SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Aseksualność Czwarta orientacja

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Novae Res
Oprawa miękka
Liczba stron 284

Opis produktu:

Czy możliwy jest szczęśliwy związek bez seksu? Czy da się żyć w sposób pełny, twórczy i wartościowy, nie ustanawiając erotyki jako priorytetu w hierarchii potrzeb? Odpowiedź brzmi: tak. Okazuje się, że kilkanaście procent populacji nie przepada za seksem w dużych dawkach - woli uprawiać go rzadziej, przy szczególnych okazjach. Są też tacy, którzy wcale nie odczuwają pożądania. Wielu z nich ukrywa przez lata swoją aseksualną orientację, wiodąc samotne życie lub wikłając się w skomplikowane relacje z ludźmi, którzy nie potrafią zrozumieć ich potrzeb. Nielicznym udaje się stworzyć szczęśliwe pary.

Celem książki Anny Niemczyk jest uporządkowanie wiedzy dotyczącej zjawiska aseksualności oraz przedstawienie go z różnych perspektyw, między innymi twórców społeczności AVEN, aktywistów LGBTQIAP+, duchownych, niezależnych badaczy i ekspertów, a przede wszystkim głównych zainteresowanych - osób w spektrum aseksualności.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Novae Res
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 121x195
Liczba stron: 284
ISBN: 9788381477819
Wprowadzono: 28.02.2020

RECENZJE - książki - Aseksualność Czwarta orientacja - Anna Niemczyk

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
  • 5
    0
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Emilia Kanabaj

ilość recenzji:161

13-04-2020 22:41

Temat aseksualności to dla mnie nowość, chociaż bardzo interesują mnie różnorodne zagadnienia związane z psychologią rozwoju człowieka, socjologią czy antropologią kulturową. Pierwszy raz z terminem "as", określającym osoby aseksualne spotkałam się oglądając jeden z moich ulubionych seriali "BoJack Horseman" i byłam wtedy bardzo zaskoczona, że są ludzie, którzy czują się w ten sposób.

Jak wszyscy wiemy o LGBT mówi się wszędzie i mówi się dużo. Dzisiaj wątki LGBT to praktycznie obowiązkowy element powstających młodzieżowych seriali czy książek YA, nastomiast aseksualność raczej się w nich nie pojawia. Dlatego właśnie, kiedy przypadkiem natknęłam się na okładkę książki "Aseksualność czwarta orientacja" autorstwa Anny Niemczyk chciałam po nią sięgnąć zwłaszcza, że temat postanowiła zgłębić i przybliżyć czytelnikowi polska autorka.

Książkę od samego początku czyta się bardzo dobrze. Temat jest interesujący i choć mamy tu sporo suchych faktów (które są poparte naukowymi badaniami na temat aseksualności), to największą i najciekawszą część stanowią historie osób, które odkryły, że są aseksualne.

Poznajemy wiele takich opowieści. Są to zarówno kobiety, jak i mężczyźni; osoby, które czują się świetnie w swojej skórze jak i takie, które przez swoją orientację doświadczyły w życiu wielu nieprzyjemności. Niektórzy wiedzieli o tym od wczesnego dzieciństwa, inni odkryli swoją orientację w okresie dorastania, a jeszcze inni dotarli do swojego "prawdziwego ja" dopiero po wielu nieudanych związkach czy nawet po małżeństwie.
Przechodząc przez wspomnienia tych wszystkich osób widzimy, że aseksualnośc bywa bardzo różnorodna, jednak wszystkie historie łączy jedno- chęć poznania partnerów, którzy sferę życia seksualnego traktują w ten sam sposób i tym samym są w stanie zbudować piękny, trwały związek oparty na innych wartościach.
Aeksualność jest dla społeczeństwa czymś nowym, a niewiarygodne jest to, że nawet w społeczności LGBT jest jeszcze traktowana jako coś niedopuszczalnego. Myślę jednak, że z biegiem czasu będzie się to powoli zmieniać.

Ostatnia część książki to interesujące wywiady autorki z różnymi osobami, które wypowiadają się na temat swoich doświadczeń i odczuć związanych z tematem aseksualności. Poznajemy opinię psychologa, działaczy środowisk LGBT+ czy księdza co świetnie uzupełnia całą publikację.
Książka z całą pewnością daje do myślenia, a da osób interesujących się tego typu zagadnieniami będzie wciągająca i pouczająca.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?