Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda

artykuł

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Egros
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 128
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Wyprawka do -40%. Zamów na gandalf.com.pl i skorzystaj z darmowej dostawy. Szkoła rusza!

Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda, artykuł - opis produktu:

Zapraszamy na fascynującą wędrówkę po naszej planecie i jej dużych i małych ekosystemach - od raf koralowych, pustyń, przez lasy deszczowe aż po kroplę wody. Za pomocą rysunków, map i infografik autorka wyjaśnia, jak funkcjonuje Ziemia i jak możemy o nią dbać, chroniąc jej rozmaite ekosystemy, ich mieszkańców i jej biologiczną różnorodność. Ten niezwykły przewodnik po naszym wspaniałym wspólnym domu na pewno ucieszy dociekliwych czytelników w różnym wieku. Ale ciekawe!

Książka Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda artykuł, pochodzi z wydawnictwa Egros. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, edukacja, nauki przyrodnicze, geografia. Książka Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda liczy 128 stron. Jej wymiary to 245x300.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda, artykuł

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Coś Na Półce

ilość recenzji:35601

6-11-2019 01:21

Nasza Ziemia. Przepiękna, niesamowita, fantastyczna - epitety pod adresem tej pozycji można by mnożyć w nieskończoność, ale nie są one na wyrost. Naprawdę jest co tutaj chwalić. "Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda" to skondensowana na 128 stronach wiedza w pigułce o naszej planecie oraz o jej ekosystemach, którą to wiedzę zaprezentowano przystępnie i w zrozumiały sposób. Całość zaś ozdabia niesamowita szata graficzna sprawiająca, że książka zasłużenie zaliczona jest do serii ART Egmont (i to "ART" przez DUŻE "A"). Rachel Ignotofsky pokazuje młodym czytelnikom krok po kroku jak działa i funkcjonuje nasza planeta. Wstęp zawiera informacje dotyczące tego, czym są ekosystemy, co się na nie składa oraz w jak skomplikowany sposób każdy element żywej ziemskiej maszynerii jest ze sobą powiązany. Po koniecznym wstępie z teorii (skomplikowanej, ale na szczęście przedstawionej tak prosto jak tylko się da) w kolejnych rozdziałach przychodzi czas na szczegóły i ukazanie teorii w praktyce. Książkę podzielono na rozdziały poświęcone poszczególnym kontynentom oraz istniejącym na nich strefom klimatycznym o specyficznej charakterystyce i unikalnych ekosystemach. Wszystko pokrótce omówiono - nie za długo i nie za krótko; w sam raz żeby zaciekawić, oddać sedno sprawy, a jednocześnie nie przytłoczyć nawałą informacji. Lekturę kończą rozdziały poświęcone cyklicznym procesom w przyrodzie oraz działalności człowieka, który wywiera jako gatunek niezaprzeczalnie największy wpływ na Ziemię. Od kwestii związanych z ekologią, ochroną środowiska oraz dramatycznych zmian będących efektem działalności człowieka nie można było w tej książce uciec. I bardzo dobrze - nigdy nie jest za wcześnie na budowanie świadomości naszych dzieci w tym zakresie. Mało jest na rynku tak pięknie wydanych książek poświęconych przyrodzie, ekologii i związkom zachodzącym w środowisku naturalnym. Nie jest to bynajmniej reklama, ale subiektywnie stwierdzony przeze mnie fakt - książka jest naprawdę PRZEPIĘKNA. Człowiek chwilami aż żałuje, że nie jest znów dzieckiem i że nie może poznawać świata od zera za pomocą takich CUDNYCH książek... ;) Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?