Autonomia w nauce języka obcego - techniki, strategie, narzędzia - Mirosław Pawlak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Autonomia w nauce języka obcego - techniki, strategie, narzędzia (miękka)

książka

Autonomia w nauce języka obcego - techniki, strategie, narzędzia - opis produktu:

Pomimo upływu czasu, problematyka autonomii w dydaktyce językowej nie tylko nie traci na atrakcyjności, ale staje się coraz bardziej aktualna, nie tylko dlatego, że konieczność rozwijania postaw i zachowań autonomicznych stanowi jeden z filarów europejskie
j polityki językowej i że jest ona podkreślana w wielu oficjalnych dokumentach, ale również dlatego, że taki jest w dużej mierze wymóg otaczającej nas rzeczywistości. Trudno się bowiem nie zgodzić, że w obliczu coraz większej mobilności uczniów i studentów
czy możliwości oferowanych przez technologie komputerowo-informacyjne, samodzielność w nauce języka obcego, jakkolwiek nie byłaby ona definiowana, stanowi wartość samą w sobie, umożliwiając uczącym się o wiele bardziej skuteczne funkcjonowanie w różnych kontekstach. Pomimo to, promowanie autonomii wcale nie jest priorytetem dla wielu nauczycieli, a sami uczniowie często nie są chętni do przejęcia odpowiedzialności za własną naukę, ograniczając się do wykonywania tylko tych zadań, które są od nich wymagane.

Choć przyczyn takiego stanu rzeczy jest z całą pewnością bardzo wiele, to należy przypuszczać, że jedną z ważniejszych jest niedostateczna świadomość rozwiązań, pozwalających na umiejętne powiązanie rozwijania autonomii z osiąganiem celów dydaktycznych, które byłyby zgodne z zapisami podstawy programowej i wymaganiami egzaminacyjnymi.

Książka Autonomia w nauce języka obcego - techniki, strategie, narzędzia pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorem książki jest Mirosław Pawlak. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, dydaktyka. Książka Autonomia w nauce języka obcego - techniki, strategie, narzędzia liczy 150 stron. Jej wymiary to 155x233. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Autonomia w nauce języka obcego - techniki, strategie, narzędzia

4.4/5 ( 8 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.