Bardzo złe miejsce / Tim Weaver 33,13 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Bardzo złe miejsce (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa miękka
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność mały zapas
  Brak na naszym magazynie.
  Spróbujemy go sprowadzić dla Ciebie.
  Szansa na realizację 60%.
  Potrzebny czas 3-5 dni roboczych.

Bardzo złe miejsce - opis produktu:

Chcieli poznać prawdę, będą tego żałować.
Ci, których podziwiają, mają czasem drugą twarz...

Leonard przechodzi na emeryturę po błyskotliwej karierze w wydziale zabójstw. Pewnego dnia wychodzi z domu po drewno. Nie wraca. Policja jest bezradna. David Raker, specjalista od zaginięć, zabiera się za śledztwo. Doprowadzi go ono do przerażającej prawdy...

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Bardzo złe miejsce - mobi, epub

Tim Weaver

25,93 zł 30.50
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Pokrzyk Lipowo, Tom 11

Katarzyna Puzyńska

miękka
25,19 zł 41.99
 • -35%
MOCK Golem

Marek Krajewski

miękka
26,00 zł 39.99
 • -35%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
27,81 zł 42.80
 • -33%
Instytut

Stephen King

miękka
32,10 zł 47.90
 • -43%
Wyrok Cykl: Joanna Chyłka, Tom 10

Remigiusz Mróz

miękka
22,74 zł 39.90
 • -35%
Łańcuch

Adrian McKinty

miękka
27,94 zł 42.99

Tim Weaver - przeczytaj też

 • -15%
To, co zostaje

Tim Weaver

miękka
31,29 zł 36.81
 • -15%
Zniknęli na zawsze

Tim Weaver

miękka
31,29 zł 36.81

Zobacz również

 • -41%
Umorzenie Cykl: Joanna Chyłka, Tom 9

Remigiusz Mróz

miękka
23,47 zł 39.77
 • -48%
Dom tajemnic

Alek Rogoziński

miękka
20,75 zł 39.90
 • -34%
Nieczyste więzy

K.N. Haner

miękka
26,33 zł 39.90
 • -41%
 • -38%
 • -38%
Złota klatka

Camilla Lackberg

miękka
24,69 zł 39.82
 • RRecenzje
 • Książka
 • Bardzo złe miejsce
4.5/5 ( 11 ocen )
  5
  8
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Justyna Gul (Qultura słowa)

 • 27-09-2018
 • 16:33

Tajemnicze zaginięcie?
?Wyszłam za mąż, zaraz wracam / Może nawet jeszcze prędzej? - śpiewała Ewa Bem, przekonana zapewne o prawdziwości tych słów. Jednak, czy na pewno ci, którzy wychodzą ? niekoniecznie za mąż ? zawsze wracają? Statystyki policyjne wskazują na to, że nie zawsze tak jest, że bardzo często osoby uznane za zaginione wychodzą tylko na moment, do kiosku na rogu, odebrać dziecko z przedszkola czy kupić mleko w osiedlowym sklepie i ? ślad po nich ginie.
Dokładnie tak samo było z emerytowanym policjantem, Leonardem Franksem. Wyszedł tylko na moment, by przynieść drewno do kominka w czasie, kiedy jego żona, Ellie, przygotowała dla nich gorący napój. Kiedy wróciła do salonu męża wciąż nie było. Co więcej, nie znalazła go ani w szopie na drewno czy narzędzia, ani w okolicach domu. Nie zauważyła też żadnych ludzi w pobliżu obejścia czy odjeżdżających samochodów. Co zatem stało się z Leonardem? Czy człowiek tak po prostu może zniknąć? Na to pytanie odpowiedź usiłowała znaleźć córka Franksów, inspektor Melanie Craw, ale dziewięć miesięcy później sama przyznaje, że nie jest w stanie odtworzyć ostatnich chwil ojca przed zniknięciem, nie jest w stanie odszukać go, ani żywego, ani martwego. Jedynym jej ratunkiem, sposobem na odzyskanie spokoju i poznanie prawdy, jest skontaktowanie się z Davidem Rakerem, byłym dziennikarzem, zajmującym się poszukiwaniem zaginionych osób. W przeszłości wielokrotnie się ze sobą ścinali, teraz jednak nie czas na wypominanie przejętych spraw, czy obnażanie słabości policji. Pora na współpracę, choć Melanie nie może tego robić oficjalnie. Raker, poza otrzymanymi materiałami, częściowo już przeanalizowanymi, nie może liczyć na zbyt wielką pomoc od córki zaginionego.
Wbrew wszystkiemu okazuje się to jednak korzystne, bowiem osoba pani inspektor w pewnych sytuacjach paraliżuje tylko dochodzenie. Raker jest w stanie spojrzeć również na zapiski i pozostałe materiały zgromadzone przez zaginionego z innej perspektywy, szybko też trafia na notatki, które brzmią zagadkowo. Czy jednak mają coś wspólnego ze zniknięciem Franksa? Jedno jest pewne: były policjant po przejściu na emeryturę planował podjąć pracę w charakterze konsultanta, rozpatrując ponownie niewyjaśnione sprawy. Okazuje się, że kilka miesięcy przed zniknięciem badał właśnie jedną z takich zagadek, choć jak zwykle nie dzielił się tym ani z żoną ani z córką. Wszystko jednak na to wskazuje, że sprawa ta miała związek z jednym z dochodzeń, które prowadził przed laty jeszcze jako czynny funkcjonariusz. Co więcej, próba jej rozwiązania popchnęła go nawet do tego, iż zwrócił się do dwóch byłych współpracowników z prośbą o pomoc i ? nielegalne udostępnienie policyjnych materiałów dowodowych. Zarówno Jim Paige, jak i Carla Murray odmówili, ale teraz zrobią wiele, by przynajmniej nieoficjalnie, pomóc Rakerowi w poszukiwaniach kolegi.
Czy rzeczywiście sprawa zamordowanej siedemnaście lat wcześniej dziewczyny (na dodatek rozwiązana), może mieć wpływ na prowadzone przez Franksa przed swoim zniknięciem prywatne śledztwo? Co wspólnego z tym wszystkim ma zabójstwo jednego z handlarzy, rozprowadzającego narkotyki? Co oznacza dziwny zapis ?BROLE108? i niecodzienny rysunek? Czy pozornie nieistotne, choć frapujące zapiski, doprowadzą Rakera do rozwiązania zagadki i po raz kolejny do zamknięcia sprawy? Dowiemy się tego z wciągającej powieści kryminalnej, pt. ?Bardzo złe miejsce?. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros powieść autorstwa Tima Weavera to może nie bestseller, ale z pewnością dobry kryminał, trzymający w napięciu i budzący pragnienie rozwiązania zagadki zniknięcia byłego policjanta. To już piąty tom cyklu z Rakerem w rolach głównych, który może nie odsłania przed nami zbyt wiele, ale jednak pozwala choć trochę lepiej go poznać i zaobserwować chociażby w relacjach z odnalezioną niedawno córką. Mocną stroną książki jest nie tylko wciągająca fabuła czy niezwykle intrygujące wątki, splatające się ze sobą w starannie przemyślany sposób, ale i styl książki oraz niezwykły klimat, który udało się autorowi wykreować. I mimo iż nie jest to powieść, po którą sięga się powtórnie, to jednak lektura warta jest kilku godzin zanurzenia się w rzeczywistości pełnej sekretów i nierozwiązanych spraw.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

MargoRoth

 • 22-08-2018
 • 17:58

Leonard Franks, darzony powszechnym szacunkiem i sympatią policjant zajmujący się sprawami zabójstw, po długiej i owocnej karierze przechodzi na emeryturę i przeprowadza się wraz z żoną do oddalonego od zabudowań domu na wrzosowiskach. Idylla małżeństwa nie trwa jednak długo. Pewnego dnia Leonard wychodzi do szopy po drewno do kominka i nigdy nie wraca.

Dziewięć miesięcy później, gdy policyjne śledztwo zamiera w martwym punkcie, córka Leonarda zwraca się z prośbą o pomoc do Davida Rakera, specjalisty od odszukiwania osób zaginionych. Raker szybko odkrywa, że honorowa i prawa twarz Franksa, którą wszyscy znali, nie była tą prawdziwą, a za tajemnicą jego zniknięcia kryje się wiele kłamstw. Poszukiwania stają się coraz niebezpieczniejsze, ponieważ ktoś próbuje przeszkodzić Rakerowi w odnalezieniu Franksa. Mężczyzna nie należy jednak do osób, które łatwo zniechęcić i odwieźć od raz postawionego sobie celu.

Od dłuższego czasu miałam ochotę na tego typu kryminał: śledztwo, poszukiwania, zagadka i trupy. Chociaż znacznie częściej czytam powieści z gatunku fantastyki i młodzieżówki, to właśnie tego typu historie lubię najbardziej. Nic na to nie poradzę: pociągają mnie (oczywiście w książkowym świecie) mroczne, tajemnicze sprawy, okupione dużą ilością ofiar. Miałam więc pewne oczekiwania wobec Bardzo złego miejsca, chociaż było to moje pierwsze spotkanie zarówno z Timem Weaverem, jak i z cyklem o Davidzie Rakerze. Czy książce udało się spełnić je w stu procentach?

Historię poznajemy z dwóch perspektyw: pierwszą z nich jest perspektywa byłego dziennikarza, obecnie zajmującego się poszukiwaniem zaginionych, Davida Rakera, który prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia Leonarda Franksa. Rozdziały prowadzone z punktu widzenia Rakera przeplatają się z tymi, w których jesteśmy świadkami sesji terapeutycznych młodej kobiety, której imię przez długi czas pozostaje nieznane. Zabieg prowadzenia akcji dwoma torami jest o tyle bardziej intrygujący, ponieważ początkowo ciężko jest dostrzec związek, jaki ma życie kobiety z zaginięciem Franksa. Autor raz za razem, w dosyć niespiesznym tempie, odkrywa przed czytelnikiem kolejne elementy układanki.

Muszę przyznać, że złożoność całej zagadki zniknięcia Leonarda Franksa jest imponująca. Autor stworzył tak zawiłą, szczegółową fabułę, że wątpię, aby przeciętny czytelnik, niemający nic wspólnego z dochodzeniem policyjnym, mógł dotrzeć do sedna sprawy samodzielnie. Czy jest to wada, czy zaleta? to zależy. Z jednej strony nie można zarzucić książce przewidywalności i zbytniej prostoty, jednak ja osobiście w pewnych momentach czułam się nieco przytłoczona mnogością szczegółów. Nie ukrywam też, że z chęcią wysnuwałabym własne przypuszczenia co do losu Franksa, jednak było to bardzo trudne. Fabuła książki jest doskonale przemyślana, lecz nie pozostawia czytelnikowi szansy na prowadzenia dochodzenia na własną rękę.

Akcja powieści toczy się w dosyć niespiesznym tempie. Czasem aż zbyt wolnym. Od czasu do czasu aż by się chciało ujrzeć jakiś mocniejszy moment, który zmroziłby krew w żyłach. Nie mogę powiedzieć, że książka jest nudna, bo byłoby to nieprawdą, jednak na przestrzeni prawie 550 stron, które czytałam z przeciętnym, ale jednak, zainteresowaniem, brakowało mi czegoś, co wgniotłoby mnie w fotel i porwało całkowicie. Trzeba jednak przyznać, że końcówka książki należy do udanych ? ilekroć miałam wrażenie, że moment kulminacyjny jest już za mną i nic nowego nie będzie w stanie mnie zaskoczyć, okazywało się, że autor miał jeszcze jedną niespodziankę w zanadrzu.

Dochodzimy teraz do największego problemu Bardzo złego miejsca. O ile warstwie zagadkowej tej książki niczego nie brakuje i daje się ona lubić, to całe tło historii leży i kwiczy. Mam na myśli to, że powieść buduje w zasadzie sama sprawa zaginięcia Franksa i nic poza tym. Gdzie są intrygujący bohaterowie? Gdzie wzmianki o ich przeszłości? Przecież główny bohater, David Raker, nie składa się tylko i wyłącznie z prowadzonych dochodzeń, a jednak jest przedstawiany tak, jakby w istocie tak było. Wprawdzie poznajemy postać jego córki, lecz brak jej dokładniejszego opisu. Również wspomnienie o żonie Rakera jest tak ubogie, że w zasadzie nic nie znaczy. O samym Rakerze wiemy tyle, że pracował kiedyś jako dziennikarz, a teraz poszukuje osób, po których ślad zaginął, nie jest też z tego względu zbytnio lubiany przez policję. I to w zasadzie wszystko. Na początku myślałam, że mam problem z zapamiętaniem bohaterów dlatego, że jest ich tak wielu, ale powód był inny ? z braku charakterystycznych cech zlewają się oni w jedną masę, nie zapadają w pamięć i brak im charakteru.

Gdy teraz, kilka dni po skończeniu lektury, myślę o Bardzo złym miejscu, mam już wrażenie, jakby wspomnienia o tej książce powoli ulatywały z mojej głowy. Pamiętam, że czytało mi się ją względnie przyjemnie, a zaginięcie Leonarda Franksa było sprawą pełną kłamstw i fałszu. Jednak porównując tą powieść z innymi kryminałami, które czytałam (głównie z fantastycznym cyklem o detektywie Cormoranie Strike?u Roberta Galbraitha) jestem pewna, że Bardzo złe miejsce nie zagrzeje miejsca w moich wspomnieniach, ponieważ nie wyróżniało się niczym specjalnym spomiędzy grona swoich konkurentów w gatunku.

Bardzo złe miejsce nie było do końca takie, jak oczekiwałam. Wprawdzie dostałam intrygującą zagadkę, jednak była ona miejscami przesadnie zagmatwana. Mimo że książkę czytało się dobrze, a zakończenie pozytywnie mnie zaskoczyło, to brakuje jej rozbudowanego tła historii i charakternych bohaterów, którzy sprawiliby, że po wielu miesiącach wciąż wspominałabym tą książkę z przyjemnością. Ciężko jest mi polecić Wam lub odradzić Bardzo złe miejsce ? wydaje mi się, że jest to kryminał ze średniej półki. Nie jest zły, jednak daleko mu do znakomitych książek tego gatunku.

booksofsouls.blogspot.com

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Bookendorfina

 • 14-08-2018
 • 13:01

"Odkryłem, że życie ma zwyczaj wiązać nas trwale z pewnymi osobami."

Książka, na którą z pewnością powinni zwrócić uwagę miłośnicy thrillerów i kryminałów, bardzo mocno trzyma w napięciu, wyróżnia się frapująco rozbudowaną zagadką detektywistyczną, a przy tym podaną w przekonujący i wciągający sposób. Z wielkim zainteresowaniem i przyjemnością zagłębiałam się w powieść, chętnie uległam wytworzonej atmosferze niepewności, autorowi wielokrotnie udawało się mnie zaskoczyć, skłonić do przedefiniowania wysuwanych przypuszczeń i wniosków, a to niewątpliwie cenne doświadczenie czytelnicze. Ochoczo poddałam się grze interpretowania odkrywanych informacji, danych i faktów. Spodobała mi się przyjazna narracja, podtrzymująca dynamiczne tempo powieści, a jednocześnie zwracająca uwagę na istotne detale, obrazowe opisywanie miejsc, postaci czy zachowań. Dzięki temu odniosłam się wrażenie, że przez kilka godzin faktycznie uczestniczyłam w wykreowanej rzeczywistości. Nie natknęłam się na nic, co wymagałyby wytknięcia czy zarzucenia, pomysł na wielowarstwową fabułę dogłębnie i starannie przemyślany, oraz wyjątkowo udanie zaprezentowany. Żałuję jedynie, że jeszcze nie zabrałam się za poprzednie tomy serii, ale to z łatwością i zadowoleniem zdołam szybko nadrobić.

David Raker, wcześniej zajmujący się dziennikarstwem, teraz zarabiający na życie odnajdywaniem zaginionych osób. Sympatyczny główny bohater serii, niekoniecznie postępujący w zgodzie z prawem, ale kierujący się stabilną hierarchią życiowych wartości. Normalna osobowość, mająca problemy, ale na szczęście nieuzależniona od jakiegoś nałogu czy nieprzechodząca kryzysu emocjonalnego jak to często się zdarza w powieściach kryminalnych. Dociekliwy, ambitny, z dozą koniecznego wścibstwa i wszędobylstwa, a jednak niewykazujący cech niezniszczalnego supermena. Na prośbę Melanie Craw, inspektor ze Scotland Yardu, podejmuje się niełatwego zadania odnalezienia jej ojca, który w dziwaczny i niepokojący sposób zniknął dziewięć miesięcy temu sprzed własnego domu. Co ciekawe, dom usytuowany w odizolowanym miejscu, na uboczu, z dala od siedlisk ludzkich, otoczony ogromnym pasmem wrzosowisk. Sprawa ma wiele warstw, a każda z nich zbliża detektywa ku niebezpiecznej historii, kłębowiska kłamstw i gąszczu pozorów. I tak jak Raker coraz mocniej wciąga się w mroczne tajemnice, tak intensywnie czytelnik nie może oderwać się od stron książki.

bookendorfina.pl

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Iga Chmielewska - autorka `Bardzo brzydkich rysunków`, stworzyła kalendarz na nadchodzący rok. `Bardzo brzydkie rysunki` są rodzajem komentarza otaczającej nas rzeczywistości.

 • 29.83 zł
  25.36 zł

  Obok domu przy Niegłośnej zostaje znalezione ciało znanego dziennikarza, Sławomira Zwardonia. Nie ma wątpliwości, że to morderstwo. Śledztwo prowadzi kapitan milicji Jacek Dydowski. Dzień wcześniej w Wiśle k. Kazimierza tonie dziennikarka Nina Kalicka, serdeczna przyjaciółka Zwardonia. Czy na pewno...

 • Kartonowa seria CO WOKOŁO to rymy, rytmy, dźwięki i obrazy dla najnajów, czyli najmłodszych czytelników. Lotta Olsson, autorka m.in. opowieści o mrówkojadzie i orzesznicy, oraz ilustratorka Charlotte Ramel, znana z ilustracji do Cynamona i Trusi, w humorystyczny i niebanalny sposób pokazują...

 • Mnóstwo wspaniałych zdjęć i ilustracji pomaga wyobrazić sobie ważne wydarzenia i zapamiętać fakty. Pełen ciekawostek tekst, podzielony na niewielkie `porcje`, ułatwia skupianie uwagi i sprawia, że zdobywanie wiedzy staje się prawdziwa przygodą. Dzięki tej książce uświadomicie sobie, że...

 • Stanie w kolejce bywa nudne. Jednak nie w tej. Tutaj roi się od zwierząt. Zarówno tych egzotycznych, jak i domowych. Tylko za czym ta kolejka? Na zwierzęta ustawione od najmniejszego do największego czeka nie lada niespodzianka... Ta japońska książka zachwyca ilustracjami i pozornie prostym...

 • 29.93 zł

  Renata Senktas (ur. 1979) wiersze i szkice krytycznoliterackie publikowała m.in. w `Studium`, `Czasie Kultury`, `Kwartalniku Artystycznym`, `Dzienniku Portowym`, `Literaturze na Świecie`, a także w antologii poezji kobiet pt. Solistki. Bardzo jest jej debiutem książkowym.