Bank hipoteczny a rynek nieruchomości - Krzysztof Kanigowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Bank hipoteczny a rynek nieruchomości

książka

 • Wydawnictwo Twigger
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 258
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Bank hipoteczny a rynek nieruchomości - opis produktu:

Opracowanie ma na celu przybliżenie działalności specjalistycznych banków hipotecznych, w tym zwłaszcza specyfiki zabezpieczenia udzielanych przez nie kredytów. Zasady funkcjonowania specjalistycznych instytucji kredytu hipotecznego, w tym zasady wyceny nieruchomości na potrzeby zabezpieczania ich wierzytelności, istniały już od początku ich rozwoju. Obecnie segment specjalistycznej bankowości hipotecznej staje się coraz bardziej zauważalny na tle bankowości europejskiej. Ogromne kwoty udzielanych kredytów hipotecznych i emitowanych na ich podstawie listów zastawnych świadczą o jej istotnej roli w gospodarkach poszczególnych państw. Działalność specjalistycznych banków hipotecznych w Polsce reguluje ustawa o listach zastawnych i bankach hipotecznych, która weszła w życie 1 stycznia 1998 roku. Ustawa ta od początku wzbudzała różnego rodzaju kontrowersje zwłaszcza w środowisku bankowym i rzeczoznawców majątkowych. W niniejszym opracowaniu przedstawione zostały najistotniejsze elementy funkcjonowania specjalistycznego banku hipotecznego i jego znaczenie w kontekście uwarunkowań rynku, w tym zwłaszcza rynku nieruchomości. Opracowanie skierowane jest zarówno do środowiska bankowców, jak i do rzeczoznawców majątkowych, którzy chcą współpracować z bankami hipotecznymi. W ocenie autora, może ono przyczynić się do nowego spojrzenia przedstawicieli tych środowisk na tematykę specjalistycznej bankowości hipotecznej, pomóc zrozumieć najważniejsze jej aspekty i ułatwić im dalszą dyskusję i współpracę.

Książka Bank hipoteczny a rynek nieruchomości pochodzi z wydawnictwa Twigger. Autorem książki jest Krzysztof Kanigowski. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Bank hipoteczny a rynek nieruchomości liczy 258 stron.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Bank hipoteczny a rynek nieruchomości

4.6/5 ( 5 ocen )
  5
  4
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.