SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Baśniarz

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej

książka

Wydawnictwo Dreams
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny
 • Płatności Twisto 11.23

Opis produktu:

ABEL TANNATEK, outsider, wagarowicz, handlarz narkotykami. Mimo to Anna zakochuje się w nim do szaleństwa, gdyż wie, że Abel ma jeszcze inne oblicze: łagodnego, smutnego baśniarza, opiekującego się młodszą siostrą. Niezwykła opowieść, którą snuje Abel, fascynuje Annę do tego stopnia, że dziewczyna nie może o niej zapomnieć. Granica między rzeczywistością a fantazją stopniowo się rozmywa. A jeśli jej fabuła wcale nie jest fikcją i obawy Anny są uzasadnione? Ten, którego kocha, może okazać się równocześnie jej największym wrogiem...
Anna i Abel - historia miłości przezwyciężającej wszelkie wątpliwości, w której niemożliwe staje się możliwe.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Dreams
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 06.06.2012

RECENZJE - książki - Baśniarz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 4 oceny )
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kto czyta - nie pyta

ilość recenzji:350

brak oceny 16-07-2016 14:40

Grzeczna i spokojna Anna przy Ablu poznaje zupełnie inny świat - pełen przemocy, brudu i strachu. Przygląda się życiu w maleńkim, ledwo umeblowanym mieszkaniu w bloku, gdzie na ciepłe kakao w restauracji można sobie pozwolić tylko od święta. Obserwuje walkę Abla o najdroższą mu osobę ? siostrę i jest przerażona tym co widzi. Annie nigdy niczego nie brakowało ? sama o sobie mówiła jako o dziewczynie ?w bańce mydlanej? ? zamkniętej we własnym, bezpiecznym świecie.
Abel może jedynie marzyć o takim życiu! Jego świat jest szary, zimny i pozbawiony złudzeń. Może właśnie dzięki temu wie, jak sprostać wyzwaniom, które stawia przed nim los i potrafi zająć się niewinną siostrą.


O życiu Abla i jego siostry Anna dowiaduje się najwięcej z... baśni! Tytułowy Baśniarz opowiada siostrze historie będące rzeczywistością w krzywym zwierciadle. Główną bohaterką jest oczywiście siostra Abla - Królowa Skał o diamentowym sercu. Jej serce jest jednak w niebezpieczeństwie?


Połączenie tych dwóch światów (bajkowego i rzeczywistości) jest wyjątkowo ciekawe - Abel przekazuje w ten sposób informacje i ostrzeżenia oraz opowiada Annie to, czego nie potrafiłby jej wyznać prosto w twarz. W każdej opowieści jest jakiś ukryty sens, morał, delikatna sugestia lub ważna wiadomość, a czasem nawet subtelne przeprosiny. Nie da się ukryć, że baśnie Abla są mroczne i tajemnicze, ale to dodaje książce uroku i sprawia, że jest wyjątkowa.


Autorka pisząc ?Baśniarza? wykazała się niesamowitą wyobraźnią i wrażliwością. Pokazała tutaj mądry sposób na przekazanie dzieciom rad i wskazówek, których nie można przekazać bezpośrednio. Warto wspomnieć, że taką metodę stosuje się niejednokrotnie w terapii dzieci. Duży ukłon należy się też tutaj tłumaczowi, gdyż mamy do czynienia z pięknym językiem polskim i wysublimowanym słownictwem. Dzięki temu wszystkiemu książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością.


Baśniarza mogę polecić wszystkim, którzy lubią książki tajemnicze i barwnie napisane, jednak trzeba pamiętać, że jest to literatura młodzieżowa, więc nie każdemu przypadnie do gustu. Autorka zachwyca językiem, intryguje i poraża zaskakującym zakończeniem i pisze w taki sposób, że książkę czyta się dosłownie jednym tchem.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?