Atlas motyli

książka

Wydawnictwo RM
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Większość motyli dziennych możemy bez problemów rozpoznać nawet na podstawie zdjęcia. Znacznie trudniej jest rozpoznać i sklasyfikować liczniejszą grupę motyli nocnych, a jeszcze liczniejsze motyle mniejsze to dla laika po prostu "mole". W tym przewodniku zamieściliśmy informacje o wszystkich najbardziej znanych motylach dziennych i nocnych zamieszkujących Europę. Poznajemy ten świat dzięki opisom ujętym w nowoczesny sposób, kolorowym zdjęciom i barwnym ilustracjom. Dowiadujemy się również, jakie zadania spełniają motyle w przyrodzie - oczywiście konieczne do tego jest przyjrzenie się gąsienicy i roślinom żywicielskim, które są jej przysmakiem.
W efekcie zmian zachodzących w środowisku życiowym motyli warto poznać ten kolorowy świat, w którym rozpoznawany jest nie tylko paź królowej czy rusałka żałobnik, ale też znacznie zmniejszające się populacje innych gatunków motyli. Gunter Steinbach i jego zespół autorów składający się ze znanych naukowców, fotografików oraz ilustratorów opracował ten wyjątkowy przewodnik.

W książce znajduje się:
279 opisów gatunków
422 barwne zdjęcia
150 kolorowych ilustracji
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 25.04.2009

RECENZJE - książki - Atlas motyli

3.7/5 ( 9 ocen )
  • 5
    3
  • 4
    3
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    1

Ewa

ilość recenzji:33

brak oceny 19-02-2010 16:26

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Nie zdajemy sobie sprawy jak bogaty jest otaczający nas świat owadów. Większości z nich nigdy nie zauważymy, znajdują się w głębi ziemi, pod korą drzew i w innych trudno dostępnych miejscach. Nawet tak widoczne owady jak fruwające wokół nas motyle potrafią się upodobnić do zeschłych liści czy kory i niezauważalnie wtopić w tło. Książka uczy nas jak rozpoznawać wiele gatunków motyli w fazie gąsienicy i postaci dorosłej; po ubarwieniu, kształcie i wielkości. Przyznaj się Czytelniku, ile znasz gatunków motyli? Dwa, trzy? Z tego jeden to mól w twojej szafie. Przechadzasz się na niedzielnym spacerze po łące, czy sącząc piwo we własnym ogródku obserwujesz wypielęgnowany kwietnik, wokół którego fruwają "jakieś motylki". Warto poznać ich imiona, w końcu jesteśmy sąsiadami:)