Barbara Skarga Doktor honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Barbara Skarga Doktor honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

książka

  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe UMK
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 106
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Barbara Skarga Doktor honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - opis produktu:

Z satysfakcją oddajemy do rąk Czytelników wznowioną w nieco zmienionej postaci książeczkę wydaną z okazji przyznania Pani Profesor Barbarze Skardze tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w roku 2000. Jak świadczą przytaczane tu recenzje w przewodzie i laudacja, było to wydarzenie dla wielu osób niezwykle ważne. Na sympozjum zorganizowane w przeddzień uroczystości przybyło liczne grono uczniów i przyjaciół Pani Profesor z całej Polski, dla wielu bowiem była i dla wielu pozostała do dziś wzorem humanisty i człowieka.

Z przedmowy Rektora UMK
prof. Andrzeja Tretyna

Pomysł ponownego wydania niniejszej książeczki powstał w gronie osób oraz instytucji zaangażowanych w organizację uroczystości związanych ze stuleciem urodzin Pani Profesor Barbary Skargi. Niemal dwadzieścia lat temu Pani Profesor uzyskała tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Było to bez wątpienia wydarzenie ważne zarówno dla Pani Profesor, jak i dla toruńskiego środowiska filozoficznego. Fakt zaś nakładania się różnych czasowości - rocznicy urodzin, niemal okrągłej rocznicy nadania tytułu doktora honoris causa jest dobrym pretekstem, by zwrócić uwagę na znaczenie tego wydarzenia, a zwłaszcza jego seminaryjnej części udokumentowanej w niniejszym wydawnictwie.

Z przedmowy do drugiego wydania
dyrektora Instytutu Filozofii UMK w Toruniu
dra hab. Krzysztofa Abriszewskiego, prof. UMK

Książka Barbara Skarga Doktor honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pochodzi z wydawnictwa Wydawnictwo Naukowe UMK. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, Biografie i autobiografie. Książka Barbara Skarga Doktor honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika liczy 106 stron.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Barbara Skarga Doktor honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.