Baśnie dla przedszkolaków - Ewa Stadtmüller - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Baśnie dla przedszkolaków

książka

Baśnie dla przedszkolaków - opis produktu:

Zabawa w teatrzyk kukiełkowy kształtuje wyobraźnię, pozytywnie wpływa na kreatywność oraz koncentrację. Przedstawienia tego typu rozwijają percepcję wzrokową i słuchową, a także wyciszają i uspokajają. To właśnie wokół scenariuszy teatrzyków kukiełkowych powstała niniejsza publikacja.

W jej skład wchodzą:

książka zawierająca 6 scenariuszy rymowanych inscenizacji wraz ze skorelowanymi z nimi konspektami zajęć;
płyta Data-PC, na której znajdują się pliki PDF z 70 czarno-białymi ilustracjami kukiełek i rekwizytów potrzebnych do wystawienia inscenizacji (przeznaczone do samodzielnego wydrukowania i przygotowania wraz z uczestnikami zajęć);
płyta Audio-CD z udźwiękowionymi inscenizacjami (w formie słuchowisk).
Scenariuszom inscenizacji towarzyszą konspekty zajęć. Każde zajęcia proponowane w książce składają się z trzech części:

zajęcia wstępne wprowadzające dzieci w tematykę przedstawienia, podczas których wykonane zostają prace plastyczne (potrzebne kukiełki i rekwizyty);
zajęcia zasadnicze, czyli przedstawienie teatralne, gdzie postacie animowane są przez osobę dorosłą (lub dwie osoby), a dzieci występują w roli widzów;
zajęcia końcowe, podczas których nauczyciel prowadzi rozmowę kierowaną na temat przedstawienia oraz odkrywa i podsumowuje przesłanie płynące z inscenizowanej baśni, po czym przeprowadza zabawy pomagające w osiągnięciu założonego celu edukacyjnego.
Zaproponowane tu teatrzyki można przedstawiać zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Dzięki dołączonej płycie CD wystarczy odtworzyć nagranie i poruszać kukiełkami zgodnie z ruchem scenicznym opisanym w książce. Można także zaangażować do inscenizacji aktorów - przedszkolaki bądź ich rodziców - i zaproponować teatr-pantomimę. Po zapoznaniu się z didaskaliami, aktorzy będą mogli odegrać przedstawienie bez konieczności uczenia się na pamięć rozbudowanych ról, a dzieci poćwiczą przy tym umiejętności naśladowania, wyrażania emocji, wczuwania się w sytuacje innych osób, rozwiną empatię.

Streszczenia baśni:

Trzy dary - Król Birmy chce wydać za mąż swoją córkę Sarę. O rękę królewny stara się trzech braci. Wyruszają oni w drogę, by znaleźć dla niej wyjątkowy prezent. Baśń o braterskiej zgodzie i współpracy.
Kalif bocian - Czasami chcielibyśmy stać się kimś innym... Kalif ma możliwość przeobrażenia się w dowolne zwierzę. Postanawia zamienić się w bociana. Niestety zapomina, jak brzmi zaklęcie, które miało przywrócić mu ludzką postać... Baśń o tym, co w życiu naprawdę się liczy i w czym należy szukać szczęścia.
Zaczarowany pędzelek - Ubogi Ma Liang jest uzdolniony plastycznie. Marzy o tym, by zostać wielkim malarzem. Chociaż życie go nie rozpieszcza, on z pozytywnym nastawieniem stawia czoło niepowodzeniom. Spotkanie z Czarodziejem i niezwykły podarek odmieniają jego życie. Baśń o dobrych uczynkach i spełnianiu marzeń.
Złota rybka - Biedny rybak, jak co dzień, wybiera się na połów. W jego sieci wpada tylko jedna rybka, ale za to wyjątkowa - złota rybka spełniająca życzenia. Baśń z przesłaniem, że należy doceniać to, co mamy, zamiast pragnąć coraz większego bogactwa.
Hipek z czubkiem - W dwóch sąsiednich królestwach rodzą się dzieci - chłopczyk Hipolit i dziewczynka Adelajda. Każde z nich otrzymuje od wróżki niezwykły dar: Hipolit - mądrość, a Adelajda - piękno. Chociaż jeszcze nie są tego świadomi, tymi prezentami będą mogli kogoś obdarzyć. Muszą jednak spełnić jeden warunek... Baśń o wartościach znacznie ważniejszych niż piękno fizyczne.
Jest taki kwiat - Ślicznej królewnie niestety brakuje dobrych manier. Okropnie traktuje każdego, kto stanie na jej drodze. Jest miła tylko dla ukochanych kwiatów. Pewnego dnia pojawia się tajemniczy ogrodnik z magicznym kwiatem, który może odmienić jej życie. Baśń pokazująca niewłaściwe zachowania i ich konsekwencje.

Książka Baśnie dla przedszkolaków pochodzi z wydawnictwa Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola. Autorem książki jest Ewa Stadtmüller. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, inscenizacje teatralne. Książka Baśnie dla przedszkolaków liczy 92 stron. Jej wymiary to 145x210.
S
Szczegóły

Ewa Stadtmüller - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Baśnie dla przedszkolaków

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.