matka, brat i ojczym zginęli w wypadku samochodowym. Dziewczyna nawet nie uczestniczyła w ich pogrzebie, bo nie była w stanie. Gdy w końcu jej psychika jakoś doszła do siebie, Pauliną zajęła się niejaka Małgorzata ? przyjaciółka jej mamy. Do czasu, aż ojciec ? apodyktyczny wojskowy zabiera ją do swojego domu i życia. Bohaterka ma niewiele z nim wspólnego, bo wcześniej ten mężczyzna niewiele się nią interesował i od początku nie mogą dojść do porozumienia. Paulina to wolna, artystyczna dusza, która potrzebuje przestrzeni, jednak Adam Latkowski ma inne priorytety. Gdy bohaterka już mniej więcej oswoiła się z nowym otoczeniem na swojej drodze spotkała, a jakże, przystojnego mężczyznę. Okazał się nim Piotr Sadowski. Między bohaterami, jak łatwo się domyślić, zaczyna rodzić się uczucie.

Oczywiście jak to bywa, również w życiu, nie jest tak łatwo. Bohaterka ma dosyć wojskowych i wszystkiego co z tym zawodem się łączy, dlatego odtrąca zainteresowanie podporucznika Sadowskiego. Na szczęście on się nie poddaje i dalej walczy! Jak żołnierz na froncie.

Wiecie co? Wczułam się niesamowicie. Paulina to osiemnastolatka z problemami, mam tyle samo lat co ona i po części doświadczam tego samego. Pierwsze zauroczenie, pierwsza miłość, problemy. Lektura Bez przebaczenia była dla mnie bardzo emocjonująca i ciekawa. Nie mogłam oderwać się wprost od akcji opisanej na tych zaledwie 340 stronach. Spodobało mi się to, jak autorka zręcznie wplatała kolejne zawirowania oraz próby dla bohaterów, jednak już na samej końcówce myślałam, że znowu pęknie mi serce. Dobrze, że jest takie mocne!

Bohaterowie jak zawsze, moim zdaniem, są dobrze wykreowani. Niczego im nie brakuje, oprócz tego, że nie wyobrażam sobie ich w realnym życiu. Trudno mi wyobrazić sobie, że taka historia mogłaby zdarzyć się na prawdę. Jednak całość nie traci na tym swojego uroku. Moim zdaniem bez względu na wszystko warto sięgnąć po tą książkę.

Historia, którą stworzyła Agnieszka Lignas-Łoniewska jest świetnym argumentem na stare porzekadło iż ?Stara miłość nie rdzewieje?. Niestety jest to tylko fikcja literacka, nad czym bardzo ubolewam. W życiu są potrzebne bajki z miłym zakończeniem, a ta lektura na pewno do takich się zalicza.

Gdy przed sięgnięciem po Bez przebaczania miałam wahania czy będzie ona tak samo dobra, jak nowsze pozycje autorki. W trakcie lektury, a na pewno po jej skończeniu nie miałam żadnych wątpliwości ? okazała się doskonałą odskocznią i emocjonującą historią, którą wspominam do tej pory. Znowu rozpaliła mój apetyt na inne opowieści spod pióra naszej rodzimej autorki. I wracając do początku, słowem którym można określić twórczość pani Łoniewskiej jest emocja. W tej książce jak i w wielu innych jej autorstwa ze stron wylewają się uczucia, o których każdy marzy czy też doświadcza, że trudno ująć to w jednym zdaniu. Można byłoby spokojnie na podstawie książek pani Agnieszki napisać o tym jakąś rozprawę.

Podsumowując: Jest to moja druga ulubiona książka tej autorki. Spodobało mi się, że wybrała tak młodą bohaterkę przez co było mi łatwiej się wczuć. Dostałam to, czego oczekiwałam... może nawet trochę więcej. Godziny spędzone na lekturze zaliczają się do tych udanych i oczywiście ich nie żałuję. Bez przebaczenia to obok Brudnego świata kolejna pełna emocji, zawirowań, uniesień, cierpienia i wszystkiego co z miłością związane powieść, o której łatwo nie zapomnę i na pewno wrócę do niej nie raz.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

montgomerry

www.slowemmalowane.blogspot.com
 • 16-03-2010
 • 23:02

Co tam książki Nory Roberts, piszącej bestsellerowe romansidła, jeśli my mamy Agnieszkę Lingas - Łoniewską (Agnes_scorpio), która moim zdaniem napisała książkę z tego gatunku na miarę światową. Już dawno nie miałam do czynienia z książką polskiego autora, która miała tak wielką siłę przyciągania. Nie sposób się, bowiem od niej oderwać. Powieść, która ma duszę.

Jest to opowieść o wielkiej miłości dwojga ludzi, ale odnaleźć tu można również wątki dotyczące miłości rodzicielskiej, siostrzanej czy przyjacielskiej. Są nieporozumienia, intrygi i osobiste tragedie.

To historia o zderzeniu się dwóch światów: osiemnastoletniej Pauliny i dwudziestoczteroletniego Piotra. Paulina po przeżyciu osobistej tragedii, przenosi się do nieznanego ojca – zawodowego żołnierza. Tam poznaje swoją macochę - Grażynę i przyrodniego brata Kubę. Odtąd jej życie poddane jest surowej dyscyplinie. Dziewczyna tkwi w przekonaniu, że jako owoc szalonego młodzieńczego związku swojej matki i adepta wyższej szkoły oficerskiej, jest córką niechcianą i niekochaną przez ojca. Nosi nawet nazwisko matki. Marzeniem Pauliny jest dostać się po maturze do Akademii Sztuk Pięknych. Lubi w ubiorze artystyczny nieład, nosi liczne kolczyki, słucha metalu i ma długie czarne włosy. Nie miała chłopaka i nie była na żadnej randce. Z kolei Piotr Sadowski to zielonooki, wysportowany przystojniak wywodzący się z rodziny z żołnierskimi tradycjami. Oprócz tego, że jest żołnierzem to skończył matematykę. Ciepły, uczynny, który potrafi czekać na tę jedyną i powiedzieć sobie „ta albo żadna”. Mamy, więc odmienne pasje, wybuchowe charaktery, inne poglądy na życie. Mimo to Paulina i Piotr są dla siebie stworzeni. I czytelnik to wie i to rozumie.

Nie będzie jednak tak błogo i szczęśliwie. Mnóstwo tu niedomówień, kłamstw, intryg, tajemnic, które tłamszą prawdziwe uczucie. Nie zapomnijmy o Zośce, która od dzieciństwa kocha się w Piotrze i która praktycznie zrobi wiele, choć nie tak wiele jak jej braciszek Jarek, aby Paulina nie była z Piotrem. Po sześcioletniej rozłące znów jednak siła miłości daje o sobie znać. Nie jest jednak od razu tak cukierkowato i słodko.

Nie jest to ani banalna, ani mdła historia miłosna. Jest to opowieść, która trzyma w napięciu od początku do samego końca. Trudno odłożyć książkę na bok i myśleć o czymkolwiek innym. Jest to książka o tym, że prawdziwa miłość trwa całe życie. Należy również pamiętać, że ważne jest, aby umieć wybaczyć drugiemu człowiekowi. Pamiętać również należy o tym, aby bagaż doświadczeń nie wpływał na nasze życie.

Książka napisana w gładkim, lekkim acz wyrazistym stylu. Ważna jest tu również posiadana przez pisarkę umiejętność budowania i stopniowania emocjami. Poprzez słowa wypowiadane przez bohaterów można wyczuć ich intencje czy uczucia w danym momencie. A nie zawsze autorzy książek potrafią tak pisać. Czytając książkę czuje się wieź z bohaterami.

Udany debiut Agnieszki Lingas – Łoniewskiej. Dla mnie niesamowita! Polecam wszystkim miłośnikom romansów!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Milena

 • 18-01-2010
 • 07:47

Pamiętam, że od małego zarażono mnie miłością do książek, tak więc zawsze staram się szukać czegoś nowego. Nie zawsze sięgam po książki znanych autorów, jednak wybór nie jest łatwy... "Bez przebaczenia" przeczytałam z polecenia, a zanim dostałam książkę, przeczytałam zapowiedź na stronie wydawnictwa. Zainteresował mnie, więc kiedy dostałam książkę przystąpiłam do dzieła:) Nie wiem czy jest to możliwe, ale ja zakochałam się w tej powieści. Pochłonęłam ją w jeden wieczór ( u mnie oznacza to że książka musi być bardzo dobra, skoro inne rzeczy zeszły na dalszy plan), a samo czytanie jej sprawiło mi dużo przyjemności. Autorka ma świetny styl, który ułatwia odbiór wydarzeń. Gładki i soczysty język, sprawia, że ta powieść to nie jest jakieś mdłe " love story", a po głębszym zastanowieniu na pewno nie zakwalifikowałabym jej jako romans. To książka, o miłości, tajemnicy, niedomówieniach, zazdrości.Powiecie "takich historii jest milion", ja powiem dobrych historii jest zaledwie kilka. Autorka stworzyła niesamowitą fabułę, wyraziste postacie, co sprawia, że trzyma w napięciu od samego początku, a czytanie nie polega na przekładaniu kartek, lecz na przeżywaniu jej całym sobą. Polecam wszystkim tym, którzy kochają przeżywać... ja na pewno sięgnę po kolejną książkę autorkiautorki:D

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Zebra58

 • 15-01-2010
 • 09:39

Nie należę do osób łatwo poddających się emocjom. Rzadko płaczę na filmach, czy podczas lektury wzruszających tekstów. Bez sensacji sięgnęłam po książkę debiutantki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, pod tytułem "Bez przebaczenia". Zaciekawił mnie opis zapowiedzi na stronie wydawnictwa, który ukazał się jakiś czas temu. Staram się śledzić pojawiające się nowości wydawnicze, bo czasami można trafić na coś ciekawego. Zakupiłam i przystąpiłam do czytania.
I wsiąkłam...
Na całego...
Jeśli lubicie emocjonalną huśtawkę, jazdę na uczuciach, wydarzenia lawinowo narastające po sobie, których zupełnie się nie spodziewacie, polecam tę właśnie lekturę. Akcja dzieje się w dwóch strefach czasowych, nieokreślone teraz i sześć lat później. Ukazuje bohaterów z krwi kości z całą ich pokręconą przeszłością, w której złe decyzje zadecydowały o ich losie. Pokazuje, że często nasi rodzice i środowisko, w jakim się wychowujemy, naznacza nas swoistym piętnem, którego ciężko się jest pozbyć. Do tego dochodzi soczysty i obrazowy język, śmiałe sceny miłosne i zwarta akcja, co sprawiło, że książkę przeczytałam w jeden wieczór, a właściwie noc. I rankiem już wiedziałam... Tak, jestem wrażliwa.
A teraz czekam na kolejną książkę tej autorki, którą, jak wyczytałam w internecie, ma być thriller „Szósty”. I jeśli po przeczytaniu powieści obyczajowej, jaką jest bez wątpienia „Bez przebaczenia”, zrobiła ze mnie ofiarę własnych emocji, to nie wiem co będzie po przeczytaniu thrillera tej autorki.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Kasia P

saskia1(at)vp.pl
 • 14-01-2010
 • 22:18

"Bez przebaczenia" jest historią o miłości, która nie jedno ma imię. Dwójka ludzi spotyka się tam, gdzie nie liczyli na uczucie, dla niej jest to obcy nie akceptujący ją świat, on jest w swoim żywiole. Oboje dają sobie to czego do tej pory brakowało w ich życiu. Jednak samo uczucie nie wystarczy, gdy się nie jest go pewnym, a wszyscy wokoło są mu przeciwni. Los pozostawia niespodziewany dar, który po latach staje się powodem by dać sobie jeszcze jedną szansę, naprawić błędy z przeszłości swoje i bliskich. Kiedyś, ktoś zagłębił się tylko we własnym bólu i nie pozwolił sobie na kochanie własnego dziecka, ale pozostawił list, który pomógł zrozumieć dlaczego tak postąpił. W opowiadaniu znajdziemy miłość kobiety do mężczyzny, rodziców do dzieci, ale też jaką wartością jest rodzina i jak może wpływać na losy człowieka. Polecam ją wszystkim tym, dla których zapisane słowa są czymś więcej niż tylko zbiorem liter, zapominanych zaraz po przeczytaniu.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Małgorzata

 • 14-01-2010
 • 22:06

Książka „Bez Przebaczenia” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, to opowieść o wielkiej, namiętnej miłości dwojga osób, wywodzących się z diametralnie różnych środowisk, dwóch odmiennych osobowości, które ukształtowało otoczenie, w którym wyrastały, rodzina, dzieciństwo. Autorka opisuje wielkie uczucie, które połączyło głównych bohaterów, emocje, pożądanie, ale także tajemnice, brak porozumienia, które na kilka długich lat rozdzielają ich ze sobą, są powodem dramatycznych wydarzeń. rozdźwięku między Pauliną a Piotrem. Niedojrzałość emocjonalna, wybuchowy charakter, zazdrość, upór, skrywana tajemnica, kłamstwa i niedomówienia, ale także miłość, namiętność, pożądanie – znajdziemy tu całą gamę emocji, które autorka przekazuje nam plastycznym, soczystym językiem. Autorka z łatwością operuje słowem, wspaniale opisuje emocje i uczucia. W tej książce wiele się dzieje od pierwszych wersów, aż do epilogu. Doskonale się ją czyta, mając jednocześnie ochotę sięgnąć po kolejną pozycję autorki.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Władca marionetek Tajemnica Askiru Tom 3

Richard Schwartz

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 22.3.2020
 • -35%
Światła i Cienie Tir Alainn, Tom 2

Anne Bishop

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 21.6.2020
 • -35%
Ostatnia walka Czarny Mag. Tom 4

Rachel E. Carter

miękka
27,24 zł 41.90
Zapowiedź - 27.3.2020
 • -40%
Beksiński Tom 1 - 4

Zdzisław Beksiński

twarda
239,94 zł 399.89
 • -35%
Te wiedźmy nie płoną

Isabel Sterling

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.3.2020
 • -33%
Klub Czerwonych Trampek Tom 1

Ana Punset

twarda
26,73 zł 39.90
 • -38%
Dzikie Krainy

Kacper Bębenek

miękka
30,39 zł 49.00
 • -26%
Locke & Key. Klucze do królestwa

Joe Hill

miękka
49,58 zł 67.00

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.90 zł
  29.13 zł

    Rozpędzona śmieciarka taranuje na nowojorskiej ulicy samochód. W płonącym aucie giną pasażerowie, kobieta i mężczyzna. Na pozór wypadek jakich wiele, ale jego ofiarą, Polakiem, interesują się nie tylko przedstawiciele najwyższych kręgów rządowych i agencji wywiadowczych, lecz także mafii,...

 • Prezentowana książka składa się z dwóch esejów: `Przebaczyć?` , który ukazał się po raz pierwszy w 1971 roku nakładem wydawnictwa Editions Le Pavillon, oraz `Z honorem i godnością`, opublikowany po raz pierwszy w 1948 roku w `Les temps Modernes`. Tematem obu esejów jest kwestia przebaczenia za...

 • `Bez przebaczenia` to zbiór opowiadań, których bohaterami są dwaj najemnicy - rozważny, honorowy i nieustępliwy Avaret, oraz nierozważny, nieodpowiedzialny i niewylewający za kołnierz przedstawiciel starożytnej rasy elfów - Ervill. Przemierzając rozmaite krainy w poszukiwaniu zajęcia zazwyczaj...

 • 32.58 zł
  25.41 zł

  Rozpędzona śmieciarka taranuje na nowojorskiej ulicy samochód. W płonącym aucie giną pasażerowie, kobieta i mężczyzna. Na pozór wypadek jakich wiele, ale jego ofiarą, Polakiem, interesują się nie tylko przedstawiciele najwyższych kręgów rządowych i agencji wywiadowczych, lecz także mafii,...

 • 70.85 zł
  58.09 zł

  `Bez przebaczenia` to klasyk współczesnego kina, uznany za jedno ze stu arcydzieł w historii amerykańskiego kina, zdobywca 4 Oscarów. Eastwood i Freeman grają emerytowanych rewolwerowców, którzy po raz ostatni chwycą za broń, by ująć przestępcę. Teraz w kolekcji PREMIUM COLLECTION - filmy, które...

 • 27.90 zł
  23.43 zł

  `Bez przebaczenia` to klasyk współczesnego kina, uznany za jedno ze stu arcydzieł w historii amerykańskiego kina, zdobywca 4 Oscarów. Eastwood i Freeman grają emerytowanych rewolwerowców, którzy po raz ostatni chwycą za broń, by ująć przestępcę. Teraz w kolekcji PREMIUM COLLECTION - filmy, które...